Cazibe Merkezleri Oluşturuyoruz-- Video
“Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Treni´nin Sivas´ın Sosyo-Ekonomik Gelişimine Katkıları” konulu bilgilendirme programında konuşan Vali Salih Ayhan, hızlı trenin Sivas´ın turizm potansiyeline faydaları olacağını belirterek" Çağı iyi okuyor, değişen turizm anlayışlarını takip ediyoruz. Etkili bir turizm tanıtımı ile Sivas´ı bir destinasyon merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Şehrimiz doğası, tarihi, eşsiz kent meydanı ile adeta bir açık hava müzesi. Biz bunun üzerine şehrimize değer katacak ve görünürlüğüne katkı sunacak yeni cazibe merkezleri oluşturuyoruz” dedi.
Tarih: 16.9.2020 07:00:01

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Valiliği koordinesinde, Sivas Belediyesi ve TCDD´nin katkılarıyla Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Treni´nin Sivas´ın Sosyo-Ekonomik Gelişimine Katkıları konulu bilgilendirme programı düzenlendi.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan programda katılımcılara ilk olarak yüksek hızlı tren projesinin tanıtım filmi izlettirildi.

Program, Sivas TCDD 4. Bölge Müdürlüğü Demiryolu Yapım Grup Müdürü Serdar Ayan´ın Sivas-Ankara YHT hattının inşaat tarihçesi ve Sosyoloji Uzmanı Doç. Dr. Sevda Mutlu´nun Sivas halkının ve Sivas´taki STK´ların YHT Algısı ve Beklentisi konulu sunumuyla devam etti.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, hızlı trenin Sivas için büyük bir kazanç olduğunu ifade ederek, "Gelişen ve büyümeye devam eden Sivas, hızlı tren ile daha da ivme yakalayacak" dedi.

“HEYECANLIYIZ, MUTLUYUZ”

Sivas Belediye Başkan Vekili Turan Topgül de Sivas´a kazandırılan hızlı tren projesinden dolayı tüm yetkililere teşekkür ederek, "Sivas, Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden birine kavuşuyor. Heyecanlıyız, mutluyuz." diye konuştu.

Vali Salih Ayhan, programda yatığı konuşmada; gelişen ve değişen teknoloji, doğaya karşı sorumluluğun artması ve verimlilik anlayışıyla dünya genelinde hızlı trenin yaygınlaşmaya başladığını ifade ederek, zamanla kısa mesafeli yolculuklarda, karayolu ve havayolu ulaştırmasının yerini hızlı trenlerin alabileceği ifade etti.

Dünya genelinde artan yakıt fiyatları, trafik sıkışıklığı, emisyon değerleri ve araçla yolculuğa karşın toplu taşımacılığın kazançlarını ön plana çıkarttığına dikkat çeken Vali Ayhan, bu bağlamda kent içi hafif raylı sistemler ve yüksek hızlı tren koridorlarının açılmasının taşımacılık sektörünün ilgisini çektiğini ve yatırımların gelişmesine katkı sağladığını söyledi.

“TOPLU TAŞIMADA EN ÇAĞDAŞ TAŞIMA SİSTEMLERİNDEN BİRİ”

Japonya´nın 1964 yılında hızlı treni ilk uygulayan ülke olarak tarihe geçtiğini anlatan Vali Ayhan, "İlk planda iki şehir arasındaki mesafeyi kısaltmak amaçlanmışken sonrasında ekonomik gelişme kaydeden şehirlerarasında üretim faktörlerinin hızlı ve akıcı yer değiştirmesinin önü açılmıştır. Bugün Shinkansen olarak adlandırılan hızlı tren hattı, Japonya´nın en büyük adası olan Honshu adasında yılda yaklaşık 300 milyon kişiyi taşıdığını görüyoruz. Hızlı tren, toplu taşımada en çağdaş taşıma sistemlerinden biridir ve ekonomiden, sosyal ve kültürel yaşama birçok alanda olumlu etkiler yapacağı düşünülmektedir." diye konuştu.

ÜLKEMİZDE DEMİRYOLU SEKTÖRÜNDE ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPILDI

Son yıllarda Türkiye´de demiryolu sektöründe önemli yatırımların yapıldığına dikkat çeken Vali Ayhan, "Bu yatırımlar için de en çok dikkat çeken ise Yüksek Hızlı Tren (YHT) yatırımlarıdır.  Ülkemizde 2009 yılında ilk seferine başlayan hızlı tren, başkent merkezli hatlarla ağlarını genişletmeye devam etmektedir. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) tarafından Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya ve Eskişehir-Konya güzergâhlarındaki YHT hatlarında sürdürülmeye devam etmektedir." dedi.

 “DAĞLAR AŞILIYOR, NEHİRLER GEÇİLİYOR”

Ankara-Sivas arasında da yakın zamanda seferlerine başlayacak olan yüksek hızlı tren için ön hazırlıklara Sivas´ın çok önceden başladığını ifade eden Vali Ayhan, "Dağlar aşılıyor, nehirler geçiliyor, Sivas YHT ile buluşuyor. Bu ön hazırlıkları yüksek hızlı tren ile ilgili mental hazırlıklar, sektörel etki analizleri, örneklerin incelenmesi, fayda modellerinin geliştirilmesi ve bu bilgiler doğrultusunda yatırımlar yapılması olarak özetleyebiliriz. 2013 yılında akademik anlamda yapılan ilk araştırma çalışmasının ardından iki farklı bilimsel çalışma daha yaparak sürecin ve algının değişimini bilimsel olarak izledik. Ayrıca yine yaptığımız araştırmalarla, Eskişehir ve Konya örnekleri üzerinden, yüksek hızlı trenin sektörel etkilerini analiz ettik. Artık 2018 yılından beri mental hazırlıklarımızın somutlaştığı ve açılışının ne zaman olacağının konuşulduğu bir döneme geçtik. Yine bu süreçte şehrin her kesiminin fikirlerinin alındığı çalıştaylar düzenledik. 2018 yılında düzenlediğimiz ‘Ortak Akılla Yarınlara Çalıştayı´nda ve ardından bu yıl düzenlediğimiz sektörel çalıştaylarda Sivas´ın 2023 vizyonunun en önemli gündemi yine yüksek hızlı tren oldu" şeklinde konuştu.

“SONA YAKLAŞIYORUZ”

 ‘Ankara-Sivas arasında toplam 405 kilometre uzunluğunda yüksek hızlı tren hattı yapımında sona yaklaşıyoruz´ diyen Vali Salih Aynan, "Şehrimize gelecek insanlara neyi sunacağız, hangi hareket alanlarını yaratacağız, şehrimize gelen ziyaretçilere kaliteli zaman geçirecekleri ortamları oluşturabilecek miyiz? Tüm bu planlamalarımızı profesyonel olarak yapmak zorundayız. Altyapısını hızlı trene hazırlamayan bir şehir ile olumlu etkilerden yararlanmak mümkün değil. Bağlandığımız şehirlerle etkileşim haline gireceğiz ve bu etkileşim sadece mekânsal anlamda değil birçok alanda gerçekleşecek. Sosyal, kültürel, bilimsel, ekonomik, sportif birçok alanda bu etkileşimin izlerini görmemiz mümkün olacak. Sadece bir demiryolu hattıyla değil tüm dinamiklerimizle birleşip yeni bir kentsel gelişme koridoru oluşturacağız. İlk gelişmenin hizmet sektöründe alanında olmasını bekliyoruz. Bu yüzden Sivas Valiliği olarak sektörün aktörleriyle özel buluşmalar gerçekleştirdik. Otelciler, restoranlar, acenteler, zanaatkârlar. Amacımız elbette tüm paydaşları aynı vizyon ve misyon etrafında birleştirmekti. Bu anlamda iyi bir birliktelik kurduğumuzu düşünüyorum. Bu birlikteliğin sağlanmasında emeği geçen tüm meslek odalarımıza özellikle teşekkür ediyorum" dedi.  

“SİVAS´I DESTİNASYON MERKEZİ HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Hızlı trenin Sivas´ın turizm potansiyeline faydaları olacağını belirten Vali Ayhan, "Hizmet alanında kaliteyi artırmak için kuracağımız Turizm Akademisi ile turizm alanında hizmet veren tüm çalışanlarımızı akredite eğitimlerden geçireceğiz. Bu anlamda çağı iyi okuyor, değişen turizm anlayışlarını takip ediyoruz. Etkili bir turizm tanıtımı ile Sivas´ı bir destinasyon merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Şehrimiz doğası, tarihi, eşsiz kent meydanı ile adeta bir açık hava müzesi. Biz bunun üzerine şehrimize değer katacak ve görünürlüğüne katkı sunacak yeni cazibe merkezleri oluşturuyoruz. Hamidiye Kültür Parkı, Altınkale Projesi, Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi, Hafik Gölü, Tödürge Gölü, Gökpınar Gölü, Kangal Köpeği Üretim, Eğitim ve Koruma Merkezi, Emirhan Kayalıkları, Divriği Arasta Çarşısı bunlardan bazıları. Şehrin kültürel değerlerinin turizm yansımalarının en önemli örnekleri elbette müzeler. ‘Müze Kenti Sivas´ vizyonumuz çerçevesinde mevcut müzelerimizin geliştirilmesinin yanında müze çeşitliliğimizin arttırılmasına yönelik de yoğun bir gayretimiz var" dedi.

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Vali Ayhan, konuşmasını; "Sivas´ımıza kazandırılan Yüksek Hızlı Tren Projesinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza, TCDD Genel Müdürlüğümüze, şehrimizde bu önemli projeye hazırlık sürecinde katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlarımıza ve araştırmaları ile sürece akademik bir ışık sunan tüm hocalarımıza şükranlarımızı sunuyorum" diyerek sonlandırdı.

 

 Video Tarihi: 15.9.2020 13:56:54
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Cazibe Merkezleri Oluşturuyoruz Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hayırseverden  Eğitime Destek
Hayırseverden Eğitime Destek
İlimizde hayırseverlerin eğitime katkısı devam ediyor. Bu kapsamda Saffet Sungur, mezun olduğu Kongre İlkokulu alanına 12 derslikli ilkokulun yapımını üstlenecek. Sivas Valiliği ile hayırsever Saffet Sungur arasında imzalanan protokol töreninde konuşan Vali Salih Ayhan, “Hayırseverimizin bu okuldan güzel şeyler aldığı bu imzayla tasdik edilmiş oldu” dedi.
Yoldan Çıkan Kamyon Devrildi--Video
Yoldan Çıkan Kamyon Devrildi--Video
Yoldan çıkan kamyon devrildi, 1 ölü 1 yaralı
Usulsüz Avlanan 4 Avcıya Yasal İşlem
Usulsüz Avlanan 4 Avcıya Yasal İşlem
Sivas´ın Şarkışla ve Yıldızeli ilçelerinde usulsüz avlanan 4 avcı hakkında yasal işlem yapılırken 18 adet çil kekliğe el konuldu.
İhbarıyla Ekipleri Alarma Geçirdi --Video
İhbarıyla Ekipleri Alarma Geçirdi --Video
Binayı patlatacağını söyleyen şahıs ekipleri alarma geçirdi
Yardımına Köy Sakinleri Koştu
Yardımına Köy Sakinleri Koştu
ivas´ın Hafik ilçesinde bir köyde uçamayan kartal, köylüler sayesinde telef olmaktan kurtuldu
Eski Başkan Huzuru Toprakta Buldu
Eski Başkan Huzuru Toprakta Buldu
Sivas´ın Altınyayla ilçesinde geçtiğimiz dönem belediye başkanlığı görevini yürüten Necmettin Mermer, 40 yıllık siyasetin yorgunluğunu bahçesinde atıyor
43 Firmaya Yer  Tahsisi Yapıldı
43 Firmaya Yer Tahsisi Yapıldı
“100. Yılında 100 Üretim ve İstihdam Kapısı” hedeflerine emin adımlarla yürüdüklerini kaydeden Vali Salih Ayhan, “Şu an itibariyle 43 firmamıza 1. OSB´de yer tahsisini yaptık. Firmalarımızın istihdam hedefi toplamı 3 bin 89 kişi. Diğer yandan Gemerek OSB´mizle ilgili tahsis ve altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Oran Kalkınma Ajansı Koordinasyonunda Cazibe Merkezleri Destekleme Programından altyapı çalışmaları için önemli bir hibe desteği alıyoruz” dedi.
TOKİ Konutları Satışa Çıkardı
TOKİ Konutları Satışa Çıkardı
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı aralarında Sivas´ın da bulunduğu 23 ilde 176 konutu satışa çıkardı. Konutlar yüzde 25´i peşin 120 ay vadeyle satışa sunulacak.
Esnafa Rampa  Kolaylığı
Esnafa Rampa Kolaylığı
Sivas Belediyesi Ata Sanayi´ye araç indirme-bindirme rampası inşa etti. Özellikle hasarlı araçların indirilmesinde büyük kolaylık sağlayan rampa, sanayi esnafının yüzünü güldürdü.
Mücadelemizi  Sürdüreceğiz
Mücadelemizi Sürdüreceğiz
37. Bölge Sivas Eczacı Odası´nın 13. seçimsiz olağan mali kongresinde konuşan Oda Başkanı Bahadır Eren, “Kamu yararını önceleyen demokratik bir meslek örgütü olmanın bilinciyle cumhuriyet, demokrasi, toplumsal barış, eşitlik ve adalet ilkelerinden ödün vermeden haklı mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
İnsana Değer  Hizmetten Geçer --video
İnsana Değer Hizmetten Geçer --video
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, ilimize yapılan yatırımları değerlendirdi. Sivas´ın AK Parti döneminde aldığı hizmetlerle çağ atladığını vurgulayan Yılmaz, “İnsana değer hizmetten geçer. Hiç hizmet vermezsen hiç değer vermiyorsun demektir. İnsana ne kadar çok hizmet götürüyorsan o kadar çok değer veriyorsun demektir” dedi.
Saçları Araç Camına Yapıştı
Saçları Araç Camına Yapıştı
Sivas´ta karşıdan karşıya geçmek isterken hafif ticari aracın çarptığı yaşlı adam ağır yaralandı
Sağlık Çalışanlarına Çirkin Saldırı
Sağlık Çalışanlarına Çirkin Saldırı
Sivas´ın Şarkışla ilçesinde sağlık ekipleri, yardımına gittikleri kişilerin saldırısına uğradı.
Aküleri Çaldılar
Aküleri Çaldılar
ivas´ta bir vatandaş, işe gitmek için kamyonunun başına geldiğinde akülerin yerinde olmadığını fark etti
Otomobil Ters Döndü: 2 Yaralı
Otomobil Ters Döndü: 2 Yaralı
ivas´ın Gemerek ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Cep Telefonları İle Kitap Yazdılar
Cep Telefonları İle Kitap Yazdılar
Sivas´ta çift yumurta ikizleri kız kardeşler bilgisayarları bozulunca cep telefonları ile polisiye ve şiir türünde 2 kitap yazdı
Mutluluktan Gözyaşı Döktüler
Mutluluktan Gözyaşı Döktüler
Diyalize bağlı olarak hayatta kalma mücadelesi veren iki kadın, Cumhuriyet Üniversitesi Organ Naki Merkezinde gerçekleştirilen ilk nakiller ile sağlıklarına kavuştu
Apartman Görevlisi Darp Etti
Apartman Görevlisi Darp Etti
Sivas´ta apartman görevlisin asansöre tükürdüğü iddiası ile küçük çocuğu tokatladığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Baba, karakola giderek apartman görevlisinden şikayetçi oldu
Genç Kız Hayatını Kaybetti
Genç Kız Hayatını Kaybetti
Onuncu kattan havalandırma boşluğuna düşen genç kız hayatını kaybetti
Turizm Potansiyelini  Zirveye Taşıyacak--Video
Turizm Potansiyelini Zirveye Taşıyacak--Video
İlçe gezileri kapsamında Divriği´de çeşitli temaslarda bulunan Vali Salih Ayhan, Çaltı Kanyonu, Divriği Ulu Cami, Divriği Kalesi ve şehir merkezinin muhteşem manzarasını ziyaretçilerine sunacak olan ´Cam Seyir Teras ve Mesire Alanı Projesi´ni yerinde inceledi. Vali Ayhan, "Bu mekan, Divriği´nin var olan turizm potansiyelini zirveye taşıyacak." dedi.
Sivas´a Gurur Yaşattılar
Sivas´a Gurur Yaşattılar
Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Liseler Arası İHA yarışmasında birinci olan Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın elinde aldı.
Halkımız Yoksullaşıyor
Halkımız Yoksullaşıyor
Saadet Partisi Gençlik Kolları, kent meydanında ‘Fikir Duvarı´ açtı. Sivaslıların ülkenin sorunlarını kaleme aldığı etkinlikte konuşan Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Yahya Coşar, “Yanlış politikalar sonucu halkımız yoksullaştırılmıştır. Esnafımız kepenk kapatmak zorunda kalmakta, işveren işçisinin maaşını ödeyememekte, pazarcımız tezgâhını kuramamakta, veliler öğrencilerinin eğitim masraflarını karşılayamamaktadır” dedi.
İlk Kazma Vuruldu
İlk Kazma Vuruldu
Kılavuz Mahallesi´ne kazandırılacak olan Yatılı Kur´an Kursu ve Külliyesi inşaatı için ilk kazma vuruldu. Hafız yetiştirilecek bina 5 katlı ve 150 öğrenci kapasiteli olacak.
Çiftçi İhracatı  Ayakta Tuttu
Çiftçi İhracatı Ayakta Tuttu
Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi´nin 68. Olağan Mali Genel Kurulu Konya Şeker Fabrikasında yapıldı. Genel Kurul´da konuşan PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Türk çiftçisi ihracatı ayakta tuttu. Türkiye´nin dört bir tarafındaki üreticiler ile birlikte Türkiye´yi, milletimizi ele güne muhtaç etmeyen bu salondaki tüm üreticileri, salgına rağmen tarlayı terk etmeyen kahramanları tebrik ediyorum” dedi.
İdam Cezası  Geri Gelsin
İdam Cezası Geri Gelsin
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Özkan Turan Navruz, kamuoyunda büyük tepkilere neden olan "Çocukların cinsel istismarı", "Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar" ile “Cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni ortadan kaldırmaya çalışmak" suçlarına idam cezası uygulanması gerektiğini söyledi. İl Başkanı Navruz, “Bu noktada vereceğim örnek vatandaşlarımızı çok rahatsız edebilir ama bir annenin gözünden sakındığı evladını hunharca istismar edip vahşice öldüren bir insanı devletin ekmeğiyle beslemek ne kadar mantıklı? Bu mahlukatı devletin ekmeğiyle devletin hapishanesinde 20-30-40 yıl veya ölene kadar orada yaşatmanın orada onu verdiğimiz vergilerle beslemenin bir mantığı yok. Sayın Genel Başkanımız bunu söylüyor. Bu sapıklar, sapkınlar, devletin polisini şehit edenler bunların beslenmesine gerek yok. Bunların hapishanelerde tutulması kamuoyunun vicdanını kanatmaktadır. İnsanlar adaletin yerine gelmediğini düşünmektedir” dedi.
Sivas´a 160 Yataklı Hastane
Sivas´a 160 Yataklı Hastane
Numune Hastanesi İstasyon Ek Bina olarak hizmet veren Sivas Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından müstakil hastaneye dönüştürüldü.
 6 Metre Yükseklikten Yere Çakıldı
6 Metre Yükseklikten Yere Çakıldı
Sivas´ın Şarkışla ilçesinde evinin interneti gittiği için çıktığı telefon direğinden dengesini kaybederek 6 metre yükseklikten yere düşen kişi yaralandı
Fotoğraf Merakı, Şahini Telef Olmaktan Kurtardı
Fotoğraf Merakı, Şahini Telef Olmaktan Kurtardı
Sivas´ta kayalıklardaki kızıl şahinin fotoğrafını çeken bir kişi, kuşun kanadının kırık olduğunu görünce yetkililere haber verdi.
500 Kilometre Mesafeden Taşındı
500 Kilometre Mesafeden Taşındı
Hayırseverin arzusunu yerine getirmek için Sivas´ta bulunan caminin minaresi 500 kilometre uzaklıktaki Rize´den kamyon kasasında taşındı
Nisa, Eski Yüzüne Kavuşacak
Nisa, Eski Yüzüne Kavuşacak
rine kızgın yağ dökülmesi sonucu saçlarından olan ve vücudunda derin yanıklar oluşan Nisa, hayırsever doktor ve hastanenin sayesinde eski yüzüne ve saçlarına yeniden kavuşacak
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İnancın Zaferi…
Alper Duran
Alper Duran
Milli Muhalefet
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Gündeme Dair Kısa Kısa
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Aile Korunması Gereken En Önemli Temel Taşımızdır
Taner Karabal
Taner Karabal
Erdoğan´ımızı Yedirmeyelim
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camide Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Meliha KARTAL
Meliha KARTAL
Kreş Mi, Ev Mi ?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7507
EURO
9.0268
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Dağlar nice yüksek ise,yol onun üstünden geçer.

Yunus Emre
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4