SPOR 24.03.2021 07:00:00 0

Dernek Kurdular

İlimizde uzun yıllardır tenis oynayan ve birçok dereceye sahip olan 3. Kademe Tenis Antrenörü Emine Özpaça, Sivas’taki tenis severler ile beraber tenis kulübü derneği kurdu.

OĞUZHAN SARZEP

2017-2020 yılları arasında Tenis İl Temsilciliği görevini yürüten ve aynı zamanda ilimizi ulusal ve uluslararası veteran tenisinde temsil eden Sivas Gazi Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni ve 3. Kademe Tenis Antrenörü Emine Özpaça ve tenis severler tarafından kurulan Sivas Tenis Kulübü Derneği, 1. Olağan Genel Kurulu toplantısını pandemi kuralları dahilinde yaptı.

Toplantı öncesi yapılan görüşmede kurucu üye ve Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Emine Özpaça, derneğin kuruluşu ve faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“SİVAS’TA BİR İLK”

Derneğin Sivas’taki tenis severlerin desteğiyle Aralık 2020’de kurulduğunu ifade eden ve 30’dan fazla üyesi bulunduğunu söyleyen Özpaça, “İlimizde spor adına yeni bir oluşum gerçekleştirildi. Özellikle pandemi sürecinde tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de sosyal mesafe kurallarının uygulandığı, temasın ve kalabalık ortamların olmadığı bireysel sporların başında gelen tenise ilgi her geçen gün daha da artıyor. Sporda başarı, gelişme ve tesislerin yapımında kulüp olmak çok önemli. Sivas‘ta ilk defa yalnızca temel faaliyeti tenis olan dernek statüsünde bir kulüp kurduk” dedi.

“YENİ TENİS KORTUNU HEYECANLA BEKLİYORUZ”

Başkan Özpaça, 4 Eylül Spor Kompleksine yapılacak olan tenis kortlarının açılışını heyecanla beklediklerini belirterek, “Dernek olarak kulüp faaliyetlerini federasyon nezdinde yürütülebilecek yeterli bütçeye ve gelire şu anda sahip değiliz. İlerleyen dönemlerde ilimizde ulusal ve uluslararası turnuvaların düzenlenebilmesi için tesis oynanmalı. Tenisin Sivas’ta gelişmesi, ulusal-uluslararası düzeyde başarılı sporcular yetiştirmenin yanı sıra, “Sağlıklı yaşam ve hayat boyu spor” sloganıyla çıktığımız bu yolda her yaştan sporcu yer alıyor. İleri yaşlarda bile yapılabilen bireysel sporlardan tenisin yaygınlaştırılması için çalışmaları sürdürüyoruz. Yapılan antrenmanlarda özellikle soğuk ve uzun kış şartlarında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait açık kortlar ve pandemi nedeniyle kapalı kortlar kullanılmıyor. Bu yıl proje kapsamına alınan fuar alanı spor parkında yapılması planlanan kapalı kortların açılmasını heyecanla bekliyoruz” ifadesini kullandı.

“ÇOCUKLARI SPORA KAZANDIRACAĞIZ”

Özpaça derneğin yapacağı faaliyetler konusuna da değinerek, “Sivas’ta bulunan tenis severlerin katılacağı turnuvalar düzenleyeceğiz. Planlanacak sosyal destek projeleriyle de çeşitli alanlarda toplum yararına çalışmalar yapacağız. Özellikle imkanı olmayan ve engellerinden dolayı spor etkinliklerine katılamayan bireylerin de spora kazandırılması yönünde çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Yapılacak çalışmalarda ve spor alt yapı yetersizliklerinin giderilmesi konusunda yetkililerden destek istiyoruz. Derneğimizin ve yapacağımız çalışmaların ilimizin değerine katkı sağlaması ve tenis branşında da yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve Türk sporuna kazandırılmasında bizi destekleyen ve derneğimizin kuruluşunda bizi yalnız bırakmayan Sivaslı tenis severlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İŞTE YÖNETİM VE DENETİM KURULU

Sivas Tenis Kulübü Derneği 1. Olağan Genel Kurulu yapmış olduğu toplantıda yönetim ve denetim kurulu üyelerini de belirledi. Dernek Yönetim Kurulu üyeliğine, Emine Özpaça, Aynur Güveli, Funda Zorkol, Kübra Öz, Ayşe Hilal Şeker Kangal, Nurcan Öz, Seda Yalçın, Aşkın Murat Yurtsevenler, Yasemin Yılmaz, Fuat Gövdeli seçildi. Dernek Denetleme Kurulu üyeliğine ise, Fadime Erdoğan, Bülent Ayhan, İbrahim Durğut, Merve Yaşın Bilik, Serdar Yurtçu, Murat Kaya seçildi.

Haber Kaynak : SİVAS İRADE GAZETESİ