Bağımsız Türkiye İşlerine Gelmiyor
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “2020 Yılında Türkiye´nin Karşılaşabileceği Zorluklar” konulu konferans veren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi İlnur Çevik, “2019´daki sorunlar 2020´ye taşınıyor ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim; Türkiye iki ayağının üzerinde duran, kendi geleceğini kendi tayin eden, direksiyonda kendisi olan bir ülke. Yabancı dostlarımız bundan çok memnun olmayabiliyorlar. Türkiye´nin daha bağımsız bir dış politika uygulaması bazen işlerine gelmiyor” dedi.
Tarih: 19.12.2019 07:00:00

Fatih TABUR

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi İlnur Çevik, Cumhuriyet Üniversitesi´nde  “2020 Yılında Türkiye´nin Karşılaşabileceği Zorluklar” konulu konferans verdi.

Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonu´nda düzenlenen programa, Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İdris Tataroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, çok sayıda il protokolü, öğretim elemanlı ve öğrenci katıldı.

“SİVAS ÇOK DAHA GÜZEL OLMUŞ”

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan konferansta konuşan  Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi İlnur Çevik, “3 yıl önce buraya geldiğimde Sivas çok güzeldi. O günden bugüne Sayın Valim ve Sayın Belediye Başkanım sayesinde Sivas çok daha güzel olmuş. Sayın Rektörüm sayesinde de üniversite ayağa kalkmış. Bugün üniversiteyi gezdim, o günden bugüne çok büyük şeyler yapılmış” dedi.

“TÜRKİYE´NİN GELECEĞİ SİZLERSİNİZ”

Öğrencilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın selamını getirdiğini söyleyen Çevik, “Cumhurbaşkanımız öğrencilerle, gençlerle bir araya gelmemize çok önem veriyor. Onları bilgilendirmemize ve bilinçlendirmemize çok önem veriyor. Böyle etkinliklerin daha da sıklıkla yapılmasını istiyor. Onun için bundan sonra üniversite gençliği ile daha sık bir araya gelip hem dertleşmek hem de ülke sorunları paylaşmak istiyoruz. Çünkü Türkiye´nin geleceği sizlersiniz ve geleceğimizin sağlam olduğunu görüyoruz. İyi bir nesil yetişiyor. O neslin daha da bilinçli ve daha yapılanmış bir gençlik olmasını istiyoruz” dedi.

S-400´LER KONUŞLANDIRILACAK

Türkiye´nin jeopolitik konumunun önemine dikkat çeken Çevik, “Türkiye 2020´ye giderken 2019 kolay bir yıl olmadı. 2019´daki sorunlar tabii 2020´ye taşınıyor ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim; Türkiye iki ayağının üzerinde duran, kendi geleceğini kendi tayin eden, direksiyonda kendisi olan bir ülke. Yabancı dostlarımız bundan çok memnun olmayabiliyorlar. Türkiye´nin daha bağımsız bir dış politika uygulaması bazen işlerine gelmiyor. Bu yeni yılda Türkiye tabii ki zorluklarla karşılaşacak. Bunların başında Türkiye-ABD ilişkileri geliyor. Amerika ile olan ilişkilerimizde çok önemli bir safhadayız. Türkiye ile Amerika arasındaki ilişkiler her zaman güllük gülistanlık değildir. Her zaman sorun vardı. Türkiye-Amerika ilişkilerinde önümüzdeki yıl en büyük sorunlardan birisi S-400´ler konusu olacaktır. Herkes şimdi bu S-400´leri Türkiye konuşlandıracak mı, nereye konuşlandıracak, nasıl konuşlandıracak diye merak ediyor. S-400´ler evet, Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi konuşlandırılacaktır. Amerikalılar bunu duyunca hop oturup hop kalkıyorlar. İşte diyorlar ki, bunlar bizim F-35 uçak sistemlerimizin gizli bilgilerini çalabilecek ve Ruslara aktarılabilecek cihazlardır. Biz buna, bu doğru değil diye karşı çıkıyoruz. Amerikalılara dendi ki; bu iddialarda bulunuyorsunuz o zaman gelin bu işle ilgili askerî bir komite kuralım. Bu komite NATO çerçevesinde de olur, Türk-Amerikan askerlerinden teşekkül etmiş bir komite olur. Bunu kabul etmiyorlar” dedi.

“F-35´LERİN PROJE ORTAĞIYIZ”

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Çevik, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Önümüzdeki yıl F-35 konusu tartışmaların başında gelecektir. F-35´lere biz bir buçuk milyara yakın para ödedik. Biz F-35´lerin proje ortağıyız yani bunların yapımında bizim de rolümüz var. Bize, ‘Size bu F-35´leri vermeyiz´ diyorlar. Yani bizimde yapımına katkıda bulunduğumuz, aynı zamanda ortağı olduğumuz bir projeyi bize vermemeye kalkıyorlar. Tabii burada bir çatışma konusu var. Hukuki bir durum da olabilir. Ama önümüzdeki yılın tartışma konuları arasında bu da var.”

“TÜRKİYE ÜSTÜNLÜK SAĞLAMIŞ DURUMDA”

PKK´nın devamı olan YPG-PYD´nin Kuzey Suriye´deki oluşumunun da önemli bir gündem maddesi olduğunun altını çizen Çevik, “Buna biz itiraz ediyoruz. Amerikalara, ‘Bunları siz Kuzey Suriye´de kullanıyorsunuz. Bunlar PKK´nın devamıdır ve bize tehdittir. Bu tehdidi izole etmeniz, ortadan kaldırmanız lazım´ diyoruz. Amerikalılar, ‘YPG-PYD evet PKK ile bazı uzaktan bağları olabilir ama bunlar bizim DEAŞ´la savaş unsurumuzdur. Biz bunlardan vazgeçemeyiz´ diyorlar. Her ne kadar vazgeçmemişlerse de son zamanlarda Suriye konusunda Türkiye bir üstünlük sağlamış durumda” ifadelerini kullandı.

ABD ile bir diğer sorunun FETÖ olduğuna dikkat çeken Çevik, Amerikalıların bu terör örgütünü korumaya ve barındırmaya devam ettiğini vurguladı.

“TÜRK-RUS İLİŞKİLERİ KİMSEYİ YANILTMASIN”

Amerikalıların Türk ekonomisini sabote etmeye çalıştığının altını çizen  Çevik, “Bu çeşitli şekillerde oluyor. Türk ekonomisi üzerinde oynanan oyunlar var. Doların üzerine oynanan oyunlar var. Bir de Halk Bankası meselesi var. Amerikalıların eski İran yaptırımlarından dolayı Halk Bankası´nın Amerikan yaptırımlarını çiğnediğini ve ceza alması gerektiğine inanıyorlar ve orada da ciddi bir sorunumuz var. Karşımıza gelecek olan sorunlardan birisi de Türk-Rus ilişkileri. Sıcak denebilecek ilişkiler var ama bu kimseyi yanıltmasın. Türkiye´nin Rusya ile müttefiklik ilişkisi yok. Sayın Cumhurbaşkanımız Putin ile iyi anlaşıyor ama Suriye rejimi, İdlip ve Barış Pınarı konusunda her şeyde aynı görmüyoruz hatta zaman zaman derin ayrılıklarımız oluyor. Son zamanlarda Libya´da da sıkıntılar var. Ruslar Libya´da da aktif olmaya başladılar ve Türkiye Ruslarla bu konuyu da görüşüyor. Bunlarda Ruslarla aynı olmadığımız konular. Bir de tabii Ruslarla birlikte olmadığımız enerji konusu var. Gelecek ay Rus projesine Türkiye bölümü faaliyete geçecek, ‘Türk Akımı´ denilen proje çok önemli. Batıya Rus doğalgazını götürecek olan bir proje. Bu ortak noktamızı gösteriyor. Turizmde ticarette ilişkilerimiz var ama dediğim gibi sorunlu alanlar da var” şeklinde konuştu.

Soru-cevap şeklinde devam eden konferansın son bölümünde protokol üyeleri tarafından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi İlnur Çevik´e belge takdim edildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yatırım İçin Acele Edin
Yatırım İçin Acele Edin
Yatırım yapacak vatandaşları uyaran Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, “Şu anda 1+1 sıfır dairenin fiyatı 150-180 bin liraları buldu, 3+1 ve 4+1 özellikli yeni yapı konutlar ise 600 bin lira civarında. İkinci el, oturulabilecek bir daire 200 bin lira civarında. Bu fiyatlar kısa zamanda artacak, çünkü maliyetler çok arttı” dedi.
47 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
47 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
Sivas´ta etkili olan kar ulaşımda aksamalara neden oluyor.
Fix Taksi Mağdur Ediyor
Fix Taksi Mağdur Ediyor
Taksici esnafının sorunlarını Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e ileten Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Yalman, “Sosyal medya üzerinden reklam yaparak fix taksi adı altında yakın mesafelere 10 lira, uzak mesafelere ise 15-20 lira sabit ücretle yolcu taşınıyor. Bu uygulama taksici esnafının işine zarar veriyor” dedi.
7 Kibele Belgeseli Ses Getirecek
7 Kibele Belgeseli Ses Getirecek
2003 yılından beri, mikrokredi faaliyetlerini sürdüren Türkiye Grameen Mikrofinans Programının, dar gelirli kadınların ekonomik hayata dâhil olmaları için sağlamış olduğu mikrokredi desteği 920 milyon lirayı aştı.
4 Eylül Barajı´nı Korumaya Aldık
4 Eylül Barajı´nı Korumaya Aldık
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “4 Eylül Barajımızın su seviyesi şu anda yüzde 5. Biz hemşehrilerimize vermiş olduğumuz içme suyunu su seviyesi düştüğü için şu anda 4 Eylül Barajı´ndan alamıyoruz. Tavra Deresi´ndeki kuyulardan besliyoruz. Çünkü 4 Eylül´den su aldıkça su seviyesi daha da düşecek, belli bir noktanın altına geldikten sonra barajlar kullanılamaz hale geliyor. O noktada biz 4 Eylül Barajı´nı korumaya aldık” dedi.
Çiftçilerin Yüzü Güldü
Çiftçilerin Yüzü Güldü
İlimizde etkisini artıran kar yağışı en çok çiftçileri sevindirdi. Şehrin uzun zamandır bu denli kar yağışı almadığını ifade eden Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Çiftçilerimiz şu an çok sevinçli. Yıllarca görmediğimiz karı Sivas´ımızda gördük. Bu kar bereket demek, 2020 yılının inşallah kurak geçmeyeceği demek. Sivas tarımının, hayvancılığının inşallah daha iyiye gideceğine adım kadar eminim” dedi.
  Antibiyotikte Önemli Gelişme--Video
Antibiyotikte Önemli Gelişme--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Biyoteknoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Pakize Cantürk Kılıçkaya tarafından hazırlanan proje ile yeni nesil antibiyotik geliştirilmesi hedefleniyor.
Araziler Toplulaştırılacak
Araziler Toplulaştırılacak
Şarkışla ve Kangal ilçelerinde bulunan bazı yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılacak. Çalışmaların başlayacağı alanlara ilişkin acele kamulaştırma kararı Resmi Gazete´de yayımlandı.
Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Partisinin Kangal ilçe kongresine katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, çiftçilerin yaşadığı sorunları gündeme getirdi. Sivaslıların temel geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunun altını çizen Genel Başkan Destici, “Çiftçilerimizin canını sıkan, çiftçilerimizi düşündüren borçlar var. Ziraat Bankasına borçlar var, Tarım Kredi´ye borçlar var. Bu borçlarla ilgili dönem dönem ertelemeler yapılıyor ama bu ertelemelerin faizsiz yapılmasını arzu ediyoruz” dedi.
Gurbetçi Vatandaş Evinde Ölü Bulundu
Gurbetçi Vatandaş Evinde Ölü Bulundu
Sivas´ta akrabalarının kendisinden haber alamadığı gurbetçi vatandaş komşuları tarafından evinde bulundu.
Dondurucu Soğuğa Karşı Cam Fanuslu Çözüm
Dondurucu Soğuğa Karşı Cam Fanuslu Çözüm
Sivas´ta bir işletme, dondurucu soğukta müşterilerini sıcak tutmak için bulduğu yöntemle dikkat çekiyor.
Karaciğeri Organ Bekleyen Hastaya Umut Oldu-Video
Karaciğeri Organ Bekleyen Hastaya Umut Oldu-Video
Sivas´ta beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 87 yaşındaki adamın karaciğeri, organ nakli bekleyen bir hastaya umut oldu.
Sivaslının Kardan Adamı Böyle Olur--Video
Sivaslının Kardan Adamı Böyle Olur--Video
Sivas´ta yarım metreyi bulan karı, sanata dönüştüren vatandaşlar yaklaşık 5 metre boyunda kardan kangal köpeği yaptı.
Buz Sarkıtları Büyüledi
Buz Sarkıtları Büyüledi
Sivas´ın Gemerek ilçesine bağlı Sızır beldesinde doğal güzelliğiyle görenleri hayran bırakan Sızır Şelalesi, havanın soğumasıyla birlikte buz tuttu.
Ekipler Taltif Edildi
Ekipler Taltif Edildi
Vali Salih Ayhan, Elazığ ve Malatya´da yaşanan deprem sonrası Sivas´tan bölgeye giden arama-kurtarma, acil yardım ve diğer ekipleri başarı ve teşekkür belgesiyle taltif etti.
Kira Artışında Vicdanlı Olun
Kira Artışında Vicdanlı Olun
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Vakıflar ve Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı kiracılarına yapılan zam oranına tepki gösterdi. Meclis toplantısında konuşan Başkan Eken, “Belediye zammı yüzde 5 yapıyor ama Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Üniversite Vakfı yüzde 20 zam yapıyor. Esnafın zor durumda olduğu dönemde yüzde 20 zam nedir? Herkes elini vicdanına koysun. Esnaflarımız krizden yeni yeni çıkıyor. Kira artışı yaparken bunlar göz önüne alınsın” dedi.
Gemerek HEM´den Önemli Başarı
Gemerek HEM´den Önemli Başarı
Aralarında Sivas Gemerek Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulunun örnek çalışmalarının da bulunduğu 11 iyi uygulama örneği "Hayat Boyu Öğrenmede İyi Uygulama Örnekleri" başlığı altında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün (HBÖGM) web sayfasında yayımlandı.
Türkiye´ye örnek olacak
Türkiye´ye örnek olacak
Akdeğirmen Mahallesi´nde yer alan “Aile Eğitim Merkezi" düzenlenen törenle açıldı. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, merkezin, ailelerin ruhen beslenmesi ve iç dinamiklerinin güçlendirilmesi için önemli faaliyetlerde bulunacağını kaydederek “Burada 8 kurumun güçlü iş birliği ile Türkiye´ye örnek olacak bir proje hayata geçirildi” dedi.
Vaatlerle İşimiz Yok
Vaatlerle İşimiz Yok
Sivas´a modern sanayi sitesi kurulması noktasında çalışmalarına başlanan Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, kamulaştırma işlemleri için 400 milyon liraya ihtiyaç olduğunu ifade ederek “Gerçekçi olacağız, Vaatlerle işimiz yok” dedi.
Ekipler Sahada--Video
Ekipler Sahada--Video
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile ilçe özel idarelere bağlı karla mücadele ekipleri 7 gün 24 saat yolları açık tutmak için mücadele veriyor.
Yapağı İstihdama Katkı Sağlayacak
Yapağı İstihdama Katkı Sağlayacak
Koyunlardan elde edilen yapağının değerlendirilmesi ve koyunculuktaki karlılığın arttırılması amacıyla hazırlanan Yerli ve Milli Koyunculukta Alternatif Nefesimiz Yapağımız Projesi Fizibilite Raporu Sonuç ve Tanıtım Programı gerçekleştirildi. Programda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Ülkemizde koyunculuğa nefes aldırmak istiyoruz. Bu yatırım ile bölgede yeni istihdam alanları oluşacak. Projemiz ilimize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.
Yük Vagonlarına Yoğun Talep
Yük Vagonlarına Yoğun Talep
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “TÜDEMSAŞ-özel sektör iş birliğiyle Avusturya merkezli GATX firması için toplamda 400 yük vagonu, Avrupa merkezli TOUAX firmasına 200 konteyner taşıma vagonu ile 600 boji üretilmesi karara bağlandı. TÜDEMSAŞ ve Gök Yapı AŞ arasında Avrupa´da faaliyet gösteren başka bir lojistik firması için 18 yük vagonu ve 54 H tipi boji üretilmesi için de protokol imzalandı” dedi.
Mimarların Sorunları Masaya Yatırıldı
Mimarların Sorunları Masaya Yatırıldı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Mimar ve Mühendisler Grubu ve Mimarlar Odasını ziyaret etti. Ziyaretler esnasında mimarların sorunları masaya yatırılarak çözüm önerilerinde bulunuldu.
642 Konut Satıldı
642 Konut Satıldı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ilimizde 2020´nin ilk ayında 642 konut satıldı. Konutların 250´sini ilk satış, 392´sini ise ikinci el satış oluşturdu.
Ekipler Sahada--Video
Ekipler Sahada--Video
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile ilçe özel idarelere bağlı karla mücadele ekipleri 7 gün 24 saat yolları açık tutmak için mücadele veriyor.
Çalışma Hayatının Kalbi Sivas´ta Attı
Çalışma Hayatının Kalbi Sivas´ta Attı
Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ve Çalışma hayatındaki tüm tarafları buluşturmayı hedefleyen Sivas İnsan Kaynakları (İK) Platformu´nun ikinci toplantısı yapıldı.
İhtiyaçlılara Odun Yardımı--Video
İhtiyaçlılara Odun Yardımı--Video
Kamu kurum ve kuruluşlarının bağışladığı odunlar, Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Odun Kesim ve Depolama Merkezinde kesilip-paketlenerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılıyor.
Üstesinden Geleceğiz--Video
Üstesinden Geleceğiz--Video
Son yılların en yoğun kar yağışını alan ilimizde hayat adeta felç oldu. Caddeler ve ara sokaklar karla kaplanırken özel araçlar ve toplu taşıma araçları karda ilerlemekte güçlük çekti. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Ayhan, “Şu an adeta son yılların en yoğun kar yağışı yaşanmaktadır. 2 veya 3 gün sabrettikleri takdirde de biz bunun üstesinden inşallah geleceğiz” dedi.
4 Eylül´de Açılacak
4 Eylül´de Açılacak
Tarım Platformu Şubat ayı toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Milli Mücadelemizin 100. yılı olan 2023´e ‘100. Yılda 100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefiyle 29 Ekim´de iki fabrikamızın temelini attık. Herhangi bir aksilik olmazsa yem fabrikamızın açılışını inşallah 4 Eylül´de yapacağız” dedi.
Aracın Altında Ateş Yakmayın!
Aracın Altında Ateş Yakmayın!
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, kış şartlarında araçların donmasına karşı tavsiyelerde bulunarak araç sahiplerini uyardı. Başkan Demirgil, “Araç çalışmıyorsa kesinlikle altına ateş yakılmamalıdır. Aracın altında ateş yakılıp, karterin ısıtılıp içindeki yağı inceltmeye çalışmak motorun içyapısına zarar verir. Ayrıca istenmeyen başkaca olaylara ve yangınlara davet çıkarabilir” dedi.
Alper Duran
Alper Duran
İnan Dost
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Hakemler Dokunulmazdır
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Siz Niye Hazır Değilsiniz?
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Hoş Gör Ki, Hoş Görülesin
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Rabbinize İbadet Ediniz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Taner Karabal
Taner Karabal
Sivas Kamuoyu Bu Konuda Hemfikir…
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.0351
EURO
6.5435
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler