20 YILDA BÜYÜK İŞLER YAPILDI
AK Parti´de koronavirüs salgını sebebiyle ara verilen kongre süreci tekrar start aldı. Bu kapsamda Yıldızeli, Doğanşar, Kangal ve Divriği ilçelerinde kongreler gerçekleştirildi. Kongrelerde konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, 80 yılda yapılamayanı 20 yılda yaptıklarını ifade ederek “Hala yapılması gerekenler var mı? Ebette var ama kim yapar? Tabii ki AK Parti yapar” dedi.
Tarih: 1.9.2020 07:00:15

Fatih TABUR

Koronavirüs salgını nedeniyle kongrelere ara veren AK Parti´de süreç yeniden başladı. Bu kapsamda sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat edilerek sırayla Yıldızeli, Doğanşar, Kangal ve Divriği´nin ilçe kongreleri gerçekleştirildi.

Yıldızeli İlçe 7. Olağan Kongresi Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, Kadın Kolları Başkan Vekili Nurhan Özkan, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay, il başkan yardımcıları ve teşkilat mensupları katıldı.

Divan başkanlığını Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya´nın gerçekleştirdiği kongrenin açış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Yıldızeli İlçe Başkanı Zahit Doğan, kongrenin hayırlar getirmesini temenni ederek ilçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

İlçe Başkanı Doğan´ın ardından konuşan Yıldızeli Belediye Başkanı Mehmet Sabit Karakaş, “İçerisinde büyüdüğüm AK Parti davasında sizlerin teveccühü ile 7. Olağan İlçe Kongresine Belediye Başkanı olarak katılmanın onurunu yaşıyorum. Tekrar teşekkür ediyorum. Görevi bırakacak olan yönetici kardeşlerime teşekkür ediyor yeni görev alacak yönetici kardeşlerime ise başarılar diliyorum” diye konuştu.

“YILDIZELİ, AK PARTİ´NİN KALESİDİR”

İl Başkanı Hakan Aksu ise, “Yıldızeli her zaman bizim için kale olmuştur, Yıldızeli her zaman AK Parti´nin güvendiği ilçe olmuştur ve bunun karşılığında ise Yıldızeli´mize AK Parti hükümetleri döneminde ciddi yatırımlar yapılmıştır. Son seçimlerde de 3 İl Genel Meclisi üyemiz ile  Belediye Başkanımız ile yine AK Parti´nin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın yanında olduğunu Yıldızeli bize göstermiştir. Yıldızeli uyumun had safhada olduğu; birliğin, beraberliğin en üst düzeyde olduğu ilçelerimizden biridir. Bu birlik beraberlik ile inşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında yapacağımız 2023 seçimlerinde hem Yıldızeli tarih yazacak hem de Sivas tarih yazacak” dedi.

HEP BİRLİKTE DEVAM EDECEĞİZ

Sivas Milletvekili Semiha Ekinci de “Kongreler bizlerde düğün bayram havasında geçiyordu ama bu sene maalesef Covid-19 nedeniyle sadece delegelerimizle yapma kararı aldık. Eğer bugün ülkemiz doğalgazı buluyor ise, kendi milli otomobilini yapıyor ise, savunmasını yapıyor ise, 19 yıldır sizlerin vermiş olduğu destekler sayesindedir. 2023´e yaklaşıyoruz, Cumhuriyetimizin 100´üncü yılı, partimizin kuruluş tüzüğünde genel başkanımız bize hedef olarak 2023 ve 2053´ü göstermişti. 2023 bizler için sıradan bir tarih değil, 2023´te belki de Türkiye Cumhuriyetinin en önemli seçimlerinden birini yaşayacağız. Burada da ben inanıyorum ki Sivas teşkilatı olarak Sivas vekilleri olarak hizmet etmeye hep birlikte devam edeceğiz. Yıldızeli bu hizmetlerden en büyük payı alan ilçelerimizden birisi. İnşallah hızlı tren geldiği zaman Yıldızeli ilçe olarak cazibe merkezi haline gelecektir.” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZİN 21. YÜZYILINI İNŞA EDİYORUZ”

Son olarak konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise, “Siyasetin öznesi millettir. Siyasette söz de karar da milletindir. Talimatı, görevi, iktidarı millet verir; beklentisi, arzusu talebi karşılanması gereken de millettir. Siyaset kendimizi anlatmaktan öte, milleti anlamayı gerektirir. Siyasetin kuralı seçmenin her zaman haklı olmasıdır. Bir yanlışlık varsa siyasetçidir yine sorgulaması gereken de siyasetçinin kendisidir. Güçlü bir liderle hep birlikte ülkemizin 21. yüzyılını inşa ediyoruz. Dünyada hiçbir ülke yoktur ki vatandaşına, milletine uçak ambulansla, ambulans helikopterle hizmet edip de bir kuruş para almasın. Helikopterle hastamızı Divriği´den aldık Sivas´a getirdik, Suşehri´nden hastamızı aldık Ankara´ya götürdük hiçbirinden bir kuruş para alınmamıştır” dedi.

Konuşmaların ardından faaliyet ve gelir gider bilançosu okunarak oylamaya geçildi. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Zahit Doğan güven tazeledi.

DOĞANŞAR´DA AĞIR´LA YOLA DEVAM

Yıldızeli´nin ardından AK Parti Doğanşar 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.  Kongrede konuşan İl Başkanı Hakan Aksu; AK Parti hükümetlerinin birçok hizmet gerçekleştirdiğini belirterek  , “2001´den bu tarafa her zaman AK Parti´nin yanında oldunuz ve yüzde 93.6 oy oranı ile Türkiye´de 6. oldunuz. İnşallah bundan sonraki süreçte 2023´te yapılacak seçimlere hep birlikte güçlü bir Doğanşar ile girmeyi hedefliyoruz. Ben şimdiye kadar partimizde vazife yapmış tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Mahmut Başkanla birlikte yeni görev alacak yönetim kurulu üyelerine de başarılar diliyorum.” dedi.

Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise “İnşallah bu kongre ile seçilen yönetimimiz partimizi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerini taşıyacak kadrolardır. Bizlerde milletvekilleri olarak Sayın Bakanımızın önderliğinde Doğanşarlı hemşehrilerimizin emrinde olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz da, “Şuna canı gönülden inanıyoruz, yaptıklarımız var yapamadıklarımız var ancak bizim iddiamız var: 80 yılda yapılamayanlardan çok daha fazlasını biz 20 yılda yaptık. Bizden önce bölünmüş yol 6 bin kilometre idi biz 20 binin üzerinde yaptık. Hala yapılması gerekenler var mı? Ebetteki var ama kim yapar? Tabii ki AK Parti yapar. Biz geldiğimizde 26 tane havaalanı vardı şimdi 56 tane havaalanı var. Dünyada hizmeti paran olursa alırsın ama 200 ülke arasında istisna olarak ayrılan bir tane ülke var o da Türkiye´dir.” dedi.  Tek Liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Mahmut Ağır güven tazeledi. 

KANGAL´DA KAN DEĞİŞİKLİĞİ

Açık havada gerçekleştirilen AK Parti Kangal 7. Olağan Kongresinin Divan Başkanlığını Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya gerçekleştirdi.

Kongrede konuşan İl Başkanı Hakan Aksu, “AK Parti´de kongreler masaların, sandalyelerin havada uçuştuğu; insanların birbirini irdelediği ortamlar değildir. AK Parti´de kongreler inandığı davalar uğruna bu davayı güçlendirmek için elinden gelen gayreti göstermek için bir araya gelinen ortamlardır. Bizde burada oluşan yeni yönetimle birlikte inşallah 2023 yılında yapacağımız seçimlerde Kangal´ı gerçekten değerli olan yere AK Parti olarak taşıyacağız. 2024 yılında yapılacak olan belediye seçimlerinde de inşallah tekrar Kangal´ımızı AK belediyelerimize teslim edeceğiz” dedi.

İl Başkanı Aksu´nun ardından konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Bugün Kangal´da bir bayrak devri yapacağız. Bugüne kadar partimize hizmet etmiş Cihangir abimiz yeni dönemde partimize hizmet etme görevini Musa kardeşimize devredecek. İnşallah Musa Kardeşimiz de devraldığı bayrağı daha ileriye götürerek hem ilçemize hem partimize önemli hizmetleri yapacak. Önümüzdeki süreçte birliği, beraberliği daha da pekiştirerek inşallah Kangal´ı daha iyi bir noktaya götüreceğiz” şeklinde konuştu.

“HEPİMİZE ÇOK FAZLA GÖREV DÜŞÜYOR”

Son olarak konuşan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci de “Partimiz kurulduğu zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın tüzüğümüzde bir hedefi vardı, gösterdiği hedef 2023,2053 ve 2071. Türkiye´deki ortalama her hükümetin 1,5 yıl ömrü olduğunu düşünürsek geçmiş dönemde belki 2002 yılında partimiz kurulduğu zaman bir çok kişi 2023´ü görecekler mi ki 2023 hedefi koyuyorlar diye düşünmüş olabilir ama Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın liderliğinde AK kadrolar beldesinden ilçesine, ilinden genel merkezine kadar üzerine düşen tüm görevleri yaparak 2023´e geldik. İnşallah bugün seçilecek yönetimimiz de bizi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine götürecek ekibimiz. O nedenle hepimize çok fazla görev düşüyor. Başkanımız Kurucu Gençlik Kolları Başkanlığından geliyor. Teşkilat dersi almış, teşkilatı bilen, Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın davasına sadık olan bir başkanımız. Ben onun bu görevi layıkıyla yerine getireceğini inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından faaliyet raporunun ve gelir gider bilançolarının okunması ve tebliğ edilmesinin ardından seçime gidildi. Mevcut Başkan Cihangir Kömürcü hizmet bayrağını Musa Gazi´ye devretti.

HAKAN ÖZ, HİZMET BAYRAĞINI HALUK GAZİOĞLU´NA DEVRETTİ

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan AK Parti Divriği 7. Olağan Kongresi de Divriği İlçe Başkan Vekili Hakan Öz´ün konuşması ile başladı.  Sözlerine İlçe Başkanı iken vefat eden Yasin Uyanık´a rahmet dileyerek başlayan Öz; “Yasin başkanımızla birlikte çıktığımız bu yolda büyük küçük birçok çalışmaya imza attık. Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce memleketimize, insanımıza hizmet etmek için çalışmalar yaptık, bu dava bizim için kutsal bir dava. Gücümüz yettikçe, ömrümüz oldukça yine hizmetimize devam edeceğiz” dedi.

İl Başkanı Hakan Aksu ise  “2001 yılında kurulan partimiz, kurulduktan çok kısa bir süre sonra iktidara geldi. 2002 Kasım ayından itibaren ülkenin 80 yılda yapamadığı birçok icraatı 18 sene gibi kısa sürede yaptı, bundan da hem Sivas´ımız hem de Divriği´miz nasiplendi, sizlerde sağ olun her zaman Cumhurbaşkanımızın yanında oldunuz, her zaman destek verdiniz. En son 31 Mart seçimlerinde de Cumhur ittifakı ile burada bir seçime girdik. Şu ana kadar aldığı en çok oy ile seçimi neticelendirdik ama 54 oy ile seçimi kaybettik. İnşallah yeni gelecek yönetimle beraber hem 2023 seçimlerinde hem de 2024 belediye seçimlerinde birlik, beraberlik ruhuyla Divriği´mizi AK Belediyeye ve Sivas´ta da Cumhurbaşkanımıza en büyük destekle tekrar Cumhur İttifakının güçlü bir şekilde çıkması için mücadele edeceğiz.” diye konuştu.

Son olarak konuşan Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Divriği´nin benim gözümdeki yeri çok farklı, partimizde ilk yönetim kurulunda yer aldığım dönemde İlk Divriği koordinatörü olarak görev almıştım. Daha sonra Divriği ile birçok kez yolumuz kesişti. 16 ilçe arasında en çok gittiğim ilçe Divriği´dir. Çünkü Divriği´de biz hep sıcaklığı gördük, hep sadakati gördük. Bugüne kadar görev yapmış Selahattin Başkanımıza ve yönetimi ile görevi başındayken vefat eden Yasin Başkanıma da rahmet diliyorum. Hakan Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Haluk Başkanım bugün bayrağı devralacak ve partimizi 2023 seçimlerine hazırlayacak. Divriği bizim için önemli, TOKİ´lerden hastanelere kadar, yollardan raybüse kadar birçok hizmet AK Parti hükümetlerimiz zamanında yapıldı. Hatta suyu getirmek belediyelerin görevidir ama biz hizmeti kimin yaptığı değil kimin aldığı önemlidir düsturu ile hareket ettiğimiz için belediyenin yarım bıraktığı birçok hizmeti hükümet olarak yaptık; amacımız siyasi rekabet değil Divriği halkının en güzel hizmeti alması için çabamızdır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından faaliyet raporunun ve gelir gider bilançolarının okunması ve tebliğ edilmesinin ardından seçime gidildi. Seçimde Vekaleten İlçe Başkanlığı görevini yürüten Hakan Öz, hizmet bayrağını Haluk Gazioğlu´na devretti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YILDA BÜYÜK İŞLER YAPILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Esnafa Can Suyu
Esnafa Can Suyu
Sivas Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren esnaf için harekete geçti. İlimizde pandemi sürecinden etkilenen sektör temsilcileriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, korona mağduru esnaflara bir defaya mahsus bin 500 lira destekte bulunacaklarını müjdeledi.
İŞKUR Desteği İle Kendi İşinin Patronu Oldu
İŞKUR Desteği İle Kendi İşinin Patronu Oldu
Şivas´ın Şarkışla ilçesi Gürçayır Beldesinde yaşayan engelli kadın, İŞKUR desteğiyle satın aldığı 4 inekle hayvancılık yapmaya başladı.
İhtişamıyla Büyülüyor
İhtişamıyla Büyülüyor
Sivas´ta bulunan 749 yıllık Selçuklu eseri Gök Medrese, 26 yıl süren restorasyonun ardından ihtişamıyla büyülüyor.
Oyunlar İptal
Oyunlar İptal
Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) tarafından cumartesi günü oynanacak oyunlar koronavirüs salgını kapsamında alınan yeni tedbirler dolayısıyla yeni bir karara kadar iptal edildi.
Yapılandırma Uyarısı
Yapılandırma Uyarısı
Sivas Belediyesi, 7256 sayılı kanun kapsamında emlak vergisi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşları uyardı.
Sağlıkçıların  Hakkı Ödenmeli
Sağlıkçıların Hakkı Ödenmeli
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen; “Hak verilmeyip, emeğin göz ardı edildiği bir çalışma düzenini sürdürebilmek sağlık çalışanları açısından mümkün değildir. Çalışanların ya dinlenme hakları verilmeli ya da bu emeklerinin karşılığı ödenmelidir” dedi.
Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Esnaf ve sanatkarların koronavirüs salgını dolayısıyla zor günler geçirdiğini söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Vergi, prim ve kredi borçları da faizsiz olarak ertelenmelidir. Kiracı olan esnaflara kira yardımı konusunda destek sağlanmalıdır. Yapılandırmanın tekrar görüşülerek en az 6 ay ödemesiz 60 ay vade ile yeniden düzenlenmelidir” dedi.
Raflarda Tozlanmasın Okuruyla Buluşsun
Raflarda Tozlanmasın Okuruyla Buluşsun
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “300 Fikir 300 Proje” kapsamında hazırlanan ‘Raflarda Tozlanmasın Okuruyla Buluşsun´ projesinin tanıtımı gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Bu çalışma ile ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza, gençlerimize ve diğer vatandaşlarımıza çok daha fazla kaynağa ulaşma imkânı vermek niyetindeyiz” dedi.
Kanser Savaşçısına Bilgisayar Hediyesi
Kanser Savaşçısına Bilgisayar Hediyesi
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; önce böbrek yetmezliği, ardından da 3 kez kanser tanısı konulan ve hastalıkla yılmadan mücadele eden 29 yaşındaki üniversite öğrencisi Durukan Yıldız´a, eğitimini sürdürebilmesi için dizüstü bilgisayar hediye etti.
Herkes İçin Engelsiz Dünya
Herkes İçin Engelsiz Dünya
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Eğitim Bir-Sen Sivas Şubesi Engelliler Komisyonu Başkanı Selman Devecioğlu, “Herkes için engelsiz dünya temennilerimizin karşılık bulmasını umut ediyor, ‘Bilinçle ve erdemle; engelleyen bakışı engelle´ diyoruz” dedi.
Yoksulluğun Resmi
Yoksulluğun Resmi
DEVA Partisi İl Başkanı Serdar İnce, ihtiyaç sahibi ailelere 500 TL´lik kışlık yakacak yardımı yapacağını duyan vatandaşların salgına rağmen uzun kuyruklarda saatlerce bekleyerek aldıkları riske dikkat çekti. Başkan İnce, Sivas´taki bu kuyruğun Türkiye´nin yoksulluğunu resmi olduğuna işaret ederek, "Kötü yönetimin bedelini yoksullar ödüyor" dedi.
Turistlerin Uğrak Mekanı Olacak--Video
Turistlerin Uğrak Mekanı Olacak--Video
Soğuk Çermik kaplıcaları, tatil köyü hüviyetine getirilerek Sivas´ın kültürüne ve turizmine katkı sağlayacak. Birçok alanda yenilemenin yapılacağı kaplıca, yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânı haline gelecek
Aktiviteler Sanal Sergilerle Yapılıyor--Video
Aktiviteler Sanal Sergilerle Yapılıyor--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde sanatsal etkinlikler dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle sanal sergilerle gerçekleştiriliyor.
Cem Vakfı´na  Cenaze Aracı
Cem Vakfı´na Cenaze Aracı
Sivas Belediyesi tarafından Cem Vakfı´na cenaze nakil aracı verildi. Araç; Alevi vatandaşların cenaze hizmetlerinde kullanılacak.
Kale Projesi Hız Kesmiyor
Kale Projesi Hız Kesmiyor
Sivas Belediyesi öncülüğünde başlatılan Kale Projesi gün yüzüne çıkmaya başladı. Ulu Cami ve Gök Medrese´yi bütünleştirecek olan projede, bir yandan arkeolojik kazılar devam ederken diğer yandan da alan içerisinde yer alacak mimari yapılar tamamlanma aşamasına geldi.
Alkollü Sürücüyle Polislerin Diyaloğu Gülümsetti--Video
Alkollü Sürücüyle Polislerin Diyaloğu Gülümsetti--Video
olis ekipleri ile alkollü sürücünün diyaloğu dinleyenleri gülümsetti.
Sivas Cazibe Merkezi Olacak
Sivas Cazibe Merkezi Olacak
Demirağ Organize Sanayi Bölgesindeki sürdürülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “İnşallah 2021´in sonunda alt yapısı bitecek olan Demirağ Organize Sanayi bölgesinde 30-35 bin, yaklaşık 40 bine yakın işsiz kardeşimize iş imkanı sağlanacaktır. Yatırımcı Sivas´ı tercih etmeye başladı. Hızlı treniyle, alt yapısı bitmiş Demirağ Organize Sanayisiyle 2022-2023 yılında Sivas cazibe merkezi olacak” dedi.
Kanuni İlkokulu´ndan Anlamlı Çalışma--Video
Kanuni İlkokulu´ndan Anlamlı Çalışma--Video
Sivas Kanuni İlkokulu, Engelliler Günü nedeni ile bir kamu spotu hazırladı. Engelli-engelsiz öğrenci, veli, öğretmen ve personelin rol aldığı kamu spotunda fiziki engeli olanlara destek verilirken, korona virüs engeli de anlatılarak, “Okula gidememek engeldir. Tedbirlere uyalım” mesajı verildi.
Elimizi Taşın Altına Koymaya Hazırız
Elimizi Taşın Altına Koymaya Hazırız
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul; Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Rektör Kul, “Akademik birikimin üretim hattına doğrudan yansımasına vesile olacak her uygulamada taşın altına elimizi koymaya varız. Bölgemizde gerçekleştirmek istediğimiz teknolojik dönüşümün nitelik ve niceliğine artı bir değer katmaya kararlıyız” dedi. Fatih TABUR Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul´u ziyaret etti. Ziyarette ortak proje ve çalışmalara imza atılması konusunda fikir birliğine varıldı. Ziyarette konuşan Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, "Cumhuriyet Üniversitemizden sonra Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz de Sivas´ta hizmet verecek. Üniversitelerimiz şehrimizin gelişmesine ve tanıtımına önemli katkı sağlayacak. Buralarda eğitim gören öğrencilerimiz üniversite hayatı boyunca gerek harcamaları gerekse de tanıtımlarıyla bacasız bir fabrika gibidir. Ayrıca, esnafımızın ufkunu genişletecek yeni projelere birlikte imza atmaya hazırız. Üniversitemizle ortak çalışmaya her zaman varız. İnanıyoruz ki ortak çalışmalarla kentimize örnek sanayi ürünleri kazandıracağız” dedi. “ARTI DEĞER KATMAYA KARARLIYIZ” Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ise yaptığı konuşmada “Üniversite sanayi işbirliğine dayalı proje faaliyetleri, eşleştirme, girişimcilik ve şirketleşme konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulup ortak faaliyet ve etkinlikler ile kurumsal yetkinliklerin artmasını sağlayabiliriz. Üniversite-esnaf iş birliğini daha verimli hale getirecek faaliyetler yürütebiliriz. En önemlisi ise üniversite öğrencilerinin ve araştırmacıların bölgemiz firmaları ile etkileşime geçip iş hayatına entegre olabilen projeler geliştirebilmeleri sağlayabiliriz. Akademik birikimin üretim hattına doğrudan yansımasına vesile olacak her uygulamada taşın altına elimizi koymaya varız. Bölgemizde gerçekleştirmek istediğimiz teknolojik dönüşümün nitelik ve niceliğine artı bir değer katmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı.
Kimse Açıkta Kalmayacak
Kimse Açıkta Kalmayacak
Vali Salih Ayhan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını (SYDV) ziyaret etti. Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca pandemi döneminde vatandaşlara 332 milyon lira yardım yapıldığını söyleyen Ayhan, “İnşallah bu kış sezonunda da hiçbir vatandaşımızın açta açıkta kalmaması için, üşümemesi için, kimsesizlerin kimsesi olan devletimiz her türlü vatandaşımıza destek olmaya devam edecektir” dedi.
Sivas´ın Gururu Örnek Oluyor
Sivas´ın Gururu Örnek Oluyor
13 yaşında iken Divriği´de düzenlenen bir ses yarışmasında birinci olan Pınar Dağdelen eserleriyle sanat dünyasında parlarken, yaşantısı ile de insanlara örnek oluyor.
Odalarda Mesai Saatleri Değişti
Odalarda Mesai Saatleri Değişti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan koronavirüs salgını yeni tedbirleri kapsamında odalarda çalışma saatleri değiştirildi.
Engelleri Kaldırmaya Gayret Ediyoruz
Engelleri Kaldırmaya Gayret Ediyoruz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Engelliler Günü mesajında “Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle şehirlerimizi, sokaklarımızı, okullarımızı yeniden düzenleyerek engelli kardeşlerimizin her konuda önlerindeki engelleri ortadan kaldırmaya gayret ediyoruz” dedi.
Engellilerimiz Her Alanda Desteklenmeli
Engellilerimiz Her Alanda Desteklenmeli
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Engellilerimizin çağdaş bir toplumda, ayrım yapılmadan, toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için her alanda desteklenmeleri gerekmektedir” dedi.
   Bizlere Önemli Görevler Düşüyor
Bizlere Önemli Görevler Düşüyor
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda; “Engelli kardeşlerimizin sosyal, kültürel, ekonomik ve diğer alanlarda hayatlarını sürdürmelerinde bizlere önemli görevler düşüyor” dedi.
Engelsiz Dünya İçin El Ele Verelim
Engelsiz Dünya İçin El Ele Verelim
Vali Salih Ayhan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajında; “Engelsiz bir dünya için herkesi üst düzeyde sorumluluk üstlenmeye davet ediyor; engellilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk, başarı ve güzel bir yaşam temenni ediyorum” dedi.
Bütçeyi Verimli Kullanacağız
Bütçeyi Verimli Kullanacağız
Sivas Belediyesi´nin 2021 yılı bütçesinin masaya yatırıldığı toplantılar sona erdi. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin koordinesinde gerçekleştirilen 4. oturumda Sivas Belediyesi´nin 2021 yılı tahmini bütçesi 600 milyon lira olarak meclis üyelerinin onayından geçti. Başkan Bilgin, “Milletimizin emaneti olan bütçemizi verimli bir şekilde kullanacağız” dedi.
Zincirleme Kazada 10 Araç Hasar Gördü
Zincirleme Kazada 10 Araç Hasar Gördü
Sivas´ta buzlanma nedeniyle meydana gelen zincirleme kazada 10 araç hasar gördü
Uzmanı Uyardı “Dijital Kölelik Kapıda”
Uzmanı Uyardı “Dijital Kölelik Kapıda”
Doç. Dr. Tuncay Dilci, Dijital kokaine dikkat çekip, dijital köleliğin kapıda olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın “dijital faşizm” uyarısının büyük önem taşıdığını söyledi.
Kongreler Yeniden Ertelendi
Kongreler Yeniden Ertelendi
Sivas İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında gerçekleşen olağanüstü toplantıda; STK, meslek kuruluşları ve kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarını erteleme kararı aldı.
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Evet, Biz Bir Ekolüz...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Engelli Kardeşlerimize Yardımcı Olalım
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Yazık Hemde Çok Yazık… Türk Futbolu Sizinle Yok Oluyor…
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Bencillik ve Cehalet
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7796
EURO
9.4625
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi