GÜNDEM 15.02.2021 07:00:00 0

Başımız Sağ Olsun

Terör örgütü PKK´nın sözde üs bölgesi Gara´ya 10 Şubat´ta başlatılan harekat sona erdi. Harekatta 48 terörist etkisiz hale getirilirken, bir mağarada tutulan 13 sivil ise terör örgütü tarafından şehit edildi. Sivilleri kalleşçe katleden terör örgütüne tü

GARA TERÖRDEN ARINDIRILDI

PKK´nın yuvalandığı yerlerden birisi olan Gara bölgesi  düzenlenen Pençe Kartal-2 Harekatı kapsamında büyük ölçüde terörden arındırıldı.  Harekat kapsamında 48 terörist öldürülürken 2 terörist ise sağ ele geçirildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kartal-2 Harekatı´nın sona erdiğini söyleyerek, PKK´nın kaçırdığı 13 sivil vatandaşın, mağaralarda yapılan aramalarda naaşlarına ulaşıldığını açıkladı. PKK´nın hain saldırısında, masum vatandaşlardan biri omuzundan, diğer 12 vatandaş ise başından vurularak şehit edildi.

DUALARIMIZ TÜM KAHRAMANLARIMIZA

PKK´nın kalleş yüzünü bir kez daha ortaya koyduğu elim olayın ardından tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de terör örgütüne lanet yağdı. Vali Salih Ayhan; sosyal medya hesabından; ?Sınırlarımızın güvenliği için Irak´ın kuzeyinde icra edilen Pençe Kartal-2 Harekatı´nda hainlerce şehit edilen vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Dualarımız, ülkemizin huzuru ve güvenliği için canını ortaya koyan tüm kahramanlarımıza...? paylaşımında bulundu.

VEKİLLERDEN PKK´YA SERT TEPKİ

Türkiye´yi yasa boğan olayın ardından Sivas Milletvekilleri de sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu. CHP Milletvekili Ulaş Karasu; ?Kuzey Irak´ın Gara bölgesinde PKK´lı teröristlerce rehin tutulan 13 vatandaşımızın şehit olduğunu üzülerek öğrendim. Şehitlerimize Allah´tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum? derken MHP Milletvekili Ahmet Özyürek ise ?Gara´da hain terör örgütü PKK tarafından mağarada rehin alınarak şehit edilen 13 sivil vatandaşımıza Cenab-ı Allah´tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Aziz Türk milletimizin başı sağ olsun? ifadelerini kullandı.

MİLLETİMİZİN VİCDANINA HAVALE EDİYORUM

PKK terör örgütünün bir mağarada silahsız, masum 13 sivil vatandaşı şehit ettiğini söyleyen AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci ?Bu canileri de, bu canilere şehirden destek veren siyasi uzantıları da, bu canilere sempati duyanları da önce Allah´a, sonra milletimizin vicdanına havale ediyorum!  Başımız sağ olsun?  paylaşımında bulunurken bir diğer AK Parti Vekili Habib Soluk da  ?Kahraman Yiğitlerimizin karşısına çıkamayan hain terör örgütü PKK tarafından mağarada rehin alınarak şehit edilen vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun? paylaşımında bulundu. /Fatih TABUR/