GÜNDEM 20.01.2021 07:00:00 0

Basın Kuruluşlarımıza Yardımcı Olmalıyız

Gazetemize ziyarette bulunan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, ?Basın kuruluşlarının sıkıntıda olduğunu biliyorum. Basın sektörünün hem çalışanı sıkıntıda hem işvereni sıkıntıda. Birlik ve beraberlik içerisinde birb

Fatih TABUR

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal; gazetemize ziyarette bulundu. Genel Yayın Koordinatörümüz Taner Karabal ile görüşen Başkan Köksal, pandemi sürecinin toplumun bütün kesimlerini olumsuz etkilediğini söyledi.

Koronavirüs salgınının basın sektörünü de sekteye uğrattığını dile getiren Köksal, ?Basın kuruluşlarının sıkıntıda olduğunu biliyorum. Geçtiğimiz günlerde bir toplantıda da söyledim. Her esnafımız bir tane gazete alırsa bugün baktığınız zaman 8 bin 500 merkezde üye var. Ticaret Odası´nın üyesiyle beraber 10 bini geçiyor. 10 bin gazete olur. Basın sektörünün hem çalışanı sıkıntıda hem işvereni sıkıntıda. Birlik ve beraberlik içerisinde birbirimize yardımcı olmamız gerekiyor?  açıklamasında bulundu.

Başkan Köksal, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: ?Esnaf da 10-11 aydır bu virüsten dolayı sıkıntıya düştü. Halkımız da ülkemiz de sıkıntıya düştü fakat en büyük zararı küçük esnaf ve sanatkarlarımız çekti. Hemen hemen 10 aydır bazıları kapalı. Esnafın hepsi sıkıntı çekiyor ama bazı meslek grupları örneğin kahveciler, okul servisleri, okul kantinleri, züccaciyeciler gerçekten zorda. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Vedat Demiröz, ziyaretimize gelmişti. Bu sıkıntıları kendilerine de anlattım. Tabi bu arada valilik ve belediye esnafımıza yardımcı oldu. Devletimiz de kredileri açtılar, kredi veriyor ama kredilerin günü geldi ödeyemiyor kimse. Dükkanı, kapalı nasıl ödesin; para kazanmamış ki ödesin. Çoluğuna çocuğuna ekmek parası götüremiyor. İnşallah bir an önce virüs belası biter ve normal hayatımıza döneriz.?

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Karabal ise her platformda esnafın sorunlarını gündeme getiren Köksal´a teşekkür etti.