GÜNDEM 2.09.2020 07:00:00 0

BAŞVURULAR 14 EYLÜL´DE START ALACAK

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü; Lisansüstü öğrenci alım ilanı yayımladı. 11 doktora, 28 yüksek lisans ve 10 tezsiz yüksek lisans programında yapılacak alımlar için internet ortamından başvurular 14-23 Eylül tarihleri arasında

Zeliha ALDIKAÇTI

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı lisansüstü öğrenci alımı ile ilgili ayrıntıları açıkladı.

11 doktora,  28 yüksek lisans ve 10 tezsiz yüksek lisans programında yapılacak alımlar için internet ortamından başvurular 14-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Doktora programları; Felsefe, Felsefe ve Din Bilimleri, İslam Tarihi ve Sanatları, İşletme, Muhasebe Finans ve Bankacılık, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Sosyoloji, Tarih, Temel İslam Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Uluslararası Ticaret ve Lojistik. Tezli Yüksek Lisans programları; Arkeoloji, Antropoloji, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Felsefe, Felsefe ve Din Bilimleri, Halka İlişkiler ve Tanıtım, İktisat, İletişim Bilimleri, İslam Tarihi ve Sanatları, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Muhasebe Finans ve Bankacılık, Müzik, Resim, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Sağlık Turizmi İşletmeciliği, Sanat Tarihi, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Tarih, Temel İslam Bilimleri, Turizm İşletmeciliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Uluslararası Ticaret ve Lojistik ve Yönetim Bilişim Sistemleri. Tezsiz Yüksek Lisans programları; Endüstri İlişkileri Ve İnsan Kaynakları, Finansal Ekonometri, Halka İlişkiler ve Tanıtım, İletişim Bilimleri, İşletme, Kamu Yönetimi, Muhasebe Finans ve Bankacılık,  Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Uluslararası Ticaret ve Lojistik ve Yönetim Bilişim Sistemleri için adaylar https://obs.cumhuriyet.edu.tr/oibs/enstitubasvuru/ adresinden başvuru yapabilecekler.

Yüksek lisans ve doktora programı sınavları 30 Eylül tarihinde yapılacak. Her iki programın da yazılı sınavı saat 10.00´da, mülakat ise 14.00´da gerçekleştirilecek.

Ayrıca sadece Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Ana Bilim Dalı´nda yapılacak 100/2000 Doktora Bursu için adaylar 14-17 Eylül tarihleri arasında başvuru yapabilecekler. 22 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek sınavda yazılı sınav saat 10.00, mülakat ise 14.00´da yapılacak.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Programları Kılavuzuna http://www.cumhuriyet.edu.tr/duyurudosya/23092_sosyal_bilimler_enstitusu_guz_yari_yili_ilani_icin_tiklayiniz.pdfadresinden ulaşılabilir.