Akyıldız´dan 3 başlıkta 25 proje
CHP´nin Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız; Çalışan Kadınlar Büyüyen Sivas, Mutlu Gençlik Gülümseyen Sivas ve Kent Projelerimiz Gelişen Sivas olmak üzere 3 ana başlıkta 25 proje açıkladı.
Tarih: 12.3.2019 07:00:00

FATİH TABUR

“Sivas´a sevdalıyız” sloganından yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, 31 Mart´ta gerçekleştirilen seçimlerin ardından başkanlık koltuğuna oturması halinde hayata geçireceği projeleri açıkladı. Projelerini Çalışan Kadınlar Büyüyen Sivas,  Mutlu Gençlik Gülümseyen Sivas ve  Kent Projelerimiz Gelişen Sivas olmak üzere 3 ana başlıkta açıklayan CHP´li Akyıldız, 25 proje sıraladı. Akyıldız, projelerinin detaylarına ilişkin şu bilgileri verdi:

ÇALIŞAN KADINLAR BÜYÜYEN SİVAS

-Fikir Senden Destek Benden: Sivaslı ev kadınlarına, kendine has yetenekleri doğrultusunda iş imkanı sağlayarak ev ekonomilerine katkıda bulunacağız. Kadınlarımız, belediyemizin sağladığı malzeme desteğiyle kendi evinde üretim yapma şansına kavuşacak.

-Kadın Eli Pazarı: Belediyemizin ev kadınlarına sunduğu destekle üretilen el emeği göz nuru ürünleri, yalnızca kadınların satıcı olarak bulunduğu Kadın Eli Pazarı´nda halkımızla buluşturacağız.

-Organik Büfe: Günümüzde doğal ürünlere ulaşım imkanı oldukça zor olduğundan, projemizle Sivaslı kadınlarımızın ürettiği yüzde 100 doğal ürünlere, tüm halkımız belediyemizin açacağı organik büfeler vasıtasıyla rahatlıkla ulaşacak.

-Halk Süt: Projemizle Sivaslı süt üreticilerinden aldığımız doğal günlük sütü, kuracağımız modern tesislerde işleyerek organik büfelerde halkımızla en uygun fiyatlarla buluşturacağız.

-El Emeği Göz Nuru: Şehrimiz merkezine yerlerinde oluşturacağımız El Emeği Göz Nuru satış noktalarında kadınlarımızın üreteceği hediyelik eşyaları turistlerle buluşturacağız.

MUTLU GENÇLİK GÜLÜMSEYEN SİVAS

-Yiğido Fest: Belediyemizin organize edeceği Yiğido Fest etkinlikleri ile ulusal medyada yer alan popüler isimleri şehrimizde misafir edeceğiz.

-Hayata Hazırlık Kursları: Gençlerimiz iş bulamıyor, esnaf ve işverenler nitelikli eleman eksikliğinden bahsediyor. Belediye bünyesinde açacağımız hayata hazırlık kursları ile gençlerimizi maddi gelir sağlayabilecekleri alanlarda eğiteceğiz. Gençlerimizi nitelikli eleman arayan işletmelerle buluşturacağız.

-Ücretsiz Ulaşım Aktarımı: Üniversitemize yapılan 10 bin kişilik yurt ve otobüs hatlarının kampüse taşınması nedeniyle öğrencilerimiz şehir merkezine gelemez oldu. Esnafımızın işleri düştü, çoğu esnaf dükkanını kapatmak zorunda kaldı. Bu projemizle öğrencilerimizden belli süreler dahilinde ulaşım aktarımında ücret almayacağız.

-Gez Dostum Gez: Sivas´taki gençlerimizin, Sivas ve çevre illerdeki kültürel ve tarihi miraslarımızı tanımaları için belediyemiz tarafından ücretsiz geziler organize edeceğiz.

-Bir Sıcak Çorba: Sabahları kahvaltı yapma imkanı bulamayan öğrenciler için yoğunluğun yaşandığı otobüs duraklarında çorba ikramı yapacağız.

KENT PROJELERİMİZ GELİŞEN SİVAS

-Uluslararası Aşık Veysel Festivali: Şehrimizin dünyaca tanınan değeri olan Aşık Veysel´in adını düzenleyeceğimiz uluslararası festivale vereceğiz. Dünyanın dört bir tarafından gelen sanatçılarımızı şehrimizde ağırlayacağız.

-4 Eylül 108 Gün Meydanı: Şehir meydanında yapacağımız düzenlemelerle Atatürk´ün Milli Mücadele döneminde şehrimizde geçirdiği 108 günü anlatan açık hava müzesi oluşturacağız. Türkiye´nin dört bir tarafından yerli turistleri şehrimize çekeceğiz.

-Gastronomi Turizmi: Sivas´ımızın unutulmuş lezzetlerini gün yüzüne çıkartarak gastronomi turizminde ülkemizde ve hatta dünyada hak ettiği yere ulaşmasını sağlayacağız. Bu muazzam lezzetleri tatmak isteyen binlerce kişiyi şehrimizde ağırlayacağız.

-Yaşam Sivas: Şehrimizin 2 adet doğu ve 2 adet batı yakasına kuracağımız toplam 4 adet Yaşam Sivas kompleksleri ile 7´den 70´e toplumun tüm kesimlerinin faydalanacağı şehre nefes aldıracak, spordan sanata, kültür ve eğitimden sosyal etkinliklere kadar birçok konuda halkımıza hizmet verecek yaşam alanları inşa edeceğiz.

-Mahalle Çocuk Bakım Merkezleri: Çocuklu ailelerin şehir ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakacakları, alanında uzman eğitmenlerin çocuklarla yakından ilgileneceği bakım merkezleri kuracağız.

-Yalnız Değilsiniz: Sivas´ı Sivas yapan yaşlılarımızı unutmayacağız, asla yalnız bırakmayacağız. Evlerini temizleteceğiz, çamaşırlarını alıp temizletip ütüleyip evlerine geri bırakacağız.

-Hobi Bahçeleri: Şehir hayatından sıkılan ailelerimize şehrin dışında toprakla temas edebilecekleri, çocuklarıyla güzel vakit geçirebilecekleri özel hobi bahçeleri yapacağız.

-Vetbulans: Bu güzel şehri paylaştığınız sokak hayvanlarının, belediye bünyesinde oluşturacağımız, içerisinde uzman veteriner bulunan mobil araçlarımızla bakımlarını üstleneceğiz. Bu hizmetten tüm hayvanseverlerin yararlanmasını sağlayacağız.

-Kent ve Kültür Müzeleri: Kültürel zenginliğimizi günümüze taşıyan ve gelecek kuşaklara aktarmamızı sağlayan müzeyi ve bahçesinde ozanlarımızın anıtlarını şehrimize kazandıracağız.  

-Çevre Dostu Enerji: Şehrimizde bulunan parklar ve sokaklardaki lambaları güneş enerjisi ile çalışır hale getirip tasarruf yapacağız. Tasarruf ettiğimiz tutarı indirim yaptığımız su faturalarına aktaracağız.

-Yiğidolar Deplasmanda: Sivas´ımızın en önemli marka değerlerinden olan Sivasspor´umuza destek verirken Yiğidolarımızı deplasman maçlarına tahsis edeceğimiz otobüslerle götüreceğiz.  

-Termal ve Sağlık Turizmi: Sivas´ımızın zengin jeotermal kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak için birçok projeyi hayata geçireceğiz. Sıcak ve soğuk kaplıcalarımızın yanı sıra dünyada eşi benzeri olmayan kaplıcalarımızı da unutmayacağız.

-Dernekler Köyü: Sivas´ta faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerimizin yaşadıkları zorlukları göz ardı etmeden onlara faaliyet ve yaşam alanları sunabileceğimiz, toplu şekilde kaynaşma sağlayabilecekleri Dernekler Köyü ile derneklerimize sahip çıkacağız.

-Jeotermal Seracılık: Sivas´ımızda  çıkan sıcak su kaynaklarımız ile seracılığı birleştirip modern seraları Sivas´a kazandırarak şehir ekonomisine katkıda bulunacağız.

-Eski Sanayi Sorununa Çözüm: Yıllardır çözülemeyen ve mağdur edilen eski sanayi esnafımıza sunacağımız, kaybedenin olmadığı kazananın ise Sivas olduğu projemiz ile bu sorunu Sivas´ımızın gündeminden çıkartacağız.

 
Kaynak: İRADE

Anahtar Kelimeler: Akyıldız başlıkta proje
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Konut Satışları Virüs Dinlemedi
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2020 yılına ilişkin konut satış istatistiklerinin açıklandığını ifade eden Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; verilerin ilimiz açısından sevindirici olduğunu dile getirdi. Sivas´ta 2020 yılında koronavirüse rağmen konut satışlarının 719 adet arttığını belirten Çayır; “Gayrimenkul en güvenilir yatırım aracı olma özelliğini sürdürüyor” değerlendirmesinde bulundu.
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
Cumhurbaşkanımıza Destek Vermeliyiz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken; “Ülkede şu an birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermemiz gerekir, hükümetimize destek vermek gerekir. Siyasette ayrımı bırakıp hep beraber aynı yolda, aynı gemide olduğumuzu düşünmek lazım” dedi.
Faiz Oranları Düşürülmeli
Faiz Oranları Düşürülmeli
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Ziyarette esnaf ve sanatkarların sorunlarını Demiröz´e ileten Köksal, “Alınan kredilerin ödeme günleri geldi ve esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Kredilerin vadesi uzatılmalıdır. Faiz oranları da tekrar aşağı çekilmelidir” dedi.
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Sivas´ımız İçin Çalışıyoruz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sivas Adliyesini ziyaret ederek personellerle bir araya geldi. Ziyaretlerde konuşan Başkan Bilgin, “Biz şehrimize hizmet etmekle görevliyiz. Sultan Şehrimizi daha yaşanabilir hale getirebilmek, bu şehirde yaşayan hemşehrilerimizi daha mutlu, daha huzurlu ve daha güvende hissettiği her alanda bir şehir oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Bunu yaparken de tek derdimiz milletimizin beklediği hizmetleri bu şehre kazandırmak” dedi.
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
Yatırım Tutarı 31 Milyonu Aştı
2020 yılında; kırsal alt yapıya 4 milyon 876 bin TL, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen onarım çalışmaları ile yeni okulların yapımına ise 26 milyon 676 bin TL olmak üzere Şarkışla ilçesine toplam 31 milyon 552 bin TL harcama yapıldı.
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
6 Şehrin Eczanelerine Hizmet Veriyor
Başkent Grup Ecza Deposu´nun Sivas Bölge sorumlusu Ali Kaplan çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Tokat, Amasya, Samsun, Erzincan, Erzurum ve Ağrı illeri bize bağlı. Sivas´ta ve bu şehirlerde faaliyet gösteren eczanelere hizmet veriyoruz ve Sivas´ta 5 kişilik istihdam sağlıyoruz” dedi.
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
Tarıma Dayalı Sanayi Şart
AK Parti Sivas 7. Olağan İl Kongresi´ne katılmak üzere şehrimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz; Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ´ı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin konuşan Başkan Çetindağ; “Sayın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz´den Demirağ OSB´de tarıma dayalı sanayinin kurulması noktasında altyapının hazırlanmasını ve ilimizin 6. Bölge´ye alınarak teşvikte hak ettiği konuma getirilmesini istedik” dedi.
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
140 Köy Yolu Araç Ulaşımına Kapandı--Video
Sivas´ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 140 köy yolu araç ulaşımına kapandı.
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Ulaş´taki Öğrencilere Kitap Desteği
Sivas´ın Ulaş ilçesinde Karayolları 16. Bölge Müdürlüğünce başlatılan kampanyayla öğrencilere kitap desteğinde bulunuldu.
Omuz Omuza Kar Kürediler
Omuz Omuza Kar Kürediler
Sivas´ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle beyaza bürünen kent merkezini gezinen Vali Salih Ayhan ve Başkan Hilmi Bilgin, kar temizleme ekiplerini ziyaret ederek kar küredi.
8 Araç Mahsur Kaldı
8 Araç Mahsur Kaldı
Sivas´ın Gemerek ilçesinde Sivas-Kayseri karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle 8 araç mahsur kaldı.
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Yoğun Kar Yağışı Ulaşımı Aksattı
Sivas´ta akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi.
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
İlk Aşı Başhekim Kaygusuz´a Yapıldı--Video
Sivas´ta ilk Covid-19 aşısı Sivas Numune Hastanesinde Başhekim Kenan Kaygusuz´a yapıldı.
İlk Kez Kar Gördüler
İlk Kez Kar Gördüler
Sivas´ta uzun süredir beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Beyaza bürünen kent meydanında kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
Ezici Çoğunlukla Temsil Edileceğiz
AK Parti Sivas İl Başkanlığı´nın 7´nci Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Hakan Aksu ile yola devam kararının alındığı kongreye online olarak katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak mecliste ezici bir çoğunluk olarak temsil edilecek, Cumhurbaşkanlığı Seçimini tekrar kazanacağız. Gerek AK Parti gerek MHP gerek BBP olarak Cumhur İttifakı yarınlara yürümektedir, yürüyecektir” dedi.
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Gümrük Kaçağı Saatlere El Konuldu--Video
Sivas´ta ele geçirilen 283 adet gümrük kaçağı kol saati ve 391 adet cüzdana el konuldu.
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Bu Çocukların Kumbaraları İyilik Dağıtıyor
Sivas´ta yaklaşık 30 çocuk kumbarasında biriktirdiği paralarla ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına mont ve bot yardımı yapıyor.
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Koruma Alanı Sınırı Daraltılsın
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken; Taşhan çevresindeki koruma alanı sınırının daraltılması noktasında Başkan Bilgin´den destek istedi.
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Hayat Üniversitesi Seyirciyle Buluşacak
Tiyatro Kiraz “Hayat Üniversitesi” adlı oyun Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) sahnesinde oyun 14 -15 Ocak tarihlerinde seyirciyle buluşacak.
  Meslek Liseleri Tasarlayacak
Meslek Liseleri Tasarlayacak
İlimizde 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde yenilenecek olan 140 öğretmen odasını meslek liseleri tasarlayacak.
İhtiyaçlılara Dev Destek
İhtiyaçlılara Dev Destek
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; geçtiğimiz yıl korona virüs salgınının başladığı Mart ayından 31 Aralık 2020 tarihine kadar olan süreçte ilimizde Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında ihtiyaçlılara 174 milyon 146 bin 767 lira ödeme yapıldığını açıkladı.
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
İhtiyaçlılar İçin Gıda Kolisi Gönderdi
Sivaslı hemşehrimiz Selamet Ağaoğulları, Hayat Ağacı Derneğine 34 bin 40 TL değerinde gıda kolisi gönderdi. İçerisinde çay, şeker, sıvı yağ, zeytin, salça gibi temel gıda maddelerinden oluşan koliler ihtiyaçlılara dağıtılacak.
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Yerel Basın Desteklenmeli--Video
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olan Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gazetemize ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Demirgil, “Yerel basının hem bizler tarafından hem de devlet tarafından desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Gerçekten bu süreçte sizde çok zor durumdasınız” dedi.
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
“Yeni Derneğe Başarılar Diliyorum”
Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Derneği´nin Kurucu Başkanı Muhittin Karahan ve kurucu üyeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Bilgin, “Derneğin kurucularına, yöneticilerine ve üyelerine başarılar diliyorum” dedi.
Test Üretimi Başlayacak
Test Üretimi Başlayacak
Valiliğin himayesinde, İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesinin ortaklığında kurulan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ne (SİVTAŞ) ait yem fabrikasında test üretimleri bu ay içerisinde başlayacak. İlimizde tarım ve hayvancılığa büyük katkı sunması beklenen yem fabrikasında seri üretime ise Şubat ayında geçilecek.
Havadan Görüntülendiler--Video
Havadan Görüntülendiler--Video
Sivas´ta doğada nadir olarak görülen yaban keçileri drone ile havadan görüntülendi
Korkutan Yangın—Video
Korkutan Yangın—Video
Sivas´ın Suşehri ilçesinde PVC yüklü tırla, LNG tanklı tankerin çarpıştığı kaza sonrası çıkan yangın paniğe neden oldu. Korkutan yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı
Uzmandan Kritik Uyarı
Uzmandan Kritik Uyarı
Sivas´ta Covid-19 hastalığını atlatan iki hastada ani işitme kaybı görüldü. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Adnan Ekinci, Covid-19 sonrası yaşanabilecek işitme kaybına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Su Şişesi Kazaya Neden Oldu
Sivas´ta otomobil sürücüsü yan koltuktaki su şişesini düzeltirken direksiyon hakimiyetini kaybederek park halindeki araçlara çarptı. Üç aracın karıştığı kazada kimse yaralanmadı.
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
Doğru Ve Tarafsız Bilgilendiriyorsunuz
TOBB Vergi Komisyonu Başkanı ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemize ziyarette bulundu.
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi