SPOR 30.06.2018 07:00:00 0

ÇİFTE AÇILIŞ

Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen ?Yaz Spor Okulları? ve Sivas Valiliği tarafından yapılan ?Seyrantepe Spor Merkezi? açılış töreni dün yapıldı. Yoğun katılımla açılışı yapılan yaz okulu 22 spor branşında faaliyet verecek.

OĞUZHAN SARZEP

Sivas´ta Spor Genel Müdürlüğü´nün 80. kuruluş yıldönümü dolayısıyla İl Spor Merkezleri´nin ?Yaz Spor Okulları? ve Sivas Valiliği tarafından yapılan ?Seyrantepe Spor Merkezi? açılış töreni geniş katılımla yapıldı.

Seyrantepe Spor Merkezi bahçesinde düzenlenen tören, Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Sivas Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zeki Ekici, Spor Şube Müdür yardımcıları, yöneticiler, antrenörler sporcular ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.

ASKF BAŞKANI EKİCİ: ?İLİMİZE ÇOK

GÜZEL BİR TESİS KAZANDIRILDI?

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış töreninde, Sivas Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zeki Ekici yaptığı konuşmasında, bu tesisin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Ekici; ?Önce İstiklal Marşını o gençlerin kalpten okuması bu ülkeyi hiç kimsenin bölemeyeceğini gösteriyor. Bu ülke bir ve beraber olmuştur her zaman, kimsede bölemeyecektir. Özellikle Valimizin şahsına Seyrantepe Mahallemize bu tesisi kazandırdığından dolayı teşekkür ediyorum. Yaklaşık 40-45 yıl öncesinde buralarda biz futbol turnuvaları yapıyorduk. Şimdi ise çok güzel bir tesis kazandırdık mahallemize. Bu spor tesisinin özellikle gençlere ve mahallemize hayırlı olmasını diliyorum? dedi.

MÜDÜR KILIÇ: ?SPORDA

ÇİFTE AÇILIŞ YAPTIK?

Daha sonra konuşan Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salim Kılıç ise daha önce düğün salonu olarak kullanılan Seyrantepe salonunu restore ederek spor merkezi haline getirdiklerini belirtti. Kılıç, yaz okullarının 22 spor branşında faaliyet vereceğini belirterek; ?Teşkilatımızın kuruluşunun 80. yıl dönümü münasebetiyle her yıl olduğu gibi bu senede 29 Haziran´da yaz spor okullarının açılışını yapıyoruz. Bu sene 22 branşta faaliyetler yapılacak. Bugünün daha anlamlı olması amacıyla Valimizin Sivas gençliğine armağan ettiği daha önce düğün salonu olarak kullanılan bu binayı restore ettik. Antrenman salonları yaptık ve onun açılışını da birlikte yapıyoruz. Ben başta Sayın Valimize, İl Özel İdaremize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, törenimize katılan antrenörlere, sporculara ve velilerimize teşekkür ediyorum? şeklinde konuştu.

VALİ GÜL: ?ÇOCUKLARIMIZ SPOR

YAPABİLECEK ALT YAPIYA KAVUŞACAK?

Son olarak konuşan Sivas Valisi Davut Gül de Sivas´taki spor altyapısına ciddi anlamda çalışmalar yapıldığını vurgulayarak şunları söyledi; ?Bu tesis ilimize ve gençlere hayırlı uğurlu olsun. Sivas´ta spor altyapısı anlamında ciddi çalışmalar oluyor. 2017 ve 2018´de Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi ile Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz´ın özel gayreti ve desteği ile Sivas merkeze 20 tane spor salonu yapıyoruz. Hemen hemen şehrimizin her tarafında spor salonları olacak. Ayrıca da antrenman salonlarımızın sayısını artırmak istiyoruz. Bu açtığımız Seyrantepe Spor Tesisi bir tanesi. Dolayısıyla çocuklarımız spor yapabilecek alt yapıya kavuşmuş olacak.?

?ÇOK GÜZEL SPOR TESİSLERİMİZ VAR?

Vali Gül, Sivas´ta çok güzel spor tesislerinin olduğunu da sözlerini ekleyerek; ?Mevcut okullar bölgesinde tesislerimiz var. Sivasspor´un şuan maçlarını yaptığı 27 bin 500 kişilik çok güzel bir stadyumumuz var. Yanında 5 bin 500 kişilik çok güzel bir spor salonumuz oldu. Ve yanındaki yarım kalan havuzun tamamlama ihalesi yapıldı. İnşallah gelecek sene tamamlandığında aynı şekilde yüzme sporu da yapılabilecek. Sizlere destek olan, sizlere emek harcayan Amatör Spor Kulüplerimiz başta olmak üzere Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün her kademesindeki çalışanlara, velilerimize ve spora gönül veren her bir kardeşimize teşekkür ediyorum? şeklinde konuştu.

YAZ OKULLARI 22 SPOR

BRANŞINDA FAALİYET VERECEK

Açılışı yapılan ?Yaz Spor Okulları?, 22 branşta alanlarında uzman antrenörler tarafından hizmet verecek. Bu branşlar ise şu şekilde; Atletizm, Basketbol, Boks, Bisiklet, Badminton, Bocce, Cimnastik, Okçuluk, Güreş, Halter, Hentbol, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Muay-Thai, Taekwon-Do, Judo, Voleybol, Tenis, Wushu, Yüzme, Satranç.

SEYRANTEPE SPOR MERKEZİ

TÖRENLE AÇILDI

Sivas Valiliği tarafından yapılan Seyrantepe Spor Merkezi ise faaliyetlerine başladı. Birçok spor branşını barındıran Spor Merkezinde 6 tane salon bulunuyor. Cimnastik, Güreş, Halter, Karate, Muay-Thai, Taekwon-Do, Judo ve kondisyon odası bulunan tesiste antrenörler için odalar da yer alıyor. Sporcular için de bay-bayan soyunma odası lavabolar ve duşlar yer alıyor.