SİYASET 24.08.2020 07:00:00 0

CHP´li Karasu´dan Teşvik Tepkisi

Yeni yayımlanan teşvik bölgesi kararı ile Sivas´ın yine 4. Bölgede yer aldığını kaydeden CHP Milletvekili Ulaş Karasu, ?Teşvik kararıyla Sivas´a yatırım gelmeyeceği garanti altına alındı. Bu kararın ardından STK temsilcilerinden ve Cumhur İttifakı´ndan aç

HAYRULLAH AĞKAŞ

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kararı ile yayımlanan teşvik bölgesi kararına tepki gösterdi.

Resmi Gazete yayımlanan 2846 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı İle Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar yürürlüğe girmiş ve yeni teşvik bölgeleri oluşturulmuştu.

Cumhurbaşkanı kararı ile oluşan yeni teşvik bölgelerini sert sözlerle eleştiren CHP´li Karasu, Sivas´ın geçmiş dönemde olduğu gibi 4. bölgede yer almaya devam ettiğini kaydetti.

Karar için ?Dağ fare doğurdu´ ifadelerini kullanan Milletvekili Karasu, iktidar eliyle Sivas´ın ekonomisinin çıkmaza girdiğini belirtti.

?Teşvik kararıyla Sivas´a yatırım gelmeyeceği garanti altına alındı? diyen Karasu, ?Padişahım çok yaşa anlayışı Sivas´ı iflasa sürüklüyor. AK Parti Genel Başkanı her seçim dönemi gelip Sivas´a sözler verir, iktidar vekilleri ve STK temsilcileri sözlerin ardından teşekkür eder, ama sonrası hep fiyasko. Bu kararın ardından STK temsilcilerinden ve Cumhur İttifakı´ndan açıklama bekliyoruz? ifadelerini kullandı.

Sivas ekonomisinin yeniden ayağa kalkabilmesi için teşvik bölgesinde Sivas´ın yerinin en azından çevre illerdeki gibi 5. bölge olması gerektiğini kaydeden Karasu, ?Sivas, 18 yıllık AK Parti iktidarında her geçen yıl geriye gitti. Bundan sonra da aynı senaryo ile karşılaşacağımız alınan kararla tasdik edilmiş oldu. AK Parti´nin ne Sivas´a ne de Türkiye´ye verebileceği bir şey kalmamıştır? diye konuştu.