GÜNDEM 22.01.2022 07:00:00 0

20 Oy Farkla Yeniden Başkan

Sivas Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odasının olağan genel kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Ahmet Yıldız rakibi  Ömer Faruk Gökçek’e 20 oy fark atarak yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odasının olağan genel kurulu yapıldı. İki liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Ahmet Yıldız, üyelerin oylarının çoğunluğunu alarak güven tazeledi.

İlimizde faaliyet gösteren bir salonunda gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığını Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal yaptı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda konuşan Köksal; esnafının hizmetine talip olan iki adaya da başarılar diledi.

Esnafın sorun ve sıkıntıları hakkında da açıklamalarda bulunan Köksal esnafa faizsiz kredi desteğinde bulunulmasını istedi.

Öte yandan Köksal,  esnafın KOSGEB tarafından açıklanan mikro ve küçük işletmelerle yönelik olarak açıklanan destek programından faydalanmasını tavsiye etti.

Köksal, genel kurulda oda başkanlığı için aday olan Ahmet Yıldız ve Ömer Faruk Gökçek’e başarılar diledi.

Yönetim kurulu, denetim kurulu, faaliyet raporları okunduktan sonra ibra edildi.  Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Yıldız, seçildiği günden itibaren menfaat gözetmeksizin üyelere hizmet ettiğini ifade ederek, bu güne kadar destek olan üyelere ve her zaman esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Köksal’a  teşekkür etti.

Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanlığına aday olan  Ömer Faruk Gökçek ise seçilmesi halinde yapacağı hizmetler hakkında bilgi vererek üyelerden destek istedi.

İki liste ile gidilen genel kurulda Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odasının mevcut başkanı Ahmet Yıldız 187 oy alarak güven tazelerken, diğer aday Ömer Faruk Gökçek ise 167 oy alabildi