Sporsal Faaliyetlerle İlimizin Tanımı
Tarih: 5.2.2019 07:00:00
Ekrem Arıs

Spor etkinlikleriyle yapılan sporsal alanında yapılacak olan faaliyetler Sivas ilimizi tanıtım amacıyla en büyük rol oynamaktadır yapacağımız her branştaki etkinlik Sivas ilimizin coğrafi, tarihi ve kültürel özelliklere sahip olan Sivas ilimizi yurt içi ve yurt dışı faaliyetler alarak tanıtmaktır. Bilindiği üzere Sivas ilimiz birçok tarihi kültürel eserlere sahiptir. Bu tarihi yer ve eserleri iç ve dış turizmin canlandırma adına sporsal faaliyetler adına iyi bir olanaktır.

İlimizin tarihi eserlerine bir göz atacak olursak bunların başında kentin ilk kuruluş yıllarında bugün kent meydanında toprak tepe adı verilen Roma İmparatorluğu Justionus (527-565) yıllarında yapılan kaledir.

1220 yılında Selçuklu devletinin başkentidir. 4 Eylül 1919 Sivas Kongresi ile Cumhuriyetin temelleri atılmıştır. Cumhuriyet döneminin önemli şehirlerinden birisidir. Kültürel zenginlikler olan şehrimizin gezilecek ve tanıtılacak öyle yerleri çoktur ki yine bunlar;

Sivas Kalesi, Sivas Atatürk Kongre Müzesi

Kale Cami, Buruciye Medresesi, Çifte Minare Şifaiye Medresesi, Sivas Ulu Cami, Taşhan, Gök Medrese, İnönü Konağı, Abdi Ağa Konağı, Osman Ağa Konağı, Sıcak Çermik Kaplıcaları, Balıklı Kaplıca, Kangal Köpeği, Gemerek Sızır Şelalesi Altınyayla Sarissa Şehri Kalıntıları, Zara Tödürge Gölü, Divriği Ulu Cami.

2020 yıllara girerken Sivas ilimizde yapacağımız sporsal faaliyetler futbol, güreş, atletizm, basketbol, hentbol, Muaythai, Kickboks, Karate bu faaliyetleri yaparak gelen kafileleri geziler düzenleyip bu güzelim buram buram tarihi kokan yerleri tanıtmak için Spor İl Müdürlüğü, Kültür Daire Başkanlığı, İl Özel İdare, Sivas Belediyesi Kamu Kurum özel kulüp ve derneklerine görev düşmektedir. Sivas´ımızı tanıtmak için, şimdiden kolları sıvayıp bu sultan şehri Sivas´ımız için hizmet yarışında olmak gerek çünkü Sivas ilimiz hizmeti hak ediyor.

Anahtar Kelimeler: Sporsal, Faaliyetlerle, İlimizin, Tanımı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Sporda Dayanışma (13 Şubat 2019 - Çarşamba)
Toplumun Spora Bakış Açısı (22 Ocak 2019 - Salı)
Kötü Alışkanlıklardan Korunmak (08 Ocak 2019 - Salı)
Antrenör Nedir (02 Ocak 2019 - Çarşamba)
Spor ve Şiddet (18 Aralık 2018 - Salı)
Kick Boksun Tanıtımı (11 Aralık 2018 - Salı)
Muaythai-2 (04 Aralık 2018 - Salı)
Muaythai Tarihçesi (27 Kasım 2018 - Salı)
Engelliler ve Spor (13 Kasım 2018 - Salı)
Spor ve Obezite (06 Kasım 2018 - Salı)
Çocuk Gelişiminde Spor (30 Ekim 2018 - Salı)
Spor (23 Ekim 2018 - Salı)
Sayfa:
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5