Bayrağı İleriye Taşıyacağız
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, ilçe istişare toplantıları kapsamında Gürün´de üyelerle bir araya geldi. 17 aylık görev süresi boyunca yaptıkları çalışmalara ilişkin üyeleri bilgilendiren Başkan Eken, “Biz 7 bin üyeyi temsil ediyoruz. 69 tane meclis üyemiz var. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, tüm üyeleri ve ilçeleri ile bir bütün. Biz göreve geldiğimizde; ‘Doğru olacağız, doğru yapanın yanında olacağız´ dedik. Geçmiş yönetimleri eleştirmiyorum. Hepsi hizmet etmiş. Geçmiştekilerden Allah razı olsun. Biz bayrağı aldık ve daha da ileriye taşıyacağız” dedi.
Tarih: 22.10.2019 07:00:00

Oğuzhan SARZEP

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetimi ve meclis üyeleri, ilçe istişare toplantıları kapsamında Gürün´de üyelerle bir araya geldi.

Programa Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile ilçede bulunan oda üyeleri katıldı.

Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, programda yaptığı konuşmada Mustafa Eken ve yönetimine ilçelere düzenlemiş oldukları gezilerden dolayı teşekkür etti.

Başkan Çiftçi, “İlçemizi de bu kapsamda ziyaret ederek üyelerini işyerlerinde ziyaret edip, daha sonra istişare programında bizleri bu masa etrafında topladılar. Bugün göreve seçileli 17 ay olmuş. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nın yeni başkanı ve yönetimi gelmiş ve hizmet için koşturuyorlar. Ben bu dönemdeki birlik ve beraberliği daha önce görmedim. Bizler, ilçelere gelmeyen başkanlar gördük. Ama Mustafa Eken Başkanımız, seçim döneminde verdiği sözünü unutmadı. ‘Biz oyunuzu almak için değil hizmet etmek için geliyoruz. Geldikten sonra yanınızda olduğumuzu sizi unutmadığımızı göstereceğiz´ demişti. Sözünü unutmadığı için, ilçedeki üyelerine sahip çıktığı için, bu etkinliği düzenledikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çiftçi, konuşmasının devamında; “Belki bu masanın etrafında başkanıma oy vermemiş üyeler de vardır. Hiçbir şekilde ayrım yapmaksızın, şu şunun adamı, bu bunun adamı demeden herkesi kucaklamış ve bu programa davet etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devleti ne çekiyorsa, bu milleti bir takım farklılıklarıyla ayırmaktan ve kayırmaktan çekiyor. Başkanımız Mustafa Eken ve yönetimi tüm üyelerini kucaklıyor, birlik ve beraberliği sağlıyor” diye konuştu.

Başkan Çiftçi´nin ardından konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, 17 aylık görev süresinde yaptıkları çalışmalar hakkında üyeleri bilgilendirdi.

Davetlerine icabet eden üyelere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Eken, “Şirketi kuruyorsunuz, odaya kayıt yaptırıyorsunuz, aidat ödüyorsunuz, karşılığında ne alıyorsunuz. Cenaze mesajları atılıyor, dört yılda bir seçim zamanı geliyoruz, sizleri ziyaret ediyoruz, araya hatır koyuyoruz, vebal ile oy istiyoruz. Hatıra oy verilmez. Adaylar arasında sizi en iyi temsil edeceğini düşündüğünüz kişiyi seçersiniz ve hizmet beklersiniz. Biz 7 bin üyeyi temsil ediyoruz. 69 tane meclis üyemiz var. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, tüm üyeleri ve ilçeleri ile bir bütün. Biz göreve geldiğimizde; ‘Doğru olacağız, doğru yapanın yanında olacağız´ dedik.  Geçmiş yönetimleri eleştirmiyorum. Hepsi hizmet etmiş. Geçmiştekilerden Allah razı olsun. Biz bayrağı aldık ve daha da ileriye taşıyacağız. Hangi ilçemizden kim geldiyse, bizi aradıysa yapabileceğimiz kadar gücümüzün yettiği oranda yardımcı olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Göreve gelirken; ‘Biz bu koltuklardan güç almayacağız, bu koltuklara güç katacağız´ dedik.  Ben odamızdan maaş, huzur hakkı ya da herhangi bir ücret almıyorum. Biz farklı bir yönetim anlayışı ortaya koyarak Ramazan´da verdiğimiz iftarları ve buradaki gibi programların giderlerini meclis üyelerimizle birlikte karşıladık. Demek ki biz odanın etinden, sütünden faydalanmaya gelmedik. Hakikaten icraat yapmaya, memleketin sesini duyurmaya geldik. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yaptıkları çalışmalar arasında en önemli olanın teşvikler olduğunu dile getiren Başkan Eken, “Çevremizdeki iller 5 ve 6´ncı bölge teşvik imkanlarından faydalanırken, Sivas ise 4´ncü bölgede kalmıştır. ‘Sivas, 6´ncı bölge teşviklerinden yararlanamayacaksa 2. OSB ölü doğacak yatırımdır´ dedik. Yönetimdeki arkadaşlar ve meclisimiz ile görüşerek 6´ncı bölge teşvikleri almak için seferberlik başlattık. Bu seferberliğe siyasilerimiz, bakanımız, milletvekillerimiz, valimiz ve belediye başkanımız destek verdi. O dönemki Valimiz ve Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz ve AK Parti İl Başkanı ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ı ziyaret ederek odamızın hazırladığı dosyayı sunduk. Daha sonra Rifat başkanımız Ankara´da TOBB Şurasında beni Cumhurbaşkanımızla görüştürdü ve dosyamızı verdik” ifadelerini kullandı.

“ODAMIZ, 17 AYDA 950 BİN LİRA TASARRUF YAPTI”

Oda olarak önceliklerinin  üyelerinin hakkını koruyup gözetmek olduğunu dile getiren Başkan Eken, "Odamız; 17 ayda 950 bin lira tasarruf yaptı.  Bir milyon liralık gereksiz masrafı kesmişiz. Bir taraftan odamızın gücünü artıracağız birlik ve beraberliği sağlayacağız diğer yandan da masrafları azaltacağız, tasarruf yapacağız. Kendi masraflarımı odaya ödettirmedim. Huzur hakkı almadım. Helali hoş olsun bir kuruş almadım almayacağım."

“ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI YAPIYORUZ”

Oda kayıt belgelerinden alınan ücretin kaldırıldığını anımsatan Başkan Eken, “Üyelerimiz gelip bekliyor ve 5 lira 10 lira ücret ödüyordu. Hem zaman kaybı hem de yoğunluk oluşuyordu. Yıllık 85 bin TL gelirimiz vardı oda kayıt ücretinden. Bu para kimin? Üyelerimizin. ‘O zaman kaldıralım bunu´ dedik ve 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren bunu kaldırdık. Üyelerimiz artık internetten girip belgelerini alıyor. Tapu yetki belgelerinden alınan belgeleri de kaldırdık. Bunlar sizlerin işlerini kolaylaştıran hizmetlerdir. Aidatlarımızdan burs veriyoruz, öğrencilere kırtasiye yardımı yapıyoruz. Aidatları hayırlı işlerde kullanıyoruz" şeklinde konuştu.

“SİVAS´TAN ÇÖP DAHİ ALMIYORUZ”

Başkan Eken, sunumunun ardından üyelerin taleplerini dinledi. Programa katılan üyeler, kantarlar nedeniyle Sivas´tan alışveriş yapmadıklarını söyledi. Esnaflar, “Sivas´tan çöp dahi almıyoruz. Kayseri´den istediğim ürünü istediğim şekilde getirtebiliyorum. Niye geleyim Sivas´a ben? Sivas´tan alacağım gelirken kantarda bana 15-20 bin lira ceza kesecekler. Ben gelmem Gürün´den de kimse gelmez.  Kayseri´de de, Malatya´da da kantar var ama 24 saat esasına dair çalışan bir tek Sivas var. Gürün´de son 4 yılda 700 konut yapıldı ve Sivas´tan çivi dahi alınmadı. Bizim paramızı Kayseri´ye ve Elbistan´a göndermek zorunda bırakıyorlar” ifadelerini kullandı.

“TALEPLERİ GEREKLİ YERLERE İLETECEĞİZ”

Başkan Eken ise “Sizlerden gelen talepleri gerekli yerlere ileteceğiz. Biz kapı kapı yatırım yapın diye dolaşırken Gürün ilçemizdeki tüccarımızın mecburiyetten başka illere yönlendirilmesi üzücüdür. Biz bu konuları ilgili yerlere ileteceğiz” dedi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bayrağı İleriye Taşıyacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vaatlerle İşimiz Yok
Vaatlerle İşimiz Yok
Sivas´a modern sanayi sitesi kurulması noktasında çalışmalarına başlanan Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, kamulaştırma işlemleri için 400 milyon liraya ihtiyaç olduğunu ifade ederek “Gerçekçi olacağız, Vaatlerle işimiz yok” dedi.
Ekipler Sahada--Video
Ekipler Sahada--Video
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile ilçe özel idarelere bağlı karla mücadele ekipleri 7 gün 24 saat yolları açık tutmak için mücadele veriyor.
Yapağı İstihdama Katkı Sağlayacak
Yapağı İstihdama Katkı Sağlayacak
Koyunlardan elde edilen yapağının değerlendirilmesi ve koyunculuktaki karlılığın arttırılması amacıyla hazırlanan Yerli ve Milli Koyunculukta Alternatif Nefesimiz Yapağımız Projesi Fizibilite Raporu Sonuç ve Tanıtım Programı gerçekleştirildi. Programda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Ülkemizde koyunculuğa nefes aldırmak istiyoruz. Bu yatırım ile bölgede yeni istihdam alanları oluşacak. Projemiz ilimize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.
Yük Vagonlarına Yoğun Talep
Yük Vagonlarına Yoğun Talep
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “TÜDEMSAŞ-özel sektör iş birliğiyle Avusturya merkezli GATX firması için toplamda 400 yük vagonu, Avrupa merkezli TOUAX firmasına 200 konteyner taşıma vagonu ile 600 boji üretilmesi karara bağlandı. TÜDEMSAŞ ve Gök Yapı AŞ arasında Avrupa´da faaliyet gösteren başka bir lojistik firması için 18 yük vagonu ve 54 H tipi boji üretilmesi için de protokol imzalandı” dedi.
Mimarların Sorunları Masaya Yatırıldı
Mimarların Sorunları Masaya Yatırıldı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Mimar ve Mühendisler Grubu ve Mimarlar Odasını ziyaret etti. Ziyaretler esnasında mimarların sorunları masaya yatırılarak çözüm önerilerinde bulunuldu.
642 Konut Satıldı
642 Konut Satıldı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ilimizde 2020´nin ilk ayında 642 konut satıldı. Konutların 250´sini ilk satış, 392´sini ise ikinci el satış oluşturdu.
Ekipler Sahada--Video
Ekipler Sahada--Video
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile ilçe özel idarelere bağlı karla mücadele ekipleri 7 gün 24 saat yolları açık tutmak için mücadele veriyor.
Çalışma Hayatının Kalbi Sivas´ta Attı
Çalışma Hayatının Kalbi Sivas´ta Attı
Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ve Çalışma hayatındaki tüm tarafları buluşturmayı hedefleyen Sivas İnsan Kaynakları (İK) Platformu´nun ikinci toplantısı yapıldı.
İhtiyaçlılara Odun Yardımı--Video
İhtiyaçlılara Odun Yardımı--Video
Kamu kurum ve kuruluşlarının bağışladığı odunlar, Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Odun Kesim ve Depolama Merkezinde kesilip-paketlenerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılıyor.
Üstesinden Geleceğiz--Video
Üstesinden Geleceğiz--Video
Son yılların en yoğun kar yağışını alan ilimizde hayat adeta felç oldu. Caddeler ve ara sokaklar karla kaplanırken özel araçlar ve toplu taşıma araçları karda ilerlemekte güçlük çekti. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Ayhan, “Şu an adeta son yılların en yoğun kar yağışı yaşanmaktadır. 2 veya 3 gün sabrettikleri takdirde de biz bunun üstesinden inşallah geleceğiz” dedi.
4 Eylül´de Açılacak
4 Eylül´de Açılacak
Tarım Platformu Şubat ayı toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Milli Mücadelemizin 100. yılı olan 2023´e ‘100. Yılda 100 Üretim ve İstihdam Kapısı´ hedefiyle 29 Ekim´de iki fabrikamızın temelini attık. Herhangi bir aksilik olmazsa yem fabrikamızın açılışını inşallah 4 Eylül´de yapacağız” dedi.
Aracın Altında Ateş Yakmayın!
Aracın Altında Ateş Yakmayın!
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, kış şartlarında araçların donmasına karşı tavsiyelerde bulunarak araç sahiplerini uyardı. Başkan Demirgil, “Araç çalışmıyorsa kesinlikle altına ateş yakılmamalıdır. Aracın altında ateş yakılıp, karterin ısıtılıp içindeki yağı inceltmeye çalışmak motorun içyapısına zarar verir. Ayrıca istenmeyen başkaca olaylara ve yangınlara davet çıkarabilir” dedi.
Hayvanlar İçin Yiyecek Bıraktılar
Hayvanlar İçin Yiyecek Bıraktılar
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Şarkışla Âşık Veysel Meslek Yüksekokulu personel ve öğrencileri tarafından Kanak Barajı bölgesine yiyecek bırakıldı.
Vatandaşlarımızın 7/24 Hizmetindeyiz
Vatandaşlarımızın 7/24 Hizmetindeyiz
Geçtiğimiz hafta aynı gün içerisinde 4 hastanın aort damarına müdahale eden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı doktorlarından Dr. Öğr. Üyesi Fatih Ada, “Vatandaşlarımızın 7/24 hizmetindeyiz ve bize duydukları güvenden güç alarak ameliyatlarımıza devam etmekteyiz. Kalp merkezimiz sadece Sivas´a değil çevre illere de hizmet vermektedir” dedi.
Keyfini Çıkarın--Video
Keyfini Çıkarın--Video
Karla mücadele çalışması yürüten ekipleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Ana arterlerde bir sıkıntı yok. Ulaşımın daha kaliteli bir şekilde devam etmesi için mücadelemiz sürüyor. Ancak sokaklarda, mahalle aralarında doğal olarak bir sıkıntı var. Hemşehrilerimizden talebimiz, ricamız biraz sabırlı olmaları biraz da karın keyfini çıkarmaları” dedi.
  Esnafın Sorunlarını İletti
Esnafın Sorunlarını İletti
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret etti. Köksal, ziyarette esnafların sorunlarını Kuruçay´a iletti.
Sağlıkta Teknik Kapasite Arttı--Video
Sağlıkta Teknik Kapasite Arttı--Video
´Dünden Bugüne, Bugünden Yarınlara´ sloganıyla düzenlenen sektör çalıştayları kapsamında dün Öğretmenevinde sağlık çalıştayı gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Teknik kapasitemiz, fiziki yapımız, araç ekipmanlarımız ve personel sayımızda olağanüstü artış ve iyileşme var. Kaymakamlık yaptığım dönemde bir doktora muhtaçtık, törenle karşılardık. O dönemden şimdi hava ambulansının olduğu dönemdeyiz” dedi.
Sivas´ta Yoğun Kar Yağışı
Sivas´ta Yoğun Kar Yağışı
Sivas´ta etkisini arttıran yoğun kar yağışı ile şehir merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.
Pazar Çatısı Kara Dayanamadı
Pazar Çatısı Kara Dayanamadı
Sivas´ta Cumartesi Pazarının çatısı yağan kara dayanamadı.
Vali Ayhan´dan SEMDER´e Ziyaret
Vali Ayhan´dan SEMDER´e Ziyaret
Vali Salih Ayhan, Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır´ı ziyaret etti. Yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Vali Ayhan, emlak sektöründe yaşanan gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
Karla Mücadele Hız Kesmiyor--Video
Karla Mücadele Hız Kesmiyor--Video
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ilimizde etkisini sürdüren yoğun kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
İlaca Erişim Temel Haktır
İlaca Erişim Temel Haktır
37. Bölge Sivas Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren, çok sayıda ilacın geri ödeme listesinden çıkarılacağına ilişkin bir duyum aldıklarını söyledi. Eşdeğer ilaçların geri ödemelerinde de değişikliğe gidileceğini belirten Eren, “İlaca erişim temel bir haktır, öyle kalmalıdır. Kabul etmiyoruz. Onaylamıyoruz” dedi.
Demirağ İle Göç Alacağız
Demirağ İle Göç Alacağız
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Teşvik noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu istedik, inşallah önümüzdeki süreçte bir heyetle gidip görüşeceğiz. İnşallah 20-30 bin kişinin istihdam edileceği bir organize sanayi bölgesiyle birlikte Sivas göç veren değil, göç alan bir il konumuna gelecek” dedi.
İL ÖZEL İDARESİ MİNİBÜS KİRALAYACAK
İL ÖZEL İDARESİ MİNİBÜS KİRALAYACAK
İL ÖZEL İDARESİ MİNİBÜS KİRALAYACAK
 Asılsız Çağrıyla Meşgul Etmeyin!
Asılsız Çağrıyla Meşgul Etmeyin!
Sivas Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, 2019 yılı içerisinde kurumlarına yapılan çağrıların istatistiklerini paylaştı. Verilere göre geçtiğimiz yıl 112 Acil Çağrı Müdürlüğüne gelen 689 bin 556 çağrının yüzde 58,25´i asılsız çıktı.
Sivas´ta Hayat Dondu: Eksi 28--Video
Sivas´ta Hayat Dondu: Eksi 28--Video
Sivas´ta gece hissedilen sıcaklık sıfırın altında 33, saban saatlerinde ise sıfırın altında 28 derece olarak ölçüldü
7 TIR Yardım Malzemesi Gönderildi
7 TIR Yardım Malzemesi Gönderildi
Sivas´ta, 7 TIR´lık insani yardım malzemesi, deprem bölgesi Elazığ ve Malatya ile Suriye´nin İdlib kentine gönderildi.
Şehrin Kültürüne Katkı Sunacağız
Şehrin Kültürüne Katkı Sunacağız
Sivas Hizmet Vakfı tarafından süreli yayın olarak yayınlanan Hayat Ağacı´nın 38. sayısı düzenlenen programla tanıtıldı. Vali Salih Ayhan, “37. sayısından sonra derginin yönetiminde değişiklik yapma gerektiği düşüncemiz, 38. sayıyla birlikte gerçekleşmiş oldu. Bu değişim tekdüzeliğin de önüne geçecektir. Aldığımız kararın yansımalarını ilerleyen sayılarda hep birlikte görecek, hep birlikte şehrin kültür ve edebiyat hayatına katkı sunmaya çalışacağız” dedi.
Fırsatlardan Yararlanılmalı
Fırsatlardan Yararlanılmalı
Teknokent´in sanayiye yönelik yapılan bilimsel çalışmalar için oldukça önemli fırsatlar sunduğunu ifade eden Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, bu fırsatlardan akademisyenlerin yararlanması gerektiğini ifade etti.
Rektör Kul´dan ALONET´e Ziyaret
Rektör Kul´dan ALONET´e Ziyaret
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, akademik personel ile birlikte ALONET´te incelemelerde bulundu.
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Hoş Gör Ki, Hoş Görülesin
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Bir Damla Bal, Kırk Çeki Odun
Orhan Arslan
Orhan Arslan
ılıçdaroğlu Geçmiş Olsun Demiş Midir?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Rabbinize İbadet Ediniz
Alper Duran
Alper Duran
İnan Dost
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Taner Karabal
Taner Karabal
Sivas Kamuoyu Bu Konuda Hemfikir…
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.0470
EURO
6.5550
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Dünyada bir garip veya bir yolcuymuş gibi yaşa

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2