SPOR 19.01.2021 07:00:04 0

?Bakıyoruz Araştırıyoruz?

Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, transfer çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Çalımbay, ?Bizim istediğimiz şeylerden bir tanesi de 10 numara almak. Bizim bu alacağımız oyuncunun çok üst düzey bir oyuncu olması gerekiyor. Onun için

OĞUZHAN SARZEP

Süper Lig temsilcimiz Demir Grup Sivasspor´da teknik patron Rıza Çalımbay, önemli açıklamalarda bulundu.

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçındaki eşleşme ve transfer çalışmaları hakkında konuşan Çalımbay, Brezilya´dan 2 futbolcu ile görüştüklerini de söyledi.

Deneyimli çalıştırıcı, ?Baktığınız zaman Antalya bize çıktı avantaj gibi gözüküyor ama ters bir takım. Takımlar devre arasında transfer yapacak. İlk yarıdaki gibi olmayacak. Farklı takımlar karşımıza çıkacak. Neyin ne olacağı belli olmuyor. Deplasman yada içeride oynamak da fark etmiyor. Herkes zaten galibiyet için oynayacak tek maç ve telafisi olmayan bir maç. Kendi sahamızda iyi bir şekilde bitirmek için elimizden ne geliyorsa hepsini yapacağız. Dikkatli de olacağız. Geçen sene biz kupada yenilmeden elenmiştik. İnşallah bu sefer biz tur atlayacağız? dedi.

?EN AZ 3-4 OYUNCU?

Transfer çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Rıza Çalımbay, ?En az 3-4 oyuncu almamız lazım. 2 bek aldık. Bizim bir bek sıkıntımız vardı, onu hallettik. İyi transferler yaptığımıza inanıyorum. Ahmet Oğuz´u aldık ve Ümraniye´den Aladdin´i aldık sağ bek olarak. Şu an ikisini aldık ama en az iki tane daha almamız lazım, araştırıyoruz. Zaten Marcelo´da var bizde. Zaman zaman bayağı sıkıntılar yaşamıştık, tekrar oralarda sıkıntı yaşamak istemiyoruz. Bizim istediğimiz şeylerden bir tanesi de 10 numara almak. Golcü, gole giden 10 numarayı da alabilirsek iyi bir alternatifli bir kadromuz olacak. Giden arkadaşlarımız da olursa iyi bir kanatla transferi bitireceğiz. Türkiye´de alacağımız 10 numara yok gibi bir şey. Keşke olsa da Türkiye´den alsak. Bizim bu alacağımız oyuncunun çok üst düzey bir oyuncu olması gerekiyor. Onun içinde uğraşıyor ve araştırıyoruz? diye konuştu.

?BREZİLYA´DAN 2 TANE OYUNCU BULDUK AMA??

Çalımbay, Brezilya´dan 2 tane oyuncu ile görüştüklerini ancak fiyat konusunda anlaşamadıklarını ifade ederek, ?Biz Brezilya´dan 2 tane oyuncu bulduk. Onlarda çok yüksek rakam istediler. Bizim onları alma şansımız yok. Hatta diğer kulüplerde alamaz bayağı yüksek bir rakam istediler. Onun dışında 1-2 tane daha oyuncu vardı onları da kulüpleri kesinlikle bırakmıyor. Biz tekrar yurt dışına dönüp oralardan bir oyuncu bulmamız gerekiyor? ifadesini kullandı.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ