SPOR 23.07.2020 07:00:00 0

Bir Gelecek Sivaslı Sporcularla Beraber

Birevim tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Sivaslı sporculara masa tenisi ve ekipmanı desteği sağlandı. Konu ile ilgili konuşan Vali Salih Ayhan, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın himayesinde yürütülen ?Bir Gelecek? adlı sosyal sorumluluk projesi ka

OĞUZHAN SARZEP

Birevim, BEKA (Beşeri ve İktisadi Kalkınma) Derneği ile Türkiye Masa Tenisi Federasyonu iş birliğiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde ?Bir Gelecek Sosyal Sorumluluk? projesi kapsamında Sivas´ta faaliyet gösteren sporculara masa tenisi ve ekipmanı dağıtımı gerçekleştirildi.

Program öncesi Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay,  Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca ve beraberindekiler Sivas Valisi Salih Ayhan´ı makamında ziyaret etti.

Vali Ayhan, Sivas´ta masa tenisi sporuna ilginin yoğun olduğunu ve geçtiğimiz aylarda okullar arasında masa tenisi turnuvalarının yapıldığını anımsattı. Ayhan, desteklerinden dolayı Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi´ye ve Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay´a ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca´ya teşekkür etti.

?BEDEN SAĞLIĞI BERABERİNDE

RUH SAĞLIĞI DA GETİRİR?

Sporun insan vücudu için faydalarından söz eden Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay ise, ?Spor, insan vücuduna birçok yararı bulunan ve düzenli şekilde yapmamız gereken bir aktivitedir. Beden sağlığına iyi geldiği gibi ruh sağlığına da oldukça yararı bulunmaktadır. Üzerimizde ne kadar kötü enerji varsa atmamıza yardımcı olan en güzel aktivitedir. Spor yapmaya ne kadar erken başlarsak vücudumuz açısından o kadar iyi olacaktır. Sporu kesinlikle alışkanlık haline getirmeliyiz? dedi.

?YİĞİDOLAR ARASINDAN ŞAMPİYONLAR ÇIKACAK?

Alpay, Birevim olarak yaptıkları çalışmalarla sporu ve sporcuyu her zaman desteklediklerini ifade ederek, ?Sivaslı sporculara bir araya gelmekten ve onlara destek vermekten son derece mutluyuz. Gençlerimizin eğitimi bizler için önceliklidir. Bu amaçla gecemizi gündüzümüze katıp il, ilçe ve belde ayrımı yapmadan gençlerimizi dinliyor ve onlara yardımcı olmaya çalıyoruz. 7. programımızı Sivas´ta gerçekleştirdik. Masa tenisi ve ekipmanlarımız sporcularımıza hayırlı olsun. Sivaslı Yiğidolar arasından şampiyonlar çıkacağından eminim. Bizlere destek veren Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi´ye ve paydaşımız Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca´ya teşekkür ediyorum? diye konuştu.

Daha sonra heyet ile masa tenisi oynayan Vali Salih Ayhan, Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay´a 100. yıl pulu takdim etti.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ