22.05.2017 07:00:00 0

500 AİLENİN YÜZÜ GÜLECEK

Sivas Ravza Derneği Ramazan ayı öncesinde ilimizdeki ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye hazırlanıyor. Ramazan ayında yapılacak yardım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Ravza Derneği Başkanı Abdullah Ağbektaş, ?Bu hafta Cumartesi günü itibariyle Ramaza

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Ravza Derneği Başkanı Abdullah Ağbektaş, Ramazan ayında ilimizdeki ihtiyaç sahibi 500 aileye gıda kolisi dağıtacaklarını kaydetti. Geçtiğimiz haftadan itibaren kolilerin hazırlanmaya başladığını belirten Ağbektaş, Ramazan ayında ilimizdeki ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldüreceklerini kaydetti.

Mahalle Muhtarlarında fakirlik belgesi bulunan herkese yardım elini uzatacaklarını kaydeden Ağbektaş, bu hafta içerisinde gıda kolilerinin dağıtımına başlayacaklarını söyledi.

Ağbektaş, ?Bu hafta Cumartesi günü itibariyle Ramazan ayına gireceğiz. Biz geçtiğimiz haftalardan itibaren 500 adet gıda kolisi hazırlıyoruz. Bu çalışmalarımızla birlikte ilimizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimizin Ramazan ayı boyunca iftar ve sahurlarına vesile olmuş olacağız. Gıda kolilerimizde temel gıda ürünleri bulunuyor. Ayrıca temizlik ürünleri ve çocuklarımız için çikolatalarımız da olacak. Bu paketlerimizle bir ailenin gıda ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Bu gıda kolilerimizi mahalle muhtarlarında fakirlik belgesi olan tüm vatandaşlarımıza dağıtacağız. Ayrıca yine ilimizdeki mülteci kardeşlerimize de dağıtım yapacağız. Hamdolsun Sivaslı hemşerilerimiz bu konuda bizlerden desteklerini esirgemiyorlar. İhtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmaya vesile olan tüm kardeşlerimize de teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun? dedi.

Ravza Derneği olarak 2013 yılında kuruldukları ve bugüne kadar önemli faaliyetlere imza attıklarını ifade eden Ağbektaş, şöyle devam etti:

?Sivas´ın namına yakışır hayır faaliyetlerimizi her geçen gün artırarak devam ettiriyoruz. 2017 yılında da önemli hizmetlere miza atacağız. Ravza Derneği olarak Suriye´ye en son 54 ve 55. Tırlarımızı göndermiştik. Önümüzdeki haftalarda da 56 ve 57. Tırlarımızı göndereceğiz. Bu tırlarımızın birisi su diğeri ise temel gıda maddelerinden oluşacak. Son açtırdığımız su kuyularıyla birlikte Afrika´daki kuyu sayımız 30´a ulaştı. Her ay da Afrika´nın çeşitli bölgelerinde yetimhanelerde kalan çocuklarımız için 15 adet kurban kestirmeye devam ediyoruz. Diğer taraftan yine Afrika´nın bazı ülkelerinde cami projelerimiz var. Şuan itibariyle 3 camimizin inşaat çalışmaları devam ediyor. Bu yılsonuna kadar inşallah camilerimizi hizmete açmayı planlıyoruz.?

Her ay 120 yetime burs verdiklerini hatırlatan Ağbektaş, ?Yine Ravza Derneği olarak ilimizdeki 120 yetim yavrumuza 50-100 TL tutarında burs veriyoruz. 2 kardeş olan yetimlerimize 50 TL 3 kardeş olan yetim çocuklarımıza ise aylık 100 TL tutarındaki burslarımızı banka hesap numaralarına yatırıyoruz. Yetim gülerse Hz. Peygamber (sav) güler. Yetim gülerse, dünya güler. İlimizdeki yetim yavrularımızı bağrımıza basıyoruz. Yetimleri sevindirmek Peygamberi sevindirmektir? şeklinde konuştu.

Yardım faaliyetlerinin sadece Sivas ile sınırlı kalmadığını belirten Ravza Derneği Başkanı Ağbektaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nde de rutin olarak yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini kaydetti.

Ağbektaş, ?Geçtiğimiz hafta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine bir ziyarette bulunduk. Kıbrıs´ta da yardıma muhtaç olan kardeşlerimize partner derneğimiz vasıtasıyla her ay yardımlarda bulunuyoruz. Son ziyaretimizde 60 kardeşimizi bizzat ziyaret ederek, gıda kolilerimizi teslim ettik. Kıbrıs bizim de vatanımızdır, oradaki insanlar bizim kardeşlerimizdir? diye konuştu.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ