Demirağ İle Göç Alacağız
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Teşvik noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu istedik, inşallah önümüzdeki süreçte bir heyetle gidip görüşeceğiz. İnşallah 20-30 bin kişinin istihdam edileceği bir organize sanayi bölgesiyle birlikte Sivas göç veren değil, göç alan bir il konumuna gelecek” dedi.
Tarih: 13.2.2020 07:00:00

Oğuzhan SARZEP

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, seçim dönemi söz verdiği yönetim anlayışını bire bir uyguladıklarını söyledi.

Sivaslıların kendilerini mutlu hissettiği bir hizmet anlayışını ortaya koyduklarını dile getiren  Bilgin, “Bizim ağzımızdan çıkan her söz vakti geldiğinde yerine getirilecektir” dedi.

Seçim döneminde ortak akıl ve istişare ile şehri yöneteceklerini söylediğini anımsatan Başkan Bilgin, “Biz tüm belediye çalışanları ile birlikte bir amaç birliği, bir hedef birliği belirledik. Şunu kararlaştırdık. Hemşerilerimizin bizden taleplerine asla yok demeyeceğiz. Olabilirliğini tartışacağız. Eğer talep yapılabilecek bir iş ise çözülecek. Bu anlayışı zamanla daha iyi hale getireceğiz” dedi.

“Belediyeyi asla makam olarak görmüyoruz” diyen Başkan Bilgin, “Sadece bir hizmet aracı olarak görüyoruz. Altyapı noktasında, şehrin temizliği noktasında, park bahçe noktasında kurumsallaşmış bir yapımız var. Bunu daha ileriye taşıyacağız. Zaman içerisinde taş üstüne taş koyarak en güzelini yapacağız. Klasik belediyecilik yapmayacağız. Şehrin her sorunuyla ilgilenen bir belediyecilik anlayışı ortaya koyacağız. Şehri ekonomik alanda nasıl büyüteceğimizi oturduk, tartıştık ve şu ortaya çıktı. Tarım ve hayvancılığın önünü açabiliriz. Mevcut organize sanayimiz var ve ikinci olarak Demirağ Organize Sanayimiz yapım aşamasında. Ayrıca kültür ve turizm. Bu noktada hızlı trenin Sivas´a geliyor olması çok büyük bir avantaj. Belediye ile doğrudan alakalı olmayan alanlarda da elimizi taşın altına koyduk. SİVTAŞ AŞ´yi kurduk. Derdimiz, davamız Sivas´ın tarım ve hayvancılığına katkı sağlamak” ifadelerini kullandı.

“YÜKSEK HIZLI TRENİN GELMESİ

ŞEHİR İÇİN BÜYÜK AVANTAJ”

Yüksek hızlı trenin Sivas için büyük bir avantaj olacağının altını çizen Başkan Bilgin, “Doğu ekspresinin gelip 6 saat durması bile esnafımızın yüzünü güldürmüş durumda. Gelen misafirlerin Sivas´a ekonomik yönden katkı sağlaması için şehir meydanında düzenlemeler yaptık. Meydandaki binalarımızın cephelerini tarihi dokuya uygun şekilde restore ettik. İnşallah önümüzdeki dönemde orduevi, jandarma binası, numune hastanesi yeri ve 27 Haziran Parkı´ndan oluşan ikinci Millet Bahçesi, sanayi mektebi, eski meslek lisesine yapacağımız proje ile meydanı mevcut meydanın 4 katı büyüklüğünde ortaya çıkaracağız. İnsanlar sadece Sivas´ın tarihi meydanını görmek için bile yüksek hızlı trenle gelecek” şeklinde konuştu.

“SİVAS GÖÇ ALAN BİR

İL KONUMUNA GELECEK”

Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin altyapı çalışmalarının sürdüğünün altını çizen Başkan Bilgin, “Teşvik noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu istedik, inşallah önümüzdeki süreçte bir heyetle gidip görüşeceğiz. İnşallah 20-30 bin kişinin istihdam edileceği bir organize sanayi bölgesiyle birlikte Sivas göç veren değil, göç alan bir il konumuna gelecek” dedi.           

“Asıl olan bu milletin ortak kararıdır, ortak menfaatidir” ifadesini kullanan Başkan Bilgin, “Benden sonrada onlarca Belediye Başkanı gelip geçecek. Biz eser üreteceğiz. Sürekli gündemde olmak gibi bir derdimiz olmadı. Biz projelerimizi belli bir noktaya getirmeden ortaya atmayacağız. Projelerimizi de yine istişare ile hayata geçireceğiz. Eski sanayide yüzde 100 memnuniyeti sağlamak imkânsız zaten. İnşallah bu yılın ilk çeyreğinde bu sorunu nasıl çözeceğimizi  kamuoyuyla paylaşacağız” şeklinde konuştu.

HAL KÜLTÜRÜ YAŞATILACAK

Perakende Sebze Hali´yle ilgili merak edilen konulara da açıklık getiren Başkan Bilgin, “Sivas´ın uzun yıllar konuştuğu bir proje vardı. Alan özel proje alanı olarak belirlenmişti. Yapılabilir bir proje değil; orada çok sayıda esnaf var, mülkiyet problemleri var, esnafın taşınması süreci var. Bu nedenle alanda çalışmalara başladık, halin etrafında kamulaştırma çalışmaları yapıyoruz. Yıkık dökük olan yerleri kamulaştırarak, görüntü kirliliğini ortadan kaldırıp halin üzerini kapatacağız. Cephe düzenlemesi ile Sivas´ta hal kültürünü yaşatacağız” şeklinde konuştu.

Güdük Minare´nin etrafında da kamulaştırma yapıldığını belirten Başkan Bilgin, “Taşhan´ın etrafını kamulaştırarak bu alanlarda meydanlar oluşturacağız.   Diğer yandan Kale Projesi hayata geçtiği zaman sadece bu yıllara değil, Sivas´ımızın 50 yılına, 100 yılına katkı sağlayacak bir alan olacak. Emek verenlerden, katkı sağlayanlardan, bu hale getirenlerden Allah razı olsun. 2020 sonu gibi ortaya çıkmaya başlayacak” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nın ilk kısmının tamamlandığını belirten Başkan Bilgin, “Alanda bulunan mülkiyet sahipleri ile de görüştük. Muvafakat alarak alanın 2. kısmını da yapmayı hedefliyoruz. Kamulaştırma ile yola devam edersek alanda 30-40 milyon lira kamulaştırma maliyeti karşımıza çıkacak. Biz o alanda 18 uygulaması yapmadan, mülkiyet sahiplerinin de faydasına olan bir çalışma gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

KIZILIRMAK PROJESİ

BÖLGEYE DEĞER KATACAK

Kızılırmak projesine de değinen Başkan Bilgin, “Sivas´ın yeni vizyon projesi. Tek dönemde bitirmek mümkün değil. Biz bütün olarak projelendirip etap etap yapacağız. Bölgeye değer katabilecek bir proje olarak ortaya koyacağız” dedi.

ETÜT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Gültepe ve Yumurtatepe bölge parklarının da ihale edileceğini belirten Başkan Bilgin, “Yumurtatepe´nin kurulacağı alana ikinci üniversite de gelecek. Bu bölgede de etüt çalışmaları devam ediyor” dedi.

58 PROJE 5 YILLIK SÜREÇTE HAYATA GEÇECEK

Başkan Bilgin, “Seçim döneminde açıkladığımız 58 proje vardı. Bunları 5 yıllık süreçte hayata geçireceğiz. Geçirdiğimiz 9 aylık süreçte hangi projeyi nereye hangi kaynakla yapacağız, bunu planladık. Biz belediye yönetimi olarak önümüzü görüyoruz. 2020´de neler yapacağız, 2021´de neler yapacağız, 2022´de ve 2023´te neler yapacağız planladık ve bu doğrultuda gidiyoruz. Kamu kaynağı kullanıyoruz. Devletimizin; milletimiz adına bize emanet ettiği parayı milletimize sunuyoruz. Hassasiyetimiz çalışmalarımızın rantabl olması. Yapacağımız proje yaptığımız yere katkı sağlamayacaksa veya oradaki insanları huzursuz edecekse biz bunu doğru bulmuyoruz. Bu noktada çok düşünüyoruz, çok analiz ediyoruz, çok görüşüyoruz. Doğru bir proje ortaya çıktığı zaman da   artık onun yapılması noktasında gerekli kararı veriyoruz” şeklinde konuştu.

YENİ ÜST GEÇİTLER YAPILACAK

“Seçim döneminde Ankara´nın gücünü Sivas´a getireceğimizi belirttik” diyen Başkan Bilgin, “Birçok projeyi böyle hayata geçiriyoruz. TCDD ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Üniversite Lojmanlarından Esenyurt´a giriş için üstgeçit çalışması yapılıyor yaklaşık maliyeti 40 milyon lira TCDD yapıyor. Yine Yenişehir´i Gültepe´ye bağlayacak bir yol açacağız. Orayı da   Recep Tayyip Erdoğan Bulvarına bağlayacağız. Yani Kümbet´ten gelen birisi meydana girmeden RTE Bulvarına girebilecek, terminalin oradaki üst geçidi de TCDD´ye yaptırıyoruz, protokolünü imzaladık. Üçüncü olarak eski Hilton otelinin yanındaki üst geçidi protokol imzalayarak TCDD´ye yaptırıyoruz. Stadyum yanından Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarına bir yol açıyoruz. Oraya bir üst geçit yapılacak. Bunu da TCDD´ye yaptırıyoruz aynı zamanda yolu Buhara Caddesine bağlayacağız. Böylelikle üç yolu birbirine bağlayarak stadyumun girişinde yaşanan sıkıntının önüne geçeceğiz.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Demirağ Alacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnsana Değer  Hizmetten Geçer --video
İnsana Değer Hizmetten Geçer --video
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, ilimize yapılan yatırımları değerlendirdi. Sivas´ın AK Parti döneminde aldığı hizmetlerle çağ atladığını vurgulayan Yılmaz, “İnsana değer hizmetten geçer. Hiç hizmet vermezsen hiç değer vermiyorsun demektir. İnsana ne kadar çok hizmet götürüyorsan o kadar çok değer veriyorsun demektir” dedi.
Saçları Araç Camına Yapıştı
Saçları Araç Camına Yapıştı
Sivas´ta karşıdan karşıya geçmek isterken hafif ticari aracın çarptığı yaşlı adam ağır yaralandı
Sağlık Çalışanlarına Çirkin Saldırı
Sağlık Çalışanlarına Çirkin Saldırı
Sivas´ın Şarkışla ilçesinde sağlık ekipleri, yardımına gittikleri kişilerin saldırısına uğradı.
Aküleri Çaldılar
Aküleri Çaldılar
ivas´ta bir vatandaş, işe gitmek için kamyonunun başına geldiğinde akülerin yerinde olmadığını fark etti
Otomobil Ters Döndü: 2 Yaralı
Otomobil Ters Döndü: 2 Yaralı
ivas´ın Gemerek ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Cep Telefonları İle Kitap Yazdılar
Cep Telefonları İle Kitap Yazdılar
Sivas´ta çift yumurta ikizleri kız kardeşler bilgisayarları bozulunca cep telefonları ile polisiye ve şiir türünde 2 kitap yazdı
Mutluluktan Gözyaşı Döktüler
Mutluluktan Gözyaşı Döktüler
Diyalize bağlı olarak hayatta kalma mücadelesi veren iki kadın, Cumhuriyet Üniversitesi Organ Naki Merkezinde gerçekleştirilen ilk nakiller ile sağlıklarına kavuştu
Apartman Görevlisi Darp Etti
Apartman Görevlisi Darp Etti
Sivas´ta apartman görevlisin asansöre tükürdüğü iddiası ile küçük çocuğu tokatladığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Baba, karakola giderek apartman görevlisinden şikayetçi oldu
Genç Kız Hayatını Kaybetti
Genç Kız Hayatını Kaybetti
Onuncu kattan havalandırma boşluğuna düşen genç kız hayatını kaybetti
Turizm Potansiyelini  Zirveye Taşıyacak--Video
Turizm Potansiyelini Zirveye Taşıyacak--Video
İlçe gezileri kapsamında Divriği´de çeşitli temaslarda bulunan Vali Salih Ayhan, Çaltı Kanyonu, Divriği Ulu Cami, Divriği Kalesi ve şehir merkezinin muhteşem manzarasını ziyaretçilerine sunacak olan ´Cam Seyir Teras ve Mesire Alanı Projesi´ni yerinde inceledi. Vali Ayhan, "Bu mekan, Divriği´nin var olan turizm potansiyelini zirveye taşıyacak." dedi.
Sivas´a Gurur Yaşattılar
Sivas´a Gurur Yaşattılar
Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Liseler Arası İHA yarışmasında birinci olan Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın elinde aldı.
Halkımız Yoksullaşıyor
Halkımız Yoksullaşıyor
Saadet Partisi Gençlik Kolları, kent meydanında ‘Fikir Duvarı´ açtı. Sivaslıların ülkenin sorunlarını kaleme aldığı etkinlikte konuşan Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Yahya Coşar, “Yanlış politikalar sonucu halkımız yoksullaştırılmıştır. Esnafımız kepenk kapatmak zorunda kalmakta, işveren işçisinin maaşını ödeyememekte, pazarcımız tezgâhını kuramamakta, veliler öğrencilerinin eğitim masraflarını karşılayamamaktadır” dedi.
İlk Kazma Vuruldu
İlk Kazma Vuruldu
Kılavuz Mahallesi´ne kazandırılacak olan Yatılı Kur´an Kursu ve Külliyesi inşaatı için ilk kazma vuruldu. Hafız yetiştirilecek bina 5 katlı ve 150 öğrenci kapasiteli olacak.
Çiftçi İhracatı  Ayakta Tuttu
Çiftçi İhracatı Ayakta Tuttu
Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi´nin 68. Olağan Mali Genel Kurulu Konya Şeker Fabrikasında yapıldı. Genel Kurul´da konuşan PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Türk çiftçisi ihracatı ayakta tuttu. Türkiye´nin dört bir tarafındaki üreticiler ile birlikte Türkiye´yi, milletimizi ele güne muhtaç etmeyen bu salondaki tüm üreticileri, salgına rağmen tarlayı terk etmeyen kahramanları tebrik ediyorum” dedi.
İdam Cezası  Geri Gelsin
İdam Cezası Geri Gelsin
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Özkan Turan Navruz, kamuoyunda büyük tepkilere neden olan "Çocukların cinsel istismarı", "Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar" ile “Cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni ortadan kaldırmaya çalışmak" suçlarına idam cezası uygulanması gerektiğini söyledi. İl Başkanı Navruz, “Bu noktada vereceğim örnek vatandaşlarımızı çok rahatsız edebilir ama bir annenin gözünden sakındığı evladını hunharca istismar edip vahşice öldüren bir insanı devletin ekmeğiyle beslemek ne kadar mantıklı? Bu mahlukatı devletin ekmeğiyle devletin hapishanesinde 20-30-40 yıl veya ölene kadar orada yaşatmanın orada onu verdiğimiz vergilerle beslemenin bir mantığı yok. Sayın Genel Başkanımız bunu söylüyor. Bu sapıklar, sapkınlar, devletin polisini şehit edenler bunların beslenmesine gerek yok. Bunların hapishanelerde tutulması kamuoyunun vicdanını kanatmaktadır. İnsanlar adaletin yerine gelmediğini düşünmektedir” dedi.
Sivas´a 160 Yataklı Hastane
Sivas´a 160 Yataklı Hastane
Numune Hastanesi İstasyon Ek Bina olarak hizmet veren Sivas Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından müstakil hastaneye dönüştürüldü.
 6 Metre Yükseklikten Yere Çakıldı
6 Metre Yükseklikten Yere Çakıldı
Sivas´ın Şarkışla ilçesinde evinin interneti gittiği için çıktığı telefon direğinden dengesini kaybederek 6 metre yükseklikten yere düşen kişi yaralandı
Fotoğraf Merakı, Şahini Telef Olmaktan Kurtardı
Fotoğraf Merakı, Şahini Telef Olmaktan Kurtardı
Sivas´ta kayalıklardaki kızıl şahinin fotoğrafını çeken bir kişi, kuşun kanadının kırık olduğunu görünce yetkililere haber verdi.
500 Kilometre Mesafeden Taşındı
500 Kilometre Mesafeden Taşındı
Hayırseverin arzusunu yerine getirmek için Sivas´ta bulunan caminin minaresi 500 kilometre uzaklıktaki Rize´den kamyon kasasında taşındı
Nisa, Eski Yüzüne Kavuşacak
Nisa, Eski Yüzüne Kavuşacak
rine kızgın yağ dökülmesi sonucu saçlarından olan ve vücudunda derin yanıklar oluşan Nisa, hayırsever doktor ve hastanenin sayesinde eski yüzüne ve saçlarına yeniden kavuşacak
Sivas´ta Yakayı Ele Verdiler
Sivas´ta Yakayı Ele Verdiler
Malatya´da ev almak için tapuya gittiği esnada emekli vatandaşın 125 Bin TL parasını çalan hırsızlar, Sivas´ta yakalandı
Beç Tavukları Kenelere Geçit Vermeyecek --video
Beç Tavukları Kenelere Geçit Vermeyecek --video
Sivas´ta KKKA hastalığı ile mücadele kapsamında 150 adet Beç Tavuğu dağıtıldı
200 Çiftçiye Buğday Dağıtıldı
200 Çiftçiye Buğday Dağıtıldı
´Yerli Tohumların Üretiminin Artırılması Projesi´ kapsamında Sivas´a özgü tohumluk olan Zeron buğdayının gelecek nesillere aktarılması amacıyla 200 çiftçiye 50 ton buğday dağıtımı yapıldı.
Ürettikçe Güç  Kazanacağız
Ürettikçe Güç Kazanacağız
Ziraat Bankası´nın kredi desteği ile başlatılan "Köyümde Yaşamak İçin Bir ´Sürü´ Nedenim Var" projesi kapsamında Ulaş Acıyurt köyünde ilk koyunlar sahiplerini buldu. Programda konuşan AK Parti Milletvekili İsmet Yılmaz, “Ülkemiz ürettikçe güçlenecek. Önemli bir üretim kapasitesine ulaştık. Toprağımızı suyla, çiftçimizi bilgiyle buluşturmak istiyoruz. Bunlar olursa Sivas´ımız gelişir, ülkemiz büyür. İnsanlarımızın bugünü, dünden daha iyi olacak. Yarını da bugünden daha iyi olsun diye tüm gayretimiz. Bu projenin ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
İşitme Taramasını  İhmal Etmeyin
İşitme Taramasını İhmal Etmeyin
Ailelerin işitme engeli konusunda uyanık olmaları gerektiğini söyleyen Numune Hastanesi Kulak Burun Boğaz doktorlarından Uzm. Dr. Furkan Şan, yeni doğan bebeklere mutlaka işitme taraması yapılması gerektiğini söyledi.
Drama Atölyesi  Oluşturuldu
Drama Atölyesi Oluşturuldu
Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Sanat Sivas Projesi kapsamında Ulaş İlkokulunda Drama Atölyesi oluşturuldu. Atölyenin açılışı Vali Salih Ayhan, Milletvekili İsmet Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´nın katıldığı törenle gerçekleştirildi.
Pancarlar Geldi  Üretim Başladı
Pancarlar Geldi Üretim Başladı
Konya Şeker´in ve Çumra Şeker´in 2020-2021 şeker pancarı alım kampanyası, Çumra Şeker´de düzenlenen törenle başladı. Açılış konuşmasını Konya Şeker Genel Müdürü Vural Kamil Akyazan´ın yaptığı programda maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına da uyuldu.
Sivaslıların Emanetine Yan Gözle Bakmadık
Sivaslıların Emanetine Yan Gözle Bakmadık
19 yılda ilimize yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, hizmet siyaseti ile hareket ettiklerini söyledi. Sivas´ın bugününün dünden güzel olduğunu, yarının da bugünden güzel olacağını ifade eden Ekinci, “Yeter ki hemşehrilerimiz bize güvenmeye devam etsin. Biz de, bizden önceki tüm milletvekillerimiz de halkımızın bize verdiği emanete hiçbir zaman yan gözle bakmadık” dedi.
Otomobil Ters Döndü:1 Yaralı
Otomobil Ters Döndü:1 Yaralı
Sivas´ın Gürün ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi ağır yaralandı
İlçe Protokolünden Covid-19 Denetimi
İlçe Protokolünden Covid-19 Denetimi
Sivas´ın Altınyayla ilçesinde Kaymakam Akköz ve ilçe protokülü Covid-19 denetimi yaptı
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kimse Tribünde Olmayı Sevmiyor
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Ortak Ayıbımız
Taner Karabal
Taner Karabal
Erdoğan´ımızı Yedirmeyelim
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camide Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İnancın Zaferi…
Meliha KARTAL
Meliha KARTAL
Kreş Mi, Ev Mi ?
Alper Duran
Alper Duran
Milli Muhalefet
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.5546
EURO
8.8050
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2