GÜNDEM 10.08.2019 07:00:00 0

Bayrama Erişmenin Sevincini Yaşıyoruz

Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ?Milli ve manevi duygularımızın pekiştiği, yardımlaşma ve kardeşlik bağlarımızın kuvvetlendiği, yoksulu gözetme, yetimi sevindirme gibi güzel hasletlerin zirveye çıktığı bir Kurban

Fatih TABUR

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında bayramların  özel günler olduğunu anımsatan Başkan Bilgin, birlik beraberlik vurgusunda bulundu.

Başkan Bilgin, mesajında; ?Milli ve manevi duygularımızın pekiştiği, yardımlaşma ve kardeşlik bağlarımızın kuvvetlendiği, yoksulu gözetme, yetimi sevindirme gibi güzel hasletlerin zirveye çıktığı bir Kurban Bayramı´na daha erişmenin sevincini yaşıyoruz.  Hak yolunda teslimiyet ve fedakârlığın bir nişanesi olan Kurban Bayramı, kültür ve geleneklerimiz ile birlikte dini değerlerimizin bizlere yüklediği sorumluluklarımızı hatırlamak ve hayata geçirmenin en güzel vesilelerindendir. Toplumumuzda önemli bir yeri olan bu mübarek günlerin bizlere hatırlattığı en önemli unsur; kavga, öfke ve nefret gibi duyguların bir kenara bırakılarak paylaşım, hoşgörü, kardeşlik ve sevgi gibi duygularının yaşanabilmesine vesile olmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, idrak edeceğimiz bu bayramın tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu bayramda da tüm mazlum milletler için sizden dua talep ediyorum. Kurbanınızın ve ibadetlerinizin kabulünü yüce Allah´tan niyaz ediyor, aileniz ve sizlerin nice bayramlara ağız tadı ile ulaşması dileklerimle tüm İslam âleminin bayramını kutluyorum? dedi.