GÜNDEM 23.02.2021 07:00:00 0

Çile Bitecek--Video

Numune Hastanesi yapıldıktan sonra büyük sorun haline gelen trafik sorunu Sivas Belediyesi ve Karayolları 16.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak olan üstgeçit projesiyle sona eriyor.

Oğuzhan SARZEP

2015 yılında hizmete açılan Numune Hastanesi’nin trafik sorunu yeni yapılacak olan üstgeçit projesiyle çözüme kavuşturulacak.  Halil Rıfat Paşa Köprüsü’nden, Numune Hastanesi kavşağına kadar yapılacak olan üstgeçit projesi için yakın zamanda ihaleye çıkılacak. Yapılacak projeyle hem trafik rahatlayacak hem de hastaneye gitmek isteyenler daha rahat bir şekilde hastaneye ulaşabilecek.  Hayata geçirilecek proje ile Sivas-Erzincan yolu Sivas şehir geçişinde yoğun transit ve şehir içi trafik altında hemzemin olarak bulunan Numune Hastanesi kavşağının farklı seviyeli kavşak olarak düzenlenerek karayolu standardının yükseltilip trafik güvenliğinin arttırılması, iki şehir arasındaki transit trafiğin rahatlatılması ve Numune Hastanesine ulaşımın kolaylaştırılması planlanıyor. Halil Rıfat Paşa köprüsü bitiminden başlayacak olan ve 650 metre uzunluğunda gerçekleştirilecek olan projede 7 açıklıklı çift geliş, çift gidiş 270 metre uzunluğunda da köprü inşa edilecek.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Başkan Yardımcısı Kayhan Işık ve Bekir Sıtkı Eminoğlu ile birlikte Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Horuz'u ziyaret etti. Şehrin ulaşımıyla ilgili konuların masaya yatırıldığı ziyarette Başkan Bilgin Numune Hastanesi üstgeçit projesinin hayata geçirileceğinin müjdesini verdi. Başkan Bilgin şehrin muhtelif yerlerindeki ulaşım sorunlarının masaya yatırıldığı görüşmede Sivas Belediyesi ve Karayolları’nın ortak çalışmasıyla hayata geçirilecek Yeni Numune Hastanesi Üstgeçit Projesinin ihaleye çıkarılacağını açıkladı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “En kısa zamanda Numune Hastanesi üstgeçit kavşak inşaatı ihale edilerek çalışmalar başlayacak. Son yıllarda şehrimizde önemli güzel gelişmeler yaşanıyor. Bunun en güzel örneklerinden birisi de şehrimize uzun yıllar hizmet edecek modern hastanemizin kazandırılmasıydı. Tabi hastanemiz o alana taşınınca doğal olarak trafik yoğunluğu oluştu biz de bu sorunu çözmek için geçtiğimiz hafta Ankara ziyaretimizde milletvekillerimiz İsmet Yılmaz, Habib Soluk ve Semiha Ekinci ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na ziyaret gerçekleştirerek uzun süredir Sivas'ımızın gündeminde olan bu projeyi nihai sonuca ulaştırdık. Projeyi istişare etmek ve görsel ile animasyonlarını son bir kez değerlendirmek üzere de Karayolları Bölge Müdürümüzle bir araya geldik. Projemiz en kısa zamanda ihale edilecek ve en kısa zamanda hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Böylece Sivas'ımızın bir sorununu daha çözüme kavuşturmuş olacağız. Şehrimize, hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.