SPOR 20.03.2020 07:00:00 0

Amatör Sporda Virüs Kâbusu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü ilimizde oynanacak olan spor sporlarını ve kulüplerin antrenmanları süresiz iptal ettirdi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bakanlıktan gelen haber üzerine tüm sportif faaliyetleri iptal ettiğini de duyurdu.

OĞUZHAN SARZEP

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, spor dünyasını etkilemeye devam ediyor. Birçok organizasyon ertelenirken antrenmanlarda askıya alındı.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de okullar arası spor müsabakalarını, grup maçlarını ve antrenmanları iptal etti.

Bu hafta ilimizde oynanması planlanan birçok sportif etkinlik süresiz iptal olurken, idmanlarında süresiz askıya alındığı öğrenildi.

FİNAL MAÇLARI DA İPTAL

İlimizde büyük bir heyecanla devam eden okullar arası spor müsabakaları da korona engeline takıldı. Bu hafta oynanması planlanan okullar arası Muay-Thai, Floor Curling, Futsal ve Atletizm maçları iptal olurken grup, yarı final ve final maçları da askıya alındı.

MAÇLAR NE ZAMAN OYNANACAK?

Virüs salgını nedeniyle amatör spor faaliyetlerin tümü iptal olurken, müsabakaların ne zaman yapılacağı konusunda ise bir açıklama yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın önümüzdeki günlerde konu ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

ANTRENMANLAR SÜRESİZ ERTELENDİ

İlimizdeki bütün amatör spor kulüpleri koronavirüs salgını nedeniyle antrenmanlarını iptal etti. Gençlik ve Spor Kulübüne bağlı ekipler, Sivas Belediyespor Kulübüne bağlı karate, wushu, halk oyunları ekipleri ile amatör spor kulüpleri tüm idmanlarını gelecek olan ikinci bir habere kadar ertelediği öğrenildi.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI´NDAN AÇIKLAMA!

Çin Halk Cumhuriyeti´nin Vuhan kentinde çıkan ve birçok ülkeye yayılan koronavirüs salgını ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan tedbirler ile ilgili açıklama yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde geçerli tedbirler kapsamında spor faaliyetlerinde alınan önlemler şu şekilde sıralandı; ?İl Müdürlükleri tarafından yürütülmekte olan Okul Sporları, ANALİG, Türkiye Sportif Yetenek Taraması, Yüzme Bilmeyen Kalmasın, Evinin Sultanları, Sokaklar Bizim gibi projeler ve yerel faaliyetler ile spor federasyonlarının faaliyet takviminde yer alan üst ligler haricindeki yerel ? mahalli düzeydeki tüm spor müsabakaları durdurulmuştur. Bu doğrultuda, spor federasyonları üst liglerinde yer alan faaliyetler seyircisiz devam edecek olup diğer spor müsabakalarının ve projelerin bugün itibariyle durdurulmasına ilişkin gerekli tedbirleri almaları ve an itibariyle devam eden faaliyetlere katılan kafilelerin ve diğer görevlilerin herhangi bir aksaklığa mahal vermeden, il müdürlükleri ve federasyonlarla iş ve işlemlerinin sonuçlandırılarak ikametgâhlarına dönmeleri sağlanacaktır.?