15 TEMMUZ ŞANLI BİR DESTANDIR
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Yukarı Tekke Mezarlığı´ndaki şehitlikleri ziyaret etti. Burada Şeref Defterini imzalayan Bakan Yılmaz, “15 Temmuz´da hain darbe girişimine karşı ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğiniz kahramanlık aziz milletimiz için şanlı bir destan ve gurur vesilesi olmuştur. Vatan için canınızı hiçe sayarak gösterdiğiniz azminiz, fedakârlığınız ve vatan sevginiz bu aziz millet tarafından nesilden nesile gururla aktarılacaktır” dedi.
Tarih: 12.7.2017 06:00:03

Ahmet TIRPAN

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından düzenlenen 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümü sebebiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından tüm yurt genelinde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi. Bu kapsamda ilimize gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bir dizi programa katıldı.

İlk olarak Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve kurum müdürleriyle birlikte Yukarı Tekke Mezarlığında bulunan Garnizon ve Polis Şehitliğini ziyaret eden Bakan Yılmaz, burada şeref defterini imzaladı.

Şeref defterine yazdıklarını okuyan Bakan Yılmaz; “Aziz şehitlerimiz ülkemizin birliği ve beraberliği, devletimizin bekası için canlarını hiçe sayan şehitlerimize minnet ve en derin şükranlarımızla huzurunuzdayız. 15 Temmuz´da hain darbe girişimine karşı ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğiniz kahramanlık aziz milletimiz için şanlı bir destan ve gurur vesilesi olmuştur. Vatan için canınızı hiçe sayarak gösterdiğiniz azminiz, fedakârlığınız ve vatan sevginiz bu aziz millet tarafından nesilden nesile gururla aktarılacaktır. Uğruna şahadete erdiğiniz vatan toprağında rahat uyuyun. Bizlere emanet ettiğiniz vatanımıza layıkıyla sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıp emanetinize halel getirmeyeceğiz. Sizleri cesaretinizi vatan sevginizi ve 15 Temmuz´u unutmayacak ve unutturmayacağız. Vatanımız, bayrağımız ve istiklalimiz için şahadete ermiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

Bakan Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı. Şehit aileleriyle de yakından ilgilenen Bakan Yılmaz, ayrıca ailelerin sorunlarını dinledi.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN

MEVLİT OKUTULDU

Şehitlik ziyaretinin ardından Bakan Yılmaz ve beraberindeki protokol üyeleri, Ulu Camiinde düzenlenen mevlit programına katıldı.

Mevlit programının ardından Bakan Yılmaz, Kurt Deresi mevkiinde 15 Temmuz Şehitler Fidanlığı´nın açılışına katıldı. Bakan Yılmaz ile diğer protokol üyeleri burada fidan dikimi yaptı.

Programa Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip ve diğer yetkililer ile şehit aileleri katıldı.