DOĞAL GAZ KEŞFİNİ ÖNEMSİYORUZ
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, “Karadeniz´de bulunan doğal gaz keşfini önemsiyoruz. İnşallah bu keşiflerin ve sonucunda üretimlerin devamı gelir. Başta ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam âlemine hayırlar getirir. Enerjide dışa bağımlığımız azalır. Ülkemizin huzur ve refahına katkı sağlar” ifadelerini kullandı.
Tarih: 31.8.2020 07:00:00

Çetin POLAT

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, ülke gündeminde ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Parti binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Tokgöz, Giresun´da meydana gelen sel felaketine dikkat çekti.

Başkan Tokgöz, “Öncelikle başta Giresun ili ve ilçelerinde meydana gelen selde şehit olan askerlerimiz hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.  Ne yazık ki Giresun ve ilçelerinde yaşanan sel ve sonrasında ortaya çıkan tablo bütün milletimizi üzdü.  Bilmeliyiz ki; bu felaket bir sonuçtur; neyin sonucu? Doğayı betona kurban etmenin sonucu. Şehrin silueti bozuldu diyorlar, eğer siz doğanın siluetini bozarsınız elbette bu felaketlerle karşı karşıya geliriz.  Böyle bir felaketle karşı karşıya kalmamak için madde madde önerilerimizi sıralamak istiyorum: Betonlaşma zihniyetinden ülkemiz muhakkak kurtarılmalıdır. İmar izinlerinde çevre faktörü dikkate alınmalı, dere yataklarına bina yapımına izin verilmemelidir. HES´lerin doğaya yaptığı tahribatı gidermek için gerekli tedbirler alınmalıdır. Allah bir daha böyle bir felaketle karşılaşmaktan bütün milletimizi korusun” dedi.

“İNŞALLAH SON ORMAN YANGINI OLUR”

Adana´nın Kozan ilçesinde meydana gelen orman yangınını anımsatan Tokgöz, “Adana´nın Kozan ilçesi Kuyubeyi köyünde 23 Ağustos´ta öğle saatlerinde 3 farklı noktada çıkan yangın bölgenin adeta ciğerlerini kül etti.  Yangının kontrol altına alınmış olması tek tesellimiz. 200 hektardan fazla ormanlık alanın tahrip olduğu bu yangından dolayı, başta evleri yanan vatandaşlarımız olmak üzere Kozan halkına en kalbi duygularımla geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.  İnşallah bu yaşadığımız son orman yangını olur” açıklamasında bulundu. 

Karadeniz´de bulunan doğal gaz keşfini çok önemsediklerinin altını çizen Tokgöz, “Çok yoğun ve çok hızlı değişen gündemimiz, en son Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan, taraflı tarafsız herkes, partimiz ve halkımız için büyük sevinçle karşılanan Karadeniz´de bulunan doğal gaz keşfi ile tamamen değişmiştir. Yapılan bu keşfi önemsiyoruz. Bu haberin her seçim öncesi duyurulan sadece seçmeni heyecanlandıran haberlerden olmaması gerektiğini ifade etmek isteriz. İnşallah bu keşiflerin ve sonucunda üretimlerin devamı gelir. Başta ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam âlemine hayırlar getirir. Enerjide dışa bağımlığımız azalır. Ülkemizin huzur ve refahına katkı sağlar” ifadelerini kullandı.

“ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR”

Türkiye´de adalet zedelendiğini öne süren Tokgöz, “Adalet mülkün temelidir, mülk ise devlettir. Temeli sağlam olmayan bir devlet ayakta duramaz.  Bugün Türkiye´nin her alanda devasa problemleri var ama en büyük problem adalet mefhumunun bozulmasıdır. Bir ülke düşünün ki millet adaleti sosyal medya üzerinden sağlamaya çalışsın. Her gün Twitter´da bir suçlunun yakalanıp ceza alabilmesi için kampanyalar düzenlenir hale geldi. Adeta Twitter adliye koridorlarına döndü. Çok açık bir şekilde söylemek istiyorum; bir ülkede adalet sosyal medya üzerinden sağlanmaya çalışılıyorsa o ülkede adalet yok demektir.  Adaletin olmadığı yerde ise zulüm var demektir.          Âlimler der ki; ‘Allah, kafir de olsa adaletli devlete yardım eder,  Mümin de olsa zalim devlete yardım etmez.´ Bu anlayış unutulmamalı yaşanan hukuksuzluklar el birliği ile ortadan kaldırmalıdır.  Adalet iktidarın benim dediğim yapılsın mantığı ile ortaya çıkmaz, muhalefet ve toplum adaletten emin olduğunu açıkça dile getirmedikçe o ülkede adaletin var olduğunu söylemek mümkün değildir” açıklamasında bulundu.

“YENİ DÜZENLEMELER MİLLİ DEĞERLERİMİZE UYGUN YAPILMALI”

Son günlerin tartışılan konularından birisi olan İstanbul Sözleşmesine ilişkin görüşlerini de açıklayan İl Başkanı Tokgöz, “Haber kanallarında gündemdeki diğer bir konu ise İstanbul sözleşmesi. Hatırlayacağınız üzere HDP dahil meclisteki tüm partilerin büyük bir coşku ve işbirliği ile  AB uyum yasaları çerçevesinde oluşturulmuş adına yıllarca İslam´ın başkenti olan İstanbul Sözleşmesi denilmişti. Burada öncelikle belirtmek isterim ki kadına yönelik her suçun ve aşağılamanın karşısındayız. Biz ‘cennet anaların ayağı altındadır´ hadisi şerifinin asla unutulmaması gerektiğini iyi biliriz. Eğer kadına yönelik bir suç olacaksa elbette derhal adaletin tesis edilmesi ve suçlunun hak ettiği cezayı alması taraftarıyız ve bundan daha önce bu suçların hiç işlenememesi için çözümlerin bulunmasını isteriz. Bu düşüncelerimiz inanıyoruz ki toplumun her kesimi ile ortaktır. Ancak bu düşüncelerimize İstanbul Sözleşmesi çare olamamaktadır. Çare olamadığı gibi içerisinde pek de anlaşılmaz vaziyette aile yapımızı bozabilecek, ailenin kolay dağılmasına vesile olacak adımlar vardır. Aynı zamanda cinsiyet kavramları kurcalanmakta ve bir hastalık olduğu bilinen ve lanetlenmiş eşcinsellik durumları sıradanlaştırılmaya vesile olmaktadır. Biz kadını sonuna kadar korumak isterken aynı zamanda ailelerimizin kolaylıkla dağılmasını da önlemeli, inanışımızın ahlakımızın da korunmasını sağlamalıyız. Geçtiğimiz süreçte bu sözleşmenin toplumdaki travmayı artırdığını ve kadına şiddeti yeterince önlemediği de ortadadır. Bu sebeplerden dolayı bu konuda yeni düzenlemelerin milli değerlerimize uygun şekilde yapılmasını arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgınına ilişkin de konuşan Tokgöz, “Birçok ülkenin aşısını bulduğunu ilan ettiği Covid 19 başta ilimiz olmak üzere ülkemizde de can alamaya devam etmekte hızlı bir şekilde yayılmaya devam etmektedir. İnsanlarımızı uzmanların önerdiği gibi sosyal mesafe, temizlik ve maske kurallarına uymaya devam etmesini rica ediyorum. Ancak böyle buhranlı dönemlerde her zaman elde tutulmak istenen altının ons bazında fiyatının artmasını anlıyoruz ama tüm dünyada düşen dövizin ülkemizde yükselişine şahitlik ediyoruz. Buda iç piyasada TL cinsinden neredeyse altının karesi ile doğru orantılı artması anlamına gelmektedir. Şöyle bir hatırlayalım TL den 6 sıfır atılınca 150 dolar eden 200 lira şimdi 25-30 dolar etmektedir. Bu açıkça ne kadar fakirleştiğimizi gösterir. Paramız sadece dolar değil çapraz kurlar ile kron, dinar, riyal, hatta kardeş ülke Azerbaycan Manatı altında ezilmiştir, ezilmeye devam etmektedir. Bu tamamen üretim ekonomisi olamayan, bankacıların tabiri ile krediye takla attıran tüketim ekonomisine dönmüş, ithalata dayalı ihracat yapan ülkemiz gibi ülkelerin temel sorunudur. Gelin üretim seferberliği yapalım. Başta çiftçiyi destekleyelim sonrasında iç piyasayı canlandıracak memur işçi ve emeklinin refahı için çalışalım. Özelleştirme değil Özel sektörün gidemediği yerde fabrika kurmak istemediği yere fabrika kuralım.  Bu niyetlerle yola çıktığımızda göreceğiz ki aşılmaz sanılan dağlar aşılmış, varılmaz sanılan diyarlara varılmış olacaktır” ifadelerine yer verdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DOĞAL KEŞFİNİ ÖNEMSİYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vakalar Yüzde 80 Azaldı
Vakalar Yüzde 80 Azaldı
2021 yılının ilk Sivas Merkez Köy Muhtarları ve Sivas Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı, Vali Salih Ayhan başkanlığında yapıldı. İl İdare ve Denetim Müdürlüğü tarafından koordine edilen toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan; Sivas´ta koronavirüs vakalarının yüzde 80 oranında azaldığını açıkladı.
Merkeze Bağlı Kapalı Köy Yolu Kalmadı--Video
Merkeze Bağlı Kapalı Köy Yolu Kalmadı--Video
Sivas´ta geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan merkeze bağlı köy ve mezra yolları tamamen ulaşıma açıldı.
jandarmadan Kaçamadılar--Video
jandarmadan Kaçamadılar--Video
Sivas´ta birçok köyde evden hırsızlık yaptığı belirlenen şahıslar yakalanarak adliyeye sevk edildi
Çetindağ´ın Talepleri Erdoğan´a İletildi
Çetindağ´ın Talepleri Erdoğan´a İletildi
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu´ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Aksu, il kongresine katılmak üzere 13 Ocak´ta Sivas´a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz´ün Ziraat Odası´nı da ziyaret ettiğini anımsatarak “Kıymetli Başkanımız Hacı Çetindağ´ın hükümetimizden isteklerini değerli Başkan Yardımcımız, Merkez Yürütme Kurulu toplantısı öncesi Sayın Cumhurbaşkanımıza iletti” dedi.
Esnafın Finansal  Gücü Olacağız
Esnafın Finansal Gücü Olacağız
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil 2015´te öncülük ettiği ve 152 esnafı dükkan sahibi yaptığı Oto Sanayi Sitesi esnafını ziyaret ederek destek istedi. Sitede esnafla örnek bir dayanışma sergilediklerini ifade eden Başkan Hakan Demirgil, “Esnafımızın finansal gücü olacağız” dedi.
Hızal´dan Gazetemize Ziyaret
Hızal´dan Gazetemize Ziyaret
Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal; yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu.
Beklentileri Karşılayacağız
Beklentileri Karşılayacağız
TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar “TÜRASAŞ olarak yeniden bir yapılanma içerisindeyiz. Uzmanlaşmış şirketler olarak sektörde yerimizi alacağız. Buradaki en önemli yapı taşlarından bir tanesi de Sivas olacak elbette ki. Bu noktada beklentileri karşılayacağız diye umut ediyorum” dedi.
Tek Gayemiz Esnafa Hizmet
Tek Gayemiz Esnafa Hizmet
Sivas Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Mesut Dursun; Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut´u ziyaret etti. Ziyarette konuşan Dursun, “Esnaf ve sanatkarlarımıza hizmet için oda başkanlarım ve esnaf arkadaşlarımızla birlikte kutlu bir yola çıktık. Amacımız, hedefimiz ve tek gayemiz esnafımıza hizmet etmek” dedi.
Kaya, Büyük Başarı Elde Etti
Kaya, Büyük Başarı Elde Etti
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Doç. Dr. Savaş Kaya öncülüğünde kurulan Kaya Araştırma Grubu 2020´de üniversiteyi temsil eden toplam 79 makale ve 4 kitap projesine imza atarak önemli bir başarı elde etti.
Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kongrede güven tazeleyen AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu´ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Bilgin, “2002 yılından bugüne AK Parti belediyeciliğini tüm ülkemize ve Sivas´a yayarak şehirlerin gelişimine katkı sunmaya, hemşehrilerimize hizmet etmeye devam ettik, edeceğiz” dedi.
Korkutname´ye Büyük İlgi
Korkutname´ye Büyük İlgi
Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ön sözünü yazdığı ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gemerek Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Kenan Çarboğa tarafından hazırlanan “Korkutname” adlı kitap Azerbaycan´da da büyük yankı uyandırdı.
Gurbetçilerden  İhtiyaçlılara Destek
Gurbetçilerden İhtiyaçlılara Destek
Pandemi sürecinde yardım kampanyası başlatan Hollanda Sivaslılar Platformu, süreçten olumsuz etkilenen ihtiyaç sahibi vatandaşların mahalle bakkallarına olan borçlarını ödedi.
Fermude Teyze Bakan´la Görüştü
Fermude Teyze Bakan´la Görüştü
Geçtiğimiz günlerde ilerlemiş yaşına rağmen İstiklal Marşı törenine katılarak ülke gündemine oturan Fermuda Cangül, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile telefonda görüntülü konuşma gerçekleştirdi.
Meslek Liselerimiz Fabrika Gibi Çalıştı
Meslek Liselerimiz Fabrika Gibi Çalıştı
Sivas Necip Fazıl Kısakürek Mesleki Teknik Anadolu Lisesi´nde “Tarza Giden Tasarımlar” atölyesinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Vali Salih Ayhan, “Meslek liselerimiz siperlik, maske ve tulum üretiminde olağanüstü bir çalışma gösterdiler. Adeta fabrika gibi çalışan meslek liselerimiz, üretim yaparak halkımızın ihtiyaçlarını giderdiler” dedi.
İftirayla Odamızı  Yıpratamazsınız--Video
İftirayla Odamızı Yıpratamazsınız--Video
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken; basın mensuplarıyla bir araya geldi. 2014´ten 2020 yılına kadar STSO binasının altında bulunan ve odaya ait olan düğün salonunu işleten iş adamı Halil İbrahim Budaklı´nın geçtiğimiz günlerde ortaya attığı iddiaları tek tek yanıtlayan Başkan Eken; “Kusura bakmasınlar kimin planı varsa, kimin projesi ise bizi böyle yıpratamazlar. Bunu söyleyeyim. Böyle yıpratma olmaz. İftira ile yıpratma olmaz. Kimse odanın adını kullanmasın” dedi.
Polisten Kaçamadılar
Polisten Kaçamadılar
Sivas´ta bir apartman dairesinde kumar oynayan 10 şahıs polis ekiplerinden kaçamadı. Şahıslara kurallara uymamaktan 23 Bin 179 TL para cezası kesildi.
Usulsüz Av Yapan 9 Avcıya 15 Bin TL Ceza
Usulsüz Av Yapan 9 Avcıya 15 Bin TL Ceza
Sivas´ta ekiplerin kontrolleri sırasında usulsüz avlandığı tespit edilen 9 avcıya 15 bin TL cezai işlem uygulandı, 2 adet tüfeğe el konuldu.
Hukukçudan Kritik Uyarı
Hukukçudan Kritik Uyarı
Avukat Kürşat Hardal, hasar danışmalık şirketlerinin yaşanan iş ve trafik kazaları sonrası birçok vatandaşı mağdur ettiğini belirterek kazazedelere yapmaları gerekenler konusunda tavsiyelerde bulundu.
Türkiye´nin En Soğuk Noktası
Türkiye´nin En Soğuk Noktası
Dün Türkiye´nin en soğuk noktası eksi 28 dereceyle Sivas´ın İmranlı ilçesi oldu.
Bu Ameliyat Yüzde İz Bırakmıyor
Bu Ameliyat Yüzde İz Bırakmıyor
Plastik ve Rekonstrüktif Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Umut Zereyak, çene ucu estetiği ameliyatı hakkında bilgiler verip, ağız ve çenede oluşan şişliğin ameliyattan 1 hafta sonra gdüzeldiğini ve yüzde herhangi bir yara izi kalmadığını belirtti.
Hayat Dondu
Hayat Dondu
Sivas´ta hızla düşen hava sıcaklığı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Termometreler eksi 20´yi gösterdi, hayat adeta dondu.
Kızağı Arabanın Arkasına Bağladı
Kızağı Arabanın Arkasına Bağladı
Sivas´ın Koyulhisar ilçesinde yaşayan Serkan Alkan, otomobilin arkasına bağladıkları kızak ile karda kaymanın keyfini çıkardı.
Sürücülere Uyarı
Sürücülere Uyarı
Sivas Emniyet Müdürlüğü, sürücüleri sosyal medya üzerinden buzlanmaya karşı uyardı.
Tasarım ve Beceri  Merkezi 1. Oldu
Tasarım ve Beceri Merkezi 1. Oldu
Sivas Tasarım ve Beceri Merkezi, Rusya, Hindistan, Çin, Japonya gibi birçok gelişmiş ülkeden bin 849 takımın katıldığı Algoritma ve Kodlama Yarışmasında tüm rakiplerini geçerek birinci oldu.
Organik Arıcılıkta Marka Olacağız
Organik Arıcılıkta Marka Olacağız
Birinci Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bal firmalarını ziyaret eden Vali Salih Ayhan; “Tozanlı Vadisi´nde başlatılan çalışmalar ile organik arıcılıkta Sivas marka olacaktır. Şehrimiz arıcılık işletme sayısı bakımından Türkiye´de 2., bal üretiminde de 4. sırada yer almaktadır. Ayrıca ilimiz, çiçek balında da ülkemizde 1. sırada bulunmaktadır” dedi.
 MYO Öğrencilerine  Çevrim İçi Eğitim
MYO Öğrencilerine Çevrim İçi Eğitim
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sivas İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen ortak proje kapsamında üniversite öğrencilerine eğitim verildi.
Kul´dan ASPİLSAN  Enerjiye Ziyaret
Kul´dan ASPİLSAN Enerjiye Ziyaret
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, üniversite sanayi iş birliği kurmak amacıyla Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren ASPİLSAN firmasını ziyaret etti.
AK Parti´de Yürütme  Kurulu Oluşturuldu
AK Parti´de Yürütme Kurulu Oluşturuldu
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen kongrede güven tazeleyen AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, kongre sonrası ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. İl Yürütme Kurulu´nun oluşturulduğu toplantıya ilişkin konuşan Aksu, “2023´te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ı tekrar iktidara taşıyacak kadrolarımızı oluşturduk” dedi.
İş Kazalarına  25 Kurban!
İş Kazalarına 25 Kurban!
Sivas´ta yeterince alınmayan önlemler nedeniyle meydana gelen iş cinayetleri her geçen yıl artarak devam ediyor. İşçi Sağlığı ve İşçi Güvenliği Meclisi´nin verilerinden derlenen bilgilere göre ilimizde 2020 yılında iş kazaları sonucu 25 kişi hayata veda etti. Son 3 yılda ilimizde iş kazası sonucu ölenlerin ise 71 kişiye ulaştı.
Yollar Bir Bir Açılıyor--Video
Yollar Bir Bir Açılıyor--Video
Sivas´ta aralıklarla devam eden kar yağışının ardından ekipler kapalı olan köy ve mezra yollarını açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
DOLAR
7.3985
EURO
9.0044
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Bir mum diger bir mumu tutusturmakla isigindan birsey kaybetmez."

ANONIM
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3