Demirağ İle Göç Alacağız
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Teşvik noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu istedik, inşallah önümüzdeki süreçte bir heyetle gidip görüşeceğiz. İnşallah 20-30 bin kişinin istihdam edileceği bir organize sanayi bölgesiyle birlikte Sivas göç veren değil, göç alan bir il konumuna gelecek” dedi.
Tarih: 13.2.2020 07:00:00

Oğuzhan SARZEP

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, seçim dönemi söz verdiği yönetim anlayışını bire bir uyguladıklarını söyledi.

Sivaslıların kendilerini mutlu hissettiği bir hizmet anlayışını ortaya koyduklarını dile getiren  Bilgin, “Bizim ağzımızdan çıkan her söz vakti geldiğinde yerine getirilecektir” dedi.

Seçim döneminde ortak akıl ve istişare ile şehri yöneteceklerini söylediğini anımsatan Başkan Bilgin, “Biz tüm belediye çalışanları ile birlikte bir amaç birliği, bir hedef birliği belirledik. Şunu kararlaştırdık. Hemşerilerimizin bizden taleplerine asla yok demeyeceğiz. Olabilirliğini tartışacağız. Eğer talep yapılabilecek bir iş ise çözülecek. Bu anlayışı zamanla daha iyi hale getireceğiz” dedi.

“Belediyeyi asla makam olarak görmüyoruz” diyen Başkan Bilgin, “Sadece bir hizmet aracı olarak görüyoruz. Altyapı noktasında, şehrin temizliği noktasında, park bahçe noktasında kurumsallaşmış bir yapımız var. Bunu daha ileriye taşıyacağız. Zaman içerisinde taş üstüne taş koyarak en güzelini yapacağız. Klasik belediyecilik yapmayacağız. Şehrin her sorunuyla ilgilenen bir belediyecilik anlayışı ortaya koyacağız. Şehri ekonomik alanda nasıl büyüteceğimizi oturduk, tartıştık ve şu ortaya çıktı. Tarım ve hayvancılığın önünü açabiliriz. Mevcut organize sanayimiz var ve ikinci olarak Demirağ Organize Sanayimiz yapım aşamasında. Ayrıca kültür ve turizm. Bu noktada hızlı trenin Sivas´a geliyor olması çok büyük bir avantaj. Belediye ile doğrudan alakalı olmayan alanlarda da elimizi taşın altına koyduk. SİVTAŞ AŞ´yi kurduk. Derdimiz, davamız Sivas´ın tarım ve hayvancılığına katkı sağlamak” ifadelerini kullandı.

“YÜKSEK HIZLI TRENİN GELMESİ

ŞEHİR İÇİN BÜYÜK AVANTAJ”

Yüksek hızlı trenin Sivas için büyük bir avantaj olacağının altını çizen Başkan Bilgin, “Doğu ekspresinin gelip 6 saat durması bile esnafımızın yüzünü güldürmüş durumda. Gelen misafirlerin Sivas´a ekonomik yönden katkı sağlaması için şehir meydanında düzenlemeler yaptık. Meydandaki binalarımızın cephelerini tarihi dokuya uygun şekilde restore ettik. İnşallah önümüzdeki dönemde orduevi, jandarma binası, numune hastanesi yeri ve 27 Haziran Parkı´ndan oluşan ikinci Millet Bahçesi, sanayi mektebi, eski meslek lisesine yapacağımız proje ile meydanı mevcut meydanın 4 katı büyüklüğünde ortaya çıkaracağız. İnsanlar sadece Sivas´ın tarihi meydanını görmek için bile yüksek hızlı trenle gelecek” şeklinde konuştu.

“SİVAS GÖÇ ALAN BİR

İL KONUMUNA GELECEK”

Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin altyapı çalışmalarının sürdüğünün altını çizen Başkan Bilgin, “Teşvik noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu istedik, inşallah önümüzdeki süreçte bir heyetle gidip görüşeceğiz. İnşallah 20-30 bin kişinin istihdam edileceği bir organize sanayi bölgesiyle birlikte Sivas göç veren değil, göç alan bir il konumuna gelecek” dedi.           

“Asıl olan bu milletin ortak kararıdır, ortak menfaatidir” ifadesini kullanan Başkan Bilgin, “Benden sonrada onlarca Belediye Başkanı gelip geçecek. Biz eser üreteceğiz. Sürekli gündemde olmak gibi bir derdimiz olmadı. Biz projelerimizi belli bir noktaya getirmeden ortaya atmayacağız. Projelerimizi de yine istişare ile hayata geçireceğiz. Eski sanayide yüzde 100 memnuniyeti sağlamak imkânsız zaten. İnşallah bu yılın ilk çeyreğinde bu sorunu nasıl çözeceğimizi  kamuoyuyla paylaşacağız” şeklinde konuştu.

HAL KÜLTÜRÜ YAŞATILACAK

Perakende Sebze Hali´yle ilgili merak edilen konulara da açıklık getiren Başkan Bilgin, “Sivas´ın uzun yıllar konuştuğu bir proje vardı. Alan özel proje alanı olarak belirlenmişti. Yapılabilir bir proje değil; orada çok sayıda esnaf var, mülkiyet problemleri var, esnafın taşınması süreci var. Bu nedenle alanda çalışmalara başladık, halin etrafında kamulaştırma çalışmaları yapıyoruz. Yıkık dökük olan yerleri kamulaştırarak, görüntü kirliliğini ortadan kaldırıp halin üzerini kapatacağız. Cephe düzenlemesi ile Sivas´ta hal kültürünü yaşatacağız” şeklinde konuştu.

Güdük Minare´nin etrafında da kamulaştırma yapıldığını belirten Başkan Bilgin, “Taşhan´ın etrafını kamulaştırarak bu alanlarda meydanlar oluşturacağız.   Diğer yandan Kale Projesi hayata geçtiği zaman sadece bu yıllara değil, Sivas´ımızın 50 yılına, 100 yılına katkı sağlayacak bir alan olacak. Emek verenlerden, katkı sağlayanlardan, bu hale getirenlerden Allah razı olsun. 2020 sonu gibi ortaya çıkmaya başlayacak” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nın ilk kısmının tamamlandığını belirten Başkan Bilgin, “Alanda bulunan mülkiyet sahipleri ile de görüştük. Muvafakat alarak alanın 2. kısmını da yapmayı hedefliyoruz. Kamulaştırma ile yola devam edersek alanda 30-40 milyon lira kamulaştırma maliyeti karşımıza çıkacak. Biz o alanda 18 uygulaması yapmadan, mülkiyet sahiplerinin de faydasına olan bir çalışma gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

KIZILIRMAK PROJESİ

BÖLGEYE DEĞER KATACAK

Kızılırmak projesine de değinen Başkan Bilgin, “Sivas´ın yeni vizyon projesi. Tek dönemde bitirmek mümkün değil. Biz bütün olarak projelendirip etap etap yapacağız. Bölgeye değer katabilecek bir proje olarak ortaya koyacağız” dedi.

ETÜT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Gültepe ve Yumurtatepe bölge parklarının da ihale edileceğini belirten Başkan Bilgin, “Yumurtatepe´nin kurulacağı alana ikinci üniversite de gelecek. Bu bölgede de etüt çalışmaları devam ediyor” dedi.

58 PROJE 5 YILLIK SÜREÇTE HAYATA GEÇECEK

Başkan Bilgin, “Seçim döneminde açıkladığımız 58 proje vardı. Bunları 5 yıllık süreçte hayata geçireceğiz. Geçirdiğimiz 9 aylık süreçte hangi projeyi nereye hangi kaynakla yapacağız, bunu planladık. Biz belediye yönetimi olarak önümüzü görüyoruz. 2020´de neler yapacağız, 2021´de neler yapacağız, 2022´de ve 2023´te neler yapacağız planladık ve bu doğrultuda gidiyoruz. Kamu kaynağı kullanıyoruz. Devletimizin; milletimiz adına bize emanet ettiği parayı milletimize sunuyoruz. Hassasiyetimiz çalışmalarımızın rantabl olması. Yapacağımız proje yaptığımız yere katkı sağlamayacaksa veya oradaki insanları huzursuz edecekse biz bunu doğru bulmuyoruz. Bu noktada çok düşünüyoruz, çok analiz ediyoruz, çok görüşüyoruz. Doğru bir proje ortaya çıktığı zaman da   artık onun yapılması noktasında gerekli kararı veriyoruz” şeklinde konuştu.

YENİ ÜST GEÇİTLER YAPILACAK

“Seçim döneminde Ankara´nın gücünü Sivas´a getireceğimizi belirttik” diyen Başkan Bilgin, “Birçok projeyi böyle hayata geçiriyoruz. TCDD ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Üniversite Lojmanlarından Esenyurt´a giriş için üstgeçit çalışması yapılıyor yaklaşık maliyeti 40 milyon lira TCDD yapıyor. Yine Yenişehir´i Gültepe´ye bağlayacak bir yol açacağız. Orayı da   Recep Tayyip Erdoğan Bulvarına bağlayacağız. Yani Kümbet´ten gelen birisi meydana girmeden RTE Bulvarına girebilecek, terminalin oradaki üst geçidi de TCDD´ye yaptırıyoruz, protokolünü imzaladık. Üçüncü olarak eski Hilton otelinin yanındaki üst geçidi protokol imzalayarak TCDD´ye yaptırıyoruz. Stadyum yanından Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarına bir yol açıyoruz. Oraya bir üst geçit yapılacak. Bunu da TCDD´ye yaptırıyoruz aynı zamanda yolu Buhara Caddesine bağlayacağız. Böylelikle üç yolu birbirine bağlayarak stadyumun girişinde yaşanan sıkıntının önüne geçeceğiz.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Demirağ Alacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Üretime Dönük Yatırım Şart
Üretime Dönük Yatırım Şart
Saadet Partisi Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize geldi. Katıldığı bir programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, şehrin en büyük probleminin göç ve işsizlik olduğunu ifade ederek sanayi üretimine dönük yatırımlarla bu sorunların giderilebileceğini belirtti.
5 Köye Ulaşım Sağlanamıyor--Video
5 Köye Ulaşım Sağlanamıyor--Video
Sivas´ta kar ulaşımda aksamalara neden oluyor.
Danalar İçin Nefes Kesen Operasyon--Video
Danalar İçin Nefes Kesen Operasyon--Video
Sivas´ta bir ahırın çatısının çökmesi sonucu iki dana enkaz altında kaldı, danalar başarılı bir operasyonla canlı olarak kurtarıldı
2019´da 710 Bin Denetim Yapıldı
2019´da 710 Bin Denetim Yapıldı
´Şehirler arası Otobüs Kazaları ve İlgili Kurumlarla Değerlendirme Toplantısı´ Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. 2019 yılında 710 bin 160 denetim yapılarak, EGM tarafından bildirilen hedef bazlı denetim sayılarına ulaşıldığını ifade eden Vali Ayhan, 2019 yılında drift ve abartı egzoz konularında yapılan etkin denetimlerde de 137 araç ve sürücü hakkında idari işlem yapılarak caydırıcılığın sağlandığını söyledi.
Fikirlerinden İstifade Edeceğiz
Fikirlerinden İstifade Edeceğiz
Sivas eski Valisi Zübeyir Kemelek, vefatının 6. yıl dönümünde adını taşıyan okulda anıldı. Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda düzenlenen programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Kendisini bir kez daha rahmetle anıyor, ailesine, tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Onu unutmayacağız. Yaşam tarzından, fikirlerinden, bizlere bıraktıklarından hep istifade edeceğiz" dedi.
E-İhracat Konferansı Gerçekleştirildi
E-İhracat Konferansı Gerçekleştirildi
İç Anadolu e-ihracat konferansı, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal´ın da katılımıyla Eskişehir´de gerçekleştirildi.
Sivas´ın Markası
Sivas´ın Markası
İlimizin en önemli değerleri arasında yer alan Demir Grup Sivasspor için Büyük Otel´de birlik ve beraberlik programı düzenlendi. İl protokolü, STK ve parti temsilcilerinin bir araya gelerek tek yumruk olduğu programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivasspor sevgimiz daim olsun. Sivasspor gözbebeğimiz. Yapılan kamuoyu araştırmalarında Sivas denilince ilk akla gelen markalardan biri Demir Grup Sivasspor olarak çıkıyor” dedi.
Trafik Kazası: 5 Yaralı--Video
Trafik Kazası: 5 Yaralı--Video
Sivas´ta meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
Ses Kısıklığı O Kanserin Blirtisi Olabilir
Ses Kısıklığı O Kanserin Blirtisi Olabilir
Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ayhan Koyuncu, ses kısıklığının troid kanserinin belirtisi olabileceğini söyledi.
Taşımalı Eğitim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Taşımalı Eğitim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Ulaş ilçesinde taşımalı eğitim güvenliği toplantısı yapıldı.
Arazi Toplulaştırması Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Arazi Toplulaştırması Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Suşehri ilçesinde arazi toplulaştırması bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Numune Denetlendi
Numune Denetlendi
Sivas Numune Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanlığı gözlemcileri tarafından denetlendi.
Başarı Grafiği Sürekli Artıyor
Başarı Grafiği Sürekli Artıyor
KÖPRÜ Projesi kapsamında 8´inci sınıf öğrencilerine yönelik izleme sınavı gerçekleştirildi. Dörteylül Ortaokulunda gerçekleştirilen sınava katılan öğrencileri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Şu ana kadar KÖPRÜ Projesi kapsamında 21 izleme sınavı gerçekleştirdik. Bu sınavlar sonucunda yapmış olduğumuz analizlere göre her seviyede artan bir başarı grafiği var” dedi.
Patent Ticarileşince Fayda Sağlayacak--Video
Patent Ticarileşince Fayda Sağlayacak--Video
Patent alan akademisyenlerle bir araya gelerek teşekkür belgesi ile taltif eden Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Patent ticarileştiği zaman elbette ülkemize fayda sağlayacaktır. Akademisyenlerimizle bir araya geldiğim toplantılarda her zaman ‘Mutlaka proje alın fakat bu projeler sadece makale olarak kalmasın. Bunu üretime dönüştürecek hâle getirelim´ dedim. Bu konuda çalışma yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum” dedi.
Üniversite Olarak Desteğe Hazırız
Üniversite Olarak Desteğe Hazırız
Sivas Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Rektör Yıldız, “Her biriniz farklı alanlarda öne çıkmış insanlarsınız. Bu da elbette önemli bir durum. Farklı açılardan bakan insanların bir araya gelmesi önemli ve şehre büyük katkısının olacağını düşünüyorum. Üniversite olarak her türlü katkıyı vermeye de hazırız” dedi.
Eksper Firmaları Yatırımı Engelliyor
Eksper Firmaları Yatırımı Engelliyor
Eksper firmalarının gayrimenkul analizlerinde gerçek satış değerlerinin çok altında ekspertiz raporu çıkarttığını söyleyen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (STSO) Mustafa Eken, bu durumun kişi veya şirketleri zor durumda bıraktığının altını çizerek acilen çözüm bulunması gerektiğini ifade etti. En fazla şikayetçi oldukları hususların başında eksper firmalarının geldiğinin altını çizen Başkan Eken, “Eksperlerin tabiri caizse doğru fiyatlandırma yapmaması. Burası çok önemli. Bakın bu Türkiye´nin sorunu. 1 milyon liraya bir mülk alıyorsunuz. Eksper firması o yere 700 bin lira değer biçiyor. Banka da bunun yüzde 70´ine kredi veriyor. 450 bin liraya iniyor. Diyoruz ki yatırım yapın. Nasıl yatırım yapacağız?” diye sordu.
Kazada Ölen Arkadaşları İçin Adliye Önünde Toplandılar
Kazada Ölen Arkadaşları İçin Adliye Önünde Toplandılar
Devrilen halk otobüsünün içerisinde sıkışarak hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Emel Duruduygu´nun arkadaşları, olayın davasının görüldüğü Sivas Adliyesi önünde toplanarak Duygu ailesine destek verdi
Genç Hekimler İçin Tasarlandı
Genç Hekimler İçin Tasarlandı
Cumhuriyet Üniversitesi´nden mezun olan genç hekimlerin Tıpta Uzmanlık Sınavına (TUS) hazırlanmaları amacıyla Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zekiye Hasbek ve Nükleer Tıp Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Seyit Ahmet Ertürk tarafından CÜTUS programı geliştirildi.
Taşımalı Eğitim Mağdur Ediyor--Video
Taşımalı Eğitim Mağdur Ediyor--Video
Meclis´te konuşan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, taşımalı eğitim sisteminin öğrencileri ve ailelerini mağdur ettiğini söyledi.
Aşı Konusunda Hassas Olunmalı
Aşı Konusunda Hassas Olunmalı
Sivas´ta hayvan hastalıkları ve zararlıları ile mücadele programı kapsamında Şap ve LSD aşılama kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda Kabasakal köyünde bulunan işletmeyi ziyaret eden Vali Salih Ayhan, çiftçilerin aşı konusunda duyarlı olması gerektiğini ifade ederek "Ciddi bir mal kaybı ve verim düşüklüğü olmaması için bu konuda hassas olmaları lazım” dedi.
Değer Katmaya Devam Edeceğiz
Değer Katmaya Devam Edeceğiz
Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şubesi üyeleri 6.´sı düzenlenen Aile Kampında bir araya geldi. Sıcak Çermik´te düzenlenen programda konuşan MÜSİAD Şube Başkanı Salim Eminoğlu, “İlimiz ve ülkemize değer katmaya devam edeceğiz. MÜSİAD üyelerinin böyle programlara ihtiyacı var. Üyelerin ailelerinin kimlerle çalıştıklarını, kimlerle programlara katıldıklarını görmeleri açısından faydalı oluyor” dedi.
Maliyet Artışı Zam Getirdi
Maliyet Artışı Zam Getirdi
Toplu taşıma ücretlerine yapılan zam kararını değerlendiren Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Yasin Arslan, “İşletme maliyetlerimizin aşırı derecede yükselmesi, araçlarımızın yeni nesil olması nedeniyle yedek parça maliyetlerinin artması, mazota gelen zam, çalıştırdığımız şoförlere yaptığımız zamlar, taşıt vergilerine gelen zamlar bizi böyle bir karara zorladı” dedi.
Başımıza Gelmeden Tedbir Almalıyız
Başımıza Gelmeden Tedbir Almalıyız
Elazığ ve Malatya depreminde görev yapan Sivas Kızılay, UMKE ve AFAD ekipleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, yaşanan depremin imar uygulamalarını tekrar gündeme getirdiğini ifade ederek “Bizler böyle bir olay başımıza gelmeden tedbir almalıyız” ifadesini kullandı.
Olumsuzlukları 174´e Bildirin
Olumsuzlukları 174´e Bildirin
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ürün bazlı gıda denetimleri kapsamında ekmek fırınları denetlendi. Denetimlere katılan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “En iyi denetçi tüketicinin kendisidir. Tüketicilerimizin gördükleri olumsuzlukları Alo Gıda 174 hattına bildirmelerinin denetim açısından çok önemli olduğu unutulmamalıdır" dedi.
Adım Adım Yol Alıyoruz
Adım Adım Yol Alıyoruz
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nde 24 Şubat´ta eğitime başlanacak. Kuruluş çalışmalarının başlamasından itibaren hedefledikleri gibi bir yıl içerisinde lisansüstü eğitime öğrenci almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul; “Adım adım hedeflerimize doğru yol alıyoruz. İnşallah baştan beri savunduğumuz savunma sanayiinde ihtisas üniversitesi olma hedefini gerçekleştireceğiz” dedi.
Birlikte Çalışacağız
Birlikte Çalışacağız
Merkez okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan, “Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye´sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız sizlerin ellerinde şekillenecektir. Anadolu´da güzel bir söz vardır; yalnız taş duvar olmaz. Onun için dün olduğu gibi bugün de hep birlikte ülkemiz için, Sivas´ımız için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
29 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
29 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
Sivas´ta kar ulaşımda aksamalara neden oluyor
AK Partili Öztoprak, Kaza Geçirdi
AK Partili Öztoprak, Kaza Geçirdi
Gemerek ilçesi ilçe girişinde meydana gelen trafik kazasında Ak Parti önceki dönem ilçe başkanlığı görevini yürüten Teoman Öztoprak yaralandı.
Ulaş´ta Öğrenciler Sabretmeyi Öğreniyor
Ulaş´ta Öğrenciler Sabretmeyi Öğreniyor
Ulaş ilçesindeki bir ilkokulda değerler eğitimi çalışmaları kapsamında öğrenciler sabretmeyi öğreniyor.
Toplu Taşımaya Zam
Toplu Taşımaya Zam
Sivas´ta toplu taşıma ücretlerinde zamma gidildi.
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Akıl Tutulması!
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Kul Hakkı Yiyen Ahirette İflas Eder
Çetin Polat
Çetin Polat
Sivasspor En Büyük Şampiyon Adayı
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Üç Aylar Çok Büyük Fırsatlardır
Alper Duran
Alper Duran
Teşekkür Borcu
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Hakemler Dokunulmazdır
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Taner Karabal
Taner Karabal
Sivas Kamuoyu Bu Konuda Hemfikir…
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kıyamet günü herkes birbirinden davacı olur. Hatta tokuşan koyunlar bile..

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5