HAYIRLI OLSUN
Eski adliye binası yerine yapılan Şehitler Meydanı ve yaklaşık 800 araç kapasiteli yer altı otoparkının açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Vali Davut Gül, “Bu durum Sivas´ın zenginleştiğini de gösteriyor. Çünkü bunu yapmak için bir şeyi yıkmanız gerekiyor. Neyi yıktık? Adliye binası ve Valilik ek binasını yıktık. Şimdi yeni adliye binamız yapıldı. Valilik ek binamız da şuan yapılıyor. Bugüne kadar yıkılan ve yapılanları düşündüğünüzde 90-100 Milyon liralık bir yatırımdan bahsediliyor. Tüm bunları Sivas halkının daha iyi hizmet alması için yapıyoruz” dedi.
Tarih: 9.6.2018 07:00:01

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 15 Temmuz Meydanı ve çok katlı otoparkının açılış töreni gerçekleştirildi. Açılışa Vali Davut Gül, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Habib Soluk ve Selim Dursun, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ile diğer protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Açılışa katılması beklenen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise Başbakan Binali Yıldırım´ın daveti üzerine Bitlis´e gittiği öğrenildi.

Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlanan programda Sivas kent meydanının geçmişten günümüze değişimini gösteren kısa slayt gösterimi yapıldı. Açılışta konuşan Sivas Valisi Davut Gül, “Bütün şehitlerimize Allah´tan rahmet dileyerek, sözlerime başlamak istiyorum. Gazilerimize sağlık sıhhat ve afiyet diliyoruz. Sivaslı şehidimiz Halil Kantarcı´nın babası Ali Kantarcı bir konuşma yaptı. Söylediklerinin tamamına katılıyoruz. Şehitlerimizin isimlerinin yaşatılmasıyla ilgili ilimizde yapılan ve uygun olan bütün tesislere şehitlerimizin ismini veriyoruz” dedi.

Şehit Halil Kantarcı´nın ismini şuan yapımı tamamlanan ve geçici kabul aşamasında olan bir okulu verileceğini kaydeden Vali Gül, “İnşallah önümüzdeki eğitim öğretim döneminde okulumuz hizmete açılacak. Belediye Başkanımız Sami Aydın ve ekibini tebrik ediyorum. Bu projenin yapılması önemliydi. Ama bu projenin estetik olarak yapılması, bu projenin üst kısmının düzenlenirken, aynı zamanda şehre nefes aldıracak otoparkının da düşünülerek, yapılması çok çok önemli” dedi.

Vali Gül konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Aslında bu durum Sivas´ın zenginleştiğini de gösteriyor. Çünkü bunu yapmak için bir şeyi yıkmanız gerekiyor. Neyi yıktık? Adliye binası ve Valilik ek binasını yıktık. Şimdi yeni adliye binamız yapıldı. Valilik ek binamız da şuan yapılıyor. Bugüne kadar yıkılan ve yapılanları düşündüğünüzde 90-100 Milyon liralık bir yatırımdan bahsediliyor. Tüm bunları Sivas halkının daha iyi hizmet alması için yapıyoruz. Sivas´ta yapılan her hizmette başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın, Başbakanımız Binali Yıldırım´ın, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz´ın ve tüm Milletvekillerimizin emeği var. Ben hepsine şükranlarımız arz ederken, bu vesileyle bir kez daha bu tesisin tüm Sivas halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

“SİVAS´I SEYRETMEYE

DOYAMIYORUZ”

İlimize yapılan yeni çalışmalarla birlikte artık Sivas´ı seyretmeye doyamadıklarını belirten AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk ise “Sivas Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve çok katlı otoparkı şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Bu açacağımız proje yanılmıyorsam 22 Milyon lira gibi bir bedele mal oldu. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Eski ve yeni Sivas´ı gösterirken, artık Sivas´ı seyretmeye doyamıyoruz. Sivas şehirlerin anası sıfatını asırlar önce almıştır. Ben bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Mekânları cennet olsun. Gazilerimize de uzun ömür ve sıhhat diliyorum” ifadelerini kullandı.

“DURMADAN, YORULMADAN

ÇALIŞACAĞIZ”

Açılışta söz alan AK Parti Sivas Milletvekili Selim Dursun de “Hain 15 Temmuz darbe girişiminin anısına yapılan Şehitler Meydanımızın açılışında bir araya geldik. İnşallah bundan sonra da yaşanacak her türlü olayda bu birlik ve beraberliği devam ettirmeyi temenni ediyorum. 15 Temmuz bir ruhu kazandırdı. Bu milletin nasıl tepki vereceğini vatan, millet, devlet ve bayrak uğruna ne yapacağı merak ediliyordu. Ama bizim göğsümüzdeki küllenen iman böyle hainlerin ortaya çıkmasıyla kendini buldu. Yapılan eserler her zamanki gibi çok güzel. Biz zaten şehitlerimizin isimlerini her zaman yaşattık, bundan sonra da yaşatmaya devam edeceğiz. Biz Allah´ın izniyle durmadan, yorulmadan geleceğimizi güzel bir şekilde şekillendirerek devam edeceğiz” diye konuştu.

“SİVAS ADETA BİR

AÇIK HAVA MÜZESİ”

Belediye Başkanı Sami Aydın ise konuşmasında Sivas kent meydanının geçmişten günümüze kadar olan aşamaları aktardı. Bu güzel şehri bizden sonraki nesillere bozmadan aktarmamız gerektiğini belirten Başkan Aydın, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakan olarak 2004 yılında Sivas Kent meydanındaki talimatı üzerine harekete geçtik. Gerçekten Sivas kent meydanı adeta bir açık hava müzesi. Belki insan bazen sahip olduğunun farkına varmıyor. Bazen sahip olduğunun çok değerli göremiyor ama gerçekten bu eserler Sivas için kıymet biçilmez eserler, büyük değerler. İşte bunun büyük değer olduğunu anlayan büyük lider o zaman bize bir yol gösterdi. Zaman içerisinde yapılanlar ortaya çıktıkça bunun ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladık” dedi.

Sivas´ın tek merkezli bir şehir olduğunu belirten Aydın, “Çekirdek merkezi olan ve bütün ihtiyaçların, ticaretin o merkezden karşılandığı bir şehir. Bu kesinlikle Sivas´ın büyümesi, gelişmesi, sorunları aşması için önemli bir engeldi. Merkezi yaymamız gerekiyordu. İnsanların temel ihtiyaçlarını kendi bölgelerinde karşılayacak adımlar atmamız gerekiyordu. Bunun ilk adımı kamu binalarının şehrin farklı bölgelere aktarılmasıydı. Adliye, Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere birçok kurumun diğer bölgelere taşınması gerekiyordu. Bu adım Sayın Bakanımızın Milletvekillerimizin desteğiyle atıldı” ifadelerini kullandı.

Başkan Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Son dönemlerde ilimizde ciddi anlamda otopark sorunu ortaya çıktı. Sivas olarak önemli bir adım attık. 2015 yılından itibaren yeni yapılan bina konutta olsa kamu binası da olsa okul da olsa cami de olsa yeteri kadar otopark yapma mecburiyeti getirdik. Bu Türkiye‘de sadece Sivas´ta uygulanıyor. Zararın neresinden dönerseniz kardır anlayışıyla bu sistemi uygulamaya aldık. Eski yerleşkede yani merkezde bu sorunu aşmak için mevcut yapıların yer altını otopark yapmaya karar verdik. Yerin altına yaklaşık 18 metreye ulaşan bir kazıyla üç kat otoparkı projemiz kapsamına aldık. Yaklaşık 800 araç kapasiteli otopark şehir merkezindeki trafiği rahatlatacak. Burada hem otopark sorunu çözüldü, hem muhteşem eserlerin önü açıldı hem de kamu malı değerlendirildi.

İlerde Ordu Evini de kaldıracağız. Mili Eğitim Bakanımızın desteğiyle yeni ordu evinin yapılması için önemli bir karar vermiş ve adım atmıştı. Yeni ordu evimiz tamamlandı. İnşallah burası oraya taşındığı zaman böyle bir çalışma da oraya yapıldı. Diğer yapılacak çalışmaların biri de Jandarma Binası. Sivaslılar Jandarma Binasının arkasını bilmiyor. İlerde orayı da ortaya çıkaracağız. Sayın Valimizle birlikte yürüttüğümüz eski numune hastanesinin oradan başlattığımız ve sanat okuluna uzanan bölgemiz de çok önemli bir çalışma olacak. Kale projemiz de tamamlandığı zaman Sivas bir başka Sivas olacak. Bunu söylerken Sivas´ın özellikle son 15 yıllık dilim içerisinde çok önemli bir aşama kaydettiğini görüyoruz. 15 yıl önce Sivas´ın havası simsiyah, altyapısı delik deşik, mezarlıkları adeta bir çöplük görüntüsündeydi. Sivas´ın çok şeyi değişti. Bunu hükümetimizle, milletvekillerimizle, bakanlarımızla, valiliğimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla yaptık.”

“ŞEHİT AİLELERİMİZİN

SORUNLARI VAR”

Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı Mustafa Hızal ise konuşmasında, “Şehit ailelerimizin yaşadığı bir takım sorunlar var. Bunların giderilmesi yönünde çalışma yapılmasını bekliyoruz. Geçmiş dönemlerde ve günümüzde şehit ailelerin ve gazilerin yaşadığı sorunları dosya haline getirdik. Bunu Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz´a ve Başbakanımız Binali Yıldırım´a ileteceğiz. Son günlerde Devletimizi bölmek ve parçalamak isteyen dış mihraplar ekonomik kaos yaratabilmek için her türlü hainliği yaptılar. Bu millete diz çöktüreceklerini, yıldıracaklarını zanneden hainler unutmasın ki bu necip millet Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle bir bütündür. Ne kadar çalışırsanız çalışın bu milleti bölemeyecek, parçalamayacaksınız. Günümüzde hain FETÖ üyelerinin yargılandığını görüyoruz. Biz yıllardır söylediğimiz gibi bugün de idamın gelmesini arzu ettik, bugün de istiyoruz” şeklinde konuştu.

“ACIMIZI PAYLAŞTINIZ”

Programa katılan şehit aileleri adına söz alan Halil Kantarcı´nın babası Ali Kantarcı ise “Bu acıyı biz yaşadık fakat siz her zaman paylaştınız. Devamlı kapılarınızı ve gönüllerinizi bize açık bıraktınız. Şehit aileleri olarak şehitlerimizin isimlerinin yaşatılmasını ve bu gibi çalışmaların devam etmesini istiyoruz. Emeği geçen bütün halkımıza ve büyüklerimize teşekkür ediyorum. Yapılan bu çalışmalardan gurur duyuyorum. Biz şehit aileleri olarak aynı çalışmaları diğer illerimizden de bekliyoruz. Bu gibi çalışmalar bizlerin acısını hafifletiyor” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri ve şehit ailelerinin katılımıyla kurdele kesimi yapılarak, Şehitler Meydanının açılışı gerçekleştirildi. Sonrasında ise Vali Gül ve beraberindekiler tesisi gezdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HAYIRLI OLSUN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Esnafa Can Suyu
Esnafa Can Suyu
Sivas Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren esnaf için harekete geçti. İlimizde pandemi sürecinden etkilenen sektör temsilcileriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, korona mağduru esnaflara bir defaya mahsus bin 500 lira destekte bulunacaklarını müjdeledi.
İŞKUR Desteği İle Kendi İşinin Patronu Oldu
İŞKUR Desteği İle Kendi İşinin Patronu Oldu
Şivas´ın Şarkışla ilçesi Gürçayır Beldesinde yaşayan engelli kadın, İŞKUR desteğiyle satın aldığı 4 inekle hayvancılık yapmaya başladı.
İhtişamıyla Büyülüyor
İhtişamıyla Büyülüyor
Sivas´ta bulunan 749 yıllık Selçuklu eseri Gök Medrese, 26 yıl süren restorasyonun ardından ihtişamıyla büyülüyor.
Oyunlar İptal
Oyunlar İptal
Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) tarafından cumartesi günü oynanacak oyunlar koronavirüs salgını kapsamında alınan yeni tedbirler dolayısıyla yeni bir karara kadar iptal edildi.
Yapılandırma Uyarısı
Yapılandırma Uyarısı
Sivas Belediyesi, 7256 sayılı kanun kapsamında emlak vergisi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşları uyardı.
Sağlıkçıların  Hakkı Ödenmeli
Sağlıkçıların Hakkı Ödenmeli
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen; “Hak verilmeyip, emeğin göz ardı edildiği bir çalışma düzenini sürdürebilmek sağlık çalışanları açısından mümkün değildir. Çalışanların ya dinlenme hakları verilmeli ya da bu emeklerinin karşılığı ödenmelidir” dedi.
Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Esnaf ve sanatkarların koronavirüs salgını dolayısıyla zor günler geçirdiğini söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Vergi, prim ve kredi borçları da faizsiz olarak ertelenmelidir. Kiracı olan esnaflara kira yardımı konusunda destek sağlanmalıdır. Yapılandırmanın tekrar görüşülerek en az 6 ay ödemesiz 60 ay vade ile yeniden düzenlenmelidir” dedi.
Raflarda Tozlanmasın Okuruyla Buluşsun
Raflarda Tozlanmasın Okuruyla Buluşsun
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “300 Fikir 300 Proje” kapsamında hazırlanan ‘Raflarda Tozlanmasın Okuruyla Buluşsun´ projesinin tanıtımı gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Bu çalışma ile ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza, gençlerimize ve diğer vatandaşlarımıza çok daha fazla kaynağa ulaşma imkânı vermek niyetindeyiz” dedi.
Kanser Savaşçısına Bilgisayar Hediyesi
Kanser Savaşçısına Bilgisayar Hediyesi
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; önce böbrek yetmezliği, ardından da 3 kez kanser tanısı konulan ve hastalıkla yılmadan mücadele eden 29 yaşındaki üniversite öğrencisi Durukan Yıldız´a, eğitimini sürdürebilmesi için dizüstü bilgisayar hediye etti.
Herkes İçin Engelsiz Dünya
Herkes İçin Engelsiz Dünya
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Eğitim Bir-Sen Sivas Şubesi Engelliler Komisyonu Başkanı Selman Devecioğlu, “Herkes için engelsiz dünya temennilerimizin karşılık bulmasını umut ediyor, ‘Bilinçle ve erdemle; engelleyen bakışı engelle´ diyoruz” dedi.
Yoksulluğun Resmi
Yoksulluğun Resmi
DEVA Partisi İl Başkanı Serdar İnce, ihtiyaç sahibi ailelere 500 TL´lik kışlık yakacak yardımı yapacağını duyan vatandaşların salgına rağmen uzun kuyruklarda saatlerce bekleyerek aldıkları riske dikkat çekti. Başkan İnce, Sivas´taki bu kuyruğun Türkiye´nin yoksulluğunu resmi olduğuna işaret ederek, "Kötü yönetimin bedelini yoksullar ödüyor" dedi.
Turistlerin Uğrak Mekanı Olacak--Video
Turistlerin Uğrak Mekanı Olacak--Video
Soğuk Çermik kaplıcaları, tatil köyü hüviyetine getirilerek Sivas´ın kültürüne ve turizmine katkı sağlayacak. Birçok alanda yenilemenin yapılacağı kaplıca, yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânı haline gelecek
Aktiviteler Sanal Sergilerle Yapılıyor--Video
Aktiviteler Sanal Sergilerle Yapılıyor--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde sanatsal etkinlikler dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle sanal sergilerle gerçekleştiriliyor.
Cem Vakfı´na  Cenaze Aracı
Cem Vakfı´na Cenaze Aracı
Sivas Belediyesi tarafından Cem Vakfı´na cenaze nakil aracı verildi. Araç; Alevi vatandaşların cenaze hizmetlerinde kullanılacak.
Kale Projesi Hız Kesmiyor
Kale Projesi Hız Kesmiyor
Sivas Belediyesi öncülüğünde başlatılan Kale Projesi gün yüzüne çıkmaya başladı. Ulu Cami ve Gök Medrese´yi bütünleştirecek olan projede, bir yandan arkeolojik kazılar devam ederken diğer yandan da alan içerisinde yer alacak mimari yapılar tamamlanma aşamasına geldi.
Alkollü Sürücüyle Polislerin Diyaloğu Gülümsetti--Video
Alkollü Sürücüyle Polislerin Diyaloğu Gülümsetti--Video
olis ekipleri ile alkollü sürücünün diyaloğu dinleyenleri gülümsetti.
Sivas Cazibe Merkezi Olacak
Sivas Cazibe Merkezi Olacak
Demirağ Organize Sanayi Bölgesindeki sürdürülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “İnşallah 2021´in sonunda alt yapısı bitecek olan Demirağ Organize Sanayi bölgesinde 30-35 bin, yaklaşık 40 bine yakın işsiz kardeşimize iş imkanı sağlanacaktır. Yatırımcı Sivas´ı tercih etmeye başladı. Hızlı treniyle, alt yapısı bitmiş Demirağ Organize Sanayisiyle 2022-2023 yılında Sivas cazibe merkezi olacak” dedi.
Kanuni İlkokulu´ndan Anlamlı Çalışma--Video
Kanuni İlkokulu´ndan Anlamlı Çalışma--Video
Sivas Kanuni İlkokulu, Engelliler Günü nedeni ile bir kamu spotu hazırladı. Engelli-engelsiz öğrenci, veli, öğretmen ve personelin rol aldığı kamu spotunda fiziki engeli olanlara destek verilirken, korona virüs engeli de anlatılarak, “Okula gidememek engeldir. Tedbirlere uyalım” mesajı verildi.
Elimizi Taşın Altına Koymaya Hazırız
Elimizi Taşın Altına Koymaya Hazırız
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul; Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Rektör Kul, “Akademik birikimin üretim hattına doğrudan yansımasına vesile olacak her uygulamada taşın altına elimizi koymaya varız. Bölgemizde gerçekleştirmek istediğimiz teknolojik dönüşümün nitelik ve niceliğine artı bir değer katmaya kararlıyız” dedi. Fatih TABUR Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul´u ziyaret etti. Ziyarette ortak proje ve çalışmalara imza atılması konusunda fikir birliğine varıldı. Ziyarette konuşan Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, "Cumhuriyet Üniversitemizden sonra Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz de Sivas´ta hizmet verecek. Üniversitelerimiz şehrimizin gelişmesine ve tanıtımına önemli katkı sağlayacak. Buralarda eğitim gören öğrencilerimiz üniversite hayatı boyunca gerek harcamaları gerekse de tanıtımlarıyla bacasız bir fabrika gibidir. Ayrıca, esnafımızın ufkunu genişletecek yeni projelere birlikte imza atmaya hazırız. Üniversitemizle ortak çalışmaya her zaman varız. İnanıyoruz ki ortak çalışmalarla kentimize örnek sanayi ürünleri kazandıracağız” dedi. “ARTI DEĞER KATMAYA KARARLIYIZ” Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ise yaptığı konuşmada “Üniversite sanayi işbirliğine dayalı proje faaliyetleri, eşleştirme, girişimcilik ve şirketleşme konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulup ortak faaliyet ve etkinlikler ile kurumsal yetkinliklerin artmasını sağlayabiliriz. Üniversite-esnaf iş birliğini daha verimli hale getirecek faaliyetler yürütebiliriz. En önemlisi ise üniversite öğrencilerinin ve araştırmacıların bölgemiz firmaları ile etkileşime geçip iş hayatına entegre olabilen projeler geliştirebilmeleri sağlayabiliriz. Akademik birikimin üretim hattına doğrudan yansımasına vesile olacak her uygulamada taşın altına elimizi koymaya varız. Bölgemizde gerçekleştirmek istediğimiz teknolojik dönüşümün nitelik ve niceliğine artı bir değer katmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı.
Kimse Açıkta Kalmayacak
Kimse Açıkta Kalmayacak
Vali Salih Ayhan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını (SYDV) ziyaret etti. Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca pandemi döneminde vatandaşlara 332 milyon lira yardım yapıldığını söyleyen Ayhan, “İnşallah bu kış sezonunda da hiçbir vatandaşımızın açta açıkta kalmaması için, üşümemesi için, kimsesizlerin kimsesi olan devletimiz her türlü vatandaşımıza destek olmaya devam edecektir” dedi.
Sivas´ın Gururu Örnek Oluyor
Sivas´ın Gururu Örnek Oluyor
13 yaşında iken Divriği´de düzenlenen bir ses yarışmasında birinci olan Pınar Dağdelen eserleriyle sanat dünyasında parlarken, yaşantısı ile de insanlara örnek oluyor.
Odalarda Mesai Saatleri Değişti
Odalarda Mesai Saatleri Değişti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan koronavirüs salgını yeni tedbirleri kapsamında odalarda çalışma saatleri değiştirildi.
Engelleri Kaldırmaya Gayret Ediyoruz
Engelleri Kaldırmaya Gayret Ediyoruz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Engelliler Günü mesajında “Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle şehirlerimizi, sokaklarımızı, okullarımızı yeniden düzenleyerek engelli kardeşlerimizin her konuda önlerindeki engelleri ortadan kaldırmaya gayret ediyoruz” dedi.
Engellilerimiz Her Alanda Desteklenmeli
Engellilerimiz Her Alanda Desteklenmeli
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Engellilerimizin çağdaş bir toplumda, ayrım yapılmadan, toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için her alanda desteklenmeleri gerekmektedir” dedi.
   Bizlere Önemli Görevler Düşüyor
Bizlere Önemli Görevler Düşüyor
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda; “Engelli kardeşlerimizin sosyal, kültürel, ekonomik ve diğer alanlarda hayatlarını sürdürmelerinde bizlere önemli görevler düşüyor” dedi.
Engelsiz Dünya İçin El Ele Verelim
Engelsiz Dünya İçin El Ele Verelim
Vali Salih Ayhan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajında; “Engelsiz bir dünya için herkesi üst düzeyde sorumluluk üstlenmeye davet ediyor; engellilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk, başarı ve güzel bir yaşam temenni ediyorum” dedi.
Bütçeyi Verimli Kullanacağız
Bütçeyi Verimli Kullanacağız
Sivas Belediyesi´nin 2021 yılı bütçesinin masaya yatırıldığı toplantılar sona erdi. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin koordinesinde gerçekleştirilen 4. oturumda Sivas Belediyesi´nin 2021 yılı tahmini bütçesi 600 milyon lira olarak meclis üyelerinin onayından geçti. Başkan Bilgin, “Milletimizin emaneti olan bütçemizi verimli bir şekilde kullanacağız” dedi.
Zincirleme Kazada 10 Araç Hasar Gördü
Zincirleme Kazada 10 Araç Hasar Gördü
Sivas´ta buzlanma nedeniyle meydana gelen zincirleme kazada 10 araç hasar gördü
Uzmanı Uyardı “Dijital Kölelik Kapıda”
Uzmanı Uyardı “Dijital Kölelik Kapıda”
Doç. Dr. Tuncay Dilci, Dijital kokaine dikkat çekip, dijital köleliğin kapıda olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın “dijital faşizm” uyarısının büyük önem taşıdığını söyledi.
Kongreler Yeniden Ertelendi
Kongreler Yeniden Ertelendi
Sivas İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında gerçekleşen olağanüstü toplantıda; STK, meslek kuruluşları ve kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarını erteleme kararı aldı.
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Evet, Biz Bir Ekolüz...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Engelli Kardeşlerimize Yardımcı Olalım
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Yazık Hemde Çok Yazık… Türk Futbolu Sizinle Yok Oluyor…
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Bencillik ve Cehalet
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8472
EURO
9.5106
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4