SİVAS´A YAKIŞACAK--VİDEO
Sivas´ın önemli yerlerinden birisi olan Perakende Sebze Hali´nin şehre yakışır hale getirilmesi noktasında çalışmalar başlayacak. Ortak akıl ve istişare ile belediyeyi yöneten Başkan Hilmi Bilgin, bölgede faaliyet gösteren esnafla bir araya gelerek kısa süre içerisinde start alacak projenin detaylarına ilişkin bilgi verdi.Projenin ihalesinin Cuma günü gerçekleştirileceği müjdesini veren Başkan Bilgin, “Bu ihaleyle birlikte süreçte başlamış olacak. Projemizi bu aşamaya getirmek kolay olmadı. Dükkanların hava koşullarının olumsuz etkilerinden korunması ile birlikte; yeni tezgah düzeni, yaya sirkülasyon alanlarının düzenlenmesi, esnafın daha uygun şartlarda ticari faaliyetlerini yapabilmesi gibi amaçları hedefliyoruz” dedi.
Tarih: 27.8.2020 07:00:05

Fatih TABUR

Yaklaşık 15 yıldır çözülemeyen sorun Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin döneminde çözüme kavuşturuldu. Sivas merkez Çarşıbaşı Mahallesi´nde bulunan mülkiyeti Sivas Belediyesi ve özel mülkiyetlere ait Perakende Sebze Hali´nin tadilat ve çevre düzenlemesi projesi 28 Ağustos Cuma günü yapılacak ihaleyle start alacak.

Mevcut durumu ile insan trafiğinin olumsuz yanları, ticaretin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi, alana düzen getirilebilmesi ile görüntü ve gürültü kirliliğinin giderilmesi, Sebze Hali esnafının kış aylarında çektiği sorun ve sıkıntıların son bulması nedeniyle yeni bir proje çalışmasının yapılması talimatını veren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Toplantı Salonu´nda Perakende Sebze Hali esnafıyla bir araya geldi.

EMİNOĞLU SUNUM YAPTI

Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu, Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül de hazır bulundu. Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu sunum yaparak projenin detaylarını anlattı.

“AŞAMA AŞAMA YAPACAĞIZ”

Başkan Yardımcısı Eminoğlu´nun ardından konuşan Başkan Bilgin “28 Ağustos Cuma günü Perakende Sebze Hali Projemizin ihalesi yapılacak. Bu ihaleyle birlikte süreçte başlamış olacak. Projemizi bu aşamaya getirmek kolay olmadı. Anıtlar Kurulunun müdahil olduğu bir alanda proje gerçekleştirmek zor oluyor. Biz gerekli izinleri alarak projemizi oluşturduk. Bundan sonraki yol haritamızı belirlemek üzere siz Sebze Hali esnafımızla da istişare ederek çalışmalarımıza başlayacağız. Yaklaşık 10 yıldır gündemde olan bir konuydu. Özellikle kış aylarında hem Sebze Hali esnafımızın hem de Sivaslı hemşehrilerimizin sorun yaşadığı bir alanda çözüm odaklı hizmet etmemiz gerekiyor. Bundan önce de burayla ilgili bir proje hazırlanmıştı görsel olarak güzel ancak farklı nedenlerle özellikle mülkiyet noktasındaki sorunlardan dolayı fazla ilerleme kat edilememişti. Gerek seçim dönemi gerekse de seçimden sonra sizlerle bir araya geldiğimizde Perakende Sebze Hali´nin etrafının düzenlenmesi ve üstünün kapatılması noktasında bir talep olmuştu. Tabii sadece üstünün kapatılması sorunu çözmüyor. Burada projeyi aşama aşama yapacağız. 1. aşamada Sebze Hali´nin orta bölgesinde bulunan yaklaşık 4800 m²lik açık alanın kapatılması ve altyapısının tamamlanması 2. aşamada mimari ve statik uygulamalar, altyapı,  cephe ve çevre ıslahı gibi konuları ele alacağız. Dükkanların hava koşullarının olumsuz etkilerinden korunması ile birlikte; yeni tezgah düzeni, yaya sirkülasyon alanlarının düzenlenmesi, esnafın daha uygun şartlarda ticari faaliyetlerini yapabilmesi gibi amaçları hedefliyoruz” dedi.

“CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Başkan Bilgin; “Perakende Sebze Hali´nin kuzeyinde bulunan asma kahveler olarak bilinen yapı kamulaştırılmak sureti ile yıkılacak bölgenin otopark, dinlenme, bekleme alanlarına dönüşmesi sağlanacak; alanın görünürlüğü de artırılacak. Yapıda bulunan çatı sökülecek yeni çatı imalatı yapılarak çatı kaplaması yenilenecek, anten, kablolar, çirkin görüntü oluşturan unsurlar kaldırılacak. Alanda merdiven, rampa, korkuluk gibi halkın rahat kullanmasını sağlayacak her türlü tedbir alınmasını hedefliyoruz. İç ve dış cephelerde bulunan beton sundurmaların binanın statiğini etkileyecek olan kısımları kırılacak ve dükkânlara tek tip tente uygulaması yapılacak. Bina iç ve dış cephelerinde doğramaların tamamı sökülecek alüminyum doğrama imalatı ile yeniden dizayn edilecek. Cephedeki tabela aydınlatma armatürleri, klima ve depolama unsurları kaldırılacak ve tek tip cephe kaplaması (kolonlar mekanik montaj limrataşı, diğer kısımlar alüminyum kompozit) yapılarak görüntü sadeleştirilecek. Bina içindeki ve dışındaki altyapı, elektrik, doğalgaz, şebeke suyu, yağmurlama ve kanalizasyon unsurları tamamen yenilenecek. Zemin kaplamaları, kaldırım ve yol kaplamaları sökülecek yeniden düzenlenecek. Bu düzenleme ile birlikte çevresindeki tarihi unsurların açığa çıkması zemin kaplamalarının bazalt kaplama ile değişmesi ile birlikte şehir mobilyaları, aydınlatma direkleri, otopark çizgileri ile uygulamalar yapılarak Perakende Sebze Hali ile birlikte tüm tarihi unsurların cazibesinin artması ve algılanmasının iyileşmesini amaçlıyoruz.” ifadesini kullandı.

Projenin hayata geçirebilmesi için karşılıklı fedakârlıkların gerektiğini ifade eden Başkan Bilgin “Özellikle ortadaki tezgâhların olduğu kısımların tabandan tamamen kaldırılıp altyapısının yapılarak taşıyıcı direklerin konup üzerinin kapatılması için bir süreç gerekiyor o da yaklaşık 80-90 günlük çalışmaya tekabül ediyor. Biz buradan sizlere şunu soruyoruz: Bu projenin yapımına ne zaman başlayalım çünkü hem tezgâhların hem de iç cephedeki dükkanların kapatılması gerekiyor. Ortak bir tarih belirleyerek bir noktada mutabık kalarak projemizi hayata geçirelim istiyoruz. Siz o fedakârlığı göstereceksiniz biz de üstümüze düşen ne varsa sizler için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.” dedi.

Toplantı soru cevap bölümüyle devam etti. Sebze Hali esnafları Başkan Bilgin´e merak ettikleri konular hakkında sorular sorarak ortak tarihin şubat, mart ve nisan aylarında olabileceğini dile getirdiler.

Toplantının sonunda söz alan Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise “Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin´e çok teşekkür ediyorum. Her zaman esnafımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Ne zaman kapısını çalsak; bir derdimiz, bir sıkıntımızı dile getirsek çözümü noktasında elinden geleni yapıyor. Yıllardır orada kışın soğukta, yaşta, yağmurda, karın altında esnafımız ekmeğini kazanmaya çalışıyor. Bu sorunumuzu Hilmi Başkanımız döneminde çözerek Sivas´ın gündeminden kaldıracağız inşallah. Diğer yandan Başkanımıza yine teşekkür etmemiz gerekiyor ki; pandemiden dolayı kapalı olan işyerlerimize belediye olarak destek oldu ve bin lira maddi yardım sağladı. Dezenfekte çalışmaları yapıldı. Belediye sosyal tesisleri kapalı olan işyerlerimiz nedeniyle açılmadı, Allah kendisinden razı olsun. Gerçekten başkanımız ve ekibi gece gündüz çalışıyor. İnanıyorum ki bu Sebze Hali sorunu da bu dönem çözülecek. Hal gerçekten bizim kültürümüz, Sivaslı hemşehrilerimizin rahatlıkla alışveriş yaptığı bir yer yapılınca cazibe merkezi haline geleceğine inanıyorum. Başta Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül ise “Şehrimizin kültürü olan halin Sivas´ımıza yakışır bir şekilde projesini hazırlayan başta Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gerçekten hal Sivas için önemli bir yer. Merkezi yerde olması hasebiyle görüntüsünün şehrimize yakışır olması gerekiyor. Bu proje de o alanı tam anlamıyla Sivas´a yakışır bir hale getirecek. Esnafımız da vatandaşlarımız da kış aylarında büyük sıkıntılar çekiyordu, üstünün kapatılması bu noktada oldukça önemli. Anıtlar Kurulu ile yapılan görüşmeler ve işin çözümü noktasında başkanımızın emeği büyük; bunu biliyorum, kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Sebze Hali esnaflarından Sami Çelik ise, "Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin´in kararlılıkla durup bu projeyi bugün ihale edilebilir hale getirmesi bizim için gerçekten çok büyük bir nimet. Başta Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere bu proje de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Ferhat Çobanoğlu da  “Öncelikle Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah kısa sürede proje hazır olur ve tekrar ekmek teknemize kavuşmuş oluruz. Başkanımızın işi gücü rast gelsin” diyerek sözlerini noktaladı.Video Tarihi: 26.8.2020 14:32:46
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS YAKIŞACAK VİDEO
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ONLINE EĞİTİM AKSAMASIN!
ONLINE EĞİTİM AKSAMASIN!
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Sivas Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Şube müdürlerinin de katıldığı toplantıda konuşan Savaşçı, yüz yüze eğitime ara verildiğini hatırlatarak öğrencilerin online eğitime katılımlarının sağlanması noktasında hassasiyet gösterilmesini istedi.
Öğretmenlik Gücünü Sevgiden Alır
Öğretmenlik Gücünü Sevgiden Alır
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir” dedi.
Öğretmenlerimiz  Topluma Yol Gösteriyor
Öğretmenlerimiz Topluma Yol Gösteriyor
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe hazırlanması bakımından kutsal ve onurlu bir görevi yürüten öğretmenlerimiz, toplumumuzun da yol göstericisidir” dedi.
VAATTE KALMASIN  GERÇEK OLSUN
VAATTE KALMASIN GERÇEK OLSUN
Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, “24 Kasım´da öğretmenlerimize verilebilecek en büyük müjde, haklarını koruyup geliştirecek, çalışma şartlarını iyileştirecek, uğradıkları şiddeti önleyecek, sorunlarına çözüm üretecek ve mesleklerinin itibarını hak ettiği yere taşıyacak bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu´nun TBMM gündemine getirilmesidir. Zaman, vaatleri gerçeğe dönüştürme, hedefleri sonuca ulaştırma zamanıdır” dedi.
   Bugün Seyirciyle Buluşacak
Bugün Seyirciyle Buluşacak
Yönetmenliği Sivas Devlet Tiyatrosu Müdürü (SDT) ve Bölge Sanat Yönetmeni Volkan Ateş Gündüz´ün üstlendiği, William Shakespeare´in "Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası" isimli oyun, bugün saat 19.30´da seyircileriyle buluşacak
   Cehaletin Düşmanısınız
Cehaletin Düşmanısınız
Vali Salih Ayhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Ayhan, mesajında; “Öğretmenler olarak sizler, millî eğitim davamızın yılmaz, yorulmaz emekçileri; cehaletin düşmanı, eğitimin temel taşı, çocukların can yoldaşı, bilimin sunucusu, mukaddes değerlerin koruyucusu, peygamber mesleğinin icracılarısınız” dedi.
İlk Pandemi Hastanesi Sivas´ta Kurulmuş
İlk Pandemi Hastanesi Sivas´ta Kurulmuş
Bundan 700 yıl önce Batı dünyası cüzzamlı hastaları ölüme terk ederken, Anadolu´da vuku bulan salgınla mücadele etmek için ilk şifahaneler Sivas´ta kurulmuştu.
Gençler Mimar Sinan´ı Sahneledi
Gençler Mimar Sinan´ı Sahneledi
Sivas Görsel Sanatlar ve Kültür Derneği desteğiyle toplanan gençler, Diyarbakır´da sergilenen ‘Ben, Mimar Sinan´ isimli tiyatro oyununu sergiledi.
STK´lardan Çocuk  Hakları Açıklaması
STK´lardan Çocuk Hakları Açıklaması
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Yetim Vakfı, İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, Yeryüzü Çocukları Derneği ve Mülteci Dernekler Federasyonu ile birçok katılımcı STK basın açıklaması düzenledi.
   Sanal Resim Sergisi Açıldı--Video
Sanal Resim Sergisi Açıldı--Video
Uzaktan eğitimin devam ettiği bu günlerde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü akademisyenleri tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla sanal resim sergisi gerçekleştirildi.
 FENERBAHÇE KARŞISINDA TUR ARAYACAK
FENERBAHÇE KARŞISINDA TUR ARAYACAK
TFF 2.Lig temsilcimiz Sivas Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası 4.eleme turunda deplasmanda bugün Fenerbahçe ile karşılaşacak. Kupada daha önce Beşiktaş ile Galatasaray´ı mağlup eden yeşil-beyazlı ekip Fenerbahçe´yi de mağlup ederek kupada tur atlamak istiyor.
SİVAS TURİZMİNE DEĞER KATACAK - VİDEO
SİVAS TURİZMİNE DEĞER KATACAK - VİDEO
Sıçak Çermik bölgesinde kaplıca suyunda bulunan kükürdün etkisiyle yaklaşık 1 buçuk yıllık çalışmayla altın renginde traverten oluşumu sağlandı. 40 bin metrekare alana inşa edilen ve Altınkale ismi verilen projede, Pamukkale´ye benzer basamaklı havuzlar da bulunuyor. Eşsiz görüntüsüyle büyüleyen ‘Altınkale´ gerçekleştirilen törenle açıldı.
SAĞLIK BAKANI KOCA SİVAS´TAN BİLGİ ALDI
SAĞLIK BAKANI KOCA SİVAS´TAN BİLGİ ALDI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aralarında Sivas´ın da bulunduğu 7 ilin İl Sağlık Müdürleriyle video konferans yöntemiyle toplantı yaptı. Sivas´taki çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Koca, Covid-19 salgınının son durumunu, yeni kısıtlamalardan beklenen sonuçları ve ek tedbirleri görüştü.
HIZLI TREN´İN %95´İ TAMAMLANDI
HIZLI TREN´İN %95´İ TAMAMLANDI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Sivas arası Yüksek Hızlı Tren çalışmalarını değerlendirerek, yüzde 95 fiziki ilerleme sağlandığını ifade etti.
PROJEDE SONA YAKLAŞILDI
PROJEDE SONA YAKLAŞILDI
Canlı Hayvan Pazarı projesinde yüklenici firma tarafından son rötuşların yapılarak yakın zamanda teslim edileceği belirtildi. Vali Salih Ayhan, “Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası Sivas ekonomisine ivme kazandıracak, Sivas´ın tarım ve hayvancılığına katma değer sağlayacak bir projedir. Proje sahasında her fırsatta incelemelerde bulduk ve yapım aşamasını yakından takip ettik” dedi.
KURALLARA UYALIM MAĞDUR OLMAYALIM
KURALLARA UYALIM MAĞDUR OLMAYALIM
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Koronavirüse karşı alınan yeni tedbirlerle ilgili uyarılarda bulundu. SESOB Başkanı Köksal, kısıtlamalara uymayan işyerleri sahiplerine, adli ve idari cezai işlem yapılacağını hatırlatarak, esnafların ve vatandaşların kurallara riayet etmelerini, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını tavsiye etti.
SAVUNMA SANAYİ BÜYÜK ÖNEME SAHİP
SAVUNMA SANAYİ BÜYÜK ÖNEME SAHİP
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin bu haftaki konuğu TÜBİTAK SAGE Makine Mühendisi, Mekanik Sistem Tasarım Grubu 3 Boyutlu Modelleme ve GD&T Danışmanı Olcay Şenel oldu. Geometrik boyutlandırma hakkında bilgiler veren Şenel, “Havacılık ve savunma sanayisi günümüzde her zamankinden daha fazla öneme sahip” dedi.
ANKARA - SİVAS YHT HATTI YILAN HİKÂYESİNE DÖNDÜ
ANKARA - SİVAS YHT HATTI YILAN HİKÂYESİNE DÖNDÜ
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´de Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmalarında yaptığı konuşmasında Ankara – Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesini gündeme getirdi. Projenin yılan hikâyesine döndüğünü, 2008 yılında temeli atılan hattın halen bitirilmediğini kaydeden Karasu, “Cumhuriyetin ilk demir yolu projesi olan Ankara - Sivas Demir Yolu Projesi o dönemin teknolojisiyle 5 yılda bitirilmişti. YHT´nin 12. yılının sonundayız, hâlâ hizmete açabilmiş değiliz” dedi.
HASTANE BAHÇESİ ASFALTLANDI
HASTANE BAHÇESİ ASFALTLANDI
Sivas Belediyesi, Numune Hastanesi bahçesindeki asfaltlama çalışmalarını tamamladı.
SİVAS BİLSEM´İN PROJESİNE AB DESTEĞİ
SİVAS BİLSEM´İN PROJESİNE AB DESTEĞİ
Sivas Bilim ve Sanat Merkezince (BİLSEM) hazırlanan "Diamonds of Steppe" adlı proje, Avrupa Birliği (AB) tarafından 165 bin euro hibe ile desteklenecek.
SDT´DE OYUN SAATLERİNDE DÜZENLEME
SDT´DE OYUN SAATLERİNDE DÜZENLEME
Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi oyun saatlerinde düzenleme yaptı.
SANAYİ SİTESİNE MİLLET BAHÇESİ YAPILIYOR
SANAYİ SİTESİNE MİLLET BAHÇESİ YAPILIYOR
Sivas´ın Suşehri ilçesinde, sanayi sitesi içerisinde "millet bahçesi" yapımına başlandı.
OTOMOBİL TAKLA ATTI 1´İ AĞIR 3 YARALI
OTOMOBİL TAKLA ATTI 1´İ AĞIR 3 YARALI
Sivas´ın Gürün ilçesinde otomobilin takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında aynı aileden biri bebek 3 kişi yaralandı, dört aylık bebeğin durumunun ağır olduğu öğrenildi
KALECİ MUAMMER KORONA VİRÜSE YAKALANDI
KALECİ MUAMMER KORONA VİRÜSE YAKALANDI
DG Sivasspor´un file bekçisi Muammer Yıldırım, korona virüse yakalandığını açıkladı.
18 YILDA ÇOK HİZMET YAPTIK
18 YILDA ÇOK HİZMET YAPTIK
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, İl Genel Meclisi´nin Kasım ayı toplantılarının onur konuğu oldu. İlimizin yatırımda Türkiye´de ilk 5´te olduğunu söyleyen Yılmaz, “18 yıllık dönemde Sivas´ımıza çok fazla hizmet yaptık. 2003-2020 yılları arasında yatırımlarımız 30 milyar Türk lirası Malatya´dan ve Samsun gibi illerden kat ve kat fazla bir demiryolları yatırımları var. Sadece bu dönem Sivas´a demiryolları için ayrılan para 31 Milyar Türk lirası, bu rakamlarla yapılan yatırımda Türkiye´de ilk 5´teyiz” dedi.
BAŞKAN BİLGİN´DEN ÖĞRENCİLERE BİSİKLET - VİDEO
BAŞKAN BİLGİN´DEN ÖĞRENCİLERE BİSİKLET - VİDEO
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin İHH İnsani Yardım Vakfı Sivas şubesi tarafından belirlenen başarılı öğrencileri bisikletle ödüllendirdi. Başkan Bilgin, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize destek vermek bizim en asli vazifemizdir. Öğrencilerimizin başarısı bizleri gururlandırıyor” dedi.
ŞİFAYI SİVAS MEDİCANA´DA BULDU
ŞİFAYI SİVAS MEDİCANA´DA BULDU
Irak´ta yaşayan 60 yaşındaki Sameerah Kadhım Sayyıd, Irak´ta Rektum Kanseri teşhisi konulduktan sonra şifayı Sivas Medicana Hastanesinde buldu. Hasta sağlığına kavuşarak ülkesine döndü.
YAPILANDIRMADAN FAYDALANIN
YAPILANDIRMADAN FAYDALANIN
SESOB Başkanı Beşir Köksal, idari para cezaları, gecikme zammı ve faizlerinin yapılandırmadan yararlanacağını belirterek, esnaf ve sanatkarların bu fırsattan yararlanmaları gerektiğini söyledi.
ESNAFIMIZ EKONOMİK OLARAK DESTEKLENMELİ
ESNAFIMIZ EKONOMİK OLARAK DESTEKLENMELİ
Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, ““Çalışma saatleri kısıtlanan esnaflarımızın bağkur primlerinde indirim yapılmasını, vergi indirimine gidilmesini, kira stopajının kaldırılmasını ve özellikle de büyük ve zincir marketler ve AVM´lerle, esnaf ve sanatkarlar odalarına kayıtlı esnaflarımızın bir tutulmamasını talep ediyoruz” dedi.
MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI - VİDEO
MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI - VİDEO
Sivas´ta mevsimin ilk kar yağışı gerçekleşti.
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Yıpranan Aile Gerçeği
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
SIKINTILARIN SEBEBİ
Haydar Mermer
Haydar Mermer
BÜLENT ARINÇ´A AÇIK MEKTUP
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Bitigen´mi Bitirip Giden Mi?
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7593
EURO
9.2197
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5