GÜNDEM 31.12.2020 07:00:00 0

2021 Sağlık Getirsin

CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun yeni yıl nedeniyle yaptığı açıklamada; ?Sivas´ta, ülkemizde ve dünyada yaşayan tüm insanların yeni yılını kutluyor, 2021´in sağlık, huzur ve bolluk içinde geçireceğimiz bir yıl olmasını diliyorum? açıklamasında bulundu? ded

Fatih TABUR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun, yeni yıl dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Parti binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Coşkun, ?2020 yılını maalesef çok güzel yaşanmışlıklarla geride bırakmıyoruz.  Geride bıraktığımız yılda çok acılar çekildi, salgın nedeniyle birçok canımızı, değerlerimizi, sevdiklerimizi maalesef kaybettik. Ülkemizde krizler ve demokrasi dışı uygulamalar tüm vatandaşlarımızın huzurunu kaçırdı. 2020 yılı hukuktan uzaklaşıldığı, baskıların arttığı, esnafımızın, emeklinin, işçinin, memurun darboğaza girdiği, işsizliğin hat safhaya ulaştığı bir yıl oldu. Güzel ülkemize bunları reva görenler hepimizin malumu. Şimdi geride bıraktığımız yılın üzücü olaylarından söz etmektense yeni yılın getireceği yeni sevinçler ve umutlardan söz etme zamanı. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, milletimizin bugünlerden çok daha iyi şartlarda yaşamayı hak ettiğini biliyoruz. Tüm mücadelemiz halkımızın ve cumhuriyetimizin hak ettiği seviyeye ulaşması için. Bu vatan toprağında yaşayan her insanımızın huzurla uyuduğunu, her çocuğumuzun yüzünün güldüğünü görünceye kadar bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz? dedi.

2021´in daha iyi bir yıl olması için CHP´nin halkın, demokrasinin ve adaletin yanında durmaya devam edeceğinin altını çizen İl Başkanı Coşkun; ?Yeni gelen yılda umuyorum ki, artık son dönemini yaşayan AKP  diğer 18 yılda yaptığı yanlışları tekrarlamaz ve hatalarından döner. Unutulmamalıdır ki, bu ülkeyi bizler için kurtaran ve kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, bu vatanı kimsenin kendi çıkarları uğruna kullanması, halka zulüm etmesi ve ülkenin kaynaklarını heba etmesi için kurtarmadılar.  2021´in çocuklarımızın sevinç çığlıklarının yükseldiği, gençlerimizin bilimin ışığında eğitim aldığı ve işsiz kalmadığı, erkek egemen şiddetine boyun eğmeyen kadınların ve akla, vicdana, ahlaka sığmayan dayatmaları reddeden gençlerin demokratik taleplerinin yükseldiği; hak, hukuk ve adalet uğruna verdiğimiz mücadelenin kökleştiği, liyakate dayalı istihdam politikasını, şeffaflığı, kuvvetler ayrılığını, parlamenter demokrasiyi savunanların,  toplumun her kesiminin özgürce kendilerini ifade edebildikleri, çalışanlarımızın kandırılmadığı ve emeklerinin karşılığını tam olarak aldığı, savaştan, yoksulluktan ve yolsuzluktan uzak, sağlıklı günlerin olduğu, ?martın sonu bahar´ ve ?her şey çok güzel olacak´ sloganı ile yola çıktığımız yolun yakın zamanda iktidar ile taçlandırılması, yaşadığımız tüm acıların geride bıraktığımız yılda kalması dileğiyle, başta  ilimiz Sivas´ta, ülkemizde ve dünyada  yaşayan tüm insanların yeni yılını kutluyor, 2021´in sağlık, huzur ve bolluk içinde geçireceğimiz bir yıl olmasını diliyorum? ifadelerini kullandı.