GÜNDEM 28.07.2020 07:00:00 0

Su Sıkıntısı Yaşanmayacak--Video

Sivas Belediyesi insan odaklı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Karşıyaka Mahallesi´nde vatandaşların su sıkıntısı yaşamaması amacıyla Kurt Deresi mevkiinden 4 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı çekiliyor.

Hayrullah AĞKAŞ

Sıcaklıkların arttığı yaz mevsiminde vatandaşların su sorunu yaşamaması amacıyla bir dizi önlem alan Sivas Belediyesi, Karşıyaka Mahallesi´nde oluşabilecek su sorununu gidermek amacıyla bölgeye Kurt Deresinden 4 kilometre hat çekerek su takviyesi yapacak. Çimento Fabrikası arkasında yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yerinde inceleyerek konu hakkında bilgi aldı.

Gerçekleştirilen çalışmaları değerlendiren Başkan Bilgin, ?Üstyapı hizmetlerini götürürken bir şehirde olmazsa olmaz olan altyapı sorunlarını çözmek için farklı bölgelerde ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Karşıyaka ve Esenyurt mahallelerimizin su sorunu yaşamaması için İçme Suyu Hattı Projesini hayata geçiriyoruz. Kısa bir süre içerisinde bu çalışma tamamlanacak? dedi.

Sivas´ı yaşanılabilir bir şehir yapmak için gayret gösterdiklerini belirten Başkan Bilgin, ?Altyapısıyla, üst yapısıyla, sosyal belediyeciliği ile kültürel faaliyetleri ile bir bütün halinde çalışmalarımız programlı bir şekilde devam ediyor. Altyapısını tamamladığımız alanlarda asfalt, kaldırım çalışmaları, kültür merkezlerini parklarını tamamlayarak şehrimizin her bölgesine hizmet götürüyoruz. Sadece bir bölgeyi değil 65 mahallemizi de yaşanılabilir kılmak için ekiplerimizle gece gündüz demeden çalışıyoruz? diye konuştu.