GÜNDEM 16.10.2021 07:05:00 0

Belediyecilik AK Kadroların İşidir--Video

Sivas Belediyesi tarafından yapılan çalışmalara ilişkin vekilleri bilgilendiren AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci; Başkan Bilgin’e hizmetlerinden ötürü teşekkür ederek “Belediyecilik AK kadroların işidir” dedi.

Fatih TABUR

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda söz alarak Sivas Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları anlattı.

Belediyecilikte AK Parti’nin önemli hizmetlere imza attığını dile getiren Milletvekili Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e teşekkür etti.

Milletvekili Ekinci; “Belediyecilik AK kadroların işidir. Bu kapsamda Sivas Belediyemiz şehri imar ederken gelecek nesilleri de ihya etmenin gayretinde oldu. Pandemi sürecine kadar 9 farklı kültür merkezimizde 115 farklı branşta açılan kurslarımızda yaklaşık 5 bin 250 öğrencimiz eğitim gördü. Çocuklarımızın okuma alışkanlığının artırılması adına 100 bin kitap dağıtıldı. 4 bin öğrencimize 12 milyon TL değerinde tablet ve internet desteği sağlandı. 5 bin öğrencimize kırtasiye ihtiyaçları için 1 milyon TL nakit desteği sağlandı. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerimize yönelik bin 660 aileden 3 bin 141 öğrenci kardeşimiz için toplamda 663 bin lira değerinde nakit desteği sağlandı. Sivas merkezdeki 70 okulda öğretmenler odasının standartları yükseltildi” dedi.

Sivas’ta belediyenin Gençlik ve Spor Bakanlığıyla iş birliği içerisinde şehrin birçok bölgesine kültür merkezi kazandırdığını kaydeden Ekinci; konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Sivas Belediyemiz ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın iş birliğiyle her yaştan insanımızın sosyal hayata daha etkin katılımını sağlamak ve gençlerimizin verimli vakit geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla her bölgeye bir kültür merkezi kazandırıyoruz. Fatih Mahallesi, Alibaba Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi'ndeki kültür merkezlerimizin yapımı hızla devam ediyor ve inşallah, en kısa zamanda Sultan Şehrimizin, aziz hemşehrilerimizin hizmetine girecek. Ayrıca, Sivas Belediyemiz 45 farklı amatör spor kulübü ve takımına 950 milyon malzeme desteği sağlamış ve bundan bin 200 amatör sporcumuz faydalanmıştır. Bu hizmetlerin sağlanmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanımıza ve Sivas Belediye Başkanımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyor, yapılan tüm yatırımların sultan şehrimiz Sivas'ımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Sosyal medya hesabından Vekil Ekinci’nin Meclis’te yaptığı konuşmayı paylaşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Milletimize ve memleketimize hizmet etmek için hep birlikte milletimizin emrindeyiz. Aziz milletimize her alanda hizmet etmek, onların hayır duasını ve desteğini almak üzere ilk günkü aşkla çalışmaya, eser üretmeye, hizmet siyaseti yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.  Başkan Bilgin’in paylaşımı sosyal medyada çok sayıda beğeni ve yorum aldı.