GÜNDEM 19.03.2020 07:00:00 0

Çanakkale Zaferi´nin Gururunu Yaşıyoruz

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Sivas İl Temsilcisi Ahmet Başlan, ?Vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen destansı mücadelenin, Çanakkale Zaferi´nin 105. yıl dönümünü idrak etmenin onurunu ve gururunu

Hayrullah AĞKAŞ

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK)  Sivas İl Temsilcisi Ahmet Başlan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından birinin de Çanakkale Zaferi olduğunu kaydeden Başlan, ?Çanakkale Zaferi, bütün dünyayı şaşkınlık içinde bırakan gerçek bir iman ve eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen destansı mücadelenin, Çanakkale Zaferi´nin 105. yıl dönümünü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz? dedi.

?DEĞERLERİMİZİ CANLI TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ?

İl Temsilcisi Başlan, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: ?Bir an bile tereddütte kapılmadan, canlarını seve seve feda ederek ´Çanakkale geçilmez´ dedirten, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz; milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir. Bu eşsiz zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde nihai zafere ulaşılan Kurtuluş Savaşı´na da meşale olmuştur. Aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla, aynı şuur ve inançla, mukaddes emanetinizi daha yükseklere taşıma gayreti verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz. Bu duygu   ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale  Zaferi´nin 105. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan,  vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.?