GÜNDEM 21.07.2020 07:00:00 0

Akademik Alanda Büyük Başarı Sağladık

Vali Salih Ayhan, 2020 LGS sınavında tam puan alarak Türkiye 1.´si olan Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulu öğrencisi Yiğit Emre Yıldırım ile Zara Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Berk Ergün´ü makamında kabul etti. Öğrencileri tebrik ederek ödül

Oğuzhan SARZEP

Sivas, Liselere Geçiş Sistemi´nde (LGS) büyük başarı sağladı. Kısa süre önce; LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından ilimizde 2 öğrenci Türkiye 1´incisi olarak kayıtlara geçti. 42 ilden 181 öğrencinin Türkiye 1´incisi olduğu 2020 Liselere Geçiş Sistemi´nde ilimizden Yiğit Emre Yıldırım ve Hüseyin Berk Ergün Türkiye birincisi olmayı başardı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı öncülüğünde, LGS´de başarılı olan öğrencileri, öğretmenleri ve ailelerini makamında kabul eden Vali Salih Ayhan, öğrencileri tebrik etti.

İlimizde eğitimin kalitesini artırmak için Sivas Valiliği himayelerinde ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde hayata geçirilen Köprü Projesi ile akademik başarının giderek arttığını vurgulayan Vali Ayhan, LGS sürecinde öğretmenlerin ve öğrencilerin adeta bir seferberlik içerisinde olduğunu söyledi.

Sivas´ın LGS´de Türkiye´nin en iyi illerinden biri olacağını belirten Vali Ayhan, "İnandık ve başardık. Köprü Projesi ile çocuklarımızın eksikliklerini tespit ederek yola çıktık. Yaptığımız değerlendirme ve araştırmalar neticesinde Sivas´ın ilk 10´a girdiğini söyleyebiliriz" dedi. 

ALDIĞIMIZ VE SONUÇLAR İYİ SEVİYEDE

Vali Ayhan, zorlu maratonda öğrencilerin azim ve mücadele vererek iyi sonuçlara ulaştığını dile getirerek, "Sivas fiziki, teknolojik, altyapı ve insan kaynağı alanlarında çok iyi seviyede. Bu yılda akademik alanda büyük bir başarı sağladık ve aldığımız sonuçlar iyi seviyede" diye konuştu. 

VALİ AYHAN´DAN ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR

Vali Salih Ayhan, ülkenin salgın döneminde zor bir dönemden geçtiğini ifade ederek, "Bu süreçte öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz hedeflerinden sapmadan gece gündüz çalıştılar. İnşallah başarı devam edecek. Elde ettiğimizi başarı ile Sivas´ın adını Türkiye´ye duyurduk.  Çocuklarımızı, öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Sizler bizim gurur kaynağımızsınız.  Sizler kadar bizlerde çok heyecanlıyız? şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERİMİZİ AYNI HASSASİYETLE SINAVA HAZIRLAYACAĞIZ

Sivas´ın eğitimdeki istikrarlı başarısını devam ettirmek için her türlü çalışmayı yapacaklarını vurgulayan Vali Ayhan, "2020-2021 eğitim-öğretim hazırlıkları başladı. Geçen yıl 7. sınıf öğrencilerimizin başarılı olması için her türlü desteği verdik. Bu yıl da aynı hassasiyetle öğrencilerimizi önümüzdeki yıl sınava hazırlayacağız. Bu yıl LGS´de alınan başarı da öğrencilerimiz için örnek olacak? açıklamasında bulundu.

Liselere Giriş Sınavında,  Türkiye 1´incisi olan Yiğit Emre Yıldırım ve Hüseyin Berk Ergün´de yaptıkları konuşmada, ´´Planlı-programlı ders çalışarak bu başarıya ulaştık. Bu süreçte bizlerden emeğini esirgemeyen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Zorlu bir süreçte elde ettiğimiz başarı hem bizi hem de ailelerimizi gururlandırdı.´´ dedi.

Ziyaretin sonunda Vali Salih Ayhan, 2020 LGS sınavından 500 tam puan alarak 1. olan Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulu öğrencisi Yiğit Emre Yıldırım ile Zara Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Berk Ergün´ü ödüllendirdi.