SPOR 25.09.2020 07:00:00 0

Çalımbay: ?Ara Sonrası Bizi İzleyin?

Sivasspor´un tecrübeli teknik direktörü Rıza Çalımbay, 4. haftayı bay geçireceklerini ve ardından da milli araya gireceklerini vurgulayıp, ?Yeniler, hazır olmayan, uyum süreci yaşayanlar var. Bu ara bizim için mükemmel olacak? dedi.

OĞUZHAN SARZEP

Sivasspor, hafta sonu sahasında oynayacağı Ankaragücü maçının hazırlıklarına devam ederken, Teknik Direktör Rıza Çalımbay, resmi internet sitesine açıklamada bulundu.

Ligde bütün takımların henüz hazır olmadığını söyleyen Çalımbay, ?Herkes hala transfer yapıyor, oyuncular geliyor gidiyor. Hiçbir takım hazır değil. Aradan sonra lig bambaşka şekil alacak. Erzurumspor maçı bizim için çok önemliydi. Kendi sahamızda ilk hafta şansız bir maç kaybettik. Onu telafi etmemiz gerekiyordu. İyi bir galibiyetle döndük ve bu bizim için iyi bir moral oldu. Takım açısından iyi bir güven oldu? dedi.

?HAZIR OLMAYAN ARKADAŞLARIMIZ VAR?

Ligde 4. haftayı BAY geçireceklerinin ardından da milli maç haftasına gireceklerini kaydeden Çalımbay, ?Bu arayı iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. 18 gün maç yapmayacağız. Ligde kolay bir maç yok. İyi mücadele etmezseniz, iyi konsantre olmazsanız, hep oyunun içinde olmazsanız kazanma şansınız olmuyor. Ankaragücü maçını iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor ki araya iyi bir moralle girelim. Milli maç arasında hazırlık maçı da yapabilirsek bizim için muhteşem olacak. Takıma yeni gelen arkadaşlarımız var. Hazır olmayan arkadaşlarımız var. Uyum süreci yaşayan arkadaşlarımız var. Bu ara bizim mükemmel oldu? ifadesini kullandı.

?BİZİM TAKIMIMIZ BU DEĞİL?

Takımın henüz hazır olmadığını da kaydeden Çalımbay, ?Fayçal geldi 3 gün sonra maça çıktı. Max Gradel ve Casimir Ninga öyle oldu. Yeni transferlerin uyumu biraz zaman alacak. Biz de takımı oturtturacağız. Ondan sonra istediğimiz şeyler rahatça yapabileceğiz. Bizim takımımız bu değil. Bunun çok çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Onu da sağlayacağız? diye konuştu.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ