EĞİTİM 12.02.2020 07:00:00 0

Çok Çalışırsanız Başarılı Olursunuz

Şehit Faruk Aydoğdu Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, ?Eğer çok okur, çok çalışır ve sebat ederseniz mutlaka başarılı olursunuz" dedi.

Fatih TABUR

Vali Salih Ayhan, Şehit Faruk Aydoğdu Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Öğrenciler Vali Ayhan´ı Âşık Veysel´in türküleri ile karşıladı. Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Sanat Sivas projesi kapsamında enstrüman desteği sağlanan müzik atölyesinde öğrencilerle bir araya gelen Ayhan, öğrencilerin seslendirdikleri türkülere eşlik etti.

Daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Vali Ayhan, onlara kitap hediye etti. Öğrencilerden bol bol kitap okumalarını isteyen Ayhan, "Eğer çok okur, çok çalışır ve sebat ederseniz mutlaka başarılı olursunuz" dedi.

Öğretmenler odasında okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Vali Ayhan, görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Okul Müdürü Ferhat Öztürk´ten de okulun durumu hakkında bilgiler alan Ayhan, öğretmenlere 4 Eylül Sivas Kongresi´nin 100. yılı için Sivas Valiliği tarafından bastırılan "Milli Mücadelede Sivas 108 Gün" kitabını hediye etti.

Vali Ayhan´a ziyarette İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, Müdür Yardımcısı Dursun Yıldırım ve Şube Müdürü Hülya Bozbıyık eşlik etti.