Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Partisinin Kangal ilçe kongresine katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, çiftçilerin yaşadığı sorunları gündeme getirdi. Sivaslıların temel geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunun altını çizen Genel Başkan Destici, “Çiftçilerimizin canını sıkan, çiftçilerimizi düşündüren borçlar var. Ziraat Bankasına borçlar var, Tarım Kredi´ye borçlar var. Bu borçlarla ilgili dönem dönem ertelemeler yapılıyor ama bu ertelemelerin faizsiz yapılmasını arzu ediyoruz” dedi.
Tarih: 17.2.2020 07:00:01

Fatih TABUR

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Kangal ilçe kongresine katılmak üzere ilçeye geldi.

Destici´nin ilk durağı Kangal Termik Santrali oldu. İşletmeci ve çalışanlarla bir araya gelen Genel Başkan Destici, İlçe Belediye Başkanı Kürşat Apaydın´dan son durum hakkında bilgi aldı.

Destici, daha sonra Kangal Kaymakamı Erinç Demir´e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerde Genel Başkan Yardımcıları Ali Keser ve Ünsal Karabulut, Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Ürgüp, BBP İl Başkanı Uğur Bulut da yer aldı.

Genel Başkan Destici, ziyaretlerin ardından partisinin Kangal ilçe kongresine katıldı. Tek liste gidilen genel kurulda mevcut başkan Turan Sığırcı güven tazeledi.

Belediye düğün salonunda gerçekleştirilen kongrede partililere seslenen Genel Başkan Destici, il ve ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kangallıların beklentilerinin karşılanması noktasında ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerinin altını çizerek sözlerine başlayan Genel Başkan Destici, “Göstermeye de devam edeceğiz. Çünkü Kangal sizlerin bize emaneti. Bu anlamda biz hem BBP, hem Kangal Belediyesi olarak hem  il ilçe teşkilatlarımız hem de genel merkez olarak burada çözülebilecek işleri burada çözeceğiz. Sivas merkezli çözülebilecekleri Sivas merkezli çözeceğiz. Hükümet kanalıyla çözmemiz gerekenleri de hükümet kanalıyla çözeceğiz” dedi.

“İŞİMİZİ SIKI TUTUYORUZ”

BBP´li belediyelerde görev yapan başkanların sorunlarıyla yakından ilgilendiğinin altını çizen Genel Başkan Destici, “Makam odamda her belediyemizin özel dosyaları var. Bunların talepleri ile birebir kendim ilgileniyorum. Meclis´te sırf belediyelerimizin talepleriyle ilgilenen bir danışmanım var. Ayrıca özel kalemimizde de 3 arkadaşımızdan birisi yine belediyelerimizden gelen talepleri takip ediyor. Biz işimizi sıkı tutuyoruz ve Allah´ın izniyle bu dönem içerisinde Kangal´ın beklentilerinin tamamını karşılamaya çalışacağız. Ama bunların yerine gelmesi için sizlerin de desteği şart. El birliği içerisinde bunu yapacağız. Bu emanet şu anda partimizdedir. Yarın seçim gelir Kangallı kardeşlerimiz bakar yapılan hizmetlere göre bir tercih ortaya koyar. Dolayısıyla burada önemli olan birliğimizdir, Kangal´ın ihtiyacı olan hizmetleri almasıdır. O nedenle bu birlikteliğinizden dolayı sizleri bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

“KANGAL İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kangal programı kapsamında İlçe Kaymakamı Erinç Demir´i ziyaret ettiğini hatırlatan Genel Başkan Destici, “Genel hizmetlerin yani bizzat hükümetin tasarrufuyla yapılabilecek yatırımların Kangal´a getirilmesi noktasında da elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz. Sivas´ı temsil eden milletvekillerimizle de yakın bir diyalog içerisindeyim. Onlarla da güzel bir diyaloğumuz var. Bu hizmetlerin Sivas´a özelde de Kangal´a gelmesi noktasında elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bazı işlerimiz de onların da desteğini alarak  bu hizmetlerin gelmesi noktasında öncülük etmeye devam edeceğiz.  Kangal Sivas´ta en çok nüfusun bulunduğu ilçelerden bir tanesi. Dolayısıyla Sivas merkezde de ağırlığı yüksek olan bir ilçemiz. O nedenle Kangal´ın bu anlamda da güçlü bir yeri var. Biz de bunun farkındayız, bilincindeyiz. Bu bilinçle birlikte Kangal için çalışmaya devam edeceğiz.”

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Genel Başkan Destici, konuşmasının devamında, “Kangal halkının termik santralde çalışan vatandaşlarımızı bir kenara koyduğumuzda asıl geçim kaynağının hayvancılık ve tarım olduğunu biliyoruz. İşte bu hayvancılık ve tarım yatırımlarının getirilmesi, desteklerin alınması, işletmelerin kurulması noktasında da biz yine üzerimize düşeni yapmaya hazırız. İster birliklerimizin ister tek tek vatandaşlarımızın taleplerinin karşılanması noktasında da bizim kapımız, partimiz, meclisteki odamız sizlere sonuna kadar açıktır” dedi.

“İSRAFTAN KURTULMAMIZ LAZIM”

Genel Başkan Destici, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Esnafımızın problemlerinin çözülmesi, buradaki ticaret erbabının problemlerinin çözülmesi, Kangal´da esnaf ve ticari hayatın canlandırılması, az sayıda var olan sanayi işletmelerinin çoğaltılması yine bunlarla ilgili biz üzerimize düşen katkıyı yapmaya hazırız. Özellikle çiftçilik ve hayvancılıkla ilgili vatandaşlarımızın, üreticilerimizin hangi problemlerle uğraştığını biliyorum. Çünkü işin içerisinde olan birisiyim.  Dolayısıyla da her yerde bunu dile getirdim ve dile getirmeye de devam ediyorum. Özellikle üreticinin kullandığı mazottan, akaryakıttan ve elektrikten vergi alınmaması lazım. Mazotun fiyatının  neredeyse yarısı vergi. Hem de bunun adı özel tüketim vergisi. Daha tüketmemiş bir insandan özel tüketim vergisi almanın doğru olmadığını, ahlaki olmadığını, büyük bir yanlış olduğunu ve üretime de sekte vurduğunu her ortamda ifade ediyorum ve ifade etmeye devam edeceğim.  Yine sulamada kullanılan elektrik üzerindeki birtakım payların, vergilerin kaçak-kayıp bedelleri başta olmak üzere çeşitli kurumlara aktarılan o farkların mutlaka ama mutlaka başta tarım üreticisi olmak üzere üreticilerin kullandığı elektrik üzerinden kaldırılması lazım. Yani tarım üreticisi ve diğer üreticilerin hem mazotu hem de elektriği vergisiz ve üstüne giydirilmemiş fiyatlarla kullanması lazım. Aynı şey gübre, ilaç gibi diğer girdi maddeleriyle ilgili de geçerlidir. Tabi bir de çiftçilerimizin canını sıkan, çiftçilerimizi düşündüren borçlar var. Ziraat Bankasına borçlar var, Tarım Kredi´ye borçlar var. Bu borçlarla ilgili dönem dönem ertelemeler yapılıyor ama bu ertelemelerin faizsiz yapılmasını arzu ediyoruz. Burada faizin işletilmemesi lazım. Üreticiye uygulanan borç ertelemelerinde faiz olmaması lazım. Çünkü zaten ödeyememiş çiftçi. Ödeyememiş bir adamın borcunun üstüne sen bir de faiz yüklüyorsun. Nasıl ödeyecek bu adam? Dolayısıyla bu katlanıyor, adeta bir kar topuna dönüşüyor. Bunların olmasının en önemli yolu ülke ekonomisinin güçlenmesinden geçiyor. İnşallah ekonomimiz güçlensin, bu konuda hem hükümet hem  bizler hem vatandaşımız üzerine düşeni yaparsa Türkiye ekonomisi kalkınır, güçlenir. Bunun için bizim önce israftan kurtulmamız lazım. İsraftan nasıl kurtulacağız? Önce devletten başlayacağız, vatandaştan değil. Önce devlet kurumları kendileri yapacak daha sonra vatandaştan isteyecek. Yani nimeti birlikte bölüşeceğiz, külfete de birlikte ortak olacağız. Bunu yapmamız lazım.”

“HER DAİM TEDBİRLİ OLMALIYIZ”

Ülke ekonomisinin 2019´da büyümediğini savunan Genel Başkan Destici, “Geçtiğimiz yıl maalesef ekonomimiz büyümedi, yerinde saydı. Sadece 0,5 gibi bir büyüme gerçekleştiği söylendi ama bu yeni en az 1 milyon 300 bin işsiz demek. Türkiye 2019´da bununla tanıştı ama 2020 yılı büyüme hedefi yüzde 5. Bu gerçekleşirse o zaman da artı 4 milyon gibi yeni istihdam sahası açılmış olacak. Eğer bunlar başarılabilinirse, hedeflenen bu ekonomik rakamlara ulaşılabilinirse hem çiftçimiz, hem üreticimiz, hem işsizimiz rahatlayacaktır.  BBP kurulduğundan beri aynı siyasetle yoluna devam etmiştir. Rahmetli Muhsin Başkanımızdan beri aynı tarz siyaseti kendisine şiar edinmiştir. O da şudur: Doğru kimden gelirse gelsin onun yanında durmak, yanlış da kimden gelirse gelsin onun karşısında olmaktır ama bunu da yapıcı, yol gösterici ve sorumlu bir anlayışla yerine getirmektir. Biz bunu yerine getiriyoruz, biz bunu yapıyoruz. Doğruyu her şartta destekliyoruz. Hiçbir komplekse girmiyoruz. Yanlışa da her şartta itiraz ediyoruz, şerh koyuyoruz ama bunu yaparken birileri gibi yıkıcı bir muhalefet anlayışıyla yapmıyoruz. Yapıcı bir siyaset anlayışıyla yerine getiriyoruz ve aynı anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Tüm bunları yaparken ülkemizin içinden geçtiği şartları da gözden ırak tutmamalıyız. Şu anda Suriye´deki gelişmeler başta olmak üzere Libya´daki, Doğu Akdeniz´deki gelişmeler bizim için çok hayatidir. 100 sene önce İngiltere´nin, Fransa´nın, Rusya´nın hatta bundan 200 sene önceye gidersek Prusya Krallığı diye bilinen Almanya´nın birbirleriyle yıllarca ne denli çetin savaşlar verdiğini biliyoruz.   Bütün bunların emperyalist bir düşünce ile özellikle gariban Afrika coğrafyasını, bizim İslam coğrafyasını, Türk coğrafyasını sömürmek için yapıldığını biliyoruz. Tüm mücadele bunun için verilmiştir ve halen devam ediyor. Bugün de aynı şey var. Ne Amerika´sı, ne Rusya´sı, ne İsrail´i, ne İngiltere´si ne Fransa´sı bize hiçbirisi gerçek dost olmadı ve olmayacak. Bunu biliyoruz. Onun için biz birbirimize sahip çıkmalıyız. Birbirimizi kollamalı, birbirimizi gözetmeliyiz. Biz ancak birlik olursak bu problemlerin üstesinden gelebiliriz. Birlik olmazsak maazallah sonumuz Suriye gibi, sonumuz Afganistan, Irak gibi olur. Bize bir şey olmaz diyemeyiz. Biz her zaman teyakkuzda olmalıyız, her daim tedbirli olmalıyız. Onun için ülkemize, devletimize, milletimize yönelik tehditleri sınırımızın ötesinde karşılama ve orada bertaraf etme gibi bir yükümlülüğümüz var. Sizlerin vatan, millet, din, devlet söz konusu olduğunda ne kadar fedakar, vatansever olduğunuzu biliyoruz. Onun için sizlere bir kere daha teşekkür diyorum. Kangal 6. olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Genel Başkan Destici, kongre  sonrasında diğer partilerden ayrılıp BBP´ye katılanlara rozetlerini taktı ve başarılar diledi. Destici, son ziyaretini Kangal Belediye Başkanı Kürşat Apaydın´a gerçekleştirdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Koronavirüs İhracatı Vurdu!
Koronavirüs İhracatı Vurdu!
Çin´in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve ülkemizde de 12 Mart´ta ilk vakası görülmeye başlanan koronavirüs salgını tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de en çok ekonomiye darbe vurdu. Pandemi ilan edilen virüs nedeniyle işletmeler faaliyetlerine ara verdi, fabrikalarda üretim durdu. Bu durum, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ihracat rakamlarına da yansıdı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Sivas´ta 2020 yılının Mart ayında gerçekleştirilen ihracat önceki yılın aynı ayına göre 3 milyon 142 bin dolar birden azaldı. 2019 Mart ayında 7 milyon 834 bin dolar düzeyinde ihracat gerçekleştirilen ilimizde 2020´nin aynı ayında 4 milyon 692 bin dolarlık ihracat gerçekleştirilebildi.
Aracının Üzerine Boru Düştü--Video
Aracının Üzerine Boru Düştü--Video
Sivas´ta bir sürücü aracıyla köprünün altından geçtiği esnada otomobilin üzerine su tahliye borusu düştü.
Milli Dayanışma Kampanyası´na Anlamlı Destek--Video
Milli Dayanışma Kampanyası´na Anlamlı Destek--Video
Sivas´ın Zara ilçesinde Vefa Sosyal Destek hattını arayarak emekli maaşını evinde alan 86 yaşındaki Kemal Gökkuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası´na 500 lira bağışladı.
TÜBİTAK´tan 2 Projeye Destek
TÜBİTAK´tan 2 Projeye Destek
Cumhuriyet Üniversitesi Gıda Mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanan 2 ayrı proje TÜBİTAK tarafından destek aldı.
Tarımsal Üretim Hız Kesmeyecek
Tarımsal Üretim Hız Kesmeyecek
Koronasvirüs salgınına karşı gıda arzının sağlanması amacıyla Zara ve Altınyayla ilçelerinde çiftçilere buğday tohumu dağıtıldı. Tohumların 6 ilçede daha dağıtılacağını kaydeden Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Tüm halkımızın içi rahat olsun; tarım ve hayvancılık sektöründe ara vermeden çalışmalarımız devam ediyor. Üretimimiz durmayacak ve artarak devam edecektir” dedi.
Şeker Pancarı Üretimi Arttı
Şeker Pancarı Üretimi Arttı
İlimizde şeker pancarı üretimi 2019 yılında bir önceki yıla göre artış gösterdi. 2018 yılında 679 bin 983 ton şeker pancarının üretildiği Sivas´ta geçtiğimiz yıl içerisinde 733 bin 352 ton şeker pancarı üretildi.
Sosyal Mesafeyi Koruyalım
Sosyal Mesafeyi Koruyalım
Koronavirüs tedbirleri kapsamında ATM´ler ve durakların olduğu noktalara üzerinde “Sosyal Mesafeyi Koruyalım” yazan bilgilendirme etiketleri yapıştırıldı.
MÜSİAD İhtiyaçlıların Borcunu Kapatıyor
MÜSİAD İhtiyaçlıların Borcunu Kapatıyor
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Başkanı Salim Eminoğlu “Ramazan ayında yapmayı planladığımız bir Osmanlı geleneği olan zimem uygulamasını öne çekip, üyelerimizden topladığımız yardımlarla muhtarlarımızı yanımıza alıp ihtiyaç sahibi ailelerin mahalle bakkallarına olan borçlarını kapatıyoruz” dedi.
 Maske Dağıtıldı
Maske Dağıtıldı
Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri koronavirüs tedbirleri kapsamında insan sirkülasyonun fazla olduğu Perakende Sebze Hali, toplu taşıma durakları, özel halk otobüsleri ve kent meydanında vatandaşlara maske dağıttı.
Mesai Saatine Korona Ayarı
Mesai Saatine Korona Ayarı
ÇEDAŞ, ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle Genel Müdürlük, tüm İşletme Müdürlükleri ve İlçe İşletme Şefliklerinde çalışma saatlerini 12.00-17.00 olarak güncelledi.
Hazine Arazileri Tarıma Açılacak
Hazine Arazileri Tarıma Açılacak
Tarım ve Orman Bakanlığı, dünyayı etkisi altına alan ve pandemi ilan edilen koronavirüse karşı gıda anlamında sorun yaşanmaması amacıyla harekete geçti. Sivas´ın yanı sıra Erzurum, Kars, Muş, Erzincan ve Kayseri´de hazine arazilerinin tarıma açılacağını dile getiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu illerde bulunan hazine arazilerinde yazlık buğday, arpa ve kuru fasulye ektireceklerini kaydetti.
Çiftçilere Tohum Dağıtıldı
Çiftçilere Tohum Dağıtıldı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ´Üreten Çiftçi Gelişen Sivas´ projesi kapsamında çiftçilere Tarım Kredi Kooperatif Merkezi´nde düzenlenen törenle yonca, silajlık mısır ve korunga tohumu dağıtıldı.
Öğrencilerden Evde Kal Çağrısı--Video
Öğrencilerden Evde Kal Çağrısı--Video
Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri hazırladıkları video klip ile ´evde kal´ çağrısı yaptı.
Şampiyon Sivri Biber
Şampiyon Sivri Biber
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 mart ayında fiyatı en fazla artan ve azalan maddeler ve değişim oranlarını açıkladı. Sivas, Kayseri ve Yozgat illerini içerisini alan TR72 Bölgesinde mart ayında zam şampiyonu sivri biber oldu.
İkaza Uymayana Ceza Yazılacak
İkaza Uymayana Ceza Yazılacak
Koronavirüsle mücadelede alınan yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak, sosyal mesafeye en az 3 adım olarak mutlaka riayet edilecektir. İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır” dedi.
Online Destek Verilecek
Online Destek Verilecek
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koronavirüs salgını nedeniyle psikososyal destek alma gereği duyan vatandaşlara WhatsApp uygulaması üzerinden hizmet verecek.
CUTTO´dan Proje Yazım Desteği
CUTTO´dan Proje Yazım Desteği
Cumhuriyet Teknoloji Transfer Ofisi (CUTTO) Proje Destek Birimi “Kovid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı”na proje yazım desteği verecek.
 Böbrek Hastalarına Koronavirüs Uyarısı
Böbrek Hastalarına Koronavirüs Uyarısı
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Ferhan Candan, böbrek hastalarının koronavirüs salgını süresince mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullanmaması gerektiğini söyleyerek “Eğer zorunlu olarak toplu taşıma araçlarına binilecekse mutlaka gerekli önlemler alınmalı. Maske kullanılmalı ve el dezenfektanıyla eller temizlenmeli” dedi.
Mücbir Sebep Sayılmalı
Mücbir Sebep Sayılmalı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, “Nisan ayı sonuna kadar alınan tedbirlere tüccar ve esnafımız bir şekilde dişini sıkarak, çaba göstererek katlanacaktır. Ama bu durum Mayıs ve Haziran aylarına kadar sürecek ise alınan tedbirler yetersiz kalacaktır. Bu nedenle sektör ayrımı yapılmadan tüm sektörlerin mücbir sebep sayılmasını bekliyoruz” dedi.
Ravza Derneği´nden İhtiyaçlılara Destek--Video
Ravza Derneği´nden İhtiyaçlılara Destek--Video
Sivas Ravza Derneği pandemi ilan edilen koronavirüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma kampanyasına 100 bin lira destekte bulunacak. Bunun yanı sıra ilimizde ihtiyaçlı durumda bulunan bin 500 aileye de dernek tarafından 100´er lira alışveriş çeki dağıtılacak.
Sağlık Çalışanlarının Alkışlarıyla Uğurlandı--Video
Sağlık Çalışanlarının Alkışlarıyla Uğurlandı--Video
Sivas´ta korona virüsü şüphesiyle hastanede bulunan ve tedavisi tamamlanan yaşlı kadın, sağlık çalışanlarının alkışlarıyla uğurlandı.
Araya Mesafe Koy Kendini İzole Et
Araya Mesafe Koy Kendini İzole Et
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs alınan tüm üst düzey önlemlere rağmen Türkiye´nin tamamına yayıldı. Önceki gün Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm illerde koronavirüs vakasının görüldüğüne dikkat çekti. Bakan Koca´nın açıkladığı haritada Sivas´ta koronavirüs vaka sayısının 67 olduğu belirtildi. Vaka sayısının artmaması için sosyal mesafenin korunmasını isteyen Bakan Koca, tüm vatandaşlara “Araya mesafe koy, kendini izole et” uyarısında bulundu.
Ürettikleri Maskeleri Ücretsiz Dağıtıyorlar
Ürettikleri Maskeleri Ücretsiz Dağıtıyorlar
Sivas Halk Eğitim Merkezi piyasada yaklaşık 5 liraya satılan maskeleri 18 kuruşa mal ederek sağlık ocakları ve hastanelere bağışlıyor.
 Duygulandıran Bağış
Duygulandıran Bağış
Akıncılar ilçesinde 68 yaşındaki bir kişi, Vefa İletişim Hattı´nı arayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın başlattığı "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına bağışta bulundu.
TSO´dan Karantinadaki Öğrencilere Lahmacun Jesti
TSO´dan Karantinadaki Öğrencilere Lahmacun Jesti
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Mısır, İskoçya, İrlanda ve Sudan´dan kente getirilerek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda gözlem altına alınan öğrencilere lahmacun ikramında bulundu.
4 Uyuşturucu Taciri Tutuklandı
4 Uyuşturucu Taciri Tutuklandı
Sivas´ta uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen 4 kişi çıkartıldıkları adli makamlar tarafından tutuklandı.
Olayın Ciddiyetini Anlamayanlar Var
Olayın Ciddiyetini Anlamayanlar Var
Şehirler Arası Otogarı´nın içinde oluşturulan Seyahat İzin Kurulu´nu ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, “İlimizde toplu taşıma yüzde 95 oranında azalmış vaziyette. Bu sevindirici ama hala olayın ciddiyetini anlayamayanlar var. Ciddi tedbirlerimiz var. Özellikle İstanbul´da yaşayan vatandaşlarımızın bulunduğu yerde kalmalarını istiyoruz" dedi.
Sosyal Hareketlilik Yüzde 80 Azaldı
Sosyal Hareketlilik Yüzde 80 Azaldı
112 Acil Çağrı Merkezi içerisinde yer alan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezini ziyaret ederek şehirdeki yaya ve araç trafiğini kameralar aracılığıyla takip eden Vali Salih Ayhan, “Genel anlamda şehirde yüzde 80 oranında sosyal hareketlilik azalmış durumda. Ancak daha önceden çekilmiş fotoğraf ve görüntüleri paylaşarak, ‘Sivas halkı kurallara uymuyor riayet etmiyor´ düşüncesini yaymanın doğru olmadığını belirtmek istiyorum” dedi.
Ambalajsız Satılamayacak
Ambalajsız Satılamayacak
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde ambalajsız ekmek satışının yapılamayacağını duyurdu.
Beraberlik Zamanı
Beraberlik Zamanı
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ´Biz Bize Yeteriz Türkiyem´ sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına destek olmak amacıyla İl Genel Meclisinde toplantı düzenledi. Toplantıda birlik ve beraberlik mesajları veren protokol üyeleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açılan yardım hesabına katkıda bulundu.
Taner Karabal
Taner Karabal
Biz Bize Yeteceğiz…
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Büyüklerimize Saygıyı İhmal Etmeyelim
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Umarım Uyarıcılık Görevimizi Yapmışızdır
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Gel De Sus!
Alper Duran
Alper Duran
Gayrı Milli Muhalefet
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.7705
EURO
7.3544
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Evlat kokusu, cennet kokusudur.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5