GÜNDEM 28.07.2020 07:00:00 0

Altınkale´ye Yoğun İlgi

Şehir merkezine 24 kilometre mesafede bulunan Sıcak Çermik´teki Altınkale, daha açılmadan turistlerin ilgisini çekmeye başladı.

Fatih TABUR

Sıcak Çermik´te yer alan ve ilimize turizm değeri katacak olan ´Altınkale Projesi´nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.  Sıcak Çermik termal sahasındaki limonit ve hematit içerikli sulardan faydalanılarak hayata geçirilen proje daha hizmete girmeden turistlerin ilgisini çekmeye başladı. Sıcak Çermik´e giden vatandaşlar Altınkale´de basamaklı havuzlara girerek doyasıya eğlendi. 

Geçtiğimiz günlerde bölgede incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, ?Bu projede termal suyumuzun renginden faydalanmak istedik. Ülkemizin göz bebeği olan Pamukkale´nin kardeşini buraya yapmaya karar verdik. Termalimizin hem şifasından hem renginden hem de doğallığından faydalanıyoruz. Projemiz anlam ve mana bulmaya başladı. Burası Sivas´ın gözde ve uğrak mekânlarından birisi olacak. Sivas´ta turizm çok iyi noktalara gelecek. Altınkalemiz çevre düzenlemesiyle birlikte bittiği zaman Türkiye´nin gezip görülmesi gereken mekânlarından birisi haline gelecek. Burası Allah´ın bir nimeti. Bu nimetten insanlarımızı faydalandırmak bizim vazifemiz. Proje, Türkiye´de ilk, farklı ve özgün bir çalışma olacak. Hayırlı olsun" ifadelerini kullanmıştı.