GÜNDEM 27.09.2021 07:05:00 0

İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, bir dizi programlara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, bir dizi programlara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize geldi. Ünal; Sivas programı kapsamında ilk önce Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ile birlikte Arifan Külliyesi Ulûm-u Şer’iyye ve Hafızlık İcâzet programlarında eğitimlerini tamamlayan 47 gencin sertifika törenine katıldı. Ünal ve il protokolü eğitimlerini başarıyla tamamlayan gençleri tebrik etti.

ÜNAL, BAŞKAN BİLGİN’İ ZİYARET ETTİ

Ünal daha sonra ise Siyer-i Nebi Külliyesi tarafından yapılacak olan Erkekler ve Hanımlar Siyer-i Nebi ve Tahfizu’l Kur’an Eğitim Merkezleri temel atma törenine katıldı. Ünal; Sivas ziyareti çerçevesinde Sivas Belediyesi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında Başkan Hilmi Bilgin’den bilgi aldı.  Ziyaret anısına Bilgin, Ünal'a Sivasspor forması ve Sivas bıçağı hediye etti. Bilgin'e teşekkür eden Ünal, Sivas Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışma ve gayretleri için minnetlerini sundu.

KORUMAMIZ GEREKEN BİR ZENGİNLİK

Ünal; belediye ziyaretinin ardından ilimizde faaliyet gösteren bir restoranda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve parti üyeleriyle değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Burada konuşan Ünal, “Tek bir doğrunun, düşüncenin dayatılmadığı herkesin kendi inancıyla, düşüncesiyle, doğrusuyla kendini tanımladığı biçimiyle kabul edildiği ve bu farklılıkların bir arada yaşadığı bir topluma sahibiz.  Bu çok büyük bir zenginlik.  Bu korumamız gereken yaşatmamız gereken bir zenginlik. Biz 20 yılda bir şeyi önceledik: İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Çünkü insanı yaşatmadığınız zaman insanın inancı, düşüncesi etnik kimliği ne olursa ‘önce insan’ demediğinizde birlikte yaşama tecrübesini intıkaya uğratırsınız” dedi. /Fatih TABUR/