GÜNDEM 27.09.2021 07:00:00 0

Ata Topraklarını Ziyaret Ettiler

Vali Salih Ayhan ve beraberindeki heyet; Kazakistan programı kapsamında Türkistan eyaletini ziyaret etti. Tarihi İpek Yolu üzerinde 2 bin yıllık geçmişe sahip ata topraklarını gezen heyet tarihi emanetleri de inceledi.

Hayrullah AĞKAŞ

Vali Salih Ayhan ve beraberindeki işadamları, Kazakistan programında Türkistan eyaletini ziyaret etti. Tarihi İpek Yolu üzerinde 2 bin yıllık geçmişe sahip ata topraklarını gezme imkanı bulan Ayhan ve işadamları, ataların izini sürdüklerini söyledi.

Vali Salih Ayhan ve beraberindeki işadamları, Türk-İslam medeniyetinin önemli şahsiyetlerinden Hoca Ahmed Yesevi ve Arslan Baba’nın türbesini ziyaret etti. İhtişamlı görünümü ve maneviyatı ile büyüleyen türbede Vali Ayhan ve işadamları, tarihi emanetleri de inceledi.

Türkistan ziyaretinde Vali Salih Ayhan, Türkistan Eyalet Vali Yardımcısı Saken Kalkamanov Amangeldioğlu ile görüştü. Türk dünyasının manevi ve kültür merkezi Türkistan’da olmaktan mutlu olduğu ifade Vali Ayhan, Vali Yardımcısı Amangeldioğlu’nu Sivas’a davet etti.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE ZİYARET

Vali Salih Ayhan ve beraberindeki heyet, Kazakistan temasları kapsamında Almatı Organize Sanayi Bölgesini de ziyaret etti.  Organize Sanayi Bölgesi Genel Direktörü Adil Amralin’den bilgi alan Vali Ayhan, Almatı ile Sivas arasındaki sanayi iş birliğinin artacağını söyledi. Vali Salih Ayhan ve beraberindeki Sivas heyeti daha sonra Almatı’da kablo üzerine faaliyet gösteren KMK Investment Ltd. Producer Of Cable Conductor firmasını ziyaret etti. Fabrika yetkililerinden bilgi alan Vali Ayhan, çalışmalarında başarı temennisinde bulundu.