GÜNDEM 21.01.2021 07:00:00 0

AK Parti´de Yürütme Kurulu Oluşturuldu

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen kongrede güven tazeleyen AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, kongre sonrası ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. İl Yürütme Kurulu´nun oluşturulduğu toplantıya ilişkin konuşan Aksu, ?2023´te yapılacak Cumhurbaşkan

Hayrullah AĞKAŞ

13 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilen kongre ile güven tazeleyen AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, kongre sonrası ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Parti binasında sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen toplantıda İl Yürütme Kurulu açıklandı ve yeni görevlendirmeler yapıldı.

İl Başkanı Hakan Aksu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak ilçe koordinatörleri belirlendi ve görevlendirmeler yapıldı.

Ardından ise İl Başkanı Hakan Aksu, İl Yürütme Kurulunu açıkladı. İl Yürütme Kurulu listesi şu şekilde: Hakan Aksu (İl Başkanı),  Yusuf Tanrıverdi (Siyasi Hukuki İşler Başkanı), Seyit Yerlikaya (Teşkilat Başkanı), A. Sebahattin Buyrukoğlu (Seçim İşleri Başkanı), Muhittin Karahan (Tanıtım ve Medya Başkanı), Bünyamin Er (Dış İlişkiler Başkanı), Vedat Sunkur (Sosyal Politikalar Başkanı), İrfan Yılmazer (Yerel Yönetimler Başkanı), Rüstem Yüce (Ekonomi  İşler Başkanı), Halit Akgül (Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı), Hakan Tartar (Mali ve İdari İşler Başkanı), Fikret Yıldırım (Ar-Ge Başkanı), Yasin Altun (İnsan Hakları Başkanı), Nurhan Özkan (Çevre Şehir ve Kültür Başkanı), Faris Ulucak (İl Sekreteri).

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, yeni bir kadro ile kaldıkları yerden devam edeceklerini ifade ederek, ?Sivas olarak ilçe kongrelerimizi tamamladık ve akabinde İl Kongremizi de gerçekleştirerek kongre sürecimizi taçlandırmış olduk. 2023´te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ı tekrar iktidara taşıyacak kadrolarımızı oluşturduk. Ben şimdiye kadar yönetimlerimizde görev alan dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, yeni görev alan arkadaşlarıma ise başarılar diliyorum? diye konuştu.