SPOR 24.09.2021 07:00:00 0

Avrupa Spor Haftası Dolu Dolu Geçecek

Geleneksel olarak her sene 23-30 Eylül tarihlerinde düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinlikleri ilimizde start aldı.

OĞUZHAN SARZEP

Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında sporun tabana yayılması, hareket bilincinin her yaştan ve her statüden bireyin günlük rutini haline getirilmesi ve bu alanda bilincin arttırılması amacı ile Avrupa'da çok sayıda farklı etkinliklerle kutlanan Avrupa Spor Haftası, ülkemizde de 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan etkinliklerle kutlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu koordinasyonunda yapılan etkinlik, Video Konferans Sistemi üzerinden katılımıyla 81 ilde canlı bağlantılarla başladı. Sivas’ta da Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen spor etkinlikleri, Kovid-19 salgını kapsamında alınan tedbirlerle gerçekleştirildi.

VALİ VEKİLİ KATILDI

İlimizdeki programın açılış seremonisine, Sivas Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Sivas Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, şube müdürleri, antrenörler, sporcular ve sporcu velileri katıldı.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen, Avrupa Spor Haftası etkinliği açılış töreninde renkli görüntüler de ortaya çıktı. Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, sportif etkinliklerin yer aldığı stantları tek tek gezerek, antrenörlerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Gerçekleşen programda, eskrim, masa tenisi, bisiklet, tekvando, futbol, okçuluk, floor curling, boks, wushu, halk oyunları, voleybol, badminton ve halter dallarında sporcuların gerçekleştirdiği sportif gösteriler yoğun ilgi gördü.

“SİVAS’IN SPOR ALT YAPISI MÜTHİŞ”

Etkinlikte, Belediye Başkan Vekili Turan Topgül ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç birer konuşma yaptı. Daha sonra konuşan Sivas Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, Sivas’ın spor alt yapısı anlamında müthiş kazanımlar elde ettiğini belirtti. Öztürk, “Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri sadece bir hafta boyunca değil, bireyleri ve toplumu ömür boyu sürecek fiziksel aktiviteye teşvik edecek ve daha sağlıklı ve daha zinde bir toplum olma yönünde büyük bir fayda sağlayacaktır. Sivas’ımızın da çok iyi bir spor alt yapısı mevcut. Tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum. Ülkemizi tüm müsabakalarda en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflemekteyiz” dedi.