BİR HALİL KAYBETTİM AMA BİNLERCE HALİL KAZANDIM
15 Temmuz´da FETÖ tarafından yapılan darbe girişiminde şehitlik mertebesine ulaşan Sivaslı Halil Kantarcı´nın babası Ali Kantarcı, oğlunun yürek burkan hikâyesini gazetemize anlattı. Halil Kantarcı´nın 28 Şubat sürecinde daha 15 yaşındayken, birahaneye taş attığı gerekçesiyle tutuklandığını ve 8 yıl 3 ay boyunca cezaevinde yattığını belirten Baba Kantarcı, “Oğlumla ilgili hiçbir gerekçe bulamayarak, tahliye ettiler. Oğlu Halil´in 15 Temmuz sürecinde İstanbul Çengelköy Karakolu´nda şehit olduğunu belirten Kantarcı, “15 Temmuz sürecinden sonra İstanbul´daydım. Bir AVM´nin önünden geçerken, birisi beni durdurdu. Halil´i tanıyormuş. Yeni doğan oğlunu göstererek, ‘Bu Halil´ dedi. Çocuğuna oğlumun ismini vermiş. Birçok kişi oğluna Halil´in ismini vermiş veya kendi ismini değiştirmiş. Ben bir Halil´i kaybettim ama binlerce Halil kazandım” dedi.
Tarih: 10.3.2017 06:00:04

Hayrullah AĞKAŞ

15 Temmuz darbe girişiminde şahadet şerbetini içen Halil Kantarcı´nın babası Ali Kantarcı, oğlunun hayat hikâyesini gazetemizle paylaştı.

Halil Kantarcı´nın daha 15 yaşındayken 28 Şubat olaylarında birahaneye taş atmak gerekçesiyle tutuklandığını ve DGM´de yargılandığını belirten Baba Ali Kantarcı, daha çocuk yaşlarda oğlunun büyük eziyetler çektiğini söyledi. Halil Kantarcı´nın 8 yıl 3 ay cezaevinde kaldığını belirten Ali Kantarcı, “Halil 25 yaşına geldiğinde senin yaşın küçükmüş. Biz seni Devlet Güvenlik Mahkemesinde yargılayamayız deyip, Çocuk Mahkemesine gönderdiler. Halil burada çıktığı ilk duruşmada tahliye oldu” dedi.

Cezaevinden çıktıktan sonra birçok konuşmasında oğlu Halil´in şehitlik mertebesine ulaşmak istediğini ifade eden Baba Kantarcı, 15 Temmuz darbe girişiminde Çergelköy Karakolu´nda darbeci askerler tarafından şahadet şerbetini içtiğini belirtti.

Oğlu Halil´i anlatırken, gözyaşlarına hakim olamayan Baba Ali Kantarcı, “28 Şubat sürecinde oğlum Halil´i birahaneye taş attılar diye tutukladılar. Oğlum o dönemde 15 yaşındaydı. 8 yıl 3 ay boyunca cezaevinde yattı ama bir suç bulup da ceza veremediler. Hemen hemen her 4 ayda bir duruşmaya çıktı. Ama mahkemelerden herhangi bir sonuç çıkmadı. Aslında oğlumu Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) yargılayamazmış. Öyle bir kanun varmış ama yürürlüğe koymamışlar. 8 yıl sonra bu kanun yürürlüğe girince ‘Biz seni yargılayamayız, sen çocuk mahkemesine gideceksin´ demişler. Çocuk mahkemesinde çıktığı ilk duruşmada da beraat etti. 15 yaşında cezaevine giren oğlum Halil Kantarcı, 23 yaşında cezaevinden çıktı. Halil cezaevinden çıktıktan sonra ben bir süre çalışmasını istemedim. Çünkü psikolojik olarak çok yıpranmıştı. Biraz kendini toparlasın istedik. Sonrasında oğlum Halil İstanbul Üsküdar´da evlendi. 3 çocuğu var” ifadelerini kullandı.

Kantarcı şöyle devam etti:

“Oğlum İstanbul´da sabah kalkıp camiye giderdi. Camiden çıktıktan sonra da çay içtikleri bir yerleri varmış. Orada arkadaşlarıyla hep sohbet ederlermiş. Halil´i vapura binip karşıya geçerken oradaki talebelerin hepsi tanırmış. Orda oğlumu gören gençler ‘Halil abi seninle biraz sohbet edelim´ derlermiş. Üsküdar´a geldikten sonra da eve bırakmazlarmış. Halil´in sohbetini, muhabbetini dinlemek isterlermiş. Oğlumun bu 28 Şubat sürecinden sonra birçok zaman konuşmaları oluyordu. Zaman zaman televizyon programlarına da katılmıştı. Halil cezaevinde çok kitap okuyordu. Burada yattığı süreçte çok kitap okumuş. Yani adeta cezaevini bir Yusufiye medresesi haline getirmiş. Zaten o süreçte de kendisinin tutuklu kalmasıyla ilgili de birçok şey okumuş ve öğrenmişti. Bunun için çok sayıda hukuk kitapları okudu. Bunların yanı sıra derslerine de devam etti. Öncesinde onları cezaevlerinde hor görürken, sonrasında sahip çıktılar. Başkaları cezaevine gittiğinde kapalı görüşte görüşüyordu. Biz gittiğimizde açık olarak görüşüyoruz. Bizim çocuklarımızı yanımıza gönderiyorlardı. Oğlum cezaevinde okula devam etti. Cezaevindeki görevliler her sınavı olduğunda Halil´i okula götürüp, geri getiriyorlardı. Orada bir Binbaşı vardı. Bana ‘Halil sakın okulu bırakmasın, okuyabildiği kadar devam etsin. Ben her zaman sınavlarına gönderteceğim´ derdi.”

ÖBÜR DÜNYA İÇİN

SERMAYE LAZIM

Oğlu Halil´in cezaevinden çıktıktan sonra özellikle 28 Şubat süreci ile ilgili toplumsal olaylarda daha aktif olduğunu belirten Kantarcı, “Bazı programlara falan da katılmıştı. Ben birkaç kez Halil´i uyarmıştım. ‘Oğlum artık evlendin. Böyle şeylere fazla uğraşma. Yine içeri almasınlar´ falan demiştim. Halil ise bana ‘Baba öbür dünya için sermaye lazım´ dedi” ifadelerini kullandı.

DARBE HABERİNİ ALINCA

SOKAĞA KOŞTU

“15 Temmuz akşamında Halil kayınvalidesinin evindeymiş. Diğer oğullarım Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım´ın çağrılarının ardından havalimanına gitmişler. Büyük oğlum Halil´i arayıp durumu anlatmış. Çengelköy´de karakolu bastıklarını söylemiş. Halil de kayınvalidesinin evinde sohbet ediyorlarmış, televizyon falan da kapalıymış. Hiç kimsenin bir şeyden haberi yok. Haberi aldıktan sonra hanımına ‘Hemen sizi eve bırakıyım, ben gideceğim´ diyor. Hanımını ve çocuğunu evine bırakıyor. Halil tekrar dışarı çıktıktan sonra o anda uçaklar alçak uçuş yapmışlar. Evde hanımı bu sesleri duyunca hemen balkona çıkıyor. Bir patlama mı oldu bu sesler ne diye soruyor. Sonra Halil ‘Gelip bir helalleşelim, ondan sonra gidiyim´ diyor. Tekrar eve gidip hanımıyla helalleşiyor. Sonra evden çıkarak karakola doğru gidiyor. Karakola yakın bir yerde oğlum vurularak, şehit oluyor. Boynundan giren kurşun sol böbreğinden çıkmış. Yaklaşık 40 metre öteden vurmuşlar.”

BİNLERCE HALİL KAZANDIM

Bir şehit babası olarak bir yerde oğlunu kaybettiği için üzüldüğünü ama diğer taraftan bir şehit babası olduğu için gurur duyduğunu belirten Baba Ali Kantarcı, “15 Temmuz sürecinden sonra İstanbul´daydım. Bir AVM´nin önünden geçerken, birisi beni durdurdu. Halil´i tanıyormuş, cenazesine de katılmış. Yeni doğan oğlunu göstererek, ‘Bu Halil´ dedi. Çocuğuna oğlumun ismini vermiş. Gaziantep´ten, Ordu´dan, Tokat´tan birçok kişi bana ulaştı. Bu kişilerden kimisi oğluna Halil´in ismini vermiş, kimisi kendi ismini değiştirmiş. Ben belki bir Halil´i kaybettim ama binlerce Halil kazandım” dedi.

ŞEHİT HALİL

KANTARCI KİMDİR?

1980 doğumlu olan Kantarcı, 1995´te henüz 15 yaşındayken Milli Gençlik Vakfı´na üye olduğu, meyhanelere saldırdığı ve vatandaşları tehdit ettiği iddiasıyla İstanbul´da gözaltına alındı. Asılsız suçlamalarla gözaltına alınan Kantarcı, hukuksuz yargılanma sürecinin ardından henüz 18 yaşında değilken idam cezasıyla yargılandı.

Dönemin Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından idamla yargılanan 15 yaşındaki çocuk, yapılan iddialara karşı delilleriyle karşı çıkmayı başardı. Dönemin acımasız polislerin günlerce Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´ndeki işkencelerine maruz kalan Kantarcı, beş çocukluk arkadaşıyla birlikte 8 yıl 3 ay hapis yattı. 25 yaşına geldiği zaman suçsuz olduğu anlaşılan Kantarcı, hâkim kararıyla beraat ederek özgürlüğüne kavuştu.

28 Şubat davalarına katılacağını her fırsatta söyleyen Kantarcı, FETÖ´cü teröristlerin 15 Temmuz Cuma akşamı darbe girişimi esnasında sokağa çıkmış ve Çengelköy”de bir grup asker tarafından şehit edildi. Evli olan Kantarcı´nın 3 çocuğu var.

Milli iradeye sahip çıkmak için meydanlardan destek veren Kantarcı, o gece sosyal medyada “Asker Çengelköy ışıklarına barikat kurdu. Ateş ediyorlar. Millet birikiyor. Allah büyük” paylaşımında bulunmuştu.

/resimler/2017-3/9/1559223185481.jpg
Kaynak: İRADE

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ--VİDEO
HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ--VİDEO
Vali Salih Ayhan, İl Genel Meclisi´nin Kasım ayı toplantılarının son oturumuna katıldı. İl Özel İdaresi´nin 2021 yılı bütçesinin 195 milyon lira olarak kabul edildiği toplantıda meclis üyelerine hitap eden Vali Salih Ayhan, ilimizde birlik ve beraberlik içerisinde 2023 hedeflerine ulaşılacağını söyledi.
ARAÇ SAYISI 165 BİNE YAKLAŞTI
ARAÇ SAYISI 165 BİNE YAKLAŞTI
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2020 Ekim ayında Sivas´ta bulunan motorlu kara taşıtı sayısı 164 bin 877 olarak açıklandı.
BEBEĞİNİ ÖLÜME TERK EDEN ANNE TUTUKLANDI--VİDEO
BEBEĞİNİ ÖLÜME TERK EDEN ANNE TUTUKLANDI--VİDEO
Sivas´ta yeni doğmuş bebeğini boş araziye terk ederek ölümüne sebep olan anne tutuklandı.
YEKELER´DEN BÜYÜK BAŞARI
YEKELER´DEN BÜYÜK BAŞARI
Dünyanın en iyi bilim insanlarının sıralandığı liste Stanford Üniversitesi´nden Dr. John PA Ioannidis, K. W. Boyack ve J. Baas tarafından yayımlandı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Meftuni Yekeler listede Maden ve Metalürji alanında kendisine yer bularak büyük bir başarıya imza attı.
KADINA ŞİDDET İNSAN HAKKI İHLALİDİR
KADINA ŞİDDET İNSAN HAKKI İHLALİDİR
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sivas AB Bilgi Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle bir açıklama yayımladı. Açıklamada; “Kadına karşı şiddet, maalesef örneklerine en sık rastlanılan insan hakları ihlalidir” dedi.
İLÇEMİZİ MARKA YAPMAK İSTİYORUZ
İLÇEMİZİ MARKA YAPMAK İSTİYORUZ
Şarkışla´da birtakım temaslarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Şarkışla ilçemiz hayvancılıkta oldukça önemli bir yerde, Şarkışla hayvan pazarı ise ülkemizde önemli bir yere sahip. İlçemizi birlikte daha çok çalışarak marka haline getirmek istiyoruz” dedi.
SURİYELİ BEBEĞİN İMDADINA YETİŞTİLER
SURİYELİ BEBEĞİN İMDADINA YETİŞTİLER
İl Müftülüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Göç ve Manevi Destek Koordinatörlüğü; kalça çıkığı, ayaklarında ortopedik engeli ve gözlerinde katarakt rahatsızlığı bulunan 6 aylık Suriyeli Şam El Hadi Rakka için harekete geçti. Tedavisine başlanan minik Şam El Hadi, ayağına takılan platin sayesinde yürüyebilecek. Ankara´da göz tedavisi devam eden El Hadi´nin kısa süre sonra ise görmeye başlayacağı öğrenildi.
ASILSIZ İHBARA CEZA YAĞACAK
ASILSIZ İHBARA CEZA YAĞACAK
İlimizde görülebilecek yoğun kar yağışları, buzlanma ve don olayları öncesinde ilgili kurumların koordinasyonunda sıkıntı yaşanmaması amacıyla Vali Salih Ayhan başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, karla mücadele çalışmalarında asılsız ihbarların mücadeleyi sekteye uğrattığını ve bu tür durumlarda ceza-i müeyyide uygulanacağını söyledi.
DEDE UEFA´DA SİFTAH YAPTI
DEDE UEFA´DA SİFTAH YAPTI
DG Sivasspor´da, 2-0 kazanılan Karabağ maçında galibiyete büyük katkı sunan 37 yaşındaki deneyimli golcü Arouna Kone, Avrupa arenasında siftah yaptı.
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sivas Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken, ilimizde yakalanan birliği ve beraberliği bozmak isteyen bazı kesimlerin amacına ulaşamayacağını söyledi.
  SİVAS´TA 2 BİN MEZAR HAZIRLANDI
SİVAS´TA 2 BİN MEZAR HAZIRLANDI
Kış aylarının sert geçtiği Sivas´ta, kış öncesi defin işlemleri için 2 bin mezar hazırlandı
SİVASLI AİLE POLİS EKİPLERİNİ UNUTMADI
SİVASLI AİLE POLİS EKİPLERİNİ UNUTMADI
Sivas´ta bir aile hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında dondurucu soğukta uygulama yapan polis ekiplerine çay ikramında bulundu
500 YILLIK CAMİNİN RESTORASYONU İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI
500 YILLIK CAMİNİN RESTORASYONU İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI
Sivas´ın Şarkışla ilçesi Hardal köyünde bulunan 500 yıllık Hardal Köyü Camisinin restore edilmesi için çalışma başlatıldı.
TEK MEZAR ESRARINI KORUYOR
TEK MEZAR ESRARINI KORUYOR
Sivas´ta Tekmezar Caddesi´nin ismini aldığı tekmezar görenlerin dikkatini çekiyor
ŞÖNİM KADINLARA KOL KANAT GERİYOR
ŞÖNİM KADINLARA KOL KANAT GERİYOR
Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde KADES uygulamasının tanıtımı ve farkındalığının artırılmasına yönelik kurulan standı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Özellikle, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM), sunduğu rehberlik, hukuki ve psikolojik destek, barınma amaçlı yönlendirme faaliyeti, koruyucu ve önleyici tedbir işlemleri çok önemli bir misyonu yerine getirmekte; adeta kadınlarımıza kol kanat germektedir” dedi.
VAKIF KİRACILARINA ARTIŞ YAPILMAYACAK
VAKIF KİRACILARINA ARTIŞ YAPILMAYACAK
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, vakıf taşınmazlarında kiracı olan esnaflara müjde verdi. Köksal; esnaf ve sanatkarların pandemi sürecinde mağdur olduğunu belirterek kira artışının bu sene yapılmayacağını söyledi.
ŞİDDETİN KARŞISINDA DURMALIYIZ
ŞİDDETİN KARŞISINDA DURMALIYIZ
Saadet Partisi Sivas Kadın Kolları Başkanı Mihriban Geldi, “Şiddetin karşısında durmak hepimizin insanlık vazifesidir. Erdemli toplum ancak; hukukun üstünlüğünün sağlanması, adaletin tesisi ve eğitim ile gerçekleşir. Kalplerde beslenecek duygu şiddet değil sevgi ve şefkat olmalıdır” dedi.
ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sivas Hizmet Vakfı arasında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine burs verilmesi hakkında protokol imzalandı. Törende konuşan Vali Salih Ayhan, 300 öğrenciye 6 ay süreyle aylık 100 lira burs verileceğini aktararak “Hayır sahibi vatandaşlarımızın katkısıyla oluşan bursların öğrencilerimize bir nebze de olsa katkısı olacaktır. Bu vesile ile hayır sahibi vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağladıkları katkılarla daha çok öğrencimize daha fazla burs ödeme imkânımız olacaktır.” dedi.
KADINA ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİLER --VİDEO
KADINA ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİLER --VİDEO
İl Genel Meclisi Üyeleri Semra Temurbaş Mavibulut ve Arzu Polat mecliste gündem dışı söz alarak kadına yönelik şiddete karşı tepki gösterdiler.
 EYLÜL AYINDA HİZMETE GİRECEK--VİDEO
EYLÜL AYINDA HİZMETE GİRECEK--VİDEO
Çevre yolunun hemen kenarında bulunan eski otobüs toplanma merkezi üzerine yapılan yeni itfaiye binasında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Projemizi inşallah 2021 yılı eylül ayı gibi hizmete sunacağız” dedi.
HAYATLARI KABUSA DÖNDÜ
HAYATLARI KABUSA DÖNDÜ
İki yıl önce Karayün köyünde, kahvaltı sırasında eşi, oğlu ve gelinine tüfek ile saldıran ve eşinin ölümüne neden olan Ahmet Yapmaz, akli dengesi bozuk olduğu için tedavi altına alındı. Yapmaz´ın 1 sene tedaviden sonra serbest kalacağı bilgisi saldırıya uğrayan oğlu ve gelininin hayatlarını kabusa çevirdi. Mustafa Yapmaz, “Korkuyoruz. Babam deli ise hastanede kalsın bırakmasınlar, değilse hapiste cezasını çeksin” dedi.
İNSANİ BİR GÖREVDİR
İNSANİ BİR GÖREVDİR
Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Vahit Yiğiter, “Türkiye´deki göçmen kadınların yaşamlarının, onurlarının ve emeklerinin korunması tüm siyasi mülahazaların üstünde insani bir görevdir” dedi.
ESNAFA ÖZEL ŞART
ESNAFA ÖZEL ŞART
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Esnaf özel olarak desteklenmelidir. Yeni alınan kararlardan olumsuz etkilenecek olan esnafımız ekonomik olarak desteklenmelidir. Hiç zaman kaybedilmeden iş yerleri kapanan esnafımıza ve yanlarında çalıştırdıkları personellere nakdi yardım yapılmalı” dedi.
CANİKLİGİL´İN KİTABI ÇIKTI
CANİKLİGİL´İN KİTABI ÇIKTI
Sivas Çiftçi Kadınlar Derneği Başkanı Birgül Canikligil, ‘Damak Tadı Madımak´ kitabını yayımladı. Madımağın 171 çeşit yiyeceğini yapan Canikligil, “Kitapta yer alan tariflerin tamamı bana ait. Kitap çıktığı günden bu yana büyük ilgi görüyor” dedi.
ATA TOHUMA CAN SUYU
ATA TOHUMA CAN SUYU
Orta Anadolu Kalkınma Ajansının (ORAN) destek programıyla Sivas´ın yanı sıra Kayseri ve Yozgat´ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için hayata geçirilecek projelere toplam 15 milyon lira destek sağlanacak. Ata tohumlarının ortaya çıkarılması ve korunmasına yönelik projeler, destekten öncelikli olarak yararlanacak.
OKUMA İSTEKLERİNİ HAYKIRDILAR
OKUMA İSTEKLERİNİ HAYKIRDILAR
Sivas´a bağlı bir köyde telefon ve internet çekmediği için derslerine devam edemeyen bir grup öğrenci çektikleri klip ile yetkililerden yardım istedi
SİVAS´TA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
SİVAS´TA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
Sivas´ta uyuşturucu satıcıları ve kullanıcılarına yönelik operasyonlar devam ediyor.
YIKICI SONUÇLAR DOĞURUYOR
YIKICI SONUÇLAR DOĞURUYOR
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Memur-Sen Kadın Komisyonu İl Temsilcisi Güner Türker; “Güçlünün zayıfa karşı uyguladığı, insan onurunu zedeleyen şiddet, bazen yaşam hakkını ihlaline varacak boyutta yıkıcı sonuçlar doğurmaktadır. Şiddetten en ağır şekilde kadın ve çocuklar etkilenmektedir” dedi.
DERECEYE GİREN ÖĞRETMENLERE ÖDÜL
DERECEYE GİREN ÖĞRETMENLERE ÖDÜL
Öğretmenler Günü dolayısıyla Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde kutlama programı düzenlendi. Programda; “Öğretmen" konulu anı yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödülleri takdim edildi.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA FİDAN DİKİLDİ
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA FİDAN DİKİLDİ
24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi´nde fidan dikildi. Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmenlerle birlikte çam fidanlarını toprakla buluşturup can suyu verdi.
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dua...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser

Konfüçyus
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi