GÜNDEM 1.03.2021 07:05:00 0

120 Bin Kişi Aşılanacak

İlimizde koronavirüs salgınına karşı yürütülen aşı çalışmalarına değinen Vali Salih Ayhan, şu ana kadar 80 bin kişinin aşılandığını söyleyerek “Mart ayının sonuna kadar Sivas genelinde 200 bin kişiyi aşılamış olacağız” dedi.

Vali Salih Ayhan; Sağlık Bakanlığı "Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi" takvimine göre uygulanan toplumsal aşılama çalışması kapsamında ilimizde gelinen son durumu paylaştı. İl genelinde aşılama faaliyetlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden Ayhan;  şu ana kadar 80 bin vatandaşın aşısının yapıldığını belirterek  “Mart ayının sonuna kadar Sivas genelinde 200 bin kişiyi aşılamış olacağız” dedi.

REHAVETE KAPILMAYACAĞIZ

Vali Ayhan; maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat eden Sivaslılara teşekkür ederek aynı kararlılıkla devam edilmesini istedi. Sivas’ın salgınla mücadeleyi başarılı bir şekilde yürüttüğünü ve vaka sayısı açısından da Türkiye’nin en başarılı illeri arasında yer aldığını ifade eden Vali Ayhan, “Rehavete kapılmayacağız. Tedbirleri dikkatli şekilde uygulamaya devam edeceğiz. Her türlü hassasiyeti hep birlikte göstereceğiz” diye konuştu. /Fatih TABUR/