GÜNDEM 1.05.2020 07:00:00 0

Bahar Temizliği Başladı--Video

Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler il genelinde bahar temizliği için kolları sıvadı. Ekipler; çim biçme, su havuzlarının temizliği, kamelya ve bankların tamiratı ile yabani otların temizliklerini hummalı bir şekilde gerçekleştiri

Hayrullah AĞKAŞ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapanan mesire alanları ve parklarda bahar temizliğinin yanı sıra bakım onarım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü il genelinde bahar temizliği için kolları sıvadı. İlk olarak yağışlar nedeniyle boyları uzayan çimleri kesmek için çalışmalarına başlayan ekipler öncelikli olarak park alanlarının çimlerinin kesimini gerçekleştiriyor.

Koronavirüs nedeniyle boş kalan mesire alanlarında detaylı çalışma içerisine giren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çim biçme, su havuzlarının temizliği, kamelya ve bankların tamiratı ile yabani otların temizliklerini ve çiçek ekimlerini yaparak piknik ve mesire alanlarını Sivaslılara hazırlıyor.

Sivas Belediyesi ekipleri belirlenen program dâhilinde tüm mahallelerde park ve bahçelerin bakımını yapıp eksiklerini gideriyor. Ekipler, koronavirüs nedeniyle kapalı bulunan park ve bahçeler dahil yaşam alanlarının temiz ve bakımlı olması için büyük özen gösteriyor.