GÜNDEM 21.11.2020 07:05:00 0

18 YILDA ÇOK HİZMET YAPTIK

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, İl Genel Meclisi´nin Kasım ayı toplantılarının onur konuğu oldu. İlimizin yatırımda Türkiye´de ilk 5´te olduğunu söyleyen Yılmaz, ?18 yıllık d

Hayrullah AĞKAŞ

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 15. birleşimi, Vali Salih Ayhan, AK Parti Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci, MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Meclis Başkanı Hakan Akkaş, parti il başkanları ve meclis üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda konuşan Vali Ayhan, ?İl Özel İdaresi, meclisimiz ile ortaya koyduğu uyum ve birliktelikle şehrin en ücra köşesine kadar vatandaş odaklı hizmetlerini sürdürmektedir? dedi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise meclis üyelerine 18 yılda yapılan hizmetleri anlattı. Yılmaz, ?2003-2020 yılları arasında bizim yatırımlarımız 30 milyar Türk lirası Malatya´dan ve Samsun gibi illerden kat ve kat fazla bir demiryollarının yatırımları var. Sadece bu dönem Sivas´a demiryolları için ayrılan para 31 milyar Türk lirası, bu rakamlarla yapılan yatırımda Türkiye´de ilk 5´teyiz? dedi.

EĞİTİMDE ALT YAPI TAMAMLANDI

Sivas´a yapılan sağlık yatırımlarını, tarım yatırımlarını, eğitim yatırımlarını anlatan Yılmaz, ilçelere ve köylere yapılan yatırımlarla ilgili de bilgiler verdi. İlimizde eğitimde alt yapı çalışmaların tamamlandığını ifade eden Yılmaz, ?Derslik başına düşen öğrenci sayısı Türkiye´de 24, Sivas´ta 14, sınavlarda da sonuçta daha iyi gidiyor. Eğitimimiz de daha iyi gidiyor. Eğitimin alt yapısı tamamlandı? diye konuştu.

AYNI AŞKLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Hizmet aşkıyla çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Yılmaz, ?Sulama tesisleri, barajlar, tarım, eğitim, sağlık ve altyapı gibi birçok alanda büyük hizmetlere kavuştu. Aynı aşk ve heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz. 80 yılda yapılandan birçok kalemde kat ve kat hizmetin fazlasını yaptık. Bir hizmetin nasıl yapıldığı, nasıl bir kaynakla, emekle yapıldığını en iyi il genel meclisi üyeleri bilir. Yapmak zor, yıkmak ve eleştirmek çok kolay bana en çok iletilen konulardan birisi grup yollarının asfaltlanması ne yapılması lazım borçlanma yetkisinin verilmesi lazım? dedi.