Bayrağı İleriye Taşıyacağız
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, ilçe istişare toplantıları kapsamında Gürün´de üyelerle bir araya geldi. 17 aylık görev süresi boyunca yaptıkları çalışmalara ilişkin üyeleri bilgilendiren Başkan Eken, “Biz 7 bin üyeyi temsil ediyoruz. 69 tane meclis üyemiz var. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, tüm üyeleri ve ilçeleri ile bir bütün. Biz göreve geldiğimizde; ‘Doğru olacağız, doğru yapanın yanında olacağız´ dedik. Geçmiş yönetimleri eleştirmiyorum. Hepsi hizmet etmiş. Geçmiştekilerden Allah razı olsun. Biz bayrağı aldık ve daha da ileriye taşıyacağız” dedi.
Tarih: 22.10.2019 07:00:00

Oğuzhan SARZEP

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetimi ve meclis üyeleri, ilçe istişare toplantıları kapsamında Gürün´de üyelerle bir araya geldi.

Programa Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile ilçede bulunan oda üyeleri katıldı.

Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, programda yaptığı konuşmada Mustafa Eken ve yönetimine ilçelere düzenlemiş oldukları gezilerden dolayı teşekkür etti.

Başkan Çiftçi, “İlçemizi de bu kapsamda ziyaret ederek üyelerini işyerlerinde ziyaret edip, daha sonra istişare programında bizleri bu masa etrafında topladılar. Bugün göreve seçileli 17 ay olmuş. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nın yeni başkanı ve yönetimi gelmiş ve hizmet için koşturuyorlar. Ben bu dönemdeki birlik ve beraberliği daha önce görmedim. Bizler, ilçelere gelmeyen başkanlar gördük. Ama Mustafa Eken Başkanımız, seçim döneminde verdiği sözünü unutmadı. ‘Biz oyunuzu almak için değil hizmet etmek için geliyoruz. Geldikten sonra yanınızda olduğumuzu sizi unutmadığımızı göstereceğiz´ demişti. Sözünü unutmadığı için, ilçedeki üyelerine sahip çıktığı için, bu etkinliği düzenledikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çiftçi, konuşmasının devamında; “Belki bu masanın etrafında başkanıma oy vermemiş üyeler de vardır. Hiçbir şekilde ayrım yapmaksızın, şu şunun adamı, bu bunun adamı demeden herkesi kucaklamış ve bu programa davet etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devleti ne çekiyorsa, bu milleti bir takım farklılıklarıyla ayırmaktan ve kayırmaktan çekiyor. Başkanımız Mustafa Eken ve yönetimi tüm üyelerini kucaklıyor, birlik ve beraberliği sağlıyor” diye konuştu.

Başkan Çiftçi´nin ardından konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, 17 aylık görev süresinde yaptıkları çalışmalar hakkında üyeleri bilgilendirdi.

Davetlerine icabet eden üyelere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Eken, “Şirketi kuruyorsunuz, odaya kayıt yaptırıyorsunuz, aidat ödüyorsunuz, karşılığında ne alıyorsunuz. Cenaze mesajları atılıyor, dört yılda bir seçim zamanı geliyoruz, sizleri ziyaret ediyoruz, araya hatır koyuyoruz, vebal ile oy istiyoruz. Hatıra oy verilmez. Adaylar arasında sizi en iyi temsil edeceğini düşündüğünüz kişiyi seçersiniz ve hizmet beklersiniz. Biz 7 bin üyeyi temsil ediyoruz. 69 tane meclis üyemiz var. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, tüm üyeleri ve ilçeleri ile bir bütün. Biz göreve geldiğimizde; ‘Doğru olacağız, doğru yapanın yanında olacağız´ dedik.  Geçmiş yönetimleri eleştirmiyorum. Hepsi hizmet etmiş. Geçmiştekilerden Allah razı olsun. Biz bayrağı aldık ve daha da ileriye taşıyacağız. Hangi ilçemizden kim geldiyse, bizi aradıysa yapabileceğimiz kadar gücümüzün yettiği oranda yardımcı olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Göreve gelirken; ‘Biz bu koltuklardan güç almayacağız, bu koltuklara güç katacağız´ dedik.  Ben odamızdan maaş, huzur hakkı ya da herhangi bir ücret almıyorum. Biz farklı bir yönetim anlayışı ortaya koyarak Ramazan´da verdiğimiz iftarları ve buradaki gibi programların giderlerini meclis üyelerimizle birlikte karşıladık. Demek ki biz odanın etinden, sütünden faydalanmaya gelmedik. Hakikaten icraat yapmaya, memleketin sesini duyurmaya geldik. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yaptıkları çalışmalar arasında en önemli olanın teşvikler olduğunu dile getiren Başkan Eken, “Çevremizdeki iller 5 ve 6´ncı bölge teşvik imkanlarından faydalanırken, Sivas ise 4´ncü bölgede kalmıştır. ‘Sivas, 6´ncı bölge teşviklerinden yararlanamayacaksa 2. OSB ölü doğacak yatırımdır´ dedik. Yönetimdeki arkadaşlar ve meclisimiz ile görüşerek 6´ncı bölge teşvikleri almak için seferberlik başlattık. Bu seferberliğe siyasilerimiz, bakanımız, milletvekillerimiz, valimiz ve belediye başkanımız destek verdi. O dönemki Valimiz ve Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz ve AK Parti İl Başkanı ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ı ziyaret ederek odamızın hazırladığı dosyayı sunduk. Daha sonra Rifat başkanımız Ankara´da TOBB Şurasında beni Cumhurbaşkanımızla görüştürdü ve dosyamızı verdik” ifadelerini kullandı.

“ODAMIZ, 17 AYDA 950 BİN LİRA TASARRUF YAPTI”

Oda olarak önceliklerinin  üyelerinin hakkını koruyup gözetmek olduğunu dile getiren Başkan Eken, "Odamız; 17 ayda 950 bin lira tasarruf yaptı.  Bir milyon liralık gereksiz masrafı kesmişiz. Bir taraftan odamızın gücünü artıracağız birlik ve beraberliği sağlayacağız diğer yandan da masrafları azaltacağız, tasarruf yapacağız. Kendi masraflarımı odaya ödettirmedim. Huzur hakkı almadım. Helali hoş olsun bir kuruş almadım almayacağım."

“ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI YAPIYORUZ”

Oda kayıt belgelerinden alınan ücretin kaldırıldığını anımsatan Başkan Eken, “Üyelerimiz gelip bekliyor ve 5 lira 10 lira ücret ödüyordu. Hem zaman kaybı hem de yoğunluk oluşuyordu. Yıllık 85 bin TL gelirimiz vardı oda kayıt ücretinden. Bu para kimin? Üyelerimizin. ‘O zaman kaldıralım bunu´ dedik ve 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren bunu kaldırdık. Üyelerimiz artık internetten girip belgelerini alıyor. Tapu yetki belgelerinden alınan belgeleri de kaldırdık. Bunlar sizlerin işlerini kolaylaştıran hizmetlerdir. Aidatlarımızdan burs veriyoruz, öğrencilere kırtasiye yardımı yapıyoruz. Aidatları hayırlı işlerde kullanıyoruz" şeklinde konuştu.

“SİVAS´TAN ÇÖP DAHİ ALMIYORUZ”

Başkan Eken, sunumunun ardından üyelerin taleplerini dinledi. Programa katılan üyeler, kantarlar nedeniyle Sivas´tan alışveriş yapmadıklarını söyledi. Esnaflar, “Sivas´tan çöp dahi almıyoruz. Kayseri´den istediğim ürünü istediğim şekilde getirtebiliyorum. Niye geleyim Sivas´a ben? Sivas´tan alacağım gelirken kantarda bana 15-20 bin lira ceza kesecekler. Ben gelmem Gürün´den de kimse gelmez.  Kayseri´de de, Malatya´da da kantar var ama 24 saat esasına dair çalışan bir tek Sivas var. Gürün´de son 4 yılda 700 konut yapıldı ve Sivas´tan çivi dahi alınmadı. Bizim paramızı Kayseri´ye ve Elbistan´a göndermek zorunda bırakıyorlar” ifadelerini kullandı.

“TALEPLERİ GEREKLİ YERLERE İLETECEĞİZ”

Başkan Eken ise “Sizlerden gelen talepleri gerekli yerlere ileteceğiz. Biz kapı kapı yatırım yapın diye dolaşırken Gürün ilçemizdeki tüccarımızın mecburiyetten başka illere yönlendirilmesi üzücüdür. Biz bu konuları ilgili yerlere ileteceğiz” dedi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bayrağı İleriye Taşıyacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
600 Kişiye Aş Olacak
600 Kişiye Aş Olacak
Organize Sanayi Bölgesi´nde (OSB) 6 ay içerisinde üretime başlayacak olan TYH Tekstil fabrikasında incelemelerde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, “OSB´de çok güzel bir tekstil fabrikası kuruluyor. Firmamıza ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Atıl durumda olan bir fabrika kendilerine tahsis edildi. Tadilat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Burası 5-6 ay içinde tamamlanarak 600 kişinin çalışacağı bir fabrika olacak” dedi.
Hayalleri Gerçeğe Dönüştüreceğiz
Hayalleri Gerçeğe Dönüştüreceğiz
İl Özel İdaresi´nin katkıları, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü´nün destekleri ile hayata geçirilen Süt Üretimini Geliştirme ve Sütün Kalitesini İyileştirme Projesi kapsamında Süt Soğutma Tankı Dağıtım Töreni düzenlendi. İl Özel İdaresi Asfalt Plent Tesisleri´nde gerçekleştirilen programda konuşan Vali Salih Ayhan, göçün durdurulmasını hedeflediklerini belirterek “Sivas´taki her bir vatandaşımızın geleceği için hayal kurmaya ve bu hayalleri önce hedeflere sonra da gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz. Süt üretimini geliştirmek ve sütün kalitesini iyileştirmek amacıyla gerçekleştirilen projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" dedi.
Türkiye Tarih Yazıyor
Türkiye Tarih Yazıyor
Emekli subay, güvenlik politikaları uzmanı ve yazar Mete Yarar, Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi´nde “7 Düvele Karşı Akıl Oyunları´´ konulu söyleşi kapsamında öğrencilerle buluştu. Yarar, “Türkiye artık oyunlara alet olan, oyun bozan değil Türkiye oyun kuran bir ülke konumuna gelmiştir. Şu an Türkiye bir tarih yazıyor” dedi.
TÜDEMSAŞ Üretiyor Avusturya Kullanıyor
TÜDEMSAŞ Üretiyor Avusturya Kullanıyor
Kısa adı TÜDEMSAŞ olan Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi Anonim Şirketi´nde üretilen yeni nesil yük vagonlarında kullanılan H tipi Y25 bojiler, çok uluslu taşımacılık yapan Avusturya menşeli ÖBB firması tarafından büyük ilgi gördü. Firmanın sipariş ettiği 120 adet bojinin imalatı tamamlanarak Avusturya´ya gönderildi.
Mezarlıkta Çalışma Başlatıldı--Video
Mezarlıkta Çalışma Başlatıldı--Video
Aydoğan Mezarlığı´nda Sivas Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürlüğünce çevre düzenleme çalışması başlatıldı.
Eğitime İvme Kazandıracak--Video
Eğitime İvme Kazandıracak--Video
Sivas´ta eğitime katkı sağlamak amacıyla ´Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin Akademik Personelinin Desteklenmesine Yönelik Protokol İmza Töreni´ düzenlendi. Törende konuşan Vali Salih Ayhan, protokolle Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´ni tercih edecek akademisyenlere 2020 yılından başlamak üzere 2025 yılına kadar her ay 2 bin lira ödeme yapılacağını söyleyerek projenin Sivas´ın eğitim hayatına ivme kazandıracağını ifade etti.
Diyabet Artıyor--Video
Diyabet Artıyor--Video
Dünya Diyabet Günü nedeniyle Numune Hastanesi poliklinik girişine açılan stantta vatandaşların şeker ölçümü yapıldı. Farkındalık oluşturmak amacıyla Numune Hastanesi Diyabet Eğitim Birimi olarak şeker ölçümü yaptıklarını söyleyen Diyabet Hemşiresi Fatoş Albayrak, “Maalesef son zamanlarda diyabet hızlı bir şekilde ilerliyor. En kötüsü diyabetlilerin yüzde 50´ye yakın bir kısmı diyabetli olduğunu bilmiyor” dedi.
Bin 500 Fidan Toprakla Buluştu
Bin 500 Fidan Toprakla Buluştu
Medicana Sivas Hastanesi "Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Mustafa Kemal Atatürk ansına Zara´nın Dipsizgöl Köyü´ne bin 500 fidan dikti.
Sivas´ı Zirveye Taşıdı
Sivas´ı Zirveye Taşıdı
Milli Eğitim Bakanlığı´nın düzenlediği Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülü Yarışmasına ilimizi temsilen katılan yazar Osman Çelik, Türkiye´de derece yaparak Sivas´ı zirveye taşıdı. Çelik´in 24 Kasım Öğretmenler Günü´nde Sivas adına törenlere katılarak Ankara´da ödülünü alacağı öğrenildi.
Uyum İçinde Çalışıyoruz
Uyum İçinde Çalışıyoruz
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Bilgin, “Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz´ın önderliğinde valiliğimiz, belediyemiz, kamu kurumlarımız ve STK´larımızla birlikte uyum içinde çalışıyoruz. İnşallah 5 yıl boyunca aldığımız bayrağı daha da ileriye götürecek sorumlulukla çalışacağız” dedi.
Hayırseverden Kıyafet Bağışı
Hayırseverden Kıyafet Bağışı
İhtiyaçlılara Hayat Ağacı Derneği vasıtasıyla yardımlarını ulaştırmaya devam eden Sivaslı hayırsever hemşerimiz Erdoğan Bozatlı, bir kamyon çocuk kıyafeti bağışladı.
Alibaba´ya Kültür Merkezi Yapılacak
Alibaba´ya Kültür Merkezi Yapılacak
Cem Vakfı´nda düzenlenen programa katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, vakıf yönetimi, esnaflar ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Bölgeye yapılacak hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Bilgin, “Hanımlar kültür merkezi ve gençlik merkezi yapacağız. Mahallemize değer katacak gençlerimizin, hanımlarımızın ve her kesimin girip kendine göre vakit geçirebileceği bir kültür merkezi yapacağız” dedi.
Sivas´ın Markası
Sivas´ın Markası
Cumhuriyet Üniversitesi´nin 2019-2020 akademik yıl açılış töreni dün gerçekleştirildi. Törene katılan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Cumhuriyet Üniversitesi´nin şehrin önemli bir markası olduğuna dikkat çekerek “Anadolu´yu bereketlendiren Kızılırmak Nehri´nin doğduğu şehrin bugünkü seviyesine erişmesinde Cumhuriyet Üniversitemizin payı büyük” dedi.
Diplomatik Başarı
Diplomatik Başarı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın önceki gün Amerika Birleşik Devletleri´ne (ABD) gerçekleştirdiği ziyareti değerlendiren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, “Cumhurbaşkanımızın ziyaretinin, doğru bilgileri aktarmasının önemli olduğunu görüyorum. Türkiye gerçekten önemli bir diplomatik başarı elde etmiştir Cumhurbaşkanımızın liderliğinde” diye konuştu.
Üniversite 51 Sıra Yükseldi
Üniversite 51 Sıra Yükseldi
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, yerel parlamento toplantılarına katılarak yaptıkları çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Rektör Yıldız, Webometrics´in yaptığı Temmuz 2019 araştırmasına göre, Cumhuriyet Üniversitesi´nin dünya üniversiteleri arasında son 3 yılda 51 sıra yükseldiğinin altını çizdi.
Atıkların Yüzde 15´i Dönüştürülüyor--Video
Atıkların Yüzde 15´i Dönüştürülüyor--Video
Öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen atık pil geri dönüşüm eğitimi programında konuşan Çevre Şehircilik İl Müdür Vekili Mustafa Doğan atık pillerin geri dönüştürülebildiğine dikkat çekerek "Biz ülkemizdeki atıkların yaklaşık yüzde 15´ini dönüştürebiliyoruz. Gelişmiş ülkelerde ise bu oran yüzde 60 seviyelerinde” dedi.
Vefa Örneği Olmuştur
Vefa Örneği Olmuştur
Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde “Peygamber ve Aile” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Özköse, “Hz. Peygamber (s.a.v), ehlinin yakınlarına iltifat ve alakayı ihmal etmemiş, vefat eden eşi Hz. Hatice´nin yakınlarını ve dostlarını da gözeterek eşi bulunmaz bir vefa örneği olmuştur” dedi.
Köksal´dan Yıldız´a Tepki
Köksal´dan Yıldız´a Tepki
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ın “Şimdiye kadar herhangi bir öğrenciye burs vereceğim diyen esnaf görmedim” sözlerine tepki gösteren SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf teşkilatları olarak öğrencilerimize burs desteğinde bulunuyoruz. Teşkilatımızın verdiği burs paraları esnafımızın parası değil mi?” diye sordu.
Beyaz Önlük Temizliktir--Video
Beyaz Önlük Temizliktir--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Eczacılık Fakültesi´ne bu yıl başlayan öğrencilere yönelik Beyaz Önlük Giyme Töreni” gerçekleştirildi. Törende konuşan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Saraç, “Giydiğiniz bu önlük sadece beyaz bir kumaş değil. Beyaz önlük aynı zamanda saflıktır, temizliktir, güçtür, sorumluluktur, vebaldir. Aynı zamanda beyaz önlük çalışkanlıktır” dedi.
Şehit Ailesine Türk Bayrağı
Şehit Ailesine Türk Bayrağı
Yıldızeli ilçesinde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Batman ili Hasankeyf ilçesinde 1991 yılında teröristlerle girilen çatışma sonucu şehadet şerbeti içen Jandarma Er Kadir Ateşoğlu´nun ilçede bulunan baba ocağını ziyaret ederek Türk bayrağı hediye etti.
Çiftçilere ÇKS Uyarısı
Çiftçilere ÇKS Uyarısı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada tarımsal destekleme kapsamında bu yıl yapılacak ödemelere ilişkin şartların belli olduğu bildirilerek “Tarımsal desteklerden faydalanacak olan çiftçilerin Çiftçi Kayıt Sistemi´ndeki (ÇKS) bilgilerini güncelleştirmeleri, ilgili uygulama tebliğinde belirtilen şartları yerine getirmeleri gerekmektedir” denildi.
Sinsi Tehlike: Karbonmonoksit
Sinsi Tehlike: Karbonmonoksit
Sağlık İl Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada ile vatandaşları havaların soğumasıyla birlikte artan karbonmonoksit zehirlenmesi vakalarına karşı uyarıldı. Açıklamada, “Karbonmonoksit, vücuda solunum yolu ile girer ve doğrudan kana geçerek oksijen alımını engeller zehirlenme ve ölüme neden olur. Doğalgaz, kömür vb. ısıtma amacıyla kullanılan her tür soba ve ocakta yanma sırasında oluşur. Karbonmonoksit zehirlenmeleri sıklıkla kapalı ortamlarda açık ocaklar, bacası çekmeyen soba, şofben, bacasız gaz sobalarında yakıtın iyi yanmaması nedeni ile meydana gelir. Karbomonoksitle meydana gelen zehirlenmelerde kısa süre içerisinde tıbbi müdahale yapılmazsa, zehirlenmeler ölümle sonuçlanabilir” denildi.
25 Eser Sergilendi--Video
25 Eser Sergilendi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü tarafından “Cumhuriyetin 96´ncı Yılında Cumhuriyet Sergisi” açıldı. 25 eserin sanatseverlerle buluştu sergi yoğun ilgi gördü.
MÜSİAD´dan Bin 158 Fidan
MÜSİAD´dan Bin 158 Fidan
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şubesi, "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Nuri Demirağ Havalimanı´nda bulunan MÜSİAD Sivas Hatıra Ormanı´nda, bin 158 adet fidanı toprakla buluşturdu.
İkinci Üniversite Eleman Alacak
İkinci Üniversite Eleman Alacak
7 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazete´de yayımlanan ilana göre Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 11 araştırma görevlisi, 10 öğretim üyesi alacak.
Günaydın Damga Vurdu
Günaydın Damga Vurdu
Bu yıl 13. kez düzenlen B-fit Franchise Kongresinin gala ödül törenine Sivas B-fit İstasyon Şubesinin işletmecisi Gamze Günaydın damga vurdu. Türkiye´nin en fazla ödülünü Sivas´a getirmenin gururunu yaşayan Günaydın, “Biriz, beraberiz ve biz kocaman bir aileyiz” dedi.
İşsizlik Azalacak--Video
İşsizlik Azalacak--Video
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü iken 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesiyle Sivas Valiliğine atanan Salih Ayhan, aradan geçen 1 yıllık görev süresi boyunca ilimizde istihdam ve üretimin arttırılarak işsizliğin azaltılmasına vesile olacak projelerle Sivaslıların takdirini kazandı.
Dünya´daki Mars´a Bilimsel Gezi
Dünya´daki Mars´a Bilimsel Gezi
Sivas´ta üniversite öğrencileri tarafından kurulan Jeopark ve Jeoturizm topluluğuna üye öğrenciler Dünya´da ki Mars olarak bilinen Eğribucak kayalıklarına bilimsel gezi düzenledi. Öğrenciler dikkatleri üzerinde toplayan kayalıkları yerinde gözlemleyip kayalıklar hakkında bilgi sahibi oldu. Gezi öncesi Sınıf Öğretmenliği bölümü öğrencisi Seval Kılıçarslan, jeopark için bestelediği parçasını gitar çalıp söyledi.
Taşıma Toprakla Orman Oluşturdu
Taşıma Toprakla Orman Oluşturdu
Çukurbelen köyünde, ot bitmeyen 2 dönüm alan, kamyonlarla taşınan bin 500 ton toprakla ormana dönüşüyor. Köy sınırları içerisinde bulunan 2 dönümlük taşlık alana ağaç dikmek isteyen Talat Akgül, ot bitmeyen bu alana kamyonlarla yaklaşık bin 500 ton toprak taşıdı, 200 fidan dikti. Akgül, fidan diktikleri alanda ot bile yetişmediğini ve bu alanın boş durmasının kendisine rahatsızlık vermesi üzerine çalışmalara başladığını söyledi.
Çiftçi Borçları Ertelensin
Çiftçi Borçları Ertelensin
TBMM Genel Kurulu´nda gündem dışı söz alan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, çiftçilerin bankalara ve tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesini talep etti.
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Ama Unutmayın!
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Yalan Sözden Kaçının
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Toplumun Temel Taşı Ailedir
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Hayalet Sivas
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Orhan Arslan
Orhan Arslan
İnsanları Aldatmak Büyük Suçtur
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Gururumuz Sivasspor
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Atatürk´ü Kimler, Niçin Sevmezler?
Alper Duran
Alper Duran
Tedbir ve Korkaklık
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Taner Karabal
Taner Karabal
Gün Birlik Olma ve Dayanışma Günüdür
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Üçüncü Tür
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Hanife Döner
Hanife Döner
Hakikat Mülküne Varan Bir Dost: Ayşe Şasa –Son-
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.7303
EURO
6.3378
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Güleryüzlü olmayan bir kişi, dükkan açmamalıdır.

Konfüçyus
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi