GÜNDEM 18.02.2021 07:00:00 0

Dargınlıklara Son Verelim

Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımlayan SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Bu gecede dargınlıklara ve küskünlüklere son verilmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz” dedi.

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları  Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’nin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni etti.

Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Köksal, “Üç aylara girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu mübarek aylar içerisinde yer alan kandiller, Allah’ın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği zaman dilimledir.  Mübarek üç aylar  ve içerisinde barındırdığı kandiller, insanların kalplerini yakınlaştıran,  dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın artırılmasına vesile olan  özel ve güzel günlerdir. Rahmet, merhamet, şefkat ve yardımlaşma hislerinin en üst seviyeler çıktığı bu ayları ve içerisinde barındırdığı Regaip, Miraç ve Berat kandillerimizi de iyi değerlendirelim. Üç aylar ve mübarek gecelerin kıymetini bilmeli ve dualarla geçirmeliyiz. Bu gecede dargınlıklara ve küskünlüklere son verilmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın, kalbiniz nur, Regaip Kandiliniz mübarek olsun. Bu duygu ve düşüncelerle, üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaip Kandili’nin ülkemizde ve ilimizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine, birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine, esnaflarımızın bir an önce eski günlerine kavuşmasına vesile olmasını  dilerim. İslam aleminin, halkımızın ve esnaf ve sanatkarlarımızın mübarek Regaip Kandili’ni tebrik eder,  Bu gecenin ülkemiz ve İslam Âleminin  birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.