AK Hizmetler Hız Kesmiyor
AK Parti, Akıncılar ve Koyulhisar ilçe kongrelerini gerçekleştirildi. Koyulhisar kongresinde konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “Koyulhisar bizim için önemli, Koyulhisar´da AK Parti hükümetleri olarak yaptığımız hizmetler hız kesmeden devam ediyor. TOKİ konutlarından öğretmenevine kadar. İlçelerimiz arasında yaptığımız en güzel öğretmenevi emin olabilirsiniz ki Koyulhisar´a yaptığımız öğretmenevi” dedi.
Tarih: 15.9.2020 07:00:00

Hayrullah AĞKAŞ

AK Parti´de Akıncılar ve Koyulhisar ilçe kongreleri gerçekleştirildi. AK Parti Akıncılar 7. Olağan Kongresi, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Polat, AK Parti İl Başkan Yardımcıları, il yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi

Divan Başkanlığını Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya´nın yaptığı kongre saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Kongrenin açış konuşmasını gerçekleştiren Akıncılar İlçe Başkanı Yakup Noyan, kongrenin hayırlar getirmesini dileyerek, “Ben görev sürecim boyunca iki seçim geçirdim. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi ile yerel seçimleri gerçekleştirdik. Tek tek insanlarla görüşmemiz lazım. Belediye Başkanıma ‘Sen eşini alacaksın her eve uğrayacaksın´ dedim.  Biz de teşkilat olarak bütün vatandaşlarımızla tek tek görüştük ve hizmeti sadece AK Parti´nin yapacağını anlattık. sandıklardan AK Parti çıktı, Akıncılar kazandı” diye konuştu.

“AKINCILAR, 2023 YILINDA DA SESİNİ DUYURACAK”

Noyan´ın ardından konuşan İl Başkanı Hakan Aksu ise, “Pandemi dolayısıyla kalabalık, coşkulu kongrelerimizi bu dönem gerçekleştiremiyoruz. Bu dönem, açık havalarda delegelerimizin katıldığı sınırlı katılımcılar ile kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Kongremizin Akıncılar ilçemize hayırlı olmasını Cenabı Allah´tan diliyorum. Akıncılar AK Parti kurulduğu günden bu tarafa her zaman partimize destek vermiştir. 2002 yılında ben AK Parti İl Başkan Yardımcısı olarak gelip gittiğim süreç içerisinde her zaman AK Parti´nin yanında oldu Akıncılar. Hacı Bekir ağabeyimiz ile çıktık biz bu yola, Hacı Bekir ağabeyimiz ile birlikte partimizde görev almış tüm başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine, Gençlik kollarına, Kadın Kollarına, Belediye Meclis Üyelerimize, İl Genel Meclisi Üyelerimize teşekkür ediyorum. 2001 yılından bu tarafa onlar bu gayreti, desteği vermeselerdi bugün Recep Tayyip Erdoğan´ın sesi Karadeniz´de, Akdeniz´de güçlü çıkmazdı. Son yerel seçimlerde de Hasan Şen Başkanımızı seçerek desteğinizi yinelediniz. İnşallah Yakup ağabeyimiz başkanlığında oluşturulacak yeni güçlendirilmiş teşkilatımız ile birlikte inşallah Akıncılar 2023 yılında da hem Sivas´ta hem de Genel Merkez´de sesini duyuracak” diye konuştu.

KONGRELER SINIRLI KATILIM İLE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Son olarak konuşan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, “AK Parti´de kongreler düğün, bayram havasında geçer. Yakup ağabeyimizin söylediği gibi bugün hepimiz 19 yaşımızdayız. O nedenle partimizin en hareketli, en bereketli dönemini yaşıyoruz. Fakat pandemiden dolayı sınırlı sayıdaki delegelerimizle açık havada kongrelerimizi devam ettiriyoruz. AK Parti´mizin kurulduğu günden bu tarafa Akıncılar bizim kalelerimizden birisi oldu. Dört dönemdir belediyemizi AK Partimize teslim ettiniz. Bugün hangi hizmetlere bakarsanız bakın AK Parti´nin hizmetlerini görüyorsunuz. Yollardan hastanelere, okulundan kütüphanesine kadar her şey de AK Parti´nin imzası var. Sizin 19 yıldır Recep Tayyip Erdoğan´ın arkasında durmanızın soncudur bunlar. Sizler 19 yıldır Recep Tayyip Erdoğan´a ve onun yol arkadaşlarına desek olmamış olsa idiniz bugün biz ne Karadeniz´de doğal gazı bulabilirdik, ne Akdeniz´de petrol arama cesareti gösterebilirdik ki son dönemlerde görüyoruz Amerika Başkan adayı ‘Bizim Türk halkı ile sorunumuz yok, Erdoğan´la sorunumuz var´ diyor.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Akıncılar ilçe teşkilatının faaliyet raporu, gelir – gider bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Tek Liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Yakup Noyan, tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.

KOYULHİSAR KONGRESİ

AK Parti Koyulhisar 7. Olağan Kongresi, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, AK Parti Kadın Kolları Sivas İl Başkanı Arzu Polat, AK Parti Sivas İl Başkan Yardımcıları, il yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya´nın yaptığı kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Kongrenin açış konuşmasını gerçekleştiren Koyulhisar İlçe Başkanı Caner Kara, “Allah´ıma şükürler olsun ki Recep Tayyip Erdoğan´a hizmet etmek için bizlere bu görevi layık gördünüz, bundan sonra devam dediniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yönetimde görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı bundan sonraki görev alan arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

“2023 YILINA HAZIR BİR ŞEKİLDE YÜRÜYECEĞİZ”

Kara´nın ardından kürsüye gelen İl Başkan Hakan Aksu, “7. olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. AK Parti´de kongreler yenilenmenin, güçlenmenin ve önümüzdeki süreçlere daha güçlü bir şekilde girmenin kavşaklarından birisidir. İnşallah bizde burada ilçe başkanımızla beraber yeni yönetimiyle yenileniş, güçlenmiş bir Koyulhisar teşkilatı ile 2023 yılına hazır bir şekilde yürüyeceğiz. Ben özellikle kurucu ilçe başkanımızdan bu tarafa görev yapmış tüm ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum, yönetim kurulu üyelerine, gençlik kollarına, kadın kollarına, belediye meclis üyelerimize, il genel meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum. Onlar eğer bu davamıza destek olmasalardı Recep Tayyip Erdoğan´ın yanında ses vermeselerdi bugün Ortadoğu´da, Karadeniz´de, Ege´de Recep Tayyip Erdoğan´ın sesi bu kadar güçlü çıkmayacaktı” şeklinde konuştu.

“YAPTIĞIMIZ HİZMETLER HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR”

Son olarak konuşan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise AK Parti döneminde Koyulhisar´a yapılan yatırımlar hakkında bilgi vererek, “Koyulhisar bizim için önemli, Koyulhisar´da AK Parti hükümetleri olarak yaptığımız hizmetler hız kesmeden devam ediyor. TOKİ konutlarından öğretmenevine kadar. İlçelerimiz arasında yaptığımız en güzel öğretmenevi emin olabilirsiniz ki Koyulhisar´a yaptığımız öğretmenevi. Yine TOKİ tarafından 370 konut kazandırıyoruz. İşyerleri, camisi ile birlikte kompleks halinde. İlçe Emniyet Müdürlüğü binamızı yeniliyoruz. Orman İşletme Müdürlüğü binamızı inşallah en kısa zamanda yapacağız. Okullarımız, yollarımız vs. Bunları siz birebir yaşadığınız için saymamıza gerek yok, bunları siz görüyorsunuz. Gördüğünüz için de 19 yıldır Recep Tayyip, Erdoğan´a, onun kadrolarına, dava arkadaşlarına yetkiyi veriyorsunuz” dedi.

15 Temmuz´da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe kalkışmasını hatırlatan Ekinci, “15 Temmuz akşamı bu necip millet darbelere darbe yaptı. 15 Temmuz´dan sonra Türkiye´de hiç kimsenin bırakın darbe yapmayı, aklından dahi geçireceğini sanmıyorum. Ama hala birileri Amerika başkan adayından, Fransa Cumhurbaşkanından medet umuyor. Cumhur ittifakı olarak üzerimizde önemli bir sorumluluk var. 2023 seçimlerine gider iken almış olduğumuz oy oranından daha fazla oy alarak Cumhurbaşkanımızın ülkemize 19 yılda kazandırdıkları için teşekkür amacıyla hem de Cumhuriyetimizin 100´üncü yılında tam bağımsız Türkiye için Koyulhisar her zamankinden daha fazla destek verecektir” şeklinde konuştu.  

Konuşmaların ardından Koyulhisar ilçe teşkilatının faaliyet raporu, gelir – gider bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Caner Kara, tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hizmetler Kesmiyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2020 yılına ilişkin konut satış istatistiklerinin açıklandığını ifade eden Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; verilerin ilimiz açısından sevindirici olduğunu dile getirdi. Sivas´ta 2020 yılında koronavirüse rağmen konut satışlarının 719 adet arttığını belirten Çayır; “Gayrimenkul en güvenilir yatırım aracı olma özelliğini sürdürüyor” değerlendirmesinde bulundu.
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken; “Ülkede şu an birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermemiz gerekir, hükümetimize destek vermek gerekir. Siyasette ayrımı bırakıp hep beraber aynı yolda, aynı gemide olduğumuzu düşünmek lazım” dedi.
Faiz Oranları Düşürülmeli
Faiz Oranları Düşürülmeli
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarların sorunlarını Demiröz´e ileten Köksal, “Alınan kredilerin ödeme günleri geldi ve esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Kredilerin vadesi uzatılmalıdır. Faiz oranları da tekrar aşağı çekilmelidir” dedi.
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sivas Adliyesini ziyaret ederek personellerle bir araya geldi. Ziyaretlerde konuşan Başkan Bilgin, “Biz şehrimize hizmet etmekle görevliyiz. Sultan Şehrimizi daha yaşanabilir hale getirebilmek, bu şehirde yaşayan hemşehrilerimizi daha mutlu, daha huzurlu ve daha güvende hissettiği her alanda bir şehir oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Bunu yaparken de tek derdimiz milletimizin beklediği hizmetleri bu şehre kazandırmak” dedi.
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
2020 yılında; kırsal alt yapıya 4 milyon 876 bin TL, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen onarım çalışmaları ile yeni okulların yapımına ise 26 milyon 676 bin TL olmak üzere Şarkışla ilçesine toplam 31 milyon 552 bin TL harcama yapıldı.
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
Başkent Grup Ecza Deposu´nun Sivas Bölge sorumlusu Ali Kaplan çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Tokat, Amasya, Samsun, Erzincan, Erzurum ve Ağrı illeri bize bağlı. Sivas´ta ve bu şehirlerde faaliyet gösteren eczanelere hizmet veriyoruz ve Sivas´ta 5 kişilik istihdam sağlıyoruz” dedi.
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
AK Parti Sivas 7. Olağan İl Kongresi´ne katılmak üzere şehrimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz; Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ´ı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin konuşan Başkan Çetindağ; “Sayın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz´den Demirağ OSB´de tarıma dayalı sanayinin kurulması noktasında altyapının hazırlanmasını ve ilimizin 6. Bölge´ye alınarak teşvikte hak ettiği konuma getirilmesini istedik” dedi.
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
Sivas´ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 140 köy yolu araç ulaşımına kapandı.
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Sivas´ın Ulaş ilçesinde Karayolları 16. Bölge Müdürlüğünce başlatılan kampanyayla öğrencilere kitap desteğinde bulunuldu.
Omuz Omuza Kar Kürediler
Omuz Omuza Kar Kürediler
Sivas´ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle beyaza bürünen kent merkezini gezinen Vali Salih Ayhan ve Başkan Hilmi Bilgin, kar temizleme ekiplerini ziyaret ederek kar küredi.
8 Araç Mahsur Kaldı
8 Araç Mahsur Kaldı
Sivas´ın Gemerek ilçesinde Sivas-Kayseri karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle 8 araç mahsur kaldı.
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Sivas´ta akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi.
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
Sivas´ta ilk Covid-19 aşısı Sivas Numune Hastanesinde Başhekim Kenan Kaygusuz´a yapıldı.
İlk Kez Kar Gördüler
İlk Kez Kar Gördüler
Sivas´ta uzun süredir beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Beyaza bürünen kent meydanında kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
AK Parti Sivas İl Başkanlığı´nın 7´nci Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Hakan Aksu ile yola devam kararının alındığı kongreye online olarak katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak mecliste ezici bir çoğunluk olarak temsil edilecek, Cumhurbaşkanlığı Seçimini tekrar kazanacağız. Gerek AK Parti gerek MHP gerek BBP olarak Cumhur İttifakı yarınlara yürümektedir, yürüyecektir” dedi.
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Sivas´ta ele geçirilen 283 adet gümrük kaçağı kol saati ve 391 adet cüzdana el konuldu.
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Sivas´ta yaklaşık 30 çocuk kumbarasında biriktirdiği paralarla ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına mont ve bot yardımı yapıyor.
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken; Taşhan çevresindeki koruma alanı sınırının daraltılması noktasında Başkan Bilgin´den destek istedi.
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Tiyatro Kiraz “Hayat Üniversitesi” adlı oyun Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) sahnesinde oyun 14 -15 Ocak tarihlerinde seyirciyle buluşacak.
  Meslek Liseleri Tasarlayacak
Meslek Liseleri Tasarlayacak
İlimizde 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde yenilenecek olan 140 öğretmen odasını meslek liseleri tasarlayacak.
İhtiyaçlılara Dev Destek
İhtiyaçlılara Dev Destek
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; geçtiğimiz yıl korona virüs salgınının başladığı Mart ayından 31 Aralık 2020 tarihine kadar olan süreçte ilimizde Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında ihtiyaçlılara 174 milyon 146 bin 767 lira ödeme yapıldığını açıkladı.
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
Sivaslı hemşehrimiz Selamet Ağaoğulları, Hayat Ağacı Derneğine 34 bin 40 TL değerinde gıda kolisi gönderdi. İçerisinde çay, şeker, sıvı yağ, zeytin, salça gibi temel gıda maddelerinden oluşan koliler ihtiyaçlılara dağıtılacak.
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olan Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gazetemize ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Demirgil, “Yerel basının hem bizler tarafından hem de devlet tarafından desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Gerçekten bu süreçte sizde çok zor durumdasınız” dedi.
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Derneği´nin Kurucu Başkanı Muhittin Karahan ve kurucu üyeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Bilgin, “Derneğin kurucularına, yöneticilerine ve üyelerine başarılar diliyorum” dedi.
Test Üretimi Başlayacak
Test Üretimi Başlayacak
Valiliğin himayesinde, İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesinin ortaklığında kurulan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ne (SİVTAŞ) ait yem fabrikasında test üretimleri bu ay içerisinde başlayacak. İlimizde tarım ve hayvancılığa büyük katkı sunması beklenen yem fabrikasında seri üretime ise Şubat ayında geçilecek.
Havadan Görüntülendiler--Video
Havadan Görüntülendiler--Video
Sivas´ta doğada nadir olarak görülen yaban keçileri drone ile havadan görüntülendi
Korkutan Yangın—Video
Korkutan Yangın—Video
Sivas´ın Suşehri ilçesinde PVC yüklü tırla, LNG tanklı tankerin çarpıştığı kaza sonrası çıkan yangın paniğe neden oldu. Korkutan yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı
Uzmandan Kritik Uyarı
Uzmandan Kritik Uyarı
Sivas´ta Covid-19 hastalığını atlatan iki hastada ani işitme kaybı görüldü. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Adnan Ekinci, Covid-19 sonrası yaşanabilecek işitme kaybına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Sivas´ta otomobil sürücüsü yan koltuktaki su şişesini düzeltirken direksiyon hakimiyetini kaybederek park halindeki araçlara çarptı. Üç aracın karıştığı kazada kimse yaralanmadı.
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
TOBB Vergi Komisyonu Başkanı ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemize ziyarette bulundu.
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5