SPOR 24.08.2020 07:00:00 0

Çalımbay Oyun Planını Açıkladı!

Demir Grup Sivasspor´un tecrübeli teknik direktörü Rıza Çalımbay, kendi oyun planını açıkladı. Çalımbay, ?Benim oyun planım içeride de dışarıda da galibiyet için oynarım. Hiçbir zaman beraberliği yada sıkı şekilde kapanalım diye bir düşüncem olmaz? dedi.

OĞUZHAN SARZEP

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor´da teknik direktör Rıza Çalımbay, kendi oyun planı ve VAR ile ilgili açıklamada bulundu.

Deneyimli teknik adam, her zaman galibiyet için oynadığını söyleyerek, maçlarda beraberliği hiç düşünmediğini belirtti. Sakatlıklardan ve maç saatlerinden korktuğunun altını çizen Çalımbay, ?Benim oyun planım içeride de dışarıda da galibiyet için oynarım. Hiçbir zaman beraberliği düşünelim yada sıkı şekilde kapanalım diye bir düşüncem hiçbir zaman olmadı. Beni tek korkutan sakatlıklar ve maç saatleri. Sivas´ı biraz iklim olarak bilmeleri gerekiyor. Bize gece maçı vermeleri hakikaten çok düşündürücü bir şey, mümkün değil. Kışın Sivas´a bazen uçak bile inmiyor. Alanya ile maçımız vardı Alanya takımı geldi ancak uçak inemedi geri döndü. Uçak Kayseri´ye indi. Arkasından Antalya geldi aynı şekilde oldu. Onun için biz böyle sıkıntılar da yaşıyoruz Sivas´ta? dedi.

?VAR´A RAĞMEN HATA YAPIYORLAR?

VAR´a rağmen hakemlerin hata yaptığını da ifade eden Rıza Çalımbay, ?Ben şuna şaşırıyorum. VAR varken bile hata oluyor. Örneğin en son oynadığımız Göztepe maçında Hakan Arslan´ın yüzü yarıldı. Belli yani dirseği geldi Halil´in. Ona bari bir faul ver. Faul bile vermiyor. Bence lig maçını yönetenlerin VAR´ın başına geçmemeleri gerekiyor. VAR´dakilerin başka birileri olması gerekiyor. Çünkü orada ne olduğunu bilmiyoruz ama VAR´a rağmen hakem arkadaşlarımız hata yapıyorlar? diye konuştu.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ