Akyıldız´dan 3 başlıkta 25 proje
CHP´nin Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız; Çalışan Kadınlar Büyüyen Sivas, Mutlu Gençlik Gülümseyen Sivas ve Kent Projelerimiz Gelişen Sivas olmak üzere 3 ana başlıkta 25 proje açıkladı.
Tarih: 12.3.2019 07:00:00

FATİH TABUR

“Sivas´a sevdalıyız” sloganından yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, 31 Mart´ta gerçekleştirilen seçimlerin ardından başkanlık koltuğuna oturması halinde hayata geçireceği projeleri açıkladı. Projelerini Çalışan Kadınlar Büyüyen Sivas,  Mutlu Gençlik Gülümseyen Sivas ve  Kent Projelerimiz Gelişen Sivas olmak üzere 3 ana başlıkta açıklayan CHP´li Akyıldız, 25 proje sıraladı. Akyıldız, projelerinin detaylarına ilişkin şu bilgileri verdi:

ÇALIŞAN KADINLAR BÜYÜYEN SİVAS

-Fikir Senden Destek Benden: Sivaslı ev kadınlarına, kendine has yetenekleri doğrultusunda iş imkanı sağlayarak ev ekonomilerine katkıda bulunacağız. Kadınlarımız, belediyemizin sağladığı malzeme desteğiyle kendi evinde üretim yapma şansına kavuşacak.

-Kadın Eli Pazarı: Belediyemizin ev kadınlarına sunduğu destekle üretilen el emeği göz nuru ürünleri, yalnızca kadınların satıcı olarak bulunduğu Kadın Eli Pazarı´nda halkımızla buluşturacağız.

-Organik Büfe: Günümüzde doğal ürünlere ulaşım imkanı oldukça zor olduğundan, projemizle Sivaslı kadınlarımızın ürettiği yüzde 100 doğal ürünlere, tüm halkımız belediyemizin açacağı organik büfeler vasıtasıyla rahatlıkla ulaşacak.

-Halk Süt: Projemizle Sivaslı süt üreticilerinden aldığımız doğal günlük sütü, kuracağımız modern tesislerde işleyerek organik büfelerde halkımızla en uygun fiyatlarla buluşturacağız.

-El Emeği Göz Nuru: Şehrimiz merkezine yerlerinde oluşturacağımız El Emeği Göz Nuru satış noktalarında kadınlarımızın üreteceği hediyelik eşyaları turistlerle buluşturacağız.

MUTLU GENÇLİK GÜLÜMSEYEN SİVAS

-Yiğido Fest: Belediyemizin organize edeceği Yiğido Fest etkinlikleri ile ulusal medyada yer alan popüler isimleri şehrimizde misafir edeceğiz.

-Hayata Hazırlık Kursları: Gençlerimiz iş bulamıyor, esnaf ve işverenler nitelikli eleman eksikliğinden bahsediyor. Belediye bünyesinde açacağımız hayata hazırlık kursları ile gençlerimizi maddi gelir sağlayabilecekleri alanlarda eğiteceğiz. Gençlerimizi nitelikli eleman arayan işletmelerle buluşturacağız.

-Ücretsiz Ulaşım Aktarımı: Üniversitemize yapılan 10 bin kişilik yurt ve otobüs hatlarının kampüse taşınması nedeniyle öğrencilerimiz şehir merkezine gelemez oldu. Esnafımızın işleri düştü, çoğu esnaf dükkanını kapatmak zorunda kaldı. Bu projemizle öğrencilerimizden belli süreler dahilinde ulaşım aktarımında ücret almayacağız.

-Gez Dostum Gez: Sivas´taki gençlerimizin, Sivas ve çevre illerdeki kültürel ve tarihi miraslarımızı tanımaları için belediyemiz tarafından ücretsiz geziler organize edeceğiz.

-Bir Sıcak Çorba: Sabahları kahvaltı yapma imkanı bulamayan öğrenciler için yoğunluğun yaşandığı otobüs duraklarında çorba ikramı yapacağız.

KENT PROJELERİMİZ GELİŞEN SİVAS

-Uluslararası Aşık Veysel Festivali: Şehrimizin dünyaca tanınan değeri olan Aşık Veysel´in adını düzenleyeceğimiz uluslararası festivale vereceğiz. Dünyanın dört bir tarafından gelen sanatçılarımızı şehrimizde ağırlayacağız.

-4 Eylül 108 Gün Meydanı: Şehir meydanında yapacağımız düzenlemelerle Atatürk´ün Milli Mücadele döneminde şehrimizde geçirdiği 108 günü anlatan açık hava müzesi oluşturacağız. Türkiye´nin dört bir tarafından yerli turistleri şehrimize çekeceğiz.

-Gastronomi Turizmi: Sivas´ımızın unutulmuş lezzetlerini gün yüzüne çıkartarak gastronomi turizminde ülkemizde ve hatta dünyada hak ettiği yere ulaşmasını sağlayacağız. Bu muazzam lezzetleri tatmak isteyen binlerce kişiyi şehrimizde ağırlayacağız.

-Yaşam Sivas: Şehrimizin 2 adet doğu ve 2 adet batı yakasına kuracağımız toplam 4 adet Yaşam Sivas kompleksleri ile 7´den 70´e toplumun tüm kesimlerinin faydalanacağı şehre nefes aldıracak, spordan sanata, kültür ve eğitimden sosyal etkinliklere kadar birçok konuda halkımıza hizmet verecek yaşam alanları inşa edeceğiz.

-Mahalle Çocuk Bakım Merkezleri: Çocuklu ailelerin şehir ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakacakları, alanında uzman eğitmenlerin çocuklarla yakından ilgileneceği bakım merkezleri kuracağız.

-Yalnız Değilsiniz: Sivas´ı Sivas yapan yaşlılarımızı unutmayacağız, asla yalnız bırakmayacağız. Evlerini temizleteceğiz, çamaşırlarını alıp temizletip ütüleyip evlerine geri bırakacağız.

-Hobi Bahçeleri: Şehir hayatından sıkılan ailelerimize şehrin dışında toprakla temas edebilecekleri, çocuklarıyla güzel vakit geçirebilecekleri özel hobi bahçeleri yapacağız.

-Vetbulans: Bu güzel şehri paylaştığınız sokak hayvanlarının, belediye bünyesinde oluşturacağımız, içerisinde uzman veteriner bulunan mobil araçlarımızla bakımlarını üstleneceğiz. Bu hizmetten tüm hayvanseverlerin yararlanmasını sağlayacağız.

-Kent ve Kültür Müzeleri: Kültürel zenginliğimizi günümüze taşıyan ve gelecek kuşaklara aktarmamızı sağlayan müzeyi ve bahçesinde ozanlarımızın anıtlarını şehrimize kazandıracağız.  

-Çevre Dostu Enerji: Şehrimizde bulunan parklar ve sokaklardaki lambaları güneş enerjisi ile çalışır hale getirip tasarruf yapacağız. Tasarruf ettiğimiz tutarı indirim yaptığımız su faturalarına aktaracağız.

-Yiğidolar Deplasmanda: Sivas´ımızın en önemli marka değerlerinden olan Sivasspor´umuza destek verirken Yiğidolarımızı deplasman maçlarına tahsis edeceğimiz otobüslerle götüreceğiz.  

-Termal ve Sağlık Turizmi: Sivas´ımızın zengin jeotermal kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak için birçok projeyi hayata geçireceğiz. Sıcak ve soğuk kaplıcalarımızın yanı sıra dünyada eşi benzeri olmayan kaplıcalarımızı da unutmayacağız.

-Dernekler Köyü: Sivas´ta faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerimizin yaşadıkları zorlukları göz ardı etmeden onlara faaliyet ve yaşam alanları sunabileceğimiz, toplu şekilde kaynaşma sağlayabilecekleri Dernekler Köyü ile derneklerimize sahip çıkacağız.

-Jeotermal Seracılık: Sivas´ımızda  çıkan sıcak su kaynaklarımız ile seracılığı birleştirip modern seraları Sivas´a kazandırarak şehir ekonomisine katkıda bulunacağız.

-Eski Sanayi Sorununa Çözüm: Yıllardır çözülemeyen ve mağdur edilen eski sanayi esnafımıza sunacağımız, kaybedenin olmadığı kazananın ise Sivas olduğu projemiz ile bu sorunu Sivas´ımızın gündeminden çıkartacağız.

 
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Akyıldız başlıkta proje
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Üniversite´ye Devredildi
Üniversite´ye Devredildi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un Sivas ziyaretinde Fuar ve Kongre Merkezi´nin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´ne tahsis edilmesini istemesinin ardından Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul arasında protokol imzalandı.
Tavra´yla Sorun Kalmayacak
Tavra´yla Sorun Kalmayacak
4 Eylül Barajı´ndaki su seviyesinin düşmesi sebebiyle harekete geçen Sivas Belediyesi, Tavra Deresi kaynak suyunun içme suyu arıtma tesisine taşınması projesinde tamamlanan isale hattını gerçekleştirilen törenle hizmete sundu.
“4 Eylül Barajı´nı Iskartaya Çıkarttık”--Video
“4 Eylül Barajı´nı Iskartaya Çıkarttık”--Video
Saadet Partisi´nin Sivas Belediye Başkan Adayı Melih Seçilmiş, ilimizde faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
Sivas, Yeşile Doyacak
Sivas, Yeşile Doyacak
Sivas Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 21-26 Mart Orman Haftası nedeniyle ‘Fidan Dikim Töreni´ düzenlendi. Törene katılan Vali Salih Ayhan, “Öncelikle insanların geçiş güzergahındaki yolları, nefes aldığı yerleşim alanlarını yoğun bir şekilde yemyeşil bir hale getireceğiz. Benim en çok hassasiyet gösterdiğim bölgelerden birisi de Yıldız Dağı Kayak Merkezi´dir. O bölgede de fidan dikimlerimiz devam edecek” dedi.
Sorunları İletti
Sorunları İletti
AK Parti Sivas Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Köksal, üniversiteye yapılan 10 bin kişilik öğrenci yurtlarının ve halk otobüslerinin tek bilet uygulamasının esnafı mağdur ettiğini dile getirdi.
“Çanakkale Ruhunu Hissettirdiler”
“Çanakkale Ruhunu Hissettirdiler”
Lütfi Abay ilkokulu öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü sebebiyle hazırlanan “Destanın Adı Çanakkale” konulu serginin açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Çocuklarımız hazırladıkları bu anlamlı sergiyle bir kez daha bizlere Çanakkale ruhunu hissettirdi” dedi.
Coşkuyla Kutladık--Video
Coşkuyla Kutladık--Video
Baharın müjdecisi olan Nevruz, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu. İl protokolünün yumurta tokuşturmasının ardından temsili olarak demir dövüldü, Nevruz ateşi yakıldı ve ateşin üzerinden atlandı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kutlama programında il protokolünün ok atışı gösterisi izleyenlerden tam not aldı.
“Var Olmaya Devam Edeceğiz”
“Var Olmaya Devam Edeceğiz”
Cumhuriyet Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından “Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıl Dönümü” konulu konferans gerçekleştirdi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Öztürk, “Ortak değerlerimizi artırdıkça, millî duygularımızı geliştirdikçe, ortak kadere inandıkça biz burada var olmaya devam edeceğiz” dedi.
Karaca, Restorasyon  Çalışmalarını Anlattı
Karaca, Restorasyon Çalışmalarını Anlattı
Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelen Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, “Sivas´ta Vakıf Kültürü ve Restorasyon Çalışmaları” konulu konferans kapsamında öğrencileri ilimizde yürütülen restorasyon çalışmaları hakkında bilgilendirdi.
Hingel Etkinliğinde Buluştular
Hingel Etkinliğinde Buluştular
Hollanda Sivaslılar Platformu tarafından geleneksel hale getirilen hingel etkinliğinin 3´üncüsü Amsterdam´da gerçekleştirildi.
Koç´tan Borsa´ya ziyaret
Koç´tan Borsa´ya ziyaret
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu´nu makamında ziyaret eden Demirciler Esnaf Odası Başkanı Harun Koç, Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası´nın yapımında kullanılacak olan demir çelik aksamının alımında ve yapımında odalarına kayıtlı firmaların tercih edilmesini talep etti.
Köylerde Çöp  Kalmayacak--Video
Köylerde Çöp Kalmayacak--Video
Suşehri´nde incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, ilçenin köy muhtarları ile bir araya gelerek, çöp konteyneri dağıtım törenine katıldı. Törende konuşan Genel Sekreter Kaya, “Suşehri Belediyesi ile yaptığımız protokolle birlikte ilçe köylerimizin tamamından çöpler toplanacak. Bu hizmet temiz bir çevre için önemli bir adım. Bizler bunun kıymetini bilecek ve bu hizmete layık olmaya çalışacağız. 71 köyün tamamından çöpler toplanacak” dedi.
“Askerlerimiz Destan Yazdı”
“Askerlerimiz Destan Yazdı”
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi 104. yıl dönümü nedeniyle ‘18 Mart 1915 Çanakkale Şehitleri Afiş Sergisi´ açıldı. Serginin açılışında konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu, “Çanakkale bir ruhtur. Bütün dünyanın farklı bölgelerinden, Anadolu´nun farklı şehirlerinden gelen askerlerimiz manevi gücüyle, inancıyla, tarihte bir destan yazmıştır” dedi.
Borsa Personeline İletişim Eğitimi
Borsa Personeline İletişim Eğitimi
Ticaret Borsası personeline, Borsa Akademik Danışmanı ve Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Şebnem Özdemir tarafından etkili iletişim ve excel eğitimi verildi.
“Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz”
“Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz”
Sivas; “Projem Türkiye; Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar Yarışması Sergi ve Ödül Töreni”ne damga vurdu.
Seçimden Sonra Fiyatlar Artabilir
Seçimden Sonra Fiyatlar Artabilir
Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, ev almayı planlayan yatırımcılara “Acele edin” çağrısında bulundu. 31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimlerin ardından konut fiyatlarının artabileceğine dikkat çeken Başkan Çayır, “Ev alıcısı için ideal bir süreç. Seçime kadar olan bu süreci değerlendirsinler. Şu an avantajlı bir dönem” dedi.
Bediroğlu Güven Tazeledi
Bediroğlu Güven Tazeledi
MERDER´in 8. Olağan Genel Kurulu Öğretmenevi´nde gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Bediroğlu güven tazeledi.
Karataş´tan Nevruz Daveti
Karataş´tan Nevruz Daveti
Cem Vakfı Sivas Şubesi Başkanı Ünal Karataş, bugün vakıfta gerçekleştirilecek olan Nevruz kutlamalarına tüm Sivaslıları davet etti.
Tecrübelerini Paylaştılar
Tecrübelerini Paylaştılar
Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen İş Dünyasında Kadınlar" konulu konferansa konuşmacı olarak katışan iş kadınları tecrübelerini öğrencilerle paylaştılar.
En Değerli Mesleklerden Birisi Olacak--Video
En Değerli Mesleklerden Birisi Olacak--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen patentleme bilirlik kriterleri ve sınai mülkiyet hakları programına konuşmacı olarak katılan Marka ve Pantent Anonim Şirketi (MARPATAŞ) yetkilisi Mehmet Tozar, “Fikri sınai mülkiyet hakları gelecekteki en önemli, en değerli mesleklerden biri hâline gelecek” dedi.
Savunma Sanayinde  Uzmanlaşmak İstiyoruz--Video
Savunma Sanayinde Uzmanlaşmak İstiyoruz--Video
Geçtiğimiz yıl 18 Mayıs´ta kurulan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Şu ana kadar yürütülen çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgiler veren Rektör Kul, “Öncelikle ihtisas üniversitesi olmayı planlıyoruz. Yani bir alanda uzmanlaşmak istiyoruz. Seçtiğimiz alan ise savunma sanayidir. Çünkü ülkemizde savunma sanayi alanında büyük bir boşluk var. Hem ürün hem de mühendis boşluğu var” dedi.
Turizm Fakültesi Finale Kaldı
Turizm Fakültesi Finale Kaldı
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi, Turizm Fakültesi Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) tarafından 8-10 Mart 2019 tarihleri arasında Nevşehir´de düzenlenen Türkiye Kupası Ön Eleme yarışmasında finale kalmaya başardı.
“Sivas´ı Anlamadan Gitmeyin”
“Sivas´ı Anlamadan Gitmeyin”
Arkeoloji Müzesi´nde gerçekleştirilen ´Gençlik Sohbetleri´ programı kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Sevgili gençler; Sivas, ruhu olan nadir şehirlerimizdendir. Bu ruhu hissettiğinizde Sivas´a dair bambaşka bir pencere açılacaktır. Aşık Veysel´i, Pir Sultan Abdal´ı, Şemsi Sivasi´yi, Nuri Demirağ´ı, Buruciye´yi, Gökmedrese´yi, Divriği´yi görmeden, anlamadan gitmeyin" dedi.
İş birliği protokolü imzalandı
İş birliği protokolü imzalandı
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Prof. Dr. Mehmet Kul arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokolle iki üniversite arasında yapılacak olan eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, sosyal, kültürel, bilimsel ve teknik çalışmalarda karşılıklı iş birliği amaçlanıyor.
4 Boyutlu Cihaz Hizmette
4 Boyutlu Cihaz Hizmette
Numune Hastanesi Perinatoloji Kliniğinde 4 boyutlu ultrason cihazı hizmet vermeye başladı. Numune Hastanesi Perinatoloji Uzmanı Dr. Cihan İnan, cihaza ilişkin; “Ultrason cihazımız perinatoloji alanında kullanılabilecek en üst düzey cihazlardan bir tanesi” dedi.
Önceliğiniz Sivas  Ekonomisi Olmalı--Video
Önceliğiniz Sivas Ekonomisi Olmalı--Video
Tarım ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen patates üretimi bilgilendirme panelinde konuşan Vali Salih Ayhan, çiftçilere önemli uyarılarda bulundu. İlimizde tarımsal üretimin artması noktasında çiftçilere önemli görevler düştüğünü belirten Vali Ayhan, “Başka illerden gelen kişilere tarlalarımızı kiraya verip, bu girdinin başka illere gitmesine neden oluyoruz. Sizler bu ilin çiftçilerisiniz. Öncelikli hedefimiz Sivas ekonomisi olmalıdır” dedi.
Oryantiring Heyecanı Bugün
Oryantiring Heyecanı Bugün
İlimizde bugün “Okullar arası küçükler-yıldızlar oryantiring yarışmaları” heyecanı start alacak. Yarışmalar sonucunda dereceye girenlere kupa ve madalya takdim edilecek.
Binlerce Erkan Yetiştiriyorum--Video
Binlerce Erkan Yetiştiriyorum--Video
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. yıl dönümü dolayısıyla ilimizde çeşitli anma etkinlikleri gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi´nde düzenlenen programda konuşan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Erkan Sakal´ın eşi Songül Sakal, “Ben bir öğretmenim, eğitimciyim. Bir Erkan kaybettim, binlerce Erkan yetiştiriyorum. Bıraktığı yerden bu bayrağı onlar devralacak. Çünkü fıtrat değişmez, bu kan aynı kandır” dedi.
“Şehitlerimize Borçluyuz”
“Şehitlerimize Borçluyuz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü´nün 104. yılı nedeniyle kent meydanında helva dağıtıldı. CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Bugün bu ülkede bağımsız ve özgür olarak yaşayabiliyorsak bunu en başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e ve onunla birlikte bu vatan canını vermiş şehitlerimize borçluyuz” dedi.
Çanakkale Menüsü İkram Edildi--Video
Çanakkale Menüsü İkram Edildi--Video
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü´nün 104. yılı nedeniyle Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından kent meydanında vatandaşlara çorba, hoşaf ve ekmekten oluşan Çanakkale menüsü ikram edildi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Verdiğini hatırlayan ve kalbinden geçiren kimse seha (cömertlik) ismine layık değildir..

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2