GÜNDEM 25.01.2021 07:00:05 0

Adım Adım Mutlu Sona--Video

Ankara ile Sivas arasındaki seyahat süresini 12 saatten 2 saate düşürecek ve konforlu seyahat imkanı sağlayacak olan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi kapsamında test sürüşlerine başlandı. Hattın fiziksel özelliklerinin kontrolü için Yozgat´ı

YAKLAŞIYOR YAKLAŞMAKTA OLAN

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ve İl Başkanlığının sosyal medya hesaplarından hızlı trenin Sivas´a geldiği anın görüntüsü paylaşıldı. Ekinci, paylaşımında, "Ankara-Sivas hattında hizmet verecek olan hızlı trenle çalışmaların devam ettiği tren yolunda test sürüşü yapıldı. Yaklaşıyor yaklaşmakta olan" ifadelerini kullandı.

HER ŞEY HALKIMIZ İÇİN

AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ise "Sivas´ın heyecanla beklediği seferlere çok az kaldı. Test sürüşlerinin devam edeceği bildirildi.  Her şey halkımız için diyerek YHT´nin ilimize kadar gelmesinde emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu´na, Sivas Milletvekillerimiz İsmet Yılmaz, Habib Soluk ve Semiha Ekinci´ye il teşkilatımız olarak teşekkür ederiz? dedi.

PERFORMANS TESTİ BUGÜN

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı dün yaptığı açıklamada; Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesinde performans testlerinin bugün başlayacağını duyurdu. Saat 08.00´de Ankara Yüksek Hızlı Tren Garından kalkacak olan yüksek hızlı tren söz konusu testleri yaparak Sivas´a ulaşacak.  Bakanlık açıklamasında ayrıca Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı ile ilgili test çalışmalarına, hat ölçüm testleri, dinamik testler, ETCS Seviye 1 testleri ile devam edileceğini ve testlerin başarıyla tamamlanmasının akabinde Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattının açılışının yapılarak işletmeye alınacağının bilgisi aktarıldı.