GÜNDEM 18.12.2020 07:00:05 0

Dev Yatırım 2023´te Hizmette

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Türkiye Büyük Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada yapımı devam etmekte olan bin 100 yataklı yeni üniversite hastanesinin 2023 yılında hizmete gireceğini ifade etti.

İNŞAAT HIZLA YÜKSELİYOR

Sivas´ta yaklaşık 500 milyon liraya mal olacak Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi inşaatında çalışmalar devam ediyor. Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde yer alan mevcut hastanenin fiziki ömrünü tamamlaması ve ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle yapımına başlanan yeni hastanenin inşaatı TEKNOKENT´in karşısında hızla devam ediyor.

CUMHURİYETİN 100. YILINDA HİZMETTE

Geçtiğimiz günlerde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulunan AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci, Türkiye Büyük Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada; ?Sivas sağlığına bir müjdemiz daha var. Yapımına başlanan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi hastanemiz bin 100 yataklı olarak 2023 yılında hemşehrilerimizin hizmetine sunulacaktır? dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Milletvekili Ekinci; konuşmasının devamında; ?2021 yılı bütçemizden Sivas Cumhuriyet Üniversitemize 658 milyon 991 bin TL, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitemize de  43 milyon 703 bin TL ödenek ayrılmıştır. Bu ödeneğin ayrılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm bakanlarımıza teşekkür ediyorum? açıklamasında bulundu. /Fatih TABUR/