SPOR 20.08.2020 07:00:00 0

5 Oyuncu Gelecek

Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, transferde Gradel, Felix´in dışında 5 oyuncu daha alacaklarının müjdesini verdi. Çalımbay, ?Daha alacağımız oyuncular var. Kanat oyuncusu alacağız, orta saha oyuncusu alacağız, bir forvet alacağız. Bunl

OĞUZHAN SARZEP

Demir Grup Sivasspor´un tecrübeli teknik direktörü Rıza Çalımbay, yayıncı kuruluş Bein Sports´a açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, geçtiğimiz sezon Süper Lig´i 4. sırada tamamlayan Sivasspor´un bu sezonki en büyük hedefinin ligi %100 ilk beş sıra içinde tamamlamak olduğunu söyledi. Transferler hakkında da konuşan Rıza Çalımbay, Anadolu kulüplerinde geniş kadro olmazsa, şanssızlıklar yaşayacaklarını ekledi.

?SIKIŞTIRILMIŞ BİR LİG YAŞANACAK?

Atom Karınca lakaplı teknik adam, ligin bu sezon zor geçeceğini söyleyerek, ?Ben kendimde Sivaslıyım, 1 yıl daha yolumuza devam edeceğiz. İnşallah bu sene hem Sivas için, hem de bizim için çok önemli. Her şeyden önemlisi Avrupa Kupaları var burada. Sivas´ı ok iyi temsil etmemiz lazım, çok başarılı olmamız lazım özellikle Avrupa´da ve Lig´de. Bu sene tabii ki lig biraz daha zor. Zor bir lig yaşanacak. 21 takıma çıktığı için gerçekten sıkıştırılmış bir lig yaşanacak. Çünkü çok kısa sürede bitmesi gerekiyor. Milli takımın maçları var, bizlerin Avrupa Kupası maçlarımız var, Türkiye Kupası maçları var, Lig maçları var. Burada hem iyi çalışmamız gerekiyor, çünkü yoğun maç oynayacağımız için. Hem de kadromuzu çok iyi yapmamız gerekiyor. Alternatifli çok iyi bir kadromuzun olması gerekiyor. Belki de her hafta kadro değişeceğiz. Belki Çarşamba bir takım oynayacak, Pazar bir takım oynayacak. Herkesin birbiri ile aynı ayarda olması gerekiyor. Yine bizim ilk 5´in içerisinde yüzde yüz olmamız gerekiyor? dedi.

?GENİŞ BİR KADRONUZ OLMAZSA??

Anadolu kulüplerinde geniş kadro olmazsa, şanssızlıklar yaşayacaklarını vurgulayan Çalımbay, ?Geçen sezon biz mükemmel bir istikrar yakaladık ama özellikle Anadolu Kulüplerinde eğer geniş bir kadronuz olmazsa, bir de şanssızlıklar yaşarsanız o zaman sıkıntılar başlıyor. Bizde de maalesef öyle oldu. Kaybettiğimiz ve bizlere çok katkılarda bulunan arkadaşlarımız vardı. Mert Hakan, Emre Kılınç, Fatih Aksoy bunların üçünün de çok büyük katkısı vardı. Fernando da olsun. Bu arkadaşlarımız yok. Şimdi onların yerini doldurmamız gerekiyor. Sevindiğimiz olay iskeletimiz duruyor. Oraya alacağımız 5-6 tane oyuncu ile inşallah daha iyi bir sezon yaşayacağımıza inanıyorum ben? diye konuştu.

?BÜTÇEMİZE GÖRE HAREKET EDİYORUZ?

Kulübün bütçesine göre transfer çalışmalarını yürüttüklerinin altını çizen Rıza Çalımbay, ?Bizim büyük takımlar gibi hadi hemen şu oyuncuyu alalım diye bir şeyimiz yok. Biz kendi bütçemize göre hareket ediyoruz. İstediğimiz oyuncu değil, alabileceğimiz oyuncular alabiliyoruz. Kendimize göre olanları alabiliyoruz. Diğer takımlar kadar bütçe açısından transfer yapamayabiliriz ama bizde çok iyi oyuncular alıyoruz. Geçen sezon bizim oyuncuların hepsi dört dörtlüktü. Sadece ikinci yarı belki bütçemiz biraz daha fazla olsaydı bir iki tane oyuncu alabilseydik daha da farklı güzel şeyler olabilirdi. Yine de kulübümüz çok iyi bir kulüp. Hiçbir zaman oyuncusunu mağdur etmiyor, maddi açıdan ve diğer açılardan. Çalışma ortamı zaten mükemmel? ifadesini kullandı.

?TARAFTARIMIZLA HİÇ MAĞLUBİYET YAŞAMADIK?

Geçen sezonki destekten dolayı taraftara teşekkür eden Çalımbay, ?Geçen sezon en iyi şeylerden bir tanesi de taraftardı. Taraftarımızla biz hiç mağlubiyet yaşamadık. Kendi sahamızda mağlubiyet aldık. İlk mağlubiyeti aldığımız da pandemi dönemiydi. Seyircimiz bizim mağlubiyetimizi yaşamadı kendi sahamızda? dedi.

?ALTERNATİFLİ BİR KADROMUZ OLMASI GEREKİYOR?

Son olarak 5-6 tane daha transfer yapacaklarını söyleyen Çalımbay, ?Daha alacağımız oyuncular var. Kanat oyuncusu alacağız, orta saha oyuncusu alacağız, bir forvet alacağız. Bunları da inşallah almaya çalışıyoruz, uğraşıyoruz. Bizim alternatifli bir kadromuz olması gerekiyor. Biz Sivasspor olarak gerçekten mütevazi bir takımız. Kimseyle uğraştığımız yok. O yüzden inşallah bizlerle de uğraşmazlarsa yine biz bu ligi alnımızın akıyla iyi bir yerde bitiririz? diye konuştu.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ