Buzağılar yarıştı
Sivas merkeze bağlı Gümüşdere köyünde 2´ncisi düzenlenen Gümüşdere Buzağı Bal ve Yoğurt Festivali´nde ´Buzağı Güzellik Yarışması´ yapıldı. Yarışmada bir buçuk aylık ´Mavilim´ isimli buzağı birinci oldu.
Tarih: 25.7.2017 05:00:00

SİVAS

Gümüşdere köyünde 2´ncisi düzenlenen Gümüşdere Buzağı Bal ve Yoğurt Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivale birçok sanatçı konuk olurken, yurt dışından birçok Gümüşdereli gurbetçi de festival için köy yaylasına akın etti. Festivalin en renkli etkinliği ise ´Buzağı Güzellik Yarışması´ oldu. 6 buzağının katıldığı yarışmada, buzağılar jüriyi etkilemek için alanda boy gösterdi. Jürinin seçtiği, sahibi Muhsin Dündar olan 1.5 aylık ´Mavilim´ isimli buzağı birinci oldu. Yarışmanın birincisine ev aleti hediye edildi.
Yarışmada birinci olan ´Mavilim´ isimli buzağının sahibi Muhsin Dündar çok mutlu olduğunu belirterek, "Anne sütü ile besleniyor bazen de palet yem veriyoruz, bunlardan başka bir şey vermiyoruz, annesi safkan montofon olduğu için sütü çok yarıyor. Öbürleri hep 4 aylık bunun boyutunda hemen hemen, bu da bir buçuk aylık onlara yakın olduğu için bence beni seçtiler" diye konuştu. (İHA)