GÜNDEM 21.10.2021 07:00:00 0

Şehit Annesinin Çilesi Sona Erdi

1995 yılında şehit olan Sivaslı Jandarma Çavuş Ömer Daştan'ın annesi Selma Daştan, evinin tapusuna kavuştu.

Hayrullah AĞKAŞ

1995 yılında bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada şehit olan Sivaslı Jandarma Çavuş Ömer Daştan'ın annesi Selma Daştan, evinin tapusuna kavuştu. Vatana feda ettiği oğlunun şehitlik tazminatıyla evini yenilemek isteyen ancak sözünde durmayan müteahhit yüzünden yıllardır sıkıntı yaşayan Daştan ailesinin sorunu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun özel talimatları ve Valiliğin takibiyle çözüldü.

“DEVLETİMİZ BİZE SAHİP ÇIKTI”

Ailenin yeni evlerinin tapusu Vali Salih Ayhan tarafından takdim edildi. Yıllardır yaşadığı sıkıntıların son bulduğunu, evine kavuştuğunu ve çok mutlu olduğunu ifade eden şehit annesi Selma Daştan, “Verdiği sözde durmayıp evimi teslim etmeyen müteahhit yüzünden 5 yıldır çektiğim çile bitti. Devletimiz bize sahip çıktı. Benim evimi almamı sağladı. Çok şükür beni huzura erdirdi. Yüzümüzü güldürdüler. Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu başta olmak üzere Vali Salih Ayhan ve süreç boyunca emek veren, destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ŞEHİDİMİZİN ANNESİ BAKAN SOYLU’YLA GÖRÜŞTÜ

Valilik ziyareti esnasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu arayan Vali Salih Ayhan, şehit annemizin mutluluğunu paylaştı. Bakan Soylu’yla görüşen Daştan, mutluluk gözyaşlarıyla teşekkürlerini sundu.

“Şehit ailelerimiz, bizim başımızın tacıdır” diyen Vali Salih Ayhan ise; “Aziz şehitlerimize karşı sorumluluğumuz var. Bütün şehit ailelerimizin yüzünün gülmesi, bizlerin huzurlu olması demek. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu, süreci birebir yakından takip etti.  Kış aylarına girmeden sizi yuvanıza kavuşturmak bizleri de çok mutlu etti.” ifadelerine yer verdi.