GÜNDEM 1.02.2018 06:00:00 0

ALBAYRAK, GENEL BAŞKANLIĞA ADAY OLDU

Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Nurullah Albayrak, "Geçmiş çalışmalarımızdaki tecrübelerimizi daha üst seviyelere taşımak, bir adım daha ileri götürebilmek adına ve bu bayrak yarışında ben de varım diyerek her bir delegemizin en doğal hakkı olan demokrasi ya

HAYRULLAH AĞKAŞ
İlimizde uzun süredir sendikacılık yapan Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Nurullah Albayrak, Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanlığı´na aday olduğunu açıkladı. Uzun süredir sendikacılık tecrübesi olan ve özellikle son yıllarda Hızlı Tren güzergâhı ile ilgili yaptığı açıklamalarda gerek yerel gerekse ulusal gündemde adından söz ettirmişti.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Albayrak, "Geçmiş çalışmalarımızdaki tecrübelerimizi daha üst seviyelere taşımak, bir adım daha ileri götürebilmek adına ve bu bayrak yarışında ben de varım diyerek her bir delegemizin en doğal hakkı olan demokrasi yarışında Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanlığına aday olduğumu bildiririm" dedi.
Yaklaşık 20 yıldır sendika ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında hizmet verdiğini belirten Albayrak, "Sendika hayatımda İşyeri Temsilciliği, İşyeri Baş Temsilciliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şube Başkanlığı görevi ile Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği görevlerini dolu dolu, eksiksiz yapmaya gayret ettim. Yüzlerce basın açıklamaları yaparak ve sayısız televizyon programlarına konuk olarak kurumsal sorunlarımızın yanı sıra milli ve manevi duruşumuzdan ödün vermeden her alanda, her konuda duyarlı olduk" ifadelerini kullandı.
Albayrak açıklamasında şunları kaydetti:
"15 yıldır Ticaret ve Sanayi Odasında Sivil Toplum Kuruluşunun kanaat önderi olarak görev yapmaktayım. Kent Konseyi üyeliği ve uzun zamandır TBMM´ye bağlı olarak Sivas Valiliği İl İnsan Hakları Araştırma ve İnceleme Komisyonu Üyeliğini de yürütmekteyim. Sayısız sivil toplum örgütlerinde yöneticilik görevlerinde hizmette bulundum. Sivas teşkilatımızla beraber takdire şayan çalışmalarımız ve mücadelemizle 3 yıldır Sivas´ta daha önce masraf edilen ve planlanan, değiştirilen yüksek hızlı tren güzergâh değişikliğinin ardından mevcut tren garı, TCDD arazileri ve TÜDEMSAŞ´ın kaldırılmaması için, daha önceden harcanan milyonlarca paranın çöpe gitmemesi için azimle verdiğimiz mücadelemiz takdir edilmiş ve mücadelemizin haklılığı ortaya çıkmıştır. Sonunda proje eski yerine tekrar planlanmış ve Sayın Cumhurbaşkanımız da haklılığımızı teyit etmiştir."